Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg'den Trump’ın mülteci kararına tepki

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook hesabında, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı kararnameden endişelerini dile getirerek, görüşlerini paylaştı.

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg'den Trump’ın mülteci kararına tepki

ABD Başkanı Donald Trump’ın sığınmacıların ülkeye kabul edilmesi ve göçmen vizelerine katı güvenlik önlemleri ile yeni soruşturma yöntemleri getiren başkanlık kararnamesini imzalamasının ardından dünya kamuoyundan tepkiler de gelmeye başladı.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook hesabında, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı kararnameden endişelerini dile getirerek, görüşlerini paylaştı.

"TRUMP TARAFINDAN İMZALANAN KARARNAMEDEN ENDİŞELİYİM"

Zuckerberg paylaşımında ’’Bir çoğunuzun olduğu gibi Başkan Trump tarafından imzalanan kararnameden endişeliyim. Bu ülkeyi güvenli hale getirmeliyiz. Ancak bunu gerçekten tehdit olan kişiler üzerinde odaklanarak yapabiliriz. Kapılarımızı yardıma muhtaç olan sığınmacılara her zaman açık tutmalıyız. Bu biziz.

Aynı zamanda Başkan’ın ülkemize gelen yeteneklerden faydalanmaya devam edileceğine inanmasından memnunum. Biz bir göçmen ülkesiyiz. Bütün dünyanın en iyi ve en zekilerinin burada yaşayıp,çalışıp, katkı vermelerinden hepimiz karlı çıkarız’’ diye yazdı.

Pakistanlı Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafzai de Donald Trump’ın imzaladığı sığınmacı kararnamesi ile yıkıldığını belirterek yaptığı açıklama ile Trump’a seslendi.

Malala Yousafzai yaptığı açıklamada ’’Dünya çapında belirsizlik ve endişenin olduğu bu günlerde Başkan Trump’tan dünyanın en korumasız çocukları ve ailelerine sırtını dönmemesini rica ediyorum’’ dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ADAM NE DEMİŞ İTİ KÖPEĞİ ÜLKEYE SOKMAYALIM HAKSIZ MI ?
amerikada facebook yasaklanır :)
@erogluerkan Bu gibi yasakları tayyore'den başka kimse yapmaz. Adam görüşleini bildirmiş sadece özgürce.
ABD,den örnek alalım. MÜLTECİ Devleti olarak batmayalım. Tüm yabancıları geldikleri yerlere gönderelim. Parası olmayan eğitimsiz insanları neden kabul ediyoruz anlayamadım.
Büyük devletler müslümanlara hep kapılarını kapatıyor müslümanları hep mağdur ediyor ve tüm müslümanları terörist ilan ediyor ve tüm müslüman ülkelerine ambargo koyup hepsinin başına islamla alakası olmayan bir örgütü bela ediyor ve barış getireceğiz diye müslümanları katlediyor evinden ocağından olan sırf müslüman diye kadını çocuğu da yine kapıda bırakıyor sonra da yine suçlu müslümanlar gösteriliyor ! Bu tutumları devam ederse daha çok canları yanacak inşallah da yanar ! Dünya herşeyin farkında ama görmek istemiyorlar gerçeği !
Diğer Haberler