İran basınında referandum sonucu: İkiye bölünmüş Cumhuriyet

İran basını, Türkiye'deki referandum sonuçlarına ilişkin yayımladığı haberlerde ağırlıklı olarak "evet"in "çok küçük farkla" kazandığıne dikkat çekildi ve ülke genelinde "ikiye bölünme" yaşandığı ileri sürüldü. Muhafazakârlara yakın Vatan-i Emruz gazetesi, birinci sayfasından verdiği haberinde, seçim sonuçları "İkiye bölünmüş Cumhuriyet" olarak verildi. Kanun gazetesi Türkiye'deki referandum sonuçlarına ilişkin olarak, "Çekişmeli geçen referandumda Türk halkı Erdoğan'ın planına evet dedi" yazdı.

İran basınında referandum sonucu: İkiye bölünmüş Cumhuriyet

Şehrvend gazetesi, Türkiye'deki referanduma ilişkin "Atatürk'ün tarihsel sonu" başlığına yer verirken, Horasan gazetesi, evetin "Kıl payı kazandı"ğı vurgulandı.

Ülkedeki diğer gazeteler referandum sonucuna ilişkin şu başlıklara yer verdi:

- Cumhuri İslami gazetesi: Erdoğan'ın düşük zaferi

- Cevan gazetesi: Erdoğan'ın 2029'a kadar tek başına yürümesine izin verildi

- Farheekhtegan: Türkiye'den Erdoğan'a evet oyu

- İtimad gazetesi: Türk halkından Erdoğan'a düşük evet

- İran gazetesi: Türk halkı anayasa değişikliğine evet dedi

- Mardomsalari gazetesi: Osmanlı bıçağıyla demokrasinin çöküşü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Size mutlu edecek bir haber müptezel muhalifler.Sevmediğiniz hatta nefret ettiğiniz İran bile sizi destekliyor.Artık Amerikadan sonra İranıda ziyarete gidersiniz.
bahattinsopaci, okuduğunu bile anlamayan şapşal şebek bi de yorum yapmış . gerçeği söylemek destek mi oluyor embesil ot kafalı
Bu referandumda evet veya hayır dışında başka seçenek varmıy dı ki. Tabiki iki seçenek olacak ortada ya evet yada hayır bölünmeyle ne alakası var. Bu adamların yapacağı yorum ancak bu kadar olur zaten. Adamlar demokrasiden bi haber yaşıyor çünkü. Bu arkadaşların seçimin ne olduğunu daha bilmediklerini düşünerek cahilliklerine veriyorum. Duymamış olalım.
IRANda IKIYE BOLUNMUS MOLLA REJIMI, Cok yakında butun dunya gorecek
Diğer Haberler