Gülen'den Erdoğan'a yanıt

Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'ye dönmesi yolunda yaptığı çağrıya yanıt verdi.

Gülen'den Erdoğan'a yanıt

NEW YORK (ANKA)- Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'ye dönmesi yolunda yaptığı çağrıyı, "Türkiye'deki olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa şayet, ben bir müddet daha ömrüm vefa ederse burada kalmayı ülkeme, milletime, ülkemde olan o şeylere zarar vermemek için dönmeyeceğim" şeklinde yanıtladı.

[

](http://video.mynet.com/habervideo/Basbakan-a-aglayarak-yanit-verdi/1456610/)

Başbakan Erdoğan'ın önceki akşam TT Arena'da düzenlenen 'Türkçe Olimpiyatları' kapanış töreninde, 1999 yılının Mart ayından beri ABD'nin Pensilvanya eyaletinde kendine ait bir çiftlik evinde yaşayan Fethullah Gülen'e, Türkiye'ye dönmesi yolunda yaptığı çağrıya yanıt geldi. Gülen, dün çiflik evinde yaklaşık yüz kişinin katıldığı ikindi sohbetlerinde kamera karşısında Erdoğan'ın çağrısını yanıtladı. Gülen'in dün ABD yerel saatiyle 17.15'de yaptığı sohbet konuşmasında çarpıcı açıklamalar yer aldı.

[

](http://haber.mynet.com/erdogandan-gulene-davet-636054-politika/)

Gülen, gözyaşlarına hakim olamadığı ve hıçkırarak ağladığı konuşmasında, "Türkiye'deki olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa şayet, ben bir müddet daha ömrüm vefa ederse burada kalmayı ülkeme, milletime, ülkemde olan o şeylere zarar vermemek için dönmeyeceğim" dedi.

Gülen ile birlikte Pensilvanya'da ki çiflik evlerinde yaşayan herkul.org ekibine ait sabit kamera tarafından gerçekleştirilen çekimler, Gülen'in konuşmasını tamamlamasının ardından sitede yayınladı.

-SALONDA BULUNANLAR DA AĞLADI-

Gülen'in konuşması sırasında duygulu anlar yaşandı. Gülen Erdoğan'ın çağrısıyla ilgili soruyu cevaplarken gözyaşlarına hakim olamayıp ağlamaya başlaması salonda kendisini dinleyenleri de ağlattı. ANKA'nın Gülen'in konuşmasını Pensilvanya'da ki çiftlik evinde dinleyen kişilerden elde ettiği bilgiye göre, konuşmasını gözyaşları içersinde sürsüren Gülen'in ağlamaya başlaması salonu dolduran yaklaşık yüz kişiyi de ağlattı. Gözyaşları içerisinde sürdürdüğü konuşmasını "Kusura bakmayın diyecek halim kalmadı" sözleriyle yarım bırakan Gülen, salonu terk edip doğruca odasına çekildi. Gülen'in aşırı duygusal ve hüzünlü hali salonda bulunanları şoke etti.

Salonda bulunan bir kişi, "Gülen'i ilk kez bu kadar aşırı duygusallık içerisinde gördüm. Konuşmasını normalden çok kısa kesti. Konuşmasının ardından hemen odasına çekildi. Salondakiler gözyaşları içerisinde kaldı, hepimiz ağlıyorduk. Kendi aramızda onun aşırı duygusal olduğunu konuştuk" dedi.

Pensilvanya'da bulunan çiflikte yeni inşa edilen evde dün gerçekleşen ikindi sohbetleri sırasında önce kendisine "Türkçe Olimpiyatları'nı dil eğitimi üzerinden değerlendirmek doğru mudur?" sorusu ile "Dünü bugünü, yarını ve gayeleri açısından Türkçe Olimpiyatları"yla ilgili düşüncesisoruldu. Gülen, Türkçe Olimpiyatları'nın sadece Cemaat'in bir başarısı olarak ifade edilmesinin doğru olmayacağını belirterek, bu başarılı organizyonun tüm Türkiye'nin bir başarısı olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ardından Gülen'e "Sayın Başbakan'ın hüzünlü gurbeti bitirme davetiyle alakalı mülahazalarınızı lütfeder misiniz?" sorusu yöneltildi.

-"ERDOĞAN'IN ÇAĞRISI İLK DEĞİL"-

Gülen soruya, "Şimdi bunu hemen söyleyeyim, orda o kendine yakışanı yaptı. Fakat o ilk değil onu söyleyeyim. Sayın Cumhurbaşkanı da O da açıktan açığa dedikleri de oldu bir vasıta ile bana ulaştırdıkları da oldu. söyledikleri de de oldu daha başka ricari devletten daha başkaları da kendilerine yakışan o cihan mertliği her zaman sergilediler. Bugüne kadar. Ben defaatla duydum. Yanıma gelen, aynı zamanda o arkadaşlardan yanıma gelen kimseler de aynı şeyleri teklif ettiler. Artık Türkiye'ye gelme zamanı değil mi, filan dediler. Şimdi onlar onu yapmada kendilerine düşen. kendilerine yakışanı yapıyorlar. Ben bu mevzuda ben demek de çok çirkin bir şey de, ben de bana kanaitaizemce bana yakışanı yapmam lazım. Şimdi onlar davet ederler , gel derler normal. Millet de onlar davet etmeleri lazım geliyor gibi onlara bakabilirler ve nitekim zannediyorum orada alkışın ritmi dozu biraz yükselince de heralde öyle bir talep şeyi imajı aldı Sayın Başbakan. Ondan da anlıyorum da dedi yani ordaki anlayışını ortaya koydu. Halk da öyle diyebilir yani onlar çağırdığı zaman çağırmasalar ben gidemem, Türkiye emin, böyle güvenlikli bir yer değil dolayısıyla başıma gayile açarım, dert açarım başıma. Arz edeceğim şeyler böyle yakışıksız şeyler olabilir de ben hiçbir zaman böyle başıma dert açacağım mülazası yaşamadım yani" yanıtını verdi.

-"12 EYLÜL'DEN 6 SENE ŞAKİ GİBİ KAÇTIM"-

Gülen şöyle devam etti:

"Yani 27 Mayıs gördüm ben, tekdir gördüm. Hatta ölümle şey yapıldım bir yönüyle. Yani karşıma çıkan bir emniyet amiri merdivenlerin başında eğer dur demeseydi o dramatik filimlerde olduğu gibi dirseğini kaldırmıştı beni merdiven boşluğuna atacaktı ordan ifadeye götürürken. Dur deyince durdu orada. Sonra da beni kovdu oradan, ne arıyorsun burada caminin imamı yani. Askere gitmemişim daha. 12 Mart ondan sonra geldi. 3 sene mahkeme sürdü. Ben 3 sene mahkumiyet aldım. Bir sene de sürgün aldım. ve aylarca içeride kaldım. Ama seve seve gittim yani hiç şikayet etmedim. Şikayet ettimse siz de bilirsiniz. 12 Eylül'de bir şaki gibi 6 sene kaçtım sadece. İçeriye girenler dediler ki, gireni iflah etmiyorlar.

Rahmetlik askeriyeden ayrılma Cahit Efendi aman Hocam dedi bana. İçeriye girdi çıktı. Ben de kader başta böyle beni teslime götürmeyen bir yol ira etti bana ben de o yolda yürüdüm, Teslim olmayı düşünmedim. Suiniyetliymiş insanlar. Kötü şeyler düşünüyorlarmış. Daha önce çok kötü şeyler düşündüklerine göre bu zamanda kötü şeyler düşünüyorlarmış. Daha sonra 28 Şubat, 27 Nisan meseleleri oldu. O dönemde de tehditler oldu.

-"DEVLETİN BAŞINDAKİ İNSAN 'GEL DURUM DEĞİŞTİ' DEDİ"-

Hatta ben yine Amerika'daydım 97'de. Devletin başındaki insan bir yerde önemli bir değişiklik olunca bana telefon etti, devletin başındaki insan. Gel dedi artık durum değişti. Bura emniyet ve güven içinde dedi. Gittim yine hastane için Mayo Kliniği'ne geldim ben. O zaman tedaviye geldim yani. Belki stend taktırmaya geldim o zaman işte o gelişte de kaldı öyle. Aslında şahsım adına endişe dumadım ben."

-EVLENMESİNİ İSTEYEN AMCASINA: "BEN SİZİN DİNİNİZDEN DE ŞÜPHE EDİYORUM"-

Gülen, kamuoyunun kendisinle ilgili merak ettiği bir çok sorunun da cevabını verdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü dünyaya beni bağlayacak hiç birşeyim yok. Bunları desem biraz iddia gibi olur. Bir dikili taşım olmadı. Çoluğum çocuğum olmadı. İleriye matuf bir heasbım da olmadı. Bunları ben mensubu olduğum. gönlümü verdiğim gayeyi hayal yaptığım davama düşünceme hep aykırı saydım. Burada utanarak birsey arz edeceğim size. Askerliğim esnasında bana annem babam amcamı araya koyarak ve bütün büyüklerim orda başımda bana hayatını değiştirme dediler çok cazip bir teklif sunduklarında arkasında yürüdüğüm amcama ben sizin dininizden de şüphe ediyorum dedim. Din böyle künde künde üstüne giderken ben boynumu ona kaptırmışım bir de ayağıma böyle bir pranga vurusanız sırtım yere gelir benim dedim. Ben öyle şeyleri hiç düşünmüyorum. Hiç düşünmüyorum dedim. Çok sevdiğim Yaşar Hoca, İzmir'e geldiğim zaman da boynuma sarıldı Kestane Pazarı'nın avlusunda. Yav hoca dedi, falan dedi. Hocam dedim hiçbir zaman aklımdan geçirmedim ben öyle bir şeyi. Ben sadece kendimi bu işe vakfettim . Başka şey düşünmeyi kendime haram sayıyorum. Objektif değil, herkes için değil. Ben zayıf bir insanım. İki şeyi birden taşıyamam diye, tek şeyi omuzumda taşıyayım diye. Boynuma sarıldı, sen de beni dinlemazsen kim dinler dedi. Ağladı, öyle mahsun bıraktım onu. Dünya adına hiç bir sevdam olmadı. Hiç bir şeye bağlanmadım. Hayatımı çok cazip şeyler ayağımın ucuna kadar geldiği halde bu da benim için olsun falan demedim, düşünmedim. Tek şey namı celili Muhammedi dört bir yanda şehval açsın istedim ben. Ama o mevzuda denecekleri doğru diyemedim. Söylenecekleri söyleyemedim. Nefsimi karıştırdım. Sesim ayarlayamadım."

-"BENİ ASARLAR DİYORDUM ASMADILAR"-

Konuşmasının bu bölümünü gözü yaşlı ve ağlayarak sürdüren Gülen, "Sizin sorunuza geleyim, ben şahsım adına endişe duymadım. Hatta 45 yaşındayken 'belki beni asarlar' diyordum. 44'te asmadıklarına göre 55 o da onbirin bir katı dedim. Belki o zaman asarlar. 66 oldu. Belki o zaman asarlar dedim asmadılar. Ben hep o hülyalara bağlı yaşadım. Rabbim buna şahit kalbim herkese dahi o biliyor benim" dedi.

-"DÖNERSEM TÜRKİYE'DE OLUMLU ŞEYLERE ZARAR GELEBİLİR"-

Gülen, konuşmasının özellikle Erdoğan'n geri dönmesi yolunda yaptığı çağrıyı değerlendirdiği bölümünde, "Bir gayeyi hayaliniz varsa, bir mefküreniz varsa, o da o Türkiye'de yeni yeni probemlerin olmaması, bir kısım huzursuzlukların çıkmaması, bir kısım kazanımların hafizinallah kaybedilmemesi için yüzde bir ihtimalle oraya gitmeniz bu hususlara zarar verecekse işte ben o endişeyle, şahsım adına değilde o endişeyle gitmek istemem. O endişemi de izale edebilecek bir tablo görürsem o zaman fakirin bileceği şey benim bileceğim sey demek yine benlik kokuyor. Benim bileceğim şey demiyeceğim. Fakirin bileceği şey gittiğimde oraya birileri, işin rövanşı peşinde koşan birileri, bazı müesseselere zarar vermek suretiyle idareyi zor durumda yüzde bir ihtimalle bırakacaklarsa şayet, Türkiye'deki olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa şayet, ben bir müddet daha ömrüm vefa ederse burada kalmayı ülkeme, milletime, ülkemde olan o şeylere zarar vermemek için daussıla deyip sıla sevdasyla kahve içtiğim kahveleri bile böyle hatırlayarak, ve sonra ondan kaçarak burnumun kemikleri sızladığı anda ondan uzaklaşarak burada kalacak, yaşayacağım" ifadelerini kaydetti.

-"KADER BİRLİĞİ YAPTIĞIM ARKADAŞLARIMLA KARAR VERİRİM"-

Gülen şöyle devam etti:

"Bütün bu endişeler zail olduğu zaman oturur kendi arkadaşlarımla kader birliği yaptığıım arkadaşlarımla meseleyi detaylı görüşürüm ondan sonra bende arzu ediyorum. Burada öldüğüm zaman bile buraya gömülmek istemiyorum. Kendi ülkeme kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum. Gelirken bile burada ölürüm kalırım diye arkadaşlarıma demiştim paranızla bir yer alın, bize ait olsun Türk milletine ait olsun, oraya gömersiniz demiştim ama fakat sonra vazgeçtim. Kendi ülkemde ölmeyi ve kendi annemin ayaklarının dibine gömülmeyi arzu ederim. Bunu da benim vasiyetim sayın. Ama yaptığım şeylerde düşüncelerimde, planlarımda , gayretlerimde milletime ülkeme zerre kadar zarar gelmesine razı olamam. Yüzde bir ihtimalle bile olsa razı olamam ona. O talep eden arkadaşlarımız devlet büyüklerimiz kusura bakmasınlar. Talep etmeleri onların civan mertlikleri ama benim bu mevzuda böyle düşünmemde onlara karşı onların yaptığı şeylere karşı saygımın gereği kusura bakmayın diyecek halim kalmadı."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 650 yorum
bu ülkede sana yer yok atatürk düşmanı,emperyalist uşağı , timsah gözyaşlarından vazgeç . bu ülkenin gerçek sahipleri sizin gibilere kanmayan vatandaşlarımızdır
helal olsun kardeşim...
ey hocam mahzun olma üzülme milyonlar sevenin arkanda dualarımız seninle.senin niyetini anlamayanlara senin kıymetini değerini bilmeyenlere Allah(c.c)mühürlü kalp gözlerini açtırmayı nasip etsin
mühürlü kalp gözü diyosunda bornova ve diğer camilerde abd ye ve israile karşın fetvalar veren bir kişi niye başı sıkışınca o ülkelere sığınır anlamam önce bunun cevabını versin...
YAzık çok yazık! Sefil durumdasın ama farkında değilsin...
allah sizin gibi münafıklardan müslümanları korur inşallah.
sağol kardeşim anlayışlı insansın hocamı anlamak cahillerin işi deyil
allahnhepinizin belasını versin sizin gibi şrfsler yüzünden ülke satıldı burası çağdaş türkiye ATATÜRK'ÜN TÜRKİYESİ defolun
Timsah göz yaşları...
HAYATI YALAN BUNLARIN VATAN HAİNLERİİ..ARKADAŞLAR FETULLAH GÜLENİN PAPA 2 NCİ JAMPHOLE..MEKTUB.U DİYE BİR VİDEO VAR ALLAH RIZASI İÇİN TÜM DÜRÜST MÜSLÜMAN VE TÜRK OĞLU TÜRK OLANLAR İZLESİN LTFNN ..YAZIYI YAZANDA ZAMAN GAZETESİ..KİME HİZMET ETTİKLERİNİ GÖRÜN ALLAH AŞKINA TABİ MY NET BUNU YAYINLARSA..YERSE...
ben bunu vakti zamanında beyşehirin bir kasabasında kırmızı bmw eskortluğunda bir otobüs adamla geldiğini, kasaba caminde kadınları toplayarak; tataristan da , zırvatistanda, falancada filancada dinini bilmeden yaşayan yavrucaklara okullar yapıyorum diyerekten salya sümük ağlayarak yemeğe aşı olmayan canım halkın kolundan bilezikleri toplayıp gittiğini bilirim. Gözümle gördüğüm içinde hoca denen zata iftira atmış olmuyorum(daralan mürüdlerine bildirilir)Bu hoca amerika deilde nerde olursa olsun bu kul hakkıyla hangi toprağın altına girecek merak ederim.Allah affetsin onu, yazıkk
bş knuşuyosun.135 ükeden gelen 1500 çocuk.gelemeyen binlercesi.bu işler toplanan paralarla oluyor.günümüzde insanlar hala maddi desteğini sağlıyor...
merak edıyorum alıp o altınları kendıne ev mı yaptırmış yoksa gercekten okulmu yaptırmış birde konuşurken saygılı olmak çok önemli biri senin için salya sümük ağlıyor dese hoşuna gidermi ?
ALLAH ÖNCE SENİ AFFETSİN ALLAH BİR KULUNA BİRİNİN CEBİNDEN BİRİNİN ELİNDEN BİRİLERİNİ VESİLE KILARAK ULAŞIR KİMSEYE YARDIM BACASINDAN İNMİYOR SANAKALIRSA FAKİRLER ÇOK ÇEKER
sahte hoca timsah gözyaşlar döküyor yine
ulen gözü körler. görmüyomusunuz faydasını zat ın. 9 fayda yapan bir zarar eden fena mı yapmıştır...bu zat hiç olmasaydı. sen bu kadar faydalı olabilecekmiydin.
ön yargılı jargonlardan öteye geçmeyen yorum yapan insan da amma çokmuş. değil türkiyenin dünyanın samimiyetine inandığı bu insana daha fazla haksızlık yapılmasın bence.
çok yazık çok acıyorum size çok Allah sizlerin kalbine indirdiği perdeyi umarım geç olmadan kaldırır. ya birde geç olursa...
yav bırakın şu hacı yı hocayı kaçıncı yüzyıldayız.rahat bırakın adamı nerede mutluysa orada yaşar.ne cemaatı geçin bu ayakları.atatürk ün yarattığı ülkede cemaatin ne işi var.hayal görmeyin.
aman eksik kal hacı....bu kadar sıkıntının içinde bir de senin gibi ne olduğu meçhul şahsiyetlerle uğraşacak vakti yok ülkemin.
Yaratmak ALLAH a (c.c) mahsustur sen kimsin ki bu cümleyi kurabiliyosun kominist vatan haini seni !
Samimyetsiz herif. Özellikle Erdoğan'ın çağrısı ilk değil başlıklı bölümde ve konuşmalarının direkt aktarıldığı tüm bölümlerde yaptığı açıklamalardan bir halt anlayan varsa anlatsın. Şu samimiyetsiz herifin nurundan belki biz de faydalanırız. Uyanın lan salaklar ordusu şer'in şu anda çıktığı yer ABD'dir. Sizin de hoca efendiniz burada yaşıyor. Daha içinizden hiçbiriniz niye ABD sorusuna cevap vermediniz. Bu kadar mı salak olunur vallahi insanın aklı mantığı duruyor.
bu amcam da her zaman ağliyor ne gözyaşi varmış adamda yaw vaaz verir ağlar nasihat verir ağlar davet geliyor onada ağlıyor .....
DİKİLİ AĞACI YOKMUŞ galiba direkt manasından söylüyor.Mecaz anlamı değildir,o röpörtajı herhalde CNN binasında vermemiştir.Villacığında vermiştir.
Yok yaa.. Gelmesin sakın... Bu ülke vatandaşı olup da ülkesine dönemeyen nice aydınlar varken, nice güzel insanlar dışarılarda sürünürken, aman eksik kalsın...
o senin aydın dediklerin türkiyeyi yerden yere vuruyor bir sevenleri bile yok.ama kusura bakma gülenin sevenleri milyonlar
çok güzel yorum işte özeti : endişeyle gitmek istemezmiş!!sen git cıa nın kucağında otur,mavi marmara olayında israile hak ver,Irak savaşında katledilen milyonlarca müzlüman için ağzından kelime çıkmasın,konuşmalarında doğru düzgün Peygamber efendimizin adı geçmesin,acaip bir lisanla(türkçe,arapça karışımı)ağlayarak insanları kandır,taa oralardan burada yüzlerce insanı olmadık işlerle mağdur et,CIA misyonerliği için belli stratejik yerlere okul aç,sonra şarkı,türkü ezberlettir üç beş çocuğa, bunada olimpiyat de!Papayla kanka ol ama hacca gitme!!senin müslüman olduğundan bile şüphelenmek lazım!
gözlerin degil kalbinin ağlamasi lazim.mslümanim diyorsan Allahtan kork ve müslüman kardeslerinle -sırt sırta ver.İranla beraber ol suriye ile lübnan ile.Gidip israil ile abd ile ingiltere ile müslüman kani içenlerle olma.Gözlerin agliyor ama inandirici degil dedigim gibi kalbinin aglamasi lazim işte o zman inaniriz
BANA BU ADAMIN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARININ YARISINI YAPAN BİR YANDAŞINIZI GÖSTERİN? BU ADAMA YAPILANLARIN YARISI SİZE YAPILSAYDI SİZLER YAHUDİ OLURDUNUZ....
çok doğru. 12 eylül ve 28 şubatı onun kadar alkışlayıpta her zaman zalimlerle kolkola olan ikinci bir zat yok ülkede. birde bu adama yapılanlar size yapılsaydı yahudi olurdunuz diyorsun. bu şartlarda yahudi olmaktan korkmaya gerek yok. zira bu şahıs yahudi ve hristiyanları cennete girebilecekleri fetfasını verdi bile.ayrıca sızıntı dergisi ekim 1980 sayısı ve zaman gazetesinin 28 şubatın ertesindeki sayısını incelersen mazlum numarası yapan zatın zalimleri çılgınlar gibi alkışladığını gözlerinle göreceksin.
Sadece gövde gösterisi..Kimler uğruna bu kadar günahsız içerde bunların vebalini düşününce,ağlayarak ödenir mi acaba?Bu hesap öte dünyada sorulmazmı.?...Bir de merak ettim Şu ağlayan milletvekilleri Gülen'den mi ders almış acaba?
obamayla birlikte türkiyeyi parçalamaktan başka birşeyi olmayan delinin teki
vayyyyyyy sen çok akıllısın!! O deli dediğin adamın İmanı içindeki Allah sevgisi Peygamber sevgisi yeter!!
hz muhammedede zulümler etmişti aşağılamıştı kafirler, ama cenabı hak onun yanındaydı,vicdanım sızladı videoyu izlerken,ağladım,ağladım her vicdan sahibi müminin yapması gerektiği gibi, hocam sen cenabı allahtan bize gönderilen bir nursun,ruhun nur gibi zuhur etti bu asırda tekrardan, allah razı olsun, islamın nurusun. dönüşünü bekliyoruz hocam , bu ülkede sizede yer var bu ülke sizinle var..
muahahahahahhahahahahah komedi sen halen uyu uyumaya devam et uyu uyu uyu
tekrardan zuhur etti derken? önceki asırlardadamı vardı yaşıyordu bu zat? yoksa peygambermiydi önceki hayatında? neyin kafasını yaşıyorsanız, beyin yıkama değil artık sizinki,resmen aldırma...
RABBiM, AÇIK OLAN AMMA GÖRMEYEN GÖZLERiNDEKi PERDEYi KALDIRSIN, BEYNiNE AKIL iHSAN ETSiN. BAZEN DiYOUM Ki GERÇEKTEN BUKADAR SAFMISINIZ YOKSA ÇOK iYi OYUNCU MU? RABBiMiN ADALETiNE SIĞINIYOR VE iNŞAALLAH BU DÜZENBAZIN BÜTÜN OYUNLARINI İNSANLARA İBRETİ ALEM OLSUN DiYE ORTAYA ÇIKARIR AMA SiZ YiNE iNANMAZSINIZ DiYE ENDiŞE EDiYORUM.
arkadaş bu adam ... ırakta milyonlarca müslümanı katleden ırakta binlerce müslüman kadına tecavüz eden amerikanın yanında onun inen.. zalimin ininde yaşıyor... sizde allah korkusu yok mu .. hani müslüman müslümanın kardeşiydi... ırkata afganistan dakiler müslüman değil mi .... neden bu kadar körgözlü oldunuz... insaf
senin verdiğin sadakalarla çiflik evinde abd ye uşaklık ediyor sende ona tapıyorsun biraz kafanı kumdan çıkartırsan gerçekleri görürsün
fettullah gülen peygamber değildir,sözleri ayet'de değildir,islam ve iman'ın koşullarından birisi de değildir..bu zatın adını günde 5 vakit dilinden düşürmeyen sapkınlar acaba güzeller güzeli rabbimin adını hiç ağızlarına alırlar mı?onun sevgisine mazhar olabilmek için mücadele ederler mi?yoksa şefaati gülen'den mi bekler onun rızası için sahte namazlar mı kılarsınız sapkın zavallılar?
Fetullah Gülen Peygamber değil elbette zaten mevzuyu öyle karıştırıyosunuz ki Sevilmesinin sebebi İslam davasına sahip çıkması zaten. Ne alaka şimdi Peygamberlikten girerek süslü bir demogoji yapmışın. Onun Cemaati müslümanların bu dünyadaki en örgütlü gücü.Oturmakla olmuyor bu işler biraz çalışmak lazım dimi ama.
ne dediğin bilmiyorsun insanlar hakkında kötü düşünüp de günaha giriyorsun hocanın adını kimse günde 5 defa anmıyor asıl sapkın öyle düşünelerdir.onların içinde bir hafta kalıp mı gördün onlar her gece uykulaırını bölüp gece namazı kılarlar ayriyeten Allah için
ALLAH IN RIZASI İÇİN YAŞAYAN VE HİZMET EDEN BU İNSAN HAKARET DEĞİL ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR.TÜM DÜNYADA YAPILAN ESERLER ORTADA, ÇEKEMİYORSANIZ HAKARET ETMEYİN ÇEKEMİYORUZ DEYİN. VEYA DAHA İYİSİNİ SİZ YAPIN SİZİ TAKTİR ETSİNLER. OTURDUĞUNUZ YERDEN ANCA ELİNİZDEN BU GELİYO DİMİ ÇAMUR ATMAK. AMA GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ BUNU BİLESİNİZ.
sayın hocaefendinin gelmediği kadar var yorumların yarısı nankörlük kokuyor kafa kuma gömülmüş körü körüne nankörlük aslımız çanakkalede bitmiş kalan bizlerde böyle olmuşuz işte ALLAH yardımcımız olsun
Bunları Diyen Fetullah Gülen : Orada Görüşeceğiz Vatikan'da Papa Hazretleriyle.. Alaattin Kaya Fetullahın Sağ Kolu Papanın Elini Öptürüyor Bunları Yaptıranda Fetullah Gülen Araştırın.. Diyorsunuzki Hz.Muhammed(Sav) Benzemeye Çalışıyor.. Kelime-i Tevhidin 2. Bölümünde Hz. Muhammed (Sav) Allah'ın Resulüdür Hükmüne Gerek Yok Diyende Fetullah Gülendir.. Fetullah Gülenden Papaya Mektup 1 kaç kısımı : Pek Muhterem Papa Cenapları. Yoğun Gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zat-ı alilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.. Vb. Daha Birçok Yazı
hoca tek istegim senden hz muhammet dedikten sonra sav de !
60 yıldır knuşan bir insanın tek bir shbetini dnlemeden,şurdaki yazılanlara göre yrum yapmak büyük gaflet ve kul hakkıdır.
Müslümansa salavat getirebilir şayet Müslümansa..
BU ADAMIN MEMLEKETE ÇOK ZARARI OLDU İSTEMİYORUZ.
Ağlama duvarı gibisin feto bu ülkede çok din alimi varda onlar siyateçi değil ama sen siyasetmi yapyın hocamısın kitabını şaşırmışsın
ALİMLERİN HOCASI Değerli Hoca Efendi,büyük alim Fethullah hocanın bu ülkeye çok büyük emekleri vardır.Bu ülkenin dış dünyaya tanınmasına en büyük emeği geçenlerden biridir.Öyle sağdan soldan duyma sözlerle çamur atan şahsiyetlere düşünmelerini öneririm.Fethullah Hocanın Türkiye'ye dönmesi CHP'lileri rahatsız edebilir.Hoca efendinin hiç kimseye zararı yoktur.Amerika'da durmasıyla ona ajanlık yakıştırmasını yapan beylere şunu sorarım Fethullah Hocanın vatan sevgisini,bayrak sevgisini sizin ölçebilecek ne kariyerde,ne de kalitede'siniz.Herkes haddini bilmeli,saygısını göstermelidir.
Kesinlikle sana katılıyorum cocuk yaştaki insanların beynini yıkamada gercekten cok emeği oldu.anlaşılan sende o körler sınıfındasın acın artık gözlerinizi abd uşaklığından başka bi işe yaramadı yaramazda.Ha bide beyin yıkama var pardon.acıyorum gercekten senin gibilere
kurtuluşsavaşını verdi ülkeyi zalimlerden kurtardı bunları unutmuşsun
hadi len ordan
Oğlummm bak gitt
Hayaldi gerçek oldu.Her istediklerini kılıfına uyduruyorlar bir şekilde yapıyorlar.Askeri bitirdiler RTE demişti yıllar önce başa gelelim orduyu tasfiye edicez diye açın izleyin.Ordu tamam.Yargı zaten onun.Mit'e koydu adamını tamam Mit'te onun.Medya zaten onun istediği gibi kullanıyor gündem değiştiriyor rahatlıkla.Evvelden göstermeden çalınırdı şimdi göstere göstere çalıyor.Yandaşları doyuruyor karşı çıkan hapisi boyluyor.Neyse makarnacılar siz zahmet edip okumasaydınız bile bunu bakın önünüze bakın siz.Yakın kömürünüzü oturun başkbakan çok yaşa dimi?!
SAYIN BASBAKANIMIZ MADEM O KADAR SEYİ ELE GECİRDİ PEKİ NE YAPTI DİNİMİZİMİ DEGİSTİRDİ SIKI YONETİMMİ YAPTI ACLIKTANMI ÖLDÜK KOMİNİZM İLEMİ YONETİLİYORUZ HAYIR HAYIR HAYIR MANTIKLI CEVAPLAR HEP AYNI...SADECE OLUSAN HALK OZGURLUGUNUN COGALMASI VEDE SENİN GİBİ EMBESİL NANKORLERİN RAHATCA PROVOKASYON YAPABİLMESİ BUGUN SECİM OLSA YİNE EZE EZE AKP 1 NUMARA OLACAKTIR CUNKU MİLLETİN OZLEMİNİ CEKTİGİ BUYDU BENİM SOZUM BİTTİ ...SİMDİ NANKORLER BASLASIN TASLAMAYA..
BU ADAMA EFENDİ DİYENLERE ŞAŞIYORUM NE EFENDİSİ YA BU ADAM VATAN HAİNİDİR ÜLKESİNİ SATAN SATMAKTA OLAN CAHİL BİR ADAMDIR. MADEM MÜSLÜMANSIN NE DİYE HERHANGİ MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDE YAŞAMIYORSUN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE İŞKENCE EDEN YERALTI KAYNAKLARI İÇİN BİNLERCE MÜSLÜMANI KATLEDEN BİR ÜLKEDESİN, ZATEN BU HALKI ANCAK BU ŞEKİLDE DUYGU SÖMÜRÜLERİYLE KANDIRIYORSUNUZ YATACAK YERİNİZ YOK SİZİN BEN İNANIYORUM BU DÜNYADA OLMASA BİLE ÖBÜR TARAFTA BU YAPTIKLARINIZIN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ ALLAH'IN İZNİYLE
VATAN HAİNİ OLDUĞUNU BÜYÜK BABANDAN MI ÖĞRENDİN.BEY EFENDİ SİZ HADDİNİZİ BİLMEYEN RUMUZLARIN ARASINDA KORKAN BİRİSİNİZ.
bazı çeyrek akıllılarda işte hiç bir şey bilmediklerindne düşünüyorlar ulen ben burdan bu insanın ardından atıp sallıyorum ama benim bu memlekte ne faydam olmuş diye düşünenlerde şöyle diyor çeyrek akıllılarda illa bişey bulacak ya niye efendi diyorlar lafa bnak ulen zırpo dikkat edersen hiç bir sempati duyan insan efendi dememiştir çarpıtmayın o bir ünvandır yani Hoca Efendi denir bunu çarpıtıp her zamanki gibi yok haşa peygamber ilan ettiniz demeleri tamamen sulandırma politakası... ulen kabul edin artık bu insan dini davasını geç ülke tanıtımı devletimiz 100 trilyon harcasa yapamaz be
cok haklısın kardeşim agzına sağlık
Hadi ordan, iftira atacaksın diye basitleşme. Sen ülkene ne yaptın yamyam. Cumhuriyet tarihinin bütün pislikleri ortaya çıktı, hala milletin gözünün içine baka baka iftira atıyorsunuz. Asıl sizin yatacak yeriniz yok.
kardeşim azğına yüreğine sağlık aynen katılıyorum o solucanlar atıp tutanlar bu memleket için ne yapmış yaa şerefsiz eleştirenmi ararsın yok cia ajanı diyenimi rezalet inanılır gibi değil hadi dini davasını geç ulen hiç olmazsa Türkiye devleti 500 trilyon harcasa ülke reklamını dünyada yapamaz böle be sadece bu boyutu bile kurulan ekenomik bağlantılarda oradaki okulların üstlendikleri vazife adamlar gözleri kapalı türkiye ile iş birliğine varıyorlar neden çünkü her ülkedeki bir avuç okul öğretmen bizim vatan evlatları on numara temsil ettiklerinden örnekde bu muhterem insan Hoca Efendi ya siz?
muslümanlık müslüman bir ülkede yayılmıyor müslüman olmayanları müslüman yapmak için oralara gidiliyor hiristiyanlar nasıl ülkemize gelip bizim imanımızı çalmışlar ya bizde aynı onlar gibi onların ülkelerinde onlara islamı tanıtsak yanlışmı olur
la gelsen ne olur gelmesen ne olur
ülkesi milleti aşkıyla yanıp tutuşuyor besbelli :))cemaatten cok artık terör örgütü bence ergenekon şayet doğruysa ki hala ortada coğu boşuna yatıyor bu cemaat onlardan daha zararlı hem ülkemize hem dinimize
Sayın Fettulah Gülen bu ülke için napmıştır çook merak ediyorum.Yardım çarkı dedikleri olay bi kendi olanlara dönüyor ne hikmetse.Gerçek müslüman ise kimin yardıma ihtiyacı varsa ona koşar hiristiyan yahudi bile olsa.İslamın temeli ve diğer dinlerden ayıranda budur.Bu bizden su sızden denmiyecek.Hem hayatını o kadar Hazreti Peygamberimze benzetilmiş olarak yansıtılıyorkıne en cookta buna kızıyorum.Sevgili peygamberimizden sonra herkez kul olarak yaratılmıştır, bunu asla kımse unutmasın.Din para ile olmaz.Lütfen aklımızı toplayıp iyicene bi düşünün.....
YAV BU ADAM NERDEN ÇIKTI MEMLEKETİN BAŞINA NERDEN BELA OLDU. DURMADAN KARI GİBİ AĞLIYOR. KENDİSİDE BİLİYORKİ TÜRKİYEYE GELSE ZEVKU SEFA İÇİNDE YAŞAYAMAZ. HALKI KANDIRAMAZ.DİYOR BEN DÜNYALIK HİÇBİRŞEYE TENEZZÜL ETMEM. PERSİLVANYA ÇİFTLİĞİNDE AMERİKALI MANKENLERLE ZEVKİNİ SÜRÜYOR. YEMEZLER SÖZDE HOCA EFENDİ!! SEN AMERİKANIN İSTEDİĞİ İSLAMİYETİ YAYMAYA ÇALIŞAN BİR MÜNAFIKSIN.HER GÖRÜNTÜDE ZIRLAYIP AĞLAYIP HALKIN DUYGULARINI SÖMÜRÜP İSTİSMAR ETME.SANA İNANAN SAFTRİKLERE ACIYORUM..DÜNYALIK BİRŞEYİM YOK DİYOR AMA CAN KORKUSU TAŞIYOR. İNANMAYIN BÖYLE CİNCİLERE...CİA AJANI..
allah için ağlayan birini neden heleki tanımadıgınız halde bu kadar cirkinleşerek yorum yapıyorsunuz siz ne dini nede mıllıyetcılıgı bilirsiniz allah sızın belanızı versın demiycem ama sızı allaha havale ediyorum şöyle bi dönünde aynaya bakın ne görüyorsunuz.......................
güzel kardeşim persilvanyada mankenlerle alem yaparken sendemi oradaydın . şayet müslümansan ve bu zat ile ilgili konuşmalarını kat i bir delile dayandıramıyorsan günaha giriyorsun . şahsi fikrim bazı kesimlerin dolduruşları ve bu kişiyi karalama kampanyaları neticesinde ortaya atılan yakışıksız iftiraları doğruymuş gibi kabullenip yorum yapıyorsunuz. buda müslüman bir kimseye yakışmaz suçlu veya suçsuz RABBİM herşeyi görür vede duyar ceza veya mukafat onun taktirindedir. benim mutluluk duyduğum yüzlerce ülkede bu kişinin açtığı okullarda yabancı çocuklar dilimizi ve dinimizi öğreniyor .
sonsuza dek gelmeeeee!!!
Ne alakası var her şeye salya sümük,gel hocam gel. ABD yaşamanı vallahi kanımız almıyor!.
ŞİMDİ BENİM ANLAMADIM DİNDAR Bİ İNSAN MÜSLAMAN Bİ İNSANIN NE İŞİVAR AMERİCADA TÜRKİYENİN BASBAKI SİZE GEL DİYOR GELSENE KARDESİM TOPRAKLARINA ORDA GÖZ YASI DÖKEREK OLMUYOR BUYUR GEL ÜLKE HEPİMİZİN ÜLKESİDİR GAVURUN ELİNDE NE İŞİNİZ VAR HOCAM
senin yaşın kaç bilmiyorum ama evet haklısın bu ülke hepimizin ama 2007 senesinden sonra biraz bizim daha öncesi elitlerin ve dinsizlerin ülkesi satılmışların ülkesi idi bu ülke üzerinde oynan oyunlar hep kendi içimizden kişilerdi tabiki bunu fırsat bilen dış mihraklar hiç kaçırmazdı şükürler olsun ki yavaş yavaş bu ülke artık herkesin sadece elitlerin dinsizlerin değil bütün herkesin olacak inş
hoca efendiymiş,efendilik öyle parayla pulla satılmaz.bir camii imamının bu kadar serveti olmasını hangi müslümanın aklı hafsalı alıyor be ey müslümanlar.yazık hepinize çok yazık.allah var yukarıda bu ülkenin yüzde sekseni ay sonunu zor getirirken üç beş tane cemaat hayranı mutluluk nidaları atarken nerede sizin müslümanlığınız.davet etmiş vatandaş,bilmiyorki kendiside onun yanına gidecek.
be cahill insan adamın para ile servetle lüksle işi yok
Anadoluda Bi söz var Keller Yağırlar Bir Birini Ağırlar diye, Biri davet eder diğeri ağlar sızlar yahu kardeşim Fetullah Hocanın haşa Peygamber ilan edilmediği kaldı kim bu adam Allah aşkınada bu kadar ilahlaştırılıyor, Yıllardır ABD de CİA nın kucağında oturuyor ve Amerika bu adamın eliyle Türkiyeyi yönetiyor ülkesine gelmediğinin sebebi bu bunu Amerika göndermiyor ama son kullanma tarihi yakın son olarak Türkiyede Orduyu bitirmekti amaçları onuda hallettiler Türkiye Amerikanın istediği kıvama geldimi Türkiyeyi Karıştıracaklar ve böleceklersonra Fetoşunda,Tayyip'inde pabucunu dama atacaklar
arkadaş gelemez çünkü vukuatlı bin bir suçtan infazı var gelirse hapis cezası yatarı çok şuanda neyi bekliyo tayyip hocanın ona özel anayasa çıkartacak onu bekliyo bakında görün
Sevmeyebilirsin eleştirebilirsin ama biraz insan ol ve vicdanlı davran ve Allah tan kork. Burada yalan şeyler söyleyip insanları kandırma. Bilmiyorsan sus adam sansınlar.hakkında hiç bir dava ve mahkumiyeti yok yalan ve iftira atma. Dürüstlük her insana nasip olmuyormuş napalım sizede olmamış
türkçe olimpiyatlarıymış,haçivat ile karagöz yemezler kardeşl yemezler esas niyetler çoktan ağzından çıkmış bu zatın ,ülkeyi ele geçireceksiniz diyor devletin damarlarına sızacaksınız diyor ama vakti gelmeden harekete geçmeyin yoksa boşa gider diyor,burada anlattıklarımı boş meyvesuyu kutusunu nasıl çöpe atıyorsanız öylece unutun dışarıda kimseyle paylaşmayın diyor,gerçek terörist bu kişidir anayasal düzeni ele geçirmek için hukuk düzeninine sızması için adamlarını yıllardır,savcı,hakim,kaymakam,vali polis yaptırmış,bunu hepiniz biliyorsunuz bir gün hesap verir İnşaallah,videosu youtube da var
bırakın bu hacı hoca işlerını kım bu yaa hoca dediğinız adamda bıraz nur olur bee ağlamakla hoca olunmaz once hacca gıtse ya bı goreyım ben onun hoca olduğunu insanlara yardım et okut sonrada tum hayatını yonet salak değiliz cevremızde bır çok kıişi var kendını sahte hocaya adayan mecbuıyetten çunku kapptırmıs elını artık
hacca gitmeklemi hoca olunuyomuş hacca giden hocalarda insanlardA GÖRDÜK şimdi hacca giden sanatçılarda var hocamı yani onlar. çok basitsiniz çok
hacca gitmekle hoca olunmuyor ama namaz kılmakla da adam olunmuyor.
hac bir emir değilmi mehmetali188
papatya87634 ÖNCELİKLE KANDİLİNİ KUTLARIM COK HAKLISN BU ÜLKE İÇİN NE YAPMIŞ FAİZ YEMİŞ HARAM YEMİŞ BANKA ALMIŞ FAİZ YEMİŞ İNSANLARI ALDATMIŞ YALANDAN AGLIYORBİR DE VATAN HAYİNİ BUNUN BANKASI YÜZÜNDEN CEZA EVLERİDE BORCU YÜZNDEN YATAN VAR BEN FETULLAH GÜLENE HAKKIMI HELAL ETMİYOM HARAM ZIKKIM OLSUN
ÖMRÜNÜ HAİNLERİN ÜLKESİNDE GEÇİRECEĞİNE GEREKİRSE VATANIN MAPUSUNDA GEÇİRMEYİ TERCİH ETSEYDİN...
Diğer Haberler