İngiltere, Türkiye ve Hollanda'ya bu çağrıyı yaptı

İngiliz hükümeti, Türkiye ile Hollanda arasındaki gerginliğe ilişkin taraflara hızla çözüme varmaları çağrısında bulundu.

İngiltere, Türkiye ve Hollanda'ya bu çağrıyı yaptı

Başbakanlık Sözcüsü, düzenlediği haftalık basın brifinginde bir soru üzerine, "Her iki tarafa da bu konuya hızlıca çözüm bulmaları çağrısında bulunuyoruz" dedi.

"TÜRKİYE'DEN TALEP GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ"

Sözcü, Türk siyasetçilerin İngiltere'de bir miting düzenleme talebinde bulunması halinde kendi tutumlarının ne olacağının sorulması üzerine de, "Bildiğim kadarıyla bu tür bir talep tarafımıza ulaşmadı. Açıktır ki (Türkiye'den talep gelirse) bunu değerlendiririz" cevabını verdi.

"BENCE SON DERECE ÜZÜCÜ"

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, haftasonunda bu konuyla ilgili açıklamasında, "Bence son derece üzücü. Her iki ülke de NATO ülkesi ve bizim büyük dostlarımız. Mevkidaşım Mevlüt Çavuşoğlu, şimdi beni aradı. Kendisine çok net bir şekilde eğer gelip benimle öğle yemeği yemek isterse kendisini durduracak hiçbir şeyin olmadığını söyledim fakat tabii biz bunun iki ülkenin arasında mümkün olan en kısa zamanda çözülmesini umuyoruz" demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
sakın ara buluculuk yapma,tayyib yanlış anlar,Hollandadan çıkar,size saldırır,boş ver,tayyibin son filmini izle yeter.
@bulentburak sen en iyisi şarkıcı ol. isim tamlaman bile buna yeterli yeter
@bulentburak haçlı oyunu haçlı oyunu..peki nerede musluman bir ulkeden destek vamı..hele hele araplardan???
@feysicin12 arap liderlerin çoğusu satılmış! kaddafi bile zamanında hepsine seslenmiştide kaddafiyi bile sallamamışlardı.. halkları konusunda yorum gerekirsede ciddi çoğunluklar bize açık destek veriyor buda aşikar!!
HELAL OLSUN İNGİLTEREYE
@terminator_3 yahu onların derdi suriyeliler avrupaya gelmesin diye yoksa iplemezler bi açsalar şu kapılar suriler gitse bak sen şenliği gör o zaman
@terminator_3 Çin li atasözüymüş sanırsam bir nehir de iki balık kavga ediyorsa oradan uzun bacak geçmiştir ( İngilizlerden bahşediyor ) 100 dene önce bizi öidürmeye gelenlerden hayır gelmez
@terminator_3 menfaati vardır yada oyunu bozulmuştur!!
ingiltere bile bunun bir sahtekarlık olduğunu kabül ediyor seçim sahtekarlığı. ama tutmayacak bence.
EVET... SANSASYON YETER... GURBETÇİLERİMİZE ZARAR VERİYOR..
AH SİZİ İNGİLİZLER TÜRKİYENİN BAŞINA BÜTÜN BU LİDER SULTASINI SARAN SİZLER DEĞİLMİSİNİZ ÜLKEM BİR TÜRLÜ SİZLERİN İŞ BİRLİÇİLERİNDEN KURTULMAZ OLDU HER OYUNUN NİFAKIN İÇİNDEN SİZ SARIŞIN İNGİLİZLER OSMANLIYIDA UÇKURLARI YÜZÜNDEN SARIŞIN KIZLARINIZLA YOK EDEN SİZLER DEĞİLMİSİNİZ
Boşver İngiltere ya çözümsüzlük prim yaptığı zamandayız.. Ne güzel işte birbirimize bileyleniyoruz..
Ingilizden uzak durmak gerekir.Onlar allah bir dese inanmamak lazm.
Diğer Haberler