Facebook'ta yapılan yorum beğendi diye para cezası aldı!

İsviçre'nin Zürih kentinde bir Facebook kullanıcısı, bir yorumu beğenmesi nedeniyle cezaya çarptırıldı. Mahkeme, hakaret içerikli bir yorumu beğenen bir kullanıcının 4 bin İsviçre frankı (3600 euro) para ödemesine hükmetti. Bu olayın türünün ilk örneği olduğu söyleniyor. Bu olayın ardından açıklanan bilgiye göre İsviçre, Facebook beğenisi yüzünden ceza veren ilk ülke oldu.

Facebook'ta yapılan yorum beğendi diye para cezası aldı!

İsviçre'deki Hayvan Islah ve Katliamıyla Mücadele Derneği Başkanı, hayvan hakları savunucusu Erwin Kessler, Facebook'taki bir grupta kendisi ile ilgili hakaret içerikli ifadeler kullanan 10'u aşkın kişiyi mahkemeye verdi.

Zürih'teki mahkeme ise, yorumları yazanların yanı sıra bu yorumları beğenen birine de ceza verdi. Hakim, yorumları beğenen kişinin, bu ifadeleri onaylayarak bizzat tekrarladığı görüşüyle, 4 bin İsviçre frankı ödemesine hükmetti.

İsviçre, böylece sosyal medyadaki beğeniler yüzünden ceza verilen ilk ülke oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Şimdi başlığa bak habere bak. Yahu Türkiye burası İsviçre nere Türkiye nere.
Arkadaşlar bir çok insan fesbuk ta profil acıyor ama acarken şartları kabul ettim kutusunu işaretliyor malesef bakmıyorlar şartlara şartları okuyun bakın sonra kabul edin bu fesbuk pek düzgün bir sosyal uygulama degil
Diğer Haberler