İncirlik'te hareketlilik! Savaş uçakları peş peşe kalkıyor

Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin DEAŞ'a karşı kullandığı zırhlı araçların imhasında kullanılan A10 tipi savaş uçaklarının hava trafiği dikkat çekti. Almanya, Türkiye ile bozulan ilişkiler sonrası askerlerini İncirlik'ten çekmeye karar vermişti. Çok tartışılan karar sonrası çekilme hazırlıkları devam ediyor.

Üste farklı ülkelere ait savaş uçakları peş peşe kalkış yaparken, bu uçaklara havada yakıt ikmali yapan tanker uçakları da ardından havalandı. Bu arada düşük irtifada uçabilen ABD'nin A10 tipi savaş uçakları da sabah saatlerinde kalktıkları üsse geri döndü. A10'lar tankların imhasında kullanılıyor.

ALMAN UÇAKLARI UÇUŞA DEVAM EDİYOR

Almanya'nın İncirlik Üssü'ndeki 250 kadar askeri, 6 Tornado tipi keşif uçağı, 1 yakıt ikmal uçağı ve yüksek teknolojiden oluşan komuta merkezi konteynerlerini taşıma hazırlığı ise devam ediyor. Almanların İncirlik'ten, Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne taşınma takvimi netleşti. Uçakların haziran ayı sonuna kadar DEAŞ'la mücadelede aktif olarak İncirlik'te kullanılacağı, daha sonra Ürdün'deki üsse taşınmalarının ardından burada da ekim ayında uçuşlara başlanacağı açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
PKK ile savastigini soyleyip ona yardim-yataklik eden heriflerin ucaklarina ev sahipligi yap. Bu iktidarin ipiyle kuyuya inilmez.
yeni deyilki bu atatürkten buyana böylr yenimi anladın.
ABD uçaklarının bizim ülkemizde ne işi var dışarda düşman içerde dost mantık bu mu
ŞU A10 LARDAN BİZE DE KESİNLİKLE LAZIM.YA DA ÜRETEBİLECFEĞİMİZ TEKNOLOJİYİ ELDE ETMEMİZ LAZIM.ÇOK ETKİLİ BİR SİLAH
bizimkiler okunmuş görünmez uçak üretiyorlar haberin yok galiba. imamhatipleri artırarak eğitim ve teknoloji atılımı yapacağız...
Diğer Haberler