İngiliz Büyükelçi Moore’dan ‘Türkiye’ye gelin’ çağrısı

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Muğla'nın Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ı ziyaretinde, İngiliz vatandaşlarının Türkiye'ye gelmesini desteklediklerini söyledi. Turizm sezonu öncesi genellikle nisan ayında Antalya ve Muğla’daki yetkililerle görüştüğünü anlatan Moore, İngiliz tatilcileri güvende tutmak istediklerini kaydetti. Turizm bölgelerindeki yetkililerle işbirliği içinde olduklarını aktaran Moore, İngiliz vatandaşlarının huzurlu ve güvenli bir tatil istediğini belirtti.

İngiliz Büyükelçi Moore’dan ‘Türkiye’ye gelin’ çağrısı

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’la makamında yaklaşık 1 saat görüşen İngiliz Büyükelçi Richard Moore, toplantı sonunda açıklamalarda bulundu. Fethiye’yi çok sevdiğini belirten Moore, görevli olarak gerçekleştirdiği ziyaretler dışında, ilçeye tatil amaçlı da geldiğini söyledi.

‘TÜRKİYE’YE GELİN’

İngiliz vatandaşlarının Türkiye’ye gelmesini desteklediklerini vurgulayan Büyükelçi Moore, ‘Biz diyoruz ki ‘Lütfen Türkiye’ye gelin.’ Genellikle Türkiye’de tatiller sıkıntısız. Çok eğleneceksiniz, ama lütfen bazı konulara da dikkat edin’ dedi. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Moore, ‘2016’da hem terör saldırıları, hem de korkunç bir darbe girişimi oldu. Bu nedenle bazı turistler biraz endişeli. Fakat Türk yetkililerin tüm tedbirleri aldığını ifade etmek istiyorum. Türk yetkililer üst düzeyde profesyonel. İngiliz ve Türk yetkiler olarak turistleri güvende tutmak istiyoruz’ diye konuştu. 2015 yılında 2.5 milyon İngiliz’in Türkiye’ye tatile geldiğini sözlerine ekleyen Moore, Fethiye’nin cazibeli bir bölge olduğunu belirtti. Yaz tatilinde İngilizlerin tatil için ilçeye gelmesini beklediklerini kaydetti.

‘COĞRAFYADAKİ SIKINTILAR BÖLGEMİZE YANSIMIYOR’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Çalık, ‘Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar ağırlıklı olarak İngilizlerden oluşuyor. İlçe halkıyla kaynaşmış bir şekilde kardeşçe yaşıyorlar. Bundan son derece memnunuz. Bu nedenle ilçeye ağırlıklı olarak İngiliz turistler geliyor. Fethiye olarak her türlü güvenlik önlemini aldık. Toplumumuz da duyarlı. Coğrafyadaki sıkıntılar bölgemize yansımıyor. Herkes rahatlıkla tatilini Fethiye’de geçirebilir’ dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Arada bir sağduyulu insanlar var demek ki.
@fozruh ingilizde sağ duyu aramayan masum köylü
gelsin başomoızon özerinde yerleri vardır.bir kaç çapulcuya vede gericiye bakmadan buyursunlar.devlet onları iyi korur merak etmeyin.bu halk siiznledir.avrupalılarla kalmak dileriz gericilerle işimiz asla olmaz.
gelmesin kodumun ıngilizleri.nereye gitseler kendilerine benzetiyorlar.
@fangiri sen onu turizmciye sor, turizmci de sen gelme diyor, sen geleceğine cavur gelsin yarı fiyata kalsın daha karlı diyor. o ne olacak?
@fangiri iyi sen araba benzeme calış benzedin zaten
ŞU DÖNEMDE NE AMAÇLA GELECEKLERİ BELLİ, ÖNCEDEN GELSELERMİŞ ŞİMDİMİ AKILLARINA GELMİŞ TÜRKİYEDE TATİL YAPIN ÇAĞRISI, İŞİN İÇİNDE İNGİLİZ VARSA İYİ NİYET BESLEMEK APTALLIKTIR BU DURUM SEMPATİKLİK GEÇİRMEZ
@fdb0oefry8 aynen hoca çok haklısın. kesinlikle gelmesinler. batı bizi kıskanıyor. bizim turizme ihtiyacımız yok, cavurun alacağı domatese de ihtiyacımız yok. hepsi bize muhtaç, keselim mamalarını da sürüm sürüm sürünsün hıyarlar. dimi.
@fdb0oefry8 @fdb0oefry8 Allah ım akıl dağıtırkan kafanıza kask mı taktınız yorumlara bak baştan aşağı aptalça ne ekonomiden ne ticaretten ne bilimden ne kültürden nasip almışsınız dilerim ki ülke bir an önce sizin gibilerden temizlenir yoksa batışımız yakın!
Sağduyudan değil. Dünyada düzen değişirken avrupadan çıkan İngilterede safını belirliyor. Bunlarda ufak yağ bal açıklamalar.
sadece muğlaya çağırıyor .hisarönü zaten ingiliz esnaf dolu.
muğla hisarönü belediye başkanı ingiliz nüfusun çoğunluğuda ingiliz.
adam akıllı tum tursıtlerı kovdular bır kac boımbayla sımdı gelın bız bomba patlatmayacaz rahatca tatıl yapın dıyorlar.
Diğer Haberler