İran ABD'yi tehdit etti: Vurursanız, vurulursunuz!

İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney, ABD ve müttefiklerini uyararak, "Bizi vurursanız, vurulursunuz" dedi.

İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney, dün Tahran'da 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen programda konuşma yaptı. Pazar günü Suriye'de bir askeri üste gerçekleştirilen saldırıya işaret ederek ABD ve müttefiklerini uyaran Hamaney, "Bizi vurursanız, vurulursunuz" dedi.

'ABD KIŞKIRTIYOR'

İran'ın farklı şehirlerinden gelmiş olan binlerce işçiye seslenen Hamaney, "ABD, bölgemizde çatışma çıkarmak için Suudileri kışkırtıyor. Neden Siyonistleri kışkırtmıyorlar? Çünkü Müslümanların Müslümanlara karşı savaşmasını istiyorlar" diye konuştu.

Geçtiğimiz Pazar gecesi, Suriye Arap Ordusu'nun 47. Tugayına, Suriye'deki hükümet için savaşan Lübnan merkezli bir uluslararası ordu olan Hizbullah’tan oluşan kuvvetler ve birliğe karşı bir hava saldırısı yapıldı. Hava saldırısında, Hama ile Humus arasında 18 İranlıyı öldüren bir yerde bir askeri üs hedef alındı. Saldırıda çoğu İranlı olmak üzere 26 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
hep öyle diyorsunuz bi bok yaptınız yok
sen nereyi vuruyon sibop israil seni parmağında oynatıyor
sen kuş bile vuramazsın onca çocuğun vebalı boynundayken
İT İTİ ISIRMAAZZ
ABD VE İSRAİL SEVİCİ SÖZDE İSLAMCILAR; HEDEF "İRAN İSLAM CUMHURİYETİ..!" SALDIRINNNN!!!
BUNLARDA BİRBİRLERİNİ BİR VURAMADILAR YILLARDIR VURACAKLAR VURUNDA KURTULALIM
Kuzey Kore ve İran susun artık kimse inanmıyor.
@sokrates35 neye inanmıyor. Adamları amerika tehdit ediyor vururuz diye. Onlarda vurursanız vururuz diyor :D amerkia hangisini vurdu şimdiye kadar ??? vursunlarda görsünler.
İRAN VE TÜRKİYE NE SURIYEYE NE LİBYAYA NE IRAKA BENZER MÜSLÜMANLIĞIN SON KALESİ TÜRKİYE VE İRANDIR
siz müslümanların dışında hiç bir ülkeyi vatandasini vuramazsiniz bunu onlarda biliyor tarihinizde bile yok bu yüzden boş boş konuşup gündem meşgul etmeyin
hadı vursanızda gorsek bı
iran sadece havlar o kadar.
hep vuruşuyonuz zaten
son moda da bu. abd ye vururuz demek. ama icraat yok
Helal olsun İranlı Türk yöneticiler.Bizim yöneticiler İktidar olmak için ABD yegidip Yahudilerle haşır naşır ol,ABD den yardım al,Ordunu dağıt,Devletin Büyük Elçilerine Monşer de PKK ile diyaloğa geç,sonra dış ülkeler PKK ya yardım ediyor de.Bütün umudum yalakaların ve yamanmaların devlet kademelerinden temizlenmesidir.
suriye bitti sıra ya sizde ya bizde
Hacı hikaye anlatma sıra sana geldi.Türkiyede denendi ama Türk Halkı izin vermedi.İçinde 40 milyondan fazla Türk var bir parmak attılarmı demokrasi özgürlük adı altında İran miran kalmaz.
havlayan it ısırmaz yıllardır tehdit ağzı gerisi boş hilaye
ABD ve meclisinden savaş kararı alan İsrail orta doğu yarasını kaşıdıkça yara büyüyor. Müslüman düşmanlığına karşı caydırıcı olmak için eski dostumuz İran yanında olmalıyız.
Hava cıva boş laflar bunlar kimi kandıriyorsun
Senın o Allahına kurban Tabi ya müslümani müslümana kışkırtıolar daha dogrusu adamlar diorki herkes bir gün hristiyan olucak Yok ÖyLe ßir dünya Senın yaptıgın bu açıklamayı her baba yigit yapamaz Adamımsın ayetullah Ölmek Son Deqildir ßaşlangıctır bilki Senın gibi insanların arkasında evliyada durur allahta durur peygamberde durur ..
hergün vururuz vururuz geriye doğru bir haber başlıklarına bakın hergün aynı laf ya allah için vurun artıkda ne olacaksa olsun ha olacağı şu kimsenin kimseyi vuracağı yok sade yapılan gündem başka bişey değil
Olum bak git de bile en son vuruyor çocuğa. Bunlar istese dünyayı vuru ama vurulunca kızmamak için susuyorlar. Baaak İran kızarsa çolnfena olur hee
DİKKAT EDİN YAPARIZ DEYİP YAPAN VURURUZ DEYİP GERÇEKTEN BUNU YAPAN Bİ ÜLKE VAR ODA TÜRKİYE.ADAMLAR ESEDE VURURUZ VURURUZ DEDİ GİTTİLER 1000.000.000 TL DEĞERİNDE HARCAMAYLA ÖNCEDEN BOŞALTILMIŞ 3 OYUNCAK FABRİKASINI VURDULAR KOMİKSİN VALLA DÜNYA.
Sıkar ABD+İSRAYİL deneyinde görün sonuçları bol keseden atmayın birleşmis milletler nato diye bagırmayın Türkiye iranın yanında olacak Sizler teröristlerin yanında nasıl olduysanız .
Diğer Haberler