HDP’li Milletvekillerine Yakalama Kararı

Bir süre öncesine kadar tutuklu bulunan HDP Milletvekilleri İdris Baluken ve Ferhat Encü hakkından yakalama kararı çıkarıldı. Encü Şırnak’ta gözaltına alındı.

HDP’li Milletvekillerine Yakalama Kararı

Bir süre öncesine kadar tutuklu bulunan HDP Milletvekilleri İdris Baluken ve Ferhat Encü hakkından yakalama kararı çıkarıldı. Encü Şırnak'ta gözaltına alındı.

4 Kasım'da tutuklanan, 30 Ocak'taki ilk duruşmasında serbest bırakılan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in tahliye kararına,savcılık itiraz etti. Savcılık Baluken'in yargılandığı 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına üst mahkeme olan Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz ederek, Baluken'in tekrar tutuklanmasını istedi. Talebi değerlendiren mahkeme Baluken hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

Cezaevinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle, ayağından ameliyat olan Baluken, halen Ankara'daki bir hastanede tedavi alında bulunuyor. Baluken, 'Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak, Terör örgütü üyeliği ve Terör örgütü propagandası yapmak' iddiasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

İki gün önce tahliye edilen HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü de bugün gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Şırnak Havaalanında gözaltına alınan Encü, mahkemeye çıkarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler