Hollanda skandalında yeni boyut: Ateş açma izni verilmiş!

Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın aracının durdurulması ve sonrasında sınır dışı edilmesi olayında Hollanda Özel Timi'ne ateş izni verildiğini söyledi.

Hollanda skandalında ateş izni verildiği açıklandı... Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb: "Bakanın korumalarının polisin teslim ol uyarısına uymayıp ellerini kemerlerine doğru götürmeleri durumunda Hollanda Özel Timi'ne ateş etme izni verilmişti."

'GENİŞ OMUZLU 12 KİŞİ VARDI'

Aboutaleb, kamu yayın kuruluşu NOS TV'te yaptığı açıklamada, Bakan Kaya'nın yanında "geniş omuzlu" 12 kişinin bulunduğunu ve o kişilerin silahlı olup olmadığını bilmediklerini ifade ederek "Bu durum korkutucuydu." dedi.

Bakan Kaya'nın yanındaki kişilerin ateş etme ihtimalini düşündükleri için özel tim gönderdiklerini belirten Aboutaleb, "Bunun sebebi, olası bir saldırıda bizim orada olaya hakim olabilmemizdi." ifadesini kullandı.

'ATEŞ ETME İZNİ VERİLMİŞTİ'

Aboutaleb, sunucunun, "Bir bakan gelmiş, orada ne olabilirdi ki?" sorusu üzerine, "Bakanın korumaları ateş edebilirdi." iddiasında bulundu. Özel timin sadece korumalar için gönderildiğini söyleyen Aboutaleb, "Bakanın korumalarının polisin teslim ol uyarısına uymayıp ellerini kemerlerine doğru götürmeleri durumunda Hollanda Özel Timi'ne ateş etme izni verilmişti." diye konuştu.

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğuna geçmesine müsaade edilmeyen Kaya'nın önce korumaları gözaltına alınmıştı. Kaya'yı aracından çıkarmaya çalışan polis, vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu. Aracın kilidini açmak zorunda kalan Bakan Kaya, başka bir araçla polis eskortuyla Almanya'ya götürülmüştü. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
türkiyemizi böldünüz birde avrupadakı vatandaşlarımızı bölün bakalım
durum özeti..!!! ne zaman konuşacağını ve nezaman hareket etmesinini bilmeyen dış işleri bakanı....!!!! Dilinin kemiği olmayan bir cumhurbaşkanı...!! abidik kubidik işlerle uğraşan bir başbakan...!!!
@lotusx34 seçil sen ol, elinden mi aldılar. Engel olan ne var.
Almanyanın Hollandanın yaptıklarına sevinen kına yıkan bazı kişiler var.
@elincmustafa2010 ben referandumdan bahsediyorum..!!! gelen elektirik faturasının %50 si vergi... alınan akaryakıtın 3/2 si vergi,,,bir zam oldumu artık %50 den aşağı olmuyor,,örnek:köprüler,,,ben bu soygunamı evet verecem,,,peki sen bu soyguna evet verecekmisin?? ben asla
AB bizim düşmanımızdır. AB ye girmeye çalışmak salaklıktır.
AKEPELİLER UCUZ KURTULMUŞ BU SEFER .
@okantanbek Akepe senin babandır
bizi kimse bölemez onların son çırpınışları bunlar neyapsa lar boş bu millet uyandı artık
Yaşayarak Ögreneceksin Türkiyem , Zamanında Bizde Göstermelikte Vur Emri Olsaydı Kaliteli Yaşam Artardı Kusura Bakmayında şuan Hollanda Vatandasları Bizimkileri Biz Suriyelileri Nasıl Görüyorsak Onlarda O Konumda Bırakın Abi Avrupa Üzerinden Milliyetçilik Duygularını Kabartmayı...
2 puanlık evet için yapılmayan palyaçoluk kalmadı, toplum bunları yemiyor sayın AKMHP, bu durumlar basiretsiz toplum ve devlet ilişkilerini yönetememenin neticesidir.
@oralisik Yuh hollanda fransa isviçre avusturya erdoğana evet gelsin diye oyunmu yapıyorlar yani hahaha :) Neyin kafası bu, işte arkadaşlar böyle beyinler oy kullanıyor :)))
@oralisik darbeye tiyatro diyenler şimdi buna palyaçoluk diyor herifler eli kanlı pkk'lıyı adam yerine koyup seni koymadığı zaman yerin dibine girmiyosunda haklı davanda direttiğin için palyaçoluk damgası yiyosun pes.
İnsan hakları DEMOKRASİ tellalı AB.ne bakın.! Bakanlarımızı Suriyeli MÜLTECİ sanmış
ALLAHBELAMIZI VERECEK BU AKILLA DEVAMEDERSEK
@vural1946 evet acından nefesi kokan her türlü eyleme meyilli cahil,fakir bir türkiye yarattılar
@fatih_asci_1979 cahil akkoyunların ülkeyi ne hale getirdiğinden korkuyor.
@vural1946 ÖLÜDENMI KORKUYON
evet demek için milyonunca sebep
Bu zamana kadar herşeye boyun eydiğimiz için avrupa ülkelerinin işine geliyordu, baktılar ki eski TÜRKİYE yok artık hepsinin eli ayağına dolandı, işlerine gelmiyor güçlü bir ülke olmamız, buradaki bazı saf arkadaşların kafası basmıyor bunlara, kendi devletini kötüleyecek kadar ezik insanlar var burada, Allah sizi ıslah etsin inşallah..
@cenk_2312 makarnacı tam un kafalı olmuşun
@cenk_2312 hahaha ne komiksiniz adamlar dünyaya bulasiyor ama siz hala akp diyorsunuz kim tecavüz etti beyninize bilmiyorum!! Uyanmayin birileri sizin verginizle yüzsün para havuzlarinda
@cenk_2312 Aynen dediğin gibi adamsın.
@cenk_2312 HE HE CANIM ÖYLEDİR
bir kadın bakanımız bile koca hollandayı alarma geçirmeye yetti... atlar, kpekler, polisler, çekiciler...ne bu korku ya.. bilmeyen biri de sanırki.. 10.000 Türk ayaklanmış... altı üstü bir kadın bakan..kendi elçiliğine gidecek..ne var bunda korkup, ortalığı ayağa kaldıracak..
ADAMLARIN MEMLEKETINDE NEYIN ARTISTLIGINI YAPIYORUZ??
mevlamızın ateşinden gücünden daha büyüğü yoktur mevlam ateş verirse tümüzü yakar ebrehenin ordusunu yaktığı gibi
@muhlis_celik_2015 mevlan müslümanları yakıyor ne hikmetse hıristiyanları tutuyor.
ADAMLARIN MEMLEKETINDE NEYIN ARTISTLIGINI YAPIYORUZ?? ADAMLARIN MEMLEKETINDE NEYIN ARTISTLIGINI YAPIYORUZ?? EVETI ARTIRMAYA YONELIK ARTISTLIK BASKA BIR IZAHI YOK
@colpan.metin ya bi defol git be fetocu
Evet hayır muhabbetini bi kenara bırakıp bu Hollanda denilen ne yedüğü belirsiz eşcinseller ülkesinin Türk vatandaşlara yaptığı ayıbın cezası nolursa olsun kesilmelidir. Onların avrupa birliği dediği 100 yıldır saçma sapan yönettiklerini zamanında bizim ecdadımız Allah'ın adaleti ile düzgünce yönettiler. Bizi örnek alanların bize yaptığı durum zoruma gitti. Hollandaya hertürlü boykota da desteğimi vereceğim. Evet-Hayır kavgasından daha öncelikli durum TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne yapılan terbiyesizliğin bir an önce cezalandırılmasıdır.
saçmalık
Her seçim döneminde aynı taktik. Önce kaos çıkarıp,sonra "oy ver bitsin,evet de bitsin" taktikleri. Seçimler gelir geçer ama ülke üzerinde bıraktıkları hasar kalıcı.
@erdo3416 Yani hollanda isviçre fransa isveç bilimim hain ab örgütleri erdoğana evet gelsin diyemi bunları yapıyorlar :)) Allahım nasıl bir beyindir bunlardaki nasıl bir kafadır sabahtan beri gülüyorum bunlara
DURUM ÖZETİ...!!! Devletin tüm imkanlarını kullanıp,limitsizce harcama yapan akp ve operasyon başındaki rte,,evet çıkması için elinden geleni yapıyor,,bu yüzden eşit ve adil bir referandumdan söz edemeyiz.. iktidar koltuğuna zamk gibi 15 yıldır yapışan akp bu oylama ile önünü açıp bir 15 yıl daha iktidar hedefi vardır,,,milletin sevdalısımıyız ve iktitidar sevdalısımıyız işte tam burası muama..
Kimse bizi bolemezler demesin...bolunmus durumdayiz zaten !..bir taraf diger tarafa tahammul edemiyor...bunu tek nedeni akp nin rezil politikasidir !
@yalcin_donmez_1978 Rezil sizlersiniz bu durumda bile ülkenizi yanlız bırakıyorsunuz, alçaklık pantalonunuzdan akıyor.
bunda bu kadar şaşıracak ne var.bizim poliste göstericilere müdahale ve ateş etme yetkisi yokmu.??ayrıca ateş etme yetkisi olmadığında bile heyecana kapılan ya da yanlışlıkla vurulan vatandaşlarımız olmadı mı.?? sorun gogıl amcaya döksün önünüze.siz bu kendi halinde çalışıp orda yaşayan vatandaşın dışarıya çıkma nedenini kimler yarattı ona bakın.bizim elin memelketinde miting düzenlemek referandum propagandası yapmak hakkımız mı.kaç ülke bizim ülkede seçim propagandası yapıyor.yavru vatana bile o hakkı vermemişiz biz.seçimlerde polisin tutup da danışmanların tekmelediği vatandaşı düşünün..
seçimdm sonra eminim holandaylada kanka oluruz rusyayla oldumuz gibi şu an hem holanda hem türkiye seçimde oldundan taraftara oynuyor
Ne kadar yazıkki şu satırlarda hala particilik yapılıyor yada Türkiye aleyhtarlığı yapılıyor. aramızda adeta hollandayı alkışlayanlar var. Bir savaşa girsek bu adamlar bizi arkadan vurur.
@mbektas_2015 Aynen öyle, içimizdeki hainler dışarıdakinden çok, işte hain içerden olunca kapı kilit tutmaz.
@mbektas_2015 evet bende anlamıyorum bunlar ne yemeiş ne içimişler neyin kafasındalar dünya bize karşı onlarda kendi kendine karşı sanırım garip bi durum var ortada vatandaşlarımız sövülüyor sövülüyor . onlar evet hayır olarak bakıyo olaya onlarda da seçim var kimse çıkıp demokraitik ülkeyiz bize yakışmaz demiyo sanırım bizdekiler onlardan daha çok hollandalı
Almanya incirliğe gelirken izin aldımı almadı mı?
@oozn İncirlik Alman toprağımı büyükelçilik binası konsolosluk binası bayrağı çekili olan ülkenin toprağıdır cahilce konuşmayın
Vur emri Türkiye'de de var tüm dünya Türkiye'ye karşı negatif nedeni çekememezlik degil bence
Pkklilar avrupanin ortasinda gosteri yapsin sesleri çıkmaz bir ulkenin bakani vatandasini gormeye gidiyor kiyamet kopuyor Allahin belaları terorist destekcileri ilkel fasist avrupa bunlara yeterki musluman ulkeleri karistirmak icin orgut olsun iside bile kucak acarlar
@selin215 Zaten kucak açıyorlar selincim, teröristerli besleyen teröstleri kuranlarda bunlar.
@ta1mbd.... Selin'cim iyiy di..:)))
@bpiser HAHA
Ee, bizde gezi olaylarında bin beteri yapılmadı mı? Bırak izni, sopalarla öldürülen, kafasına kurşun sıkılan bile oldu. AKP'ye kendini gösteriyor Hollandalılar.. Tabii ki tümü yanlış.
Hahhah tabi silah ceker polis sonucta her horoz kendi vöplügündw öter neresi acayip! Amac akpnin ekmegine yag sürmek kimse yazamiyor gercekleri ülkenin durumunu yillar önceki saygin konumunu! Herkese nazi de sonra saygi bekle???
Adı bizden soyadı bizden lakin kalbi haclı ordusundan olanlardan bizi koru ALLAHIM
Turkiye de bolunmusluk hat safada birde avrupayi karistirin bakalim...adam napsin korumayacak mi kendisini ?..silah cekilirse cvp verin demis ne var bunda...koyun surusu ?!..
Ne gerek vardı bu gerilimi yaratmaya ???
Diğer Haberler