İlk buluşma öyle uzadı ki... Melania bile araya giremedi

G-20 Zirvesi'nde ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin ilk kez başbaşa görüştüler. Trump görüşmeye ilişkin 'Sizinle buluşmak bir onur' ifadesini kullanırken, Putin ise ''Sizinle kişisel olarak görüşebilmekten çok memnunum'' dedi. 30 dakika öngörülen görüşme 2 saat 16 dakika sürerken, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, iki liderin ''uyumlu bir kimya'' ortaya koyduklarını söyledi.

Trump, ''Sizinle buluşmak bir onur'' dedi. Putin ise ''Sizinle kişisel olarak görüşebilmekten çok memnunum'' ifadesini kullandı. Putin, gazetecileri göstererek ''Sizi üzenler bunlar mı?'' diye espri yaptı.

Trump ile Putin'in 30 dakika öngörülen görüşmesi 2 saat 16 dakika sürdü. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, iki liderin ''uyumlu bir kimya'' ortaya koyduklarını söylerken, ''İkisi de görüşmeyi bitirmek istemedi. First Lady bir ara, iki lideri odadan çıkarmak için yanlarına gitti ancak işe yaramadı. Bir saat daha uzadı'' dedi.

Görüşmede Suriye'nin dışında Rusya'nın Amerikan seçimlerine müdahalesiyle ilgili iddiaların da gündeme geldiği, Putin'in bu suçlama karşısında kanıt istediği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
it iti ısırmaz
@volkan2101 günün en güzel yorumu. yarıldım gülmekten.
akape genel başkanı nerelerde kimlerle görüşüyor trampa putine randevu vermedi herhalde
Demokratlık bu olsa gerek. Konuşarak anlaşmak veya fikrini söyleyebilmek. Biz anti görüşlere hemen terörist damgası vuruyor, hatta ülkenin yarısını teröri,st ilân ediyoruz... Medeni ülkelerde idareciler karşılıklı siyasi çözüm üretir. Masayı vurup kalkmaz.
Devletler, devletler ile müzakere ederler, vatan hainleri ve teröristlerle değil.
yanlış dış politikamız sayesinde dünyanın ezeli iki düşmanını dost oldu ve ortadoğuda ilk kez ortak bir politika yürütüyorlar.ortadoğuda türkiye yerine PYD yi müttefik görüyorlar. kasımpaşa ağzıyla yapılan dış politikanın sonucu hepimize hayırlı olsun.
Dünyanın bütün sorunlarını çözmek onların elinde.İsterseler cennet istemez iseler cehennem yaşanır.Öyle kutsal kitaplardaki gibi şunu helak ettim ,bunu helak ettim masalları yok.Tanrı Suriye de ve ırak ta kime elini uzattı.kime merhamet etti.Bu ikisi uzlaşır ise Irak ve Suriye cennet olabilir.Demek ki akıl düşünmeyle geliştirilir ,masallar bazen mahveter.
ikiside dünya lideri. tabiki 2 saat 16 dakika sürecek. bizim reis ise"dünya lideri" 23 dakika görüşme imkanı veriliyor. işte bunu söylemek bile suç. ülkemizdeki adalet sistemi bu işte.
bızım cumhurbaşkanımız onları adam yerıne koymuyrkı 2 yada3 saat görüşsün adam gıbı adam rte dunya lıderı
Diğer Haberler