Irak'tan Telafer operasyonu açıklaması: Hazırlıklar tamamlandı

Irak Savunma Bakanlığı, Telafer ilçesinin IŞİD'den kurtarılması için düzenlenecek operasyonun hazırlıklarının tamamlandığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, tüm askeri birimlerin Telafer operasyonuna hazır olduğu ifade edildi. Şii Haşdi Şabi milislerinin operasyona aktif bir şekilde katılacağının belirtildiği açıklamada, Irak uçaklarının da operasyon kapsamında IŞİD hedeflerini havadan bombalayacağı kaydedildi.

Irak Meclis Başkanı Selim el Cuburi ise ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Douglas A. Silliman ile gerçekleştirdiği görüşme kapsamında yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyi ile batısında IŞİD'in elinde bulunan toprakların geri kurtarılması için uluslararası koalisyonla daha fazla koordinasyon gerektiğini söyledi.

İBADİ: TÜM ASKERİ HAZIRLIKLAR TAMAM

Silliman da Bağdat yönetimine teröre karşı verdiği mücadelede destek olmaya özen gösterdiklerini, Irak'ın toprak bütünlüğünün güvenlik ve istikrarın sağlanmasında önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Irak Başbakanı Haydar el İbadi de önceki gün başkent Bağdat'ta yaptığı açıklamada, Telafer'i IŞİD'den kurtarma operasyonu için tüm askeri hazırlıkların tamamlandığını bildirmişti.

IŞİD, Musul kent merkezinin 63 kilometre batısında yer alan, Telafer'i 16 Haziran 2014'te ele geçirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Vur vur inlesin, ABD nin piyonları dinlesin. Türkmen kardeşlerimizin kurtuluşu yakındır. Cerablus taki Arapları kurtarıp Türkmen kardeşlerimizi kurtarma şerefini Irak ordusuna kaptıranlar utansın
Diğer Haberler