İnsanlar uykularında yakalandı!

Suriyeli muhaliflerin Şam rejiminin kimyasal silahlarının kurbanı olduğunu iddia ettiği sivillerin cansız cesetlerinin gösterildiği videoların sayısı 130’u aştı.

İnsanlar uykularında yakalandı!

Suriye Ulusal Koalisyonu Zamalka mahallesindeki evlerde yüzlerce yeni ceset bulunduğunu bildirdi. Görgü tanıkları ise katliamı özetle şöyle anlattı:

TİTRİYORDULAR

Eşref Hasan (18) Evde muhabbet ediyor kağıt oynuyorduk. Aniden, saat 01.30 civarı, insanların bağırışlarını yardım haykarışlarını duymaya başladık. Bombardıman veya saldırı sesi duymamıştık. Dışarı çıktığımızda mahalleye kaos ve panik hakimdi. 02.00’de havantopu düşmeye başladı. Evlere kaçtık. Herkes temiz hava alabilmek için üst katlara çıkmaya çalışıyordu. Bir dairede bütün ailenin cesetlerini gördüm. Boğulmuşlardı. Ağızlarının kenarında köpük vardı. İnsanları tahliye etmeye başladık. O sıra gazın kokusunu duydum. Mutfak gazı gibi kokuyordu. Canlı kalanları sahra hastanelerine götürdük. Bazı cesetler masmavi bazıları ise sapsarı olmuştu. Benim de başım dönmeye başladı.

Gözlerim kızardı, kaşındım. Bayılmak üzereydim. Hastaneye gittim. Sema Mesud Bombardıman başlayınca nereye kaçacağımızı şaşırdık. Panikte evde mi kalmalıyız dışarıya mı çıkmalıyız bilemedik. Kız kardeşimin nişanlısı öldü. Arkadaşım, onun kocası, amcası hepsi öldü.Cobarlı bir aktivist Kurban sayısı yüksek çünkü insanlar bodruma kaçtı. Gaz ağırdı ve aşağıya çöktü. Ölenler arasında çocukların oranı büyük. Ben 50 çocuğa müdahale ettim, hepsi öldü. Sahra hastanelerinde atropin ve kortizon bittiğinden, zehirlenmeye gerekli müdahale yapılamadı.

Hastalara ilk müdahale yapan doktorlar da öldü.Adını vermeyen görgü tanığı İnsanlar uykularında yakalandı. Evden eve koştum. Ölülerin çoğu alt katlardaydı. Üst katlara çok fazla gaz nüfuz etmemişti. Kadınlar, erkekler, yerlerde yatıyor, titriyor, saldırıyordu.Bir doktor Yaralı olup da hayatta kalan tek bir çocuk görmedim.Bir başka doktor İnsanların bodruma inmesi yaralı ve şehit sayısını arttırdı. Ebu Yasin adlı aktivist Birçok çocuk gördüm, yataklarında uyuyor gibiydiler ama maalesef ölmüşlerdi. Denetçiler varken kimyasal silah kullanmazlar diye sandık.

DENEYİMSİZ SAĞLIK EKİPLERİ

Deneyimsiz sağlık ekiplerinin kimyasal silah kurbanlarını canlı canlı gömdükleri iddia edildi. Şam’da yaşayan aktivistlerden Leena el Şami’nin Guardian gazetesine aktardığına göre; “Zehirli maddeden etkilenen bazı kişiler saatlerce bilincini kaybettiği için ekipler bunları ölü zannederek gömüyor.” El Şami, “Şimdiye kadar 5 kişinin hayata geri döndüğü haberi geldi. Ancak kaç kişinin bilincini kaybetmiş halde gömüldüğünü bilmiyoruz. Esas mesele, profesyonel sağlık görevlilerinin olmaması, sıradan insanların kurbanlara yardım etmeye çalışması” dedi. Guardian, bu iddiaların bağımsız kaynaklarca
doğrulanamadığını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
4 ağaç kesildiğinde ayağa kalkan millet yanıbaşında olan insanlık dramında neredesin yoksa onlar sırf Müslüman olduğu içinmi (ama yinede insan )
SİYONİSTLERDEN KAFİRLERDEN BU KATLİAMA SES ÇIKARMALARINI BEKLEMEMİZ ASIL YANLIŞ OLAN. ALLAH MAZLMUNUN YANINDADIR.
Kim öldürdüyse hepsi ortaya çıksın inşaALAH
DİKTATÖR ÜN AĞZINDAN ÇIKAN KANUNDUR. NE DERSE O OLUR. KENDİ HALKIYMIŞ,KADINMIŞ,ÇOCUKMUŞ HÜKMÜ YOKTUR.ATIN KİMYASALI DER.İŞ BİTER.BİNLERCE ÖLÜ.İNSAN OLAN BU TABLO KARŞISINDA ETKİLENİR, ÜZÜLÜR. İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLAR ÜZÜLMEZLER.ÜZÜLMEYENLER BİRDE SİYASİ TARAFSA İYİ OLMUŞ DERLER. ÜZÜLMEYENLERİN VE İYİ OLMUŞ DİYENLERİN AKİBETİDE EN KISA ZAMANDA BÖYLE OLSUN. ESADA GELİNCE.SON ÇIRPINMALARI. İNSAN GİBİ GEREĞİNİ YAPAMADI,HAYVAN GİBİ GEBERECEK.
ÇAKMA MUSLUMANLAR SES VERIN BAKIM INSANLIGINIZDAN ZERRE KADAR ZERRECIK KALMISMII
gezi parkı diye sokaklara çıkan halk müslüman kardeşlerimiz ölüyo nerdesiniz neden çıkmıyosunuz ?
ALLAH RAHMET EYLESİNLER AMA BUNU ANLATAN KİŞİ GAZDAN NEDEN ETKİLENMEMİŞ GAZDAN SADECE BİR BÖLGEMİ ETKİLENİR
Bu filmi daha önce Irakta seyretmiştik azıcık zekası olan bu seneryoya inanmaz.Bunların hepsi numara amaç esafı devirmek suriyeyi parçalamak.esadı yenemeyeceklerini anladılar bilindik yöntemlere başvuruyorlar
kimyasal silah olsaydı o bölgeye 3 gün girilemezdi ve her giren ölürdü. ama ortalık insan kaynıyor. hemde koruyucu elbise olmadan. budai AKP destekli ÖSO senaryolarından biri daha...... sırf kamuoyu yaratmak için ama Allahın izni ile başaramıyacaksınız. ve her ikinizin de canı cehenneme.
BU ESTE KATLİAMI KEMAL KILIÇTAROĞLUNA KAPAK OLSUN.
özgür suriye ordusu ve muhalif suriye halkına yapılan bu katliamların adaletini yüce Allaha bırakıyorum. esad kadar israil kadar bir alçakta cahil kürt halkı dır. onların koyunlarına giren yöneticlerin peşinden giderek asil mücadelelerinde özgür suriye ordusunu özerlik hayali ile arkadan vuran hainleri yıllar önce bizzat esadın babası katledip hapislere tıkamadı mı? her yüzyılda doğup büyüyüen kürt gençleri pisi pisine israil emelleri için ölüm piyonu olarak veda ediyorlar hayata.bu ne cehalet bu ne kalleşliktir. şurda canım vatanımda aynı ekmeği paylaştığımız kalleşlik edenler var kardeşliğe
IRAK'IN SONUNU DA BİR YALAN HABER BAŞLATMIŞTI.IRAKIN HASTANELERE GİRDİĞİNİ TÜM ÇOCUKLARI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ BİR HEMŞİRE SÖYLÜYORDU.AMA SONRADAN O YALANCI HEMŞİRENİN KUVEYT ELÇİSİNİN KIZI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.AMA OPERASYON BAŞLAMIŞTI ARTIK
Bop Projesi ABD'nin Sıra ABD'ye'de Gelecek İslamiyet Ve İslam Dünyasının İlahi Tokadına Mazhar Olacaklar Yaşasın İslam Alemi Zafer İslamiyet'in Olacak.
Allah'ın kahrı üzerinizden gitmez inşallah esat ve yandaşları.....
allah belanı versin esat. neydi çoçukların günahı. kıldıgın namaz dizine dursun. vatan haini.
BU ESET İN KATLİAMI KEMAL KILIÇTAROĞLUNA KAPAK OLSUN
Adana ve Mersin'de muhalifler Sarin gazı ile yakalanıyor. Muhaliflerin Halep'te kimyasal silah kullanıldığı iddiası üzerine incelemeye gelen BM heyeti tam inceleme yapacakken anlamsız bir şekilde rejim güçleri kimyasal silah kullanıyor. Kimyasal saldırı oluyor birkaç saat içinde insanlar gidiyor video çekebiliyor, kimsede gaz maskesi yok özel kıyafet yok. Görüntülerdeki çocukların birkaç tanesi ayrı yerlerde yazan videolarda gözüküyor, Suriye öyle bir coğrafya oldu ki kimin masum kimin suçlu olduğu belli değil.
çok merak ediyorum acaba kimyasal silah kullanıldımı kullanıldı ise kim suçlu Esad ı devirmek için bir oyunmu düşünülür şayet bir oyun ise yazık yaşlı kadın ve çocuklara üzülürüm gerisi boş.
Ey amına koyduğumun adamı bu dünya bu kadar masum insanın günahına girecek kadar talı ve değerli mide bu kadar masumun günahını alıyorsun...
kimyasal kullanıyorlar veya kullanmıyorlar böyle kamuoyundaki haberlere bakarak bunun hakkında fikir yürütmek çok yanlış,bana pek inandırıcı gelmiyor açıkçası ne oldugu kiminle oldugu belli olmayan bir röportaj konusmaları,abd'nin ingiltereden aldığı düzmece istihbarat bilgilerini hatırlarsınız belkide,ırak'ta nükleer başlık varmış,yok kullanıcakmış,falanmış,filanmış diye diye yediler ırak'ın başını
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERIN GÖZLEM HEYETI SURIYEDEYKEN BUNUN YAPILMASI MANIDARDIR.BENCE ESAD YAPMADI.O CİĞER ÇIKARIP ISIRAN ALLAHSIZLAR YAPMIŞDIR.MYNT SIZ GIBI ESED YAZMADIĞIM ÜÇÜN BU YORUMU YAYINLMAZSINIZ ADIM GIBI EMINIM.
Amerikanın istediği birşey suriye.Şimdiye kdar çoktan müdahale ederdi.Avrupa birliği işine gelene car car ötüyor.bu katliama herkes seyirci kalıyor. Yazık sizin insanlıgınıza.
Bu insanların tanrıları korumayı mı bıraktı?Demek ki yalvarmak yakarmak boşuna.İnsanlar bir zamanlar kendilerine ait olmayan malları gasp ettiği zaman ganimet,insanları gasp ettiği zaman köle,Bunların çığlıklarını duyan yok mu?Ağlayanların resimlerini görüyorum,acaba bu garibanların daha çok ölmelerine her türlü desteği verdikleri için mi ağlıyorlar.Dünya zalimler dünyası,gelen zalim giden zalim.
böyle bir canlik olur mu ya bide kendi halkı kendi ülkesi ya BAMBAŞKA Birşey söylüyorum arkadaşlar BAYANKUPON diye bir site buldum kadınlar tam 2 haftada altıyüzkırkyedi milyar tutturmuş. Bedava tahmin veriyorlar ve mükemmel para yarışmaları var hemen BAYANKUPON diye aratıp ilk siteye girin sizde kazanmaya başlayın. Mükemmel ya
esad da, amerika da hatta rusyada ,dahil bu katliama çanak tutanlar cezalarını mutlaka bulacaklar. idda ediyorum ki bu işin arkasında esaddan önce amerika var. yapısı sistemi vizyonu gereği buna uygun emperyalist kapitalist bir ülke. para için insan değerini onurunu en önemlisi allahın insana bahşettiği yaşam , kutsal olan yaşam hakkını yok sayan bir ülke. yılardır hep masdum ların canını çıkarı gereği yok saydı. alllah belallarını bir yerden verecek. o masum çocukların ölürken ki durumları gözümün önünden gitmiyor.allah hepsine rahmet etsin onları nurlarıyla süslesin.
Esede destek veren şerefsizler hepiniz bu katliamın ortaklarısınız....
kurbanlık koyun gibi atılmamalı hic kimse, sorumlusu kimse yargılanmalı. bunlar olurken BM neden sesini etmiyor.
ALLAHım sen kahır eyle zalimleri
Alla onları gazaba mahkum etsin inşaallah....
Yalan ÖSO denen islamcı çeteler kullanmıştır.
Kıyamete yakın tüm Müslümanların üzerine bir bulut ineceği ve Müslümanların acı çekmeden öleceği rivayet edilir. acaba bu Kimyasal saldırılarla ölecekleri anlamına mı geliyor. 1450 yıl önce bu öngörü yapılmış. eğer Mesih gelecek bunu bilmesem Kıyamet an meselesi diyebilirdim.
Diğer Haberler