Hollanda basını: Binali Yıldırım ile Rutte yemekte buluşacak

Hollanda'da yayımlanan AD gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım'ın Hollandalı mevkidaşı Mark Rutte tarafından gündeme getirilen "Beraber yemek yiyip, sorunları ele alalım" önerisini kabul ettiğini yazdı.

Hollanda basını: Binali Yıldırım ile Rutte yemekte buluşacak

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türk bakanlara Hollanda seçimlerinin ardından kampanya yapma izni verileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Hollanda'da yayımlanan AD gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım'ın, Hollandalı mevkidaşı Mark Rutte tarafından gündeme getirilen, "Beraber yemek yiyip, sorunları ele alalım" önerisini kabul ettiğini yazdı.

Gazete, bu bilgiyi Başbakan Rutte ile Pazartesi günü öğleden sonra yapılan ve Salı günü yayımlanacak olan röportaja dayandırdı.

"OTURUP KOCA BİRER TABAK YEMEK YİYELİM"

AD gazetesine göre, Cumartesi gecesi Rotterdam'da yaşanan olaylar nedeniyle Yıldırım'ı telefonla arayan Hollanda Başbakanı Rutte, "Diplomatik krizin daha fazla tırmanmasını önlemek için oturup koca birer tabak yemek yiyelim" dedi.

Hollanda Başbakanı, iki ülke arasındaki sorunları yemek masasında ele almanın mantıklı olacağını ve gerilimi yumuşatacağını söyledi.

Binali Yıldırım'ın bu teklife olumlu yanıt verdiğini söyleyen Rutte, "Bunun gerçekleşeceğini umuyorum. Bu niyeti karşılıklı görüştük, yapmayı onayladık. Bunun için uygun zamana bakacağız" dedi.

KAMPANYA İZİ HABERLERİNİ YALANLADI

Mark Rutte, Salı günü yayımlanacak röportajında, Alman basınında yer alan ve Türk bakanlara Hollanda seçimlerinin ardından kampanya yapma izni verileceği yönündeki haberleri de yalanladı.

Hollanda Başbakanı, "Türkler seçimden sonra da gelemez. Bunu istemediğimizi açıkça ifade ettik. NATO müttefikimiz Türkiye'ye gösterilen bu sert tepkinin seçimlerle ilgisi yok" görüşünü dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Siyasilerin kavgası 2 gün sürer seçim sonrası Herşey unutulur gider olan her zaman halka olur vatan millet sakarya diyip evetler çoğalıyor ne olduğu ortada değilmi.
@handsome_84 BUNA DAHA ÖNCE RUSYA VE İSRAİL OLAYLARIN DA GÖRDÜK , YARIN ÇIKIŞ HOLANDA DAN ÖZÜR DİLERLERSE ŞAŞIRMAM
Yav kardeşim diplomatik savaş çıkmış bu adamın derdi hala yemek kardeşim sizin ülkede portakaldan başka bir şey yok mu????
ne güzel dalga geçiyor o görüşme masasına oturan başbakabı bu millet siler
Adam diyorki ben senin o icinde bulunan iftira attigin zavalli adam degilim arkamdan saliiyamazsin basinmz medyamz bile yalan dolan herkes kenetlenmis adeta eyer sen mlleti dusunceksen guven karslkli olmali neden askeri mahkemyi kaldriosun? Neden yargi yasama yurtme sende oluyor kardesm seni frenlycek bisi yok imkanszlastrmssn yane sen asla yargilanmiycaksin madem ole yap bi madde mlletinide dusun mllet yane tbmm istedgi an seni cekebilsin seni yargmz hakimimiz yarglyabilsin yap bnlari verelm oyumuzu ama yokkk k.bakma cok telikeli babamin oglu olsan soz knusu ulke oldmu keyfi sshsi birakamam
yemeğe madde katar bunlar kesin.
 %Türkiye cephesine. “Öfke” bir belagat sanatı olabilir. Fakat kesindir: Diplomaside pek sık kullanılmaz. AKP iktidarı iki konuda fazla mesaide. Bir: Hep ve sadece öfkeleniyorlar. İki: Dışta sürekli kriz üretiyorlar. Oysa, iktidarların varlık nedeni bellidir: Kriz çözmek. “Dış”taki süreçlere bakıyoruz. AKP liderliği “kriz üretim merkezi” gibi çalışıyor. Suriye: Katil Esed! Mısır: Darbeci Sisi! İran ve Irak: Mezhepçi! Almanya: Nazi! Hollanda: Faşist! Dıştaki karnemize bakıp soralım. Ne kazandık: Hiç Ya kayıplarımız: Çok. AKP iktidarı standart hatasını yaptı. Rus uçağını düşürdü
Hiçkimseye kendini yargılayacak hakimleri seçme hakkı verilmemeli!! hiçkimseye çok fazla yetki verilmemeli. biz o yöntemi 100 yıl önce geride bıraktık. bir kişi kendini kurtaracak diye koca bir ülkenin demokrasisi çöpe atılamaz.
güzel bir senaryonun sonunda perde kapanır ve bu yemek yenir....kutlama yemeği....
Binali yemekde gereken dersi vermeli ; Mönü : İri bir Hollanda ineği bifteği, Yüksek ateşte aşırı kızartılmış Hollanda patatesi, lale salatası üzerine acı sos ...
Türk halkını fetöden içeri alınmış ama hiç bir suçlama ispat edilememiş binlerce insanın mahkemelerine gitmeye davet ediyorum nasıl adalet var herkes görsün ... korkularıyla karar vermek nasıl seyretsinler durum şu anda buysa sonrasını düşünmek bile istemiyorum
YEMEK İŞİ KÖTÜ.YEMEK BİZİ BOZAR
Diğer Haberler