Hitler, Yahudileri neden öldürdü?

Tarihçiler, Hitler'in yaklaşık 6 milyon insanı katletmesine neden olan büyük Yahudi düşmanlığının altındaki nedeni bulmak için yıllardır araştırmalar yapıyor.

Hitler, Yahudileri neden öldürdü?

Birkaç teori oldukça popüler. Şimdi ise saygın tarihçi Ralf-George Reuth, yeni bir tez ortaya attı.

Büyük nefretten insanlık suçuna

Buna göre Hitler, Yahudileri, Alman ekonomisinin çöküşünden ve Rusya'daki Bolşevik devriminden sorumlu tuttuğu için, iktidara gelince, onları bir numaralı hedef olarak seçti.

Eski teoriye göre, Hitler'in içindeki anti-semitizm duyguları, 1914'te, Viyana'nın arka sokaklarında yeşermişti. Oralarda gördüğü, saçları iki yandan örgülü, uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler'e karşı antipatisi düşmanlığa dönüşmüştü.

Bir başka teoriye göre de, annesi Yahudi bir doktorun ellerinde ölmüştü.

Ancak tarihçi Ralf-George Reuth'in yeni tezine göre Hitler, Yahudileri, 1. Dünya Savaşı'ndan sonra çöken alman ekonomisinden sorumlu tuttuğu için Yahudi nefreti en uç noktaya kadar gelişti. O dönemlde, Alman ekonomisinde büyük ağırlığı olan Yahudi işadamları, borsayı yönlendirecek kadar güçlüydüler. Ayrıca Alman bankalarının yüzde 50'sinin ve Alman gazetelerinin yüzde 80'inin sahipleri Yahudi kökenliydi.

1. Dünya Savaşı'nın Avrupa ülkelerinin ekonomisine getirdiği yıkımı, Almanya'nın daha ağır hissettiğine inanan Hitler'in, yahudileri Alman ekonomisinin çöküşünden sorumlu tutan söylemleri, özellikle orta sınıf ve alt gelir grubundaki Almanlar arasında kısa sürede geniş yankı buldu. Hitler'in, birkaç patatese muhtaç hale gelen Alman ailelerini gördükçe, Yahudi nefretinin nasıl büyüdüğünü, yakın çevresine anlattığı da bu yakın çevresindeki insanların yazışma ve günlüklerinde de yer aldığı belirtiliyor.

Rusya'daki Bolşevik devriminin, Alman ekonomisini iyce çökerttiğine inanan Hitler, Lenin'in de "çeyrek Yahudi" olduğunu söylediği biliniyor.

Üçüncü Reich'in propaganda dehası Josef Goebbels hakkında yazdığı kitapla tüm dünyada adını duyuran tarihçi Ralf-George Reuth'e göre Hitler, o günlerde Almanların çektikleri tüm yoksulluk ve acılar, Yahudi işadamları ve Bolşevik Yahudiler yüzündendi.

ALPER DUMAN - MYNETHABER

[**

**](http://twitter.com/#!/Alperduman)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
6,000,000 İNSAN ÖLÜYOR BUNLARAIN 10-15,000 CİVARINDA HASTA VE YOKSUL YAHUDİ PEKİ GERİ KALAN İNSANLAR İÇİN NEDEN HERHANGİ BİR FİLM HİKAYE VS ANLATILMIYOR? 2,DÜNYA SAVAŞINDAN SONRA EN ÖNEMLİ OLAY İSRAİLİN DEVLET OLMASIDIR. HİTLER DE ZATEN YAHUDİDİR. BU ZEVAT YAHUDİ DÜŞMANI OLSAYDI İSRAİL DEVLET KURABİLİRMİYDİ?
tebrik ederim. benim yorumumu da okumanızı tavsiye ederim.
Hit'ler aslında o kadar kötü değil Hit'lerin başı demiş ki saldırmayacağım tek ülke Türkiye'dir demiş o yüzden hitleri severim :)
Zeki bir adam... Yahudilerin ilerde dünyanın başına bela olacağını tahmin etmiş ve böyle bir yola başvurmuştur. Bugünki israili görünce Hitlere hak vermemek elde değil. Dünyanın başına bela hem de püsküllü belaaa
Bir de Yahudiler, “Allah’ın eli bağlıdır” dediler. Söylediklerinden ötürü kendi elleri bağlansın ve lanete uğrasınlar! Hayır, onun iki eli de açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun, sana Rabbinden indirilen (Kur’an) onlardan birçoğunun azgınlık ve küfrünü artıracaktır. Biz onların arasına kıyamete kadar düşmanlık ve kin saldık. Her ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışırlar. Allah bozguncuları sevmez.( Mâide Süresi 64. ayet)
BEN SÖYLEYEYİM BÜYÜK İSRAİL DEVLETİNİ KURMAK İÇİN BİR YOL GEREKİYORDU.AYRICA BEN YAKUDİLERİ YAKTIĞINA FELANDA İNANMIYORUM.HEPSİ GÖSTERMELİKTİ.AMAÇ TÜRKİYE ÜZERİNDEN YAHUDİLERİ İSRAİL (YENİ) TOPRAKLARINA KAVUŞTURMAK VE YAHUDİ DEVLETİ KURMAKTI.1000 YILLIK PLANDI AMA MALESEF 45 YILDA GERÇEKLEŞTİ
dünyanin en zengin ailesi "rothschild" yahudilere vatan kurmak icin, kendilerine büyük bir borcu olan ingilizleri savasa soktu ve simdiki filistin topraklarini isgal etti. bir israil devleti kuruldu, ama yahudiler cölde yasamak istemediginden bosuna bir isgal olmustu. ikinci dünya savasini cikartan ayni aile, hitleri yetistirdi ve yahudileri öldür emri verildi´ki, ölüm korkusuyla yahudileri israile yerlestirdiler(rothschild ailesi isterse savas cikar). bir asirda yasanan olaylari ikicümleye sikistirmak cok zor. saygilarimla 1asab1
tebrik ederim. yorumumu okumanızı isterim.
mantıklı olabilir...
'o günlerde Almanların çektikleri tüm yoksulluk ve acılar, Yahudi işadamları ve Bolşevik Yahudiler yüzündendi.' yalan mı? Şimdi de TÜRK'ler aynısını çekiyor acaba kimler yüzünden!
bu adam viyana dogumlu(avusturya)memur bir ailenin çocugu bak seeen.. almanyaya gelmiş senin ne işin var büyük almanya yapacaksın, bu adam seri katil bunun adına savaş denilmez,bide egolarını tatmin ediyor sonrada adamı adamdan sayıp araştırıyorlar.şimdi bu zamanda bir ülkede 80-100 kişi ölüyor hemen el koyuyorlar olaylara artık menfaat çıkar çatışmalarını saymıyorum. bu adam lider değildi zaten avusturyayı almanyaya katıp amerika olmaya çalışan hayalperest bi adamdır.böyle dengesiz ve karaktersiz bi adamın adını bile söylemek yanlış.
bu olayları insanlara araştırtıp yahudinin gücünü bulmanızı istiyorlar.
Hitler, Gizli Karargahındaki Sofra Sohbetlerinde Atatürh
Führer Adolf Hitler Yahudi Asıllıydı. Aslında Hitler Yahudilerin hepsini katletmedi. Sadece İşe yaramaz aciz ve sakatları. KAvgamı okuyanlar bilir. Hitler bir taşla iki kuş vurdu. 1. Yahudileri Dünya önünde ezilen mazlum bir milletmiş gibi göstermek diğeri İşe yaramaz yahudileri temizlemekti. Bakın Şuanda Dünya devleri Yahudi malı (örn.CocaCola) Öyle bir Liderki Zengin yahudileri öldürmez ama diğerlerini gözden çıkarır. VE BÖYLECE BAŞTA BÜYÜK İSRAİL VE EURO İSRAİLİN TEMELLERİ ATILMIŞ OLDU.
yorumlar komik ya katil suriye de her gün dünya kadar masun insan öldürülüyor neden görmüyoruz körmüyüz acaba kıskanclık başka bir şey degil cahillik kendi kendimizi tatmin edelim , bu yorumlar 31 cekmek başka bir şey degil arkadaşlar yakışmıyor
bu hikaye bana türkiyeyi hatırlatıyor düşünüyorum da
kardeşim ne teorisi ne bilmemnesi neyi uydurmaya çalışıyorsunuz.. Hitler'i ve bunun gibi dünya kuklalarını bir tek aile üretti rothschild ailesi.. Bırakın bu safsataları milleti kandırmayın. gerçekleri anlatın da insalar bilgilensin. Sizler karşınızdaki insaları kendiniz gibi gerizekalı mı görüyorsunuz???
ayni rothschild ailesi rockefeller ailesiyle beraber kennedy´i kendilerine itaat etmedigi icin öldürttüler. bu iki aile dünyanin en köklü bankacilaridir. önce ingiliz merkez bankasini ele gecirip istedikleri miktarda para bastilar(rothschild), ve sonra rockefeller ailesiyle birlesip amerikanin merkez bankasini ele gecirip dollara ist edikleri sifreleri yerlestirip basa bildikleri kadar dolar bastilar. saygilarimla 1asab1
bilmemiş olduklarından konuşuyorlar. hakaret etmeye gerek yok.
Madem Almanyada yahudinin eli güçlüydü de, madem Almanya o kadar maddi sıkıntı içindeydi de nasıl oldu da koca dünyaya kafa tuttu. Bence Hitler bahane, ortalığa fitne fesat sokup, silah ve bilim ilim satıp çuvallarla para kazanmak şahane.
1929 ekonomik krizini ve sonrasını bir araştır. sadece şu kadarını söyleyeyim almanya ve italya bu krizden silahlanma ile çıkmıştır.
Bugünleri o günlerden gördüğün içindir(faşist te olsa)
Hitler ,rus cephesini açmasaydı ,bu gün bambaşka bir dünyada olacaktık
dünyayı 2 aile yönetir. birisi avrupa ve asya kanadını yöneten rotscild ailesi. diğeri birleşik devletleri yöneten rockfiller ailesi. her ikiside yahudi. J. F. Kennedy nin ölüm sebebi ise abd den rockfiller ailesini atmak istemesi.
Hitler Bir Yahudi Projesidir. Geliş Sebebi Büyük İsrail Devleti Kurulması İçin Filistinde Yeteri Kadar Toprak Satın Alınmıştır.Fakat Oraya Yerleştirecek Yahudi Yoktu Sebebi Avrupada Çok Rahat Yaşayan Yahudilerin Filistine Yerleşmek İstememeleri Göstermelik Bir Şekilde Hasta Özürlü Yaşlı Fakir Yahudi Ve Çingene Olan Bir Kısım Romanlarla Beraber Öldürülmüştür. Bu Konuyu Daha İyi Anlamak İçin Wilhelmstrasse’ nin gizli arşivleri, Hitler İmparatorluğu ile Yahudi Örgütleri arasında, Alman Yahudilerinin Filistin’ e göçlerini kolaylaştırmak amacıyla bir anlaşma imzaladığını ortaya koymaktadır.
Saçmalık!Madem ülke kötüye gidiyor ve alman ekonosimini geçtim bir anda nasıl ayaklanır ülkenin ekonomi kötüyken nasıl yükselir.Artı birde Teoder Herzl diye bir adam var araştırmanızı tavsiye ederim.Sözde soykırım naraları atanlar kendi insanlarını ölüme götürdüler.Ve ayrıca katliyamdan kaçanların çoğu zengin o gün atmış temelini ve katliyamdan çıkanlar kaçtığı yere kaçtı ve sonra yasa çıkardılar yahudiler serbest oldu.Aynı devlet gibi hitlerde bulabildiği yahudiyi öldürdü.Artı Kayseri ve bölgesi kutsanmış toprak olarak görülür yahudilerin dilinde.Ve israil 54 yıllık bir geçmişi vardır.
Hitler'in büyükannesi, Hitler'in babasına, dünyayı yöneten gizli hükümet yahudi Rothschild ailesinin villasında hizmetçi fakat evli değilken hamile kalmış, bunun üzerine işine son verilmiştir. Hitler'in, büyükannesi bir zamanlar yahudilerin ekmeğini yemiştir. Rothschild ailesini inceleyin, dünya savaşlarından, Lincoln ve Kennedy suikastlerine kadar ilgileri bulunduğu söylenmektedir.
bolsevik devriminin en buyuk yardimcisi almanlardi, leninin ceyrek yahudu oldugu gercek, ancak hitlerin uvey annesininde yahudi oldugu bir gercek, en buyuk faktor uvey annesinin zengin akrabalarina kucuk yasta ta hitlerin kiskanclikla bakmasi olmustur. ekonomiyi mazeret gostermesi daha sonralari olmustur fakirlerin duygularini somurup kendisine taraftar toplamak icin, aslinda son secimlerde bizdede oyle bir tarih tekkerrur etmistir.
hitlerin mantilizmini cözübilmek varlıktan aclıga ve bunu kendi ülkesinde yasamıs insanın onlardan intikam alması gibi.. türkiyedede orta ve alt sınıfın hicbirinde yandaşlara rastlanamaz.. o yandaşlık ya akp yada amerika olabilir ama bilinmeliki bir tabak yemeye muhtac yasatılmaya zorlandıgımızı .. kafamızı kaldıramadıgımız son 5 yılda anlayacagız..
İsraili ve yaptıklarını gördükçe bütün bunların hiç birine inanmıyorum.
batı almanya 2.dünya savaşından sonra amerikanıın karşılıksız kredilerinden yararlanmış ve gelişmiştir,doğu roma kendini rusyaya bırakmış ancak rusya sefil olduğu için doğu almanya gelişememiştir,berlin duvarı yıkıldığındaada fakirler ve zenginler iç içe geçmiş ekonomi yine sallanmıştır,en son ekonomik sıkıntısıda euro ya geçmesiyle olmuştur...
bundan basit ne var alman toplunu her zaman kendine bir düsman bulur spd nin cöküsünden sonra hiristiyan demokradlar bizlerini düsman secmedilermi efendim biz basa gelirsek Türkleri yurd disi yapacagiz diye diye basa gectiler.
madem katliam yaptı soykırım yaptı bunu herkes biliyor kitapları filmleri var neden insan hakları mahkemesinde bir dava duymadık bir ceza görmedik yapmadığımız ermeni soykırımı her zaman karşımıza getirenler bize sözde insanlık dersi verenler bu konuda sessiz kalıyorlar yoksa hitler yahudimi fransa başta olmak üzere hitlerden 2.dünya savaşında zulüm görenler neden sessiz afrika basata olmak üzere dünyanın çeşitlı bölgelerinde fransızların ingilizlerin yaptıklarını hiçmi hatırlamassınız yapılanlar insan hakları dahilindemiydi bir onların tarihlerine birde bizimkine bakın utanın kendinizden
Diğer Haberler