Henüz 20 yaşında ama sayılı zenginler arasına girdi!

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan Shane Missler (20) isimli bir genç, ülkenin en büyük şans oyunu olan Mega Millions'dan 450 milyon dolar kazandı. Shane Missler'in kazandığı ikramiye, Mega Millions'un 21 yıllık tarihi boyunca en büyük dördüncü ikramiye ve tek kişi tarafından kazanılan ikinci büyük ikramiye oldu.

Lotoda şansını denemek isteyen Missler, oynadığı şans oyununda 5 rakamı doğru bilmeyi başardı. Genç yaşında bir anda zengin olan talihli, ilk etapta kazandığı ikramiyenin 282 milyon dolarını alacak. Geçen yıl Florida'ya taşınan Missler, liseyi bitirdikten sonra pek çok işte çalıştı ve en son girdiği işten de geçen hafta ayrıldı.

PARA YÖNETİMİ DERSİ ALACAK

Haberi alır almaz sosyal medya hesabından kazananın kendisi olduğunu duyuran Missler, duyduğu şaşkınlığı ve mutluluğu dile getirdi. Babası ve bir avukat eşliğinde Tallahassee kentindeki piyango merkezine giden genç talihli, biletini onaylatarak yetkililere teslim etti. Missler yaptığı açıklamada "Ben daha 20 yaşındayım. Bu parayı hayallerimi gerçekleştirmek, aileme yardım etmek ve insanlık için iyi şeyler yapmak için kullanacağım" dedi.

Büyük hedefleri olduğunu belirten Missler, "Henüz çok genç olsam da para yönetimi konusunda ders alacağım. Ailemle ilgilenmek, güzel vakit geçirmek ve maddi başarı sağlayabilmek için kendime bir yol çizerek geleceğe miras bırakacağım" diyerek parayı yararlı işlerde kullanarak değerlendireceğini ifade etti.

Shane Missler'in kazandığı ikramiye, Mega Millions'un 21 yıllık tarihi boyunca en büyük dördüncü ikramiye ve tek kişi tarafından kazanılan ikinci büyük ikramiye oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
İnsan şanslı olurda bu kadarda olmaz be kardeşim.Şans seni delmiş geçmiş.
Bizde olsa direk eşini boşarlar adam para yönetimi dersi alacak
Dünyanın her yerinde boşarlar birader, bu daha 20 yaşında bekar da ondan!
ye onu ye ez bir güzel
keriz arapların dolarları zaten abd nin kuruşu yok
450 milyon dolar 1.72 katrilyon eski tl ye gore .. vay be
vay teyzemin oglu senı arıyodum yıllardır :D:D
genç yaşta yazık oldu.hayır gelmez...nokta
kardeşim nerdesin
Para eğitimi dersini gel bana sana vereyim alacağın yat kat karı sonrası alemlere ak gitisin
bizdede şans oyunlarında bile hırsızlık var.milletin umudunu bile çalıyorlar.hepsini yırttım attım kuponların
Diğer Haberler