Filistin 'Sina' iddialarına sert çıktı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Stratejik İşler Danışmanı Hüsam Zumlut, "Filistinlilerin Mısır'da Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi" projesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Filistin 'Sina' iddialarına sert çıktı

Zumlut, Gazze'deki Haydar Abduşşafi Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrailli siyasi kesimlerin, Filistinlilerin Sina'ya yerleştirilmesi meselesini tartıştığına işaret ederek, "Filistinlilerin vatanlarının sınırları biliniyor. Filistinlilerin, Mısır'daki Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi görüşü yeni bir İsrail siyaseti oldu. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez" dedi.

Filistinli gruplar arasındaki anlaşmazlığın siyasi ve ulusal ortaklığın bulunmamasından kaynaklandığını dile getiren Zumlut, Filistinli grupların, Filistin Ulusal Konseyinin toplanması için oluşturulan hazırlık komisyonuna katılmasını, bölünmüşlüğü sona erdirmek için atılan ilk adım şeklinde değerlendirdi. Zumlut, Filistin Ulusal Konseyi için hazırlık komisyonu kurulması sürecinin başlatıldığını, komisyonun tüm Filistinli grupları kapsadığını aktardı.

İSRAİL BAŞBAKANLIK DİVANI YALANLAMIŞTI

İsrailli Devlet Bakanı Eyüp Kara, geçen hafta yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Başkanı Donald Trump'a "iki devletli çözüm yerine Filistinlilerin Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi projesine" ilişkin bir taslak sunmayı planladığını savunmuş, İsrail Başbakanlık Divanı bunu yalanlamıştı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı da konuya ilişkin açıklamaların doğru olmadığını, görüşmelerde böyle bir meseleye yer verilmediğini aktarmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Türkiye nin geleceği işte 20 yıl sonra bizde diyeceğiz ki Biz Türkiyelileri Tekirdağ a Yerleştirmeniz kabul edilemez.
reis bob eş başkanlıgı donemınde en cok israile calıştı israilin önunu actı yoksa bı anda turkıyede bu kadar yukselemezdı destek olmasaydı eger ama bunu goremeyen o kadar cahıl var kı cok yazık...
Ey kimsesizler filistin zavalılar filistin gelen giden vuruyor bide bazı gevsek muslumanlar ulkesi onlara yardım edecegine yahudi lere yardım ediyorlar!!! Allah güç küvet size versin benım muslumanlar kardeşim orda zor durumda ama elimizde bişi gelmiyor ama sabredin Allah'ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan sizi yanlız bırakmaz bide bizde onun arkasında geleceğiz bır gun o İsrail'e baska yer biz göstereceğiz !!!!
Diğer Haberler