İki ülkenin ardından Fransa da geri adım attı

Suriye Meclis Başkanı'nın da İngiliz mevkidaşına mektup yazarak İngiltere parlamentosundan bir heyeti Şam'a davet ettiği dakikalarda Fransa Cumhurbaşkanı'ndan gönülsüz açıklamalar geldi.

İki ülkenin ardından Fransa da geri adım attı

ABD'li ve İngiliz yetkililerin dün akşamdan bu yana yaptığı açıklamalar da müttefiklerin operasyon konusunda geri adım attığına işaret ediyordu.

Suriye'de geçtiğimiz hafta yüzlerce kişinin ölümüne neden olduğu bildirilen kimyasal silah saldırısıyla ilgili Başkan Obama dün gece açık açık müdahaleden bahsetti ama istihbarat raporları konusunda ABD’li yetkililerden yapılan açıklamalarda geri adım atma sinyalleri geldi. Washington’ın en önemli müttefiki İngiltere’de de muhalefetin fren koymasıyla operasyonun ertelenmesi beklentisi ortaya çıktı.

21 Ağustos’tan bu yana Suriye'den çok sayıda video, fotoğraf ve görgü tanığı ifadesi geldi. Ancak Beyaz Saray Şubat 2003'te dönemin Dışişleri Bakanı Colin Powell BM Güvenlik Konseyi kürsüsüne çıkıp Irak'taki kitle imha silahlarıyla ilgili sonradan yalanlanan kanıtları sunduğu günden bu yana en büyük istihbarat sınavına hazırlanıyor.

O günün üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçti. Ama Irak konusundaki baştan savma istihbarat raporlarının gölgesinin ABD'nin Ortadoğu'daki savaşının üzerindeki gölgesi hala çekilmedi. Dolayısıyla Beyaz Saray hem Suriye'deki çatışmanın içine çekilmeye muhalif bir kamuoyuyla hem de bir başkanın daha Kongre'nin istişaresi ve onayı olmadan savaşa girebilme ihtimali nedeniyle öfkeli milletvekilleriyle karşı karşıya.

KESİN KANITLAR YOK

New York Times'ın aktardığına göre, ABD'li yetkililer dün yaptıkları açıklamalarda saldırıyı doğrudan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlayan kesin kanıtlar olmadığını belirterek istihbarat sunumuyla ilgili beklentileri düşürmeye çalıştı. Yetkililer raporda Suriyeli komutanların telekulağa takılmış konuşma kayıtları ya da sahadaki ajanlardan ve kaynaklardan doğrudan raporlar bulunmayacağını vurguladı.

Ancak yetkililer Esad'ı saldırıya bağlayan elle tutulur kanıtlar olmasa da Suriye ordusunun eylemlerinde sorumluluğun Esad'da olduğunu ve dolayısıyla hesabın kendisinden sorulması gerektiğini belirtti.

Öte yandan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un müfettişlere daha fazla zaman verilmesi yönündeki çağrısı da etkili olacak gibi görünüyor.

Ban bugün bir açıklama yaparak denetçi heyetinin cumartesi sabahına kadar Suriye'de kalacağını bildirdi.

İNGİLTERE MUHALEFETİ FREN KOYDU

ABD’nin operasyon hazırlığı sırasındaki en önemli müttefiki Londra’da da geri adımlar atılıyor.

Bugün Avam Kamarası'nda yapılacak kritik oylama öncesi İşçi Partisi'nin yoğun muhalefetiyle karşılaşılınca Suriye'ye askeri müdahaleye katılımının önüne sert bir fren koyuldu.

Önceki gün İşçi Partisi Başkanı Ed Miliband muhalefetin Cameron'ı destekleyeceğine işaret etmişti. Ancak dün gece yeniden devreye giren muhalefet, destek karşılığında altı talepte bulundu. Bu talepler arasında denetçilerin raporuyla ilgili bir BM Güvenlik Konseyi oylaması yapılması, Avam Kamarası'na detaylı raporlar verilmesi, İngiltere eyleme geçmeden önce ikinci bir oylama yapılması, Esad rejiminin kimyasal saldırısından sorumlu olduğuna dair "ikna edici kanıtlar" bulunması ve müdahale için "uluslararası hukukta açık bir temel" olması.

Gölge kabinenin dışişleri bakanı Douglas Alexander bu talepler karşılanmadıkça 'evet' oyu vermeyeceklerini belirtirken "Başbakan'a açık çek vermeye hazır değiliz" dedi.

CAMERON İKİNCİ OYLAMAYI KABUL ETTİ

İşçi Partisi'nin tepkileri karşısında Cameron olası bir ayaklanmayı önlemek için ikinci bir oylamaya gidilmesini kabul etmek zorunda kaldı.

Guardian'a konuşan kaynaklar ABD'nin saldırıyı bu hafta sonu gerçekleştirmeyi planladığını ancak İngiltere'nin yokluğunda B planına geçerek operasyonu Obama'nın G20 zirvesi için Rusya'ya gideceği salı gününe sarkıtabileceğini belirtti.

Böyle bir hamleyle Obama yönetimi Cameron hükümetine bir can simidi uzatmış olacak.

HOLLANDE DA BELİRSİZ KONUŞTU
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande da bir taraftan Akdeniz’e "Şövalye Paul" isimli son teknolojiyle donatılmış modern fırkateynini gönderirken bir tarafan da "poliltik çözüm"ü ön plana çıkaran açıklamalarda bulundu. Önceki gün ‘operasyona hazır olduklarını’ kesin dille açıklayan Hollande’ın, Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmed Cerba ile görüşmesinin ardından "Politik çözüm için her şey yapılmalı" demesi dikkat çekti.

Hürriyet Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin'in aktardığına göre, Elysee Sarayı’nda Suriyeli muhaliflerin en büyük örgütü ve Fransa’nın "Suriye halkını temsil eden mutahap" kabul ettiği Suriye Ulusal Konseyi SUK Başkanı Cerba ile görüşmenin ardından Hollande, "Suriye halkının ne yaşadığının ve acısının farkındayım. Suriye’de politik bir çözüm için her şey yapılmalı. Koalisyon, ordusuyla alternatif güç olmalı. Uluslararası toplum da, kimyasal katliama kadar tırmanan şiddetin durdurulması kapasitesini güçlü bir şekilde göstermeli" diye konuştu. SUK’a her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyleyen Hollande’ın, "politik, diplomatik, materyal ve insani yardımı" dile getirmesine rağmen, salı gününün aksine "askeri yardım" ifadesini tekrarlamaması da dikkat çekti.

ŞAM HALKI DA HAZIRLANIYOR
Suriye'nin başkenti Şam'da da her an bir saldırı olabileceği beklentisiyle hazırlık yapılıyor.

Vatandaşlar kendilerini evlere kapattı, askeri binalar boşaltıldı ve askerler kontrol noktalarına yığıldı.

Sokaklar her zamankinden daha boş zira birçok kişi ya işe gitmeyip evinde kalıyor ya da komşu Lübnan'a kaçıyor. Bazıları ekmek stoklamak için kuyruklara giriyor. Bu esnada ordu da üzerine düşeni yapıyor.

Muhaliflerin aktardığına göre, geçtiğimiz yıl iki bombalı saldırının hedefi olan Emevi Meydanı'ndaki ordu karargahı ve istihbarat binaları kısmen boşaltıldı. Üst düzey yetkililer de alternatif toplanma noktalarına gönderildi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 132 yorum
EsAd TeöRüstleriNNNiii vuRuyorr..adam hakLı..adam olsunlar..
senin bu tezine istinaden gezidekilerde terörist oluyor o halde ? Sizin zihniyet varya nasıl biliyormusun ? söyleyim izah edim size. RTE (BÜYÜK USTA) mısırdaki darbeci firavuna karşı zalim ve zulme karşı siz o firavunun (sisinin savunucusu oldunuz).. RTE çoluk çocuğu gözünü kırpmadan kimyasal silahla katleden esed'e karşı siz ESED'ci oldunuz. RTE israile karşı koydu siz Yahudi oldunuz... Kısacası sizin zihniyetiniz RTE Rumlar'a karşı gelse siz rum'ları tutarsınız. Yeterki RTE taraf olsun bir şekilde..Bence siz oturun 56 yıldır bu yüce TÜRK MİLLETİ size niye iktidar şansı vermiyor onun düşünün
Yıllardır PKK yı destekleyen ve finanse eden..Apoya bizzat eğitim veren Hafız Esed ve Oğlu Beşher Esed yok edilmedikçe bu ülkede boş laflarla işimiz olmaz..Ölen askerlerin ve polislerin kanı bu esed ailesinin elindedir..
Suriye yıllardır pkkya destek oldu, şimdi cezasını çekiyor. Pekala, Suriyenin destek verdiği pkk biz Müslümanları öldürürken savaş yerine neden barışı seçtik acaba? Yani bizim Müslümanlarımız öldürülürken barış diye götünü yırtanlar neden Suriye'de Müslümanlar öldürülürken savaş savaş diye götünü yırtar anlamam. İlk önce kendi Müslümanlığınız ile Müslümanlarınıza baksanız nasıl olur acaba? Şimdi derler ki, sen nasıl Müslümansın!... Hiç olmazsa Yahudi-Hristiyanların ile Müslümanları kurtaracağız yalanına uyuyacak kadar koyun değilim, dönen dolabın ne olduğunu görüyorum, siz uyumaya devam.
o küçücük sabilermi terörist.Adam gibi yorum yap.
kalite iyice düştü önüne gelen yorum yazıyor. ne yazdığını okuyamayan bazılarıda onaylıyor veya kabul ediyor. ilk okul bebeleri bile bundan güzel yazar. HEMŞERİM SEN NE ANLATMAYA ÇALIŞTIN DA AĞZINA YÜZÜNE BULAŞTIRDIN?
Vicdansız sen ne zaman çocuk terörüst gördün.
SURİYEYE KARŞI ASKERİ TİCARİ DESTEK VEREN ÜLKELERE BAKIN SADECE TÜRKİYE SUUDİ ARABİSTAN KATAR LİBYAYMIŞ.HEP İSLAM ÜLKELERİ RAKİP KİM İSLAM ÜLKESİ YAZIK.
cahil cahil konusmada nusayrı lerı bı arastır. esad ın Allah ın golgesı oluguna ınanan kuran ı hz omerın yazdıgını soyleyen sunnetlerın olmadıgını esas peygamberın hz Ali oldugunu soyleen adamlar mı musluman???
Savaş olsun diyenler şu tabloyu görüyor musunz ? Bizim ülkemizde olduğunu düşünün insanlar radyo tv başında her an bir saldırı haberi ile telaş içindeler Anneler babalar çocuklarına bakıyor öksüz kalırsalar diye veya onları kaybederiz diye . Savaşı oynadığınız oyunlar gibi sanmayın tek mermide hayatınız kararır veya karartırsınız.Oturduğun yerden R4bia yazmakla olmuyor işte Amerika oraya girdiği anda kimyasal ile öldüler yalan haberlerinden daha çok insan ölecek müslüman kadınlar tecavüze uğrayacak kitap gazete okumuyorsunuz bari açın Irak taki yaşanmış olayları izleyin
Ya ne kadar cahil var bu memlekette..Rabi işareti filan yazıyo adam hala..Arkadaşım senin ailende hiç asker, polis öğretmen şehit olmadı mı? Muhaberat ve Beşar Esedin babası Hafız Esed 1980 lerin başında PKK terör örgütünü kurdu ve milyarlarca dolar parayı 30 yılda bu işe yatırdı.Apo'yu bu adamlar Suriye'deki kamplarda yetiştirdi..Siz hala iç siyaset yapan küçük beyinli 3-5 kişi olarak burda laf konuşuyosunuz..O kadar şehit olan askerimizin polisimizin kanı bu Esed ailesinin elindeyken burda saçma sapan yorum yazman ilginç..Biraz oku biraz geliştir bu ulusalcı kafayı..
helal sana
terörist besleyerek ve suriyeye silah verip sokarak denediler olmadı,dünyayı oraya saldırtmak için kimyasal kullandılar odamı tutmayacak yoksa!! kaçıyolarmı birer birer ya,eee bizimki yine ortadamı kaldı şey gibi.!! çokta heveslenmişlerdi haçlı müslüman kanı dökmeye geliyor diye..inşallah ruslar ve irandan tırsıp geri hamle yaparlar,bazı ahmaklar durumun farkında değil galiba ama, hem ekonomik hemde insani yönden bizde perişan oluruz..
PKK terör örgütünü parayla kurdurup Apo'yu yetiştiren, on binlerce askerimizi ve polisimizi öldüren teröristlere destek veren, elinde 30 yıldır askerimizin kanı olan ESED ailesini çok mu seviyosun? Tayyip naparsa yapsın siyaset yapacam diye saçmalıyorsun.Bunu anlayacak kafa yok mu arkadaşım sizde?
çoktan perişan olduk bile..en basiti güneyde çalışan kamyon tır şöförleri işsiz kladı sınır kapatıldığı için
asıl ahmak sırf sunni diye kendi halkını katleden katilleri savunandır
Kimyasal saldırıyı gerçekleştirenlerin 30 ayrı ülkeden Suriye'ye giren ve Suriyeli olmayan ÖSO'LU teröristler tarafından gerçekleştirildiği için olabilir mi acaba?Irakta da Kimyasal silah vardı değil mi?Bu yalanın sonu gelmeyecek mi?Daha önce de ÖSO'lu teröristlerin kullandığı kimyasal silahların Sayın Beşar ESAD'ın üstüne yıkmaya çalıştılar ama gerçek ortaya çıkıverdi.Hey gidi PETROOOOOLLLLLLLL sen neye kadirsin....
Ajda Pekkan yıllar önce şarkı yapmıştı Aman petrol, canım petrol diye hatta eurovisiona bile katıldık o şarkıyla.
Ahmet Davutoğlu; Karizmatik politikacı, dünya ülkelerini bir sözüyle bir bakışıyla harekete geçirebilen karizma... Dünyanın gıptayla baktığı ülkenin kudretli dış işleri bakanı... Tahminim bu işte de değerli bir yanlızlığa yelken açtın sana kolay gelsin...
kim takar davutuoğlunu cok komik. adamlar ne hesapların peşinde sen neyin?
hani uşaktı şimdide yanlızlıktan bahsediyorsunuz oh ne güzel rüzgar ne yandan eserse konuşun azınız varya... angutlar
o tanıdığın bu dünyadanmı marstanmı
Şimdi ABD, İngiltere, Fransa v.s ülkeler Ahmet Davidson Yalova Kaymakamısınız mı demek istediler?
Atatürk yakıştırması yapsaydın daha iyi olurdu.
bizim davutoğlu mu o bakan olan hani ? Alla alla şaşırdım vallahi.
BM HEPSİ GERİ ÇEKİLDİ...BİZE BIRAKTILAR İŞİ..EY HERHALDE BİZDEN BAŞKA HEVESLİSİ YOK.
erdoğana hadi deseler balıklama atlıyacak zaten
yemedi dmi kafir amerika..türkiye bu kafayla bu başla bu başbakanla giderse savaşa gireriz sonra yanlız bırakılırız ben onu bili onu söylerim
beyler türkiye bi soka bilselerdi savaşa ama türkiye yanaşmayınca herkes geri adım atı savaşta olan türkiye olur oradaki meshep çatışmaları bir 10 yıl sürer
Nerden biliyosun mezhep savaşı olacağını?
körmüsün embesil oluyor işte aç oku araştır diyorsun açıp sen bakmıyorsun bikere cahil cevelat olarak görme karşındakileri.
AVRUPA VE BATI GERİ ADIM AYTMIŞ GİBİ YAPIYOR SÜREKLİ BUNUN 2 NEDENİ VAR........1. NEDEN: TÜRKİYEYİ VE DİĞER İSLAM ÜLKELERİNİ UÇURUMA ATMAK İSTİYORLAR.2. NEDENİDE:IRAK GİBİ GÜÇSÜZ DEĞİL SURİYE CEPHESİÇİN-İRAN-RUSYA GİBİ DEVLER ARKASINDA ÇETİN SAVAŞ OLUR KAYIP YAŞAMAK İSTEMİYOR BATI VE ABD.......
ELLİTANE KIVIRDIN..FIRILDAK
adonet adlı kullanıcı,akpliysen terör olayına girme,savaş çığırtkanlığı için başka bir malzeme bul kendine,esadın babasından felan bahsetmişsin ama senin teyip ve kurmayları bizzat apo,nun pkk,nın babalığını yapıyor şimdi.utanma olur insanda biraz be..
esad 100.000 kişiyi öldürüp, 4-5 yüz bin kişiyi yerinden yurdundan edip göçe zorlamak yerine , seçim yapıp halkın sesine kulak verseydi daha iyi olmazmıydı...
komşu ülkeler başta bizimkiler,fırsat verse yapacaktı,hiç haberleri seyretmeyipte rte,nin ağzıyla konuştuğun belli,önce halkı ayaklandırdılr,adam biber gazıyla jopla dalmadı,birsürü reform yaptı,baktılar halkın gönlünü kazancak bu defada öso denen bir sürü ülkeden toplama teröristleri saldılar üstüne ne yapsaydı yani,%90la seçildiği görevini ve ülkesini bırakıp kaçsamıydı,en doğrusunu yapıyo,tam bir devlet adamı.böle atıp tutuyosunda hani halk nerde karşısında,suriyenin nüfüsü kaç milyon,dışarda varsa 2yada3 milyon,onlarda savaş korkusuyla,nerde bu halkın gerisi,nie esada karşı gösteri yapmıyo
ey halifenin askerleri, suriyeli kardeşlerimize yardım etmek o çocukları ölümden kurtarmak bizlere düştü Allah azimmüşan ve dünyanın gıptayla bakıp örnek aldığı yüce Erdoğan ile bizler birlik olup eseti devireceğimiz günler cihad yakındır mümin kardeşlerim. artık bilgisayarlarımız başından kalkıp Allah için Allah uğruna o katledilen küçük çocuklar için silahlarımızı kuşanıp ne güçlü hz muhammed (sav) askerleri cihadın askerleri olduğumuzu gösterme karanlığa düşmüş suriyeyi Ak bir geleceğe hazırlama vaktimiz geldi Erdoğanın Ak gençliği hak yol bizimdir.
Allah için öldürelim, değil mi? Zavallı
yanlış yazmışsın yezit dölü mekka değil amreika diyecektin herhal. Zira Mekke diye yazılır inglizcesi mekka dır dingilllllllllll
Petrole bulanmış kuşu gösterip Irak'ı bombalayan Amerika... bekliyorsunuz ki iki grup birbirini bitirsin,Suriye de İsrailin gül bahçesi olsun.
Yemezler. suriye ye girerseniz suriye halkını karşınızda bulursunuz
suriye halkından mı :)))) Rusya ve Çinden olan g... korkusu demek istwedin heralde
suriyede halkmı kaldı :)) kafir esed kımsayal temızlıge baslamadımı dırenecek halkmı kaldı.
suriye'de akp ve israil destekli el-kaide,el-nusra ve talibanın elinde rehin tutulan masum çocuklara karşı kimyasal silahı yine bu deyyusların kullandığı ve bunun akp ile israil komplosu olduğu ortaya çıktı..büyük şeytan(abd,ingiltere,fransa) ufak ufak tüyme gayreti içerisinde,kala kala ortada bizim küçük şeytan(akp) kaldı,onunda kıçı açık ayazda durur yarınının ne olacağı belirsiz!!!
Ya ne kadar cahil var bu memlekette..AKP filan yazıyo adam hala..Arkadaşım senin ailende hiç asker, polis öğretmen şehit olmadı mı? Muhaberat ve Beşar Esedin babası Hafız Esed 1980 lerin başında PKK terör örgütünü kurdu ve milyarlarca dolar parayı 30 yılda bu işe yatırdı.Apo'yu bu adamlar Suriye'deki kamplarda yetiştirdi..Siz hala iç siyaset yapan küçük beyinli 3-5 kişi olarak burda laf konuşuyosunuz..O kadar şehit olan askerimizin polisimizin kanı bu Esed ailesinin elindeyken burda saçma sapan yorum yazman ilginç..Biraz oku biraz geliştir bu ulusalcı kafayı..
edonet haytası ve zır cahili..pkk'yı suriye mi kurdu?kürt meselesinin geçmişi 300 yıllıktır,Osmanlı'dan buyana farklı adlar ve talepler ile karşımıza çıkmaktadırlar,özü kürdistan kurmaktır,Osmanlı ve Türkiye sürecinde gerek müslüman gereksede gayrimüslim devletler Türklere karşı bu ayrılıkçı kürt gurupları desteklemiştir..evet baba esad da destekledi,lakin biz bugün suriye'lilerden bu şekilde intikam alamayız,baba esad'laşamayız,zalimleşemeyiz çünkü biz TÜRK'üz,zalimleşirsek bize TÜRK değil akp derler..sen bırak pkk'yı mkk'yı önce tarihini,ne olduğunu bir öğren,araştır hayta cemaatçi!!!
ey halifenin askerleri, suriyeli kardeşlerimize yardım etmek o çocukları ölümden kurtarmak bizlere düştü Allah azimmüşan ve dünyanın gıptayla bakıp örnek aldığı yüce Erdoğan ile bizler birlik olup eseti devireceğimiz günler cihad yakındır mümin kardeşlerim. artık bilgisayarlarımız başından kalkıp Allah için Allah uğruna o katledilen küçük çocuklar için silahlarımızı kuşanıp ne güçlü hz muhammed (sav) askerleri cihadın askerleri olduğumuzu gösterme karanlığa düşmüş suriyeyi Ak bir geleceğe hazırlama vaktimiz geldi Erdoğanın Ak gençliği hak yol bizimdir
dokunmayın diğer %50ye,gidin nereye gidecekseniz,ak gençlikmiş,peehh,menfaatçi sürüsü,buda inanmış onlara sanki savaşa gideceklermiş gibi cazgırlık yapıyor ne komedi ya,hadi gidin bakalım ne yapacaksınız!!
acaba abd nin gelen gemisine türkiye ne kadar para öder metyada açıklayınız
masrafları Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliği karşılayacakmış...yani müslümanların parasıyla müslümanları katledecekler.
boşbakan ve %50 si gide kurtarır
öteki yüzde 50 de ülkeyi karıştırır
BATILILAR VE ABD KORKAK ERKEK Mİ Kİ SURİYEYE KARŞI SAVAŞACAK BUNLAR SIKIYI GÖRÜNCE NASILDA KIVIRDILAR....HAHAHAHAHA....KORKAK BUNLARIN ATALARI DA BÖYLE KORKAKTI ...KORKMAYIN BATI DAN VE ABD DEN ....
Acaba Suriye'ye böyle alelacele saldırmak istememizin nedeni, Suriye'de kullanılan kimyasal silahların öso tarafından kullanıldığı ve bununda Türkiye'de üretilmiş olduğunun ortaya çıkmasından korkulduğu olabilir mi?
Dualarımız seninle SURİYE Allah yar ve yardımcınız olsun....Allahuekber diyerek insanları katleden o muhalif denen katilleri asla affetmeyin.
cocukları öldüren esadmı katil muhaliflermi ne için tek bir koltuk için değermi 1 çocuğu öldürmek görmüyormusunuz bizmi yalnış görüyoz yoksa
korktular geri adım atılar boru degıl hacı
ırak önceside çok dinledik bu kimyasal muhabbetini, aynı tayffa çocuklar ölüyor deyip savaş çığırtkanlığı yapıyor. sanırsın savaş çıkınca çocuk ölmüyecek füze yağınca çocuklar ölmüyecek. çocukları bu pis siyasi çıkarlarına kullanan menfaatçi bu ülkeyi kurutan tayfadan nefret ediyorum. yazık size akpliler. cidden yazık
,1300 kişiyi haçlılar ve bizim hükümetin desteklediği el kaide öldürdü..suçu esada yıkmak istediler.ama kanıtlar tam tersini göstermekte..öso nun elindeki rehine çocukların,sıvı enjekte edilerek öldürüldüğü,bm denetçi otopsilerinde belgelendi.bu haberler,dış kaynaklı gazetelerde mevcut. buradan esada yuklenen,yandaş zihniyet..sürekli aynı haber kanallarını izleyip,araştırma yapmazsanız,kudurduğunuzla kalırsınız.siz rabia işareti yapmaya devam edin.
Amerika ve İngiltere rusyadan tırsmışlar demekki :)
rusya sen ne buyuk bır ulkeymıssın be 1 gemın ıle tırstırdın abd ve ıngıltereyı.
yaşasın en hevesli biziz.bize bırakın,bırakında tüm kazık dtmüze girsin.oyun kurucu ülke))))))))))))))))))))))))))))))))allah var ya bizi bildiği gibi zaten yapmışta yapacağı v ar az daha.
ŞİKAYETE GEREK YOK KARDEŞİM ADAM %55 OY ALDI HAK ETTİĞİMİZ ŞEKİLDE YÖNETİLİRİZ
Tayyip, devitoğlu gül ve % 50 hadi bakalım savaşa buyrun...Biz diğer % 50 savaş filan istemiyoruz...Biz Atatürk ün bize öğrettiği yurtta sulh cihanda sulh ten yanayız...Haydi ense traşınızı görelim....ama sizde o yürek te yok...Vatan sevgisi olmayan insanlardan ne beklenir....
madem savaş istemiyodunuz, niye taksimi savaş alanına çevirdiniz...
ABD VURUR SURUYEYE GÖRUN BAKIN.
eee noldu recep şimdi?keserdöndü sap döndü tavuk döndü horoz gömdü olacak bak izle.suriyeye terörist gönderip orada kimyasal silah kullandırıp sonra gece gündüz bundan bahsedip yani esad kimyasal kullandıda kullandı demeyle olmuyo bu işler.senin o şeytanlıklarını ancak makarnaya oy satan koyunlarda kullanabilirsin.mısır sana boşuna demedi dimi batılı ajan diye.ab abd nato ve bm umarım sana sorar bunların hesabını
oy makarnaya satılmış olsaydı kemal herkese en az 600 tl maas veriyordu ona satarlardı :)
ey halifenin askerleri, suriyeli kardeşlerimize yardım etmek o çocukları ölümden kurtarmak bizlere düştü Allah azimmüşan ve dünyanın gıptayla bakıp örnek aldığı yüce Erdoğan ile bizler birlik olup eseti devireceğimiz günler cihad yakındır mümin kardeşlerim. artık bilgisayarlarımız başından kalkıp Allah için Allah uğruna o katledilen küçük çocuklar için silahlarımızı kuşanıp ne güçlü hz muhammed (sav) askerleri cihadın askerleri olduğumuzu gösterme karanlığa düşmüş suriyeyi Ak bir geleceğe hazırlama vaktimiz geldi Erdoğanın Ak gençliği hak yol bizimdir...
suriye kurtarmaz ABD'yi de alalım
AVRUPA VE BATI GERİ ADIM AYTMIŞ GİBİ YAPIYOR SÜREKLİ BUNUN 2 NEDENİ VAR........1. NEDEN: TÜRKİYEYİ VE DİĞER İSLAM ÜLKELERİNİ UÇURUMA ATMAK İSTİYORLAR.2. NEDENİDE:IRAK GİBİ GÜÇSÜZ DEĞİL SURİYE CEPHESİÇİN-İRAN-RUSYA GİBİ DEVLER ARKASINDA ÇETİN SAVAŞ OLUR KAYIP YAŞAMAK İSTEMİYOR BATI VE ABD...
KULLANDIGIN..NİK..ABD DE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN BİRBİRLERİNİ HER..MANADA KORUMAK İÇİN KURDUK.LARI BİR..ÖRGÜT..DEVLET VE MİLLET HÜKÜMET DÜŞMANI..AJAN
birinci şık zaten onların uçuruma atmasına gerek yok bizimkiler fireni patlamış kamyon gibi kendileri dalmak için fırsat kolluyorlar merak etme
sizin içindi ama siz de anlayacak beyin yok....siz ancak biat edersiniz....
suriyeye saldırı olacak diye bizimkiler seviniyorlardı. şimdi üzülürler. bence üzülmesinler yoksa bir saldırıda çok müslüman kardeşleri ölecekti.
toni sen sevin ozaman Müslümanlar ölecek diye
sizinkiler gene seviniyo toni zaten esad öldürüyo
Amerika önce kendini aklasın sonra başkalarına hesap sorsun.
Onlar girmiyorsa biz girelim Suriye'ye. Eset'ın ağzının payını verelim. Dünya büyük devlet görsün....
ABD, Suriyeyi , IRAK gibi sahipsiz zannetti herhalde :D Suriye bu adamın ciğerlerini söker korktular geri adım atmak zorunda kaldılar
Yazık biz müslümanlara batı için sıkıntı yok nasıl olsa ölen MÜSLÜMAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Katil Amerika sayesinde Vietnam'da savaş zamanı portakal gazı yüzünden 5 milyon insanın öldüğü tahmin ediliyor. Ayrıca savaşın üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen şu an da 3 milyon çocuk sakat !!! Uluslararası antlaşmalara göre bunu sivrisineğe sıkmak bile savaş suçları mahkemesinde yargılanmak için yeterli. Dünya tarihinde 2 kez atom bombası laneti yaşandı, ikisinin kahramanı da Amerika.Ayrıca köleliği ile de dünyada örnek olmuştur. Amerika önce kendini aklasın sonra başkalarına hesap sorsun. İnsanlığa en büyük darbeyi vuran devlet Amerika yönetimleridir. Halkına, Bilimine lafım yok.
OBAMA KORKUYOR SALDIRI YAPARSA HEMM MADDİ KAYIP HEMDE MANEVİ KAYIP YAŞAYACAĞINI BİLİYOR.MANEVİ KAYIP ŞU ABD HALKI OY VERMEZ OYLARI DÜŞER…
Diğer Haberler