İran bomba açıklamayı yaptı!

İran birkaç gün önce sinyalini verdiği önemli açıklamayı bugün yaptı.

İran bomba açıklamayı yaptı!
Tahran Araştırma Reaktörü’nde bugünden itibaren yerli üretim nükleer yakıt çubukları ve dördüncü nesil santrifüjler kullanılacak.
[ ****](http://haber.mynet.com/iran-6-ab-ulkesine-petrolu-kesti-616104-dunya/)
ISNA haber ajansına konuşan İran Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Ali Bekiri, “İlk yerli yapım nükleer yakıt çubukları, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın huzurlarında Tahran Nükleer Araştırma Reaktörü’ne yüklenecektir” dedi.
İran devlet televizyonu, yerli üretim dördüncü nesil uranyum zenginleştirme santrifüjlerinin de bugün kamuoyuna sunulacağını duyurdu.
Haberde, "Yerel üretim dördüncü nesil santrifüjlerin hızı ve üretim kapasitesi daha yüksek. Santrifüjler bugün tanıtılacak" denildi.
**İLK SİNYALİ CUMARTESİ GÜNÜ VERDİ**
Ahmedinejad, Cumartesi günü İslam Devrimi’nin 33’üncü yıldönümü kutlamaları sırasında yaptığı konuşmada, çok kısa bir süre içinde nükleer alanda elde edilen çok büyük başarıları dünyaya duyuracaklarını söylemişti.
İran, Ocak ayında nükleer enerji santrallerinde kullanılacak yakıt çubuklarının üretim ve deneme süreçlerinin başarıyla tamamlandığını açıklamıştı. Bu gelişme, İran’a uygulanan uluslararası yaptırımların, nükleer çalışmalardaki ilerlemelerin önüne geçemediği şeklinde yorumlanmıştı.
Dahası bu gelişmeyle İran'ın nükleer faaliyetlerinde dışa bağımlılığı bir nebze daha azalmış oldu.
**İRAN: MECBUR KALDIK**
Tahran’daki araştırma reaktöründe tıpta ve tarımda kullanılan radyoaktif izotoplar üretiliyor.
İranlı yetkililer yaptıkları açıklamalarda, kısa bir süre içinde tükenmesi beklenen Arjantin malı yakıt çubuklarının yerine yenilerini almak için yapılan görüşmelerde başarı elde edilemediği için kendi yakıtlarını üretmeye mecbur kaldıklarını belirtiyor.
Batılı ülkeler ise İran’ı gizli gizli nükleer silah geliştirmekle suçluyor.
İran ile P5+1 ülkeleri arasında en son Ocak 2011’de İstanbul'da gerçekleştirilen görüşmeler sonuç vermemişti. Ancak İran yeni müzakerelere açık olduğunu her fırsatta belirtiyor. Bekiri, bugün içinde P5+1’in temsilcisi AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton’a müzakerelerle ilgili bir yanıt göndereceklerini de sözlerine ekledi.
**AB ÜLKELERİYLE YAPTIRIM GÖRÜŞMESİ**
Yarı resmi Mehr haber ajansı da altı Avrupa ülkesi büyükelçisinin AB yaptırımlarını görüşmek üzere İran Dışişleri Bakanlığı'na davet edildiğini bildirdi.
Habere göre, görüşmelere İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan, Portekiz ve Hollandalı diplomatlar katılacak.
[ ****](http://cevaplar.mynet.com/soru-cevap/sadece-iranda-olmayan-nukleer-reaktorler-neden-bir-tek-iranda-olunca-buyuk-s/5808211)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 196 yorum
demi akp gelmeseydi ergenekon devam eyseydi kodaman kürt ağalar kendi halkını sömürseydi atatürkçüyüz diyenler yahudi lobisine mason toplantılarına katılsaydı asala ile bişey yapamayan ermeniler siyasi yolla işini yürüyseydi sonra sen akp ye oy vermediğin için mutlu mu gezecektin kendisini uyanık aydın zannedip karanlıkta uyur gezen kardeşim:D
bravo, dogru
süpersin selo2536 kapak olmuş resmen tam uydu bence
HARİKASIN KARDEŞİM TAM KİTABIN ORTASINDAN KONUŞMUSSUN TEBRİKLER
ABD AVRUPA İSRAİL GİBİ DOSTUM OLACAĞINA İRAN GİBİ DÜŞMANIM OLSUN. AVRUPA BİRLİĞİ HİKAYE TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ ŞAHANE..
sen öyle san. ne araptan ne müslümandan dost olmaz
NE SAÇMA DÜÇÜNCE İRANIN VE DİĞER ARAP ÜLKELERİNİN NE FAYDADI VAR BİZE MEDENİYET HERZAMN BATIDAIR. uLU ÖNDERİMİZ BİLE BU YILLAR ÖNCESİNDEN FARK ETMİŞ VE BİZLERİ ÇAĞDAŞ LAİK BİR TOPLUM OLMAMIZ İÇİN İNKİLAPLARI İLE BİZLERE YOL AÇMIŞ MODER BİR TOPLUM OLARAK İRANI VE DİĞER ARAPLARI BOŞ VERELİM
TÜRK BİRLİĞİ OLSA KURTARIYO MU BEYLER. YAPIN Bİ GÜZELLİK
bu habere sevinenlerin diğer yorumlarına bakın çoğu akpli çıkar:) işin komiği ise batı akp ile birlikte vuracak iran'ı bunasıl ironi? kaldıki malatyaya kurdurulan radarı hiç söylemiyorum!
Bu ülkede AKP ye oy veren her iki kişiden biri değilim ve bununla gurur duyuyorum. En azından seçimden hemen sonra evime gelen birtakım arkadaşlar gibi utana sıkıla "Ben AKP ye oy vermedim" diyerek pinokyoluk yapmadım. Bu habere gelince Türkiye kendisi için ne yapıyor sorusu aklıma geldi... Yeni bir dünya savaşında denge politikası bile izleyecek olsanız iyi bir güce sahip olmanız gerekir. Yoksa örneğin tarihteki gibi iki Alman gemisi boğazlardan geçip Rusyayı bombalar, sonra Osmanlı gibi kendini hazırlıksız biçimde dünya savaşında bulursun.
helal olsun size, burda da kattınız ya ak parti yi isin icine...
sen sevindin mi sevinmedin mi.düşünceni önce söyle hele.APK düşmanı olduğun belli.hatta açık ve net irana da düşmansın.
başına akp kadar taş düşsün.
Batı sana böyle yapıcanımı söyledi :)) başka ne söyledi :)).
biZ yüzde eLLi akpLeşTikYa ne saGımız belli ne solumuz.ne dostuz ne düŞman.örnek suRiyee.))
selo kardeşimiz çok güzel özetlemiş helal.. yıllardır biz layikiz diye diye türkiyenin ileri gitmesini engellediler yeter artık ya... islamiyet istiyoruz
bravo sana kardes katiliyorum
ne alakası var ıslamıyetle bunun rusyada cınde ıslam var? ırana teknolosjı transverını kım yaptı sanıyosun...bunun antı emperyalıst olmakla alakası var ulus devlet olmakla alakası var...senın gıbı akp cıler bunu anlayamaz
100 yıldır uyuma ya devam ne işimiz var savunma sanayiyle türbanlılarla sakalılarla alevilerle sagcı solcu ugraşak biz
iranlılar dünyaya kafa tutacak hale geldiler. bizimkiler ise hala yok hakim ve savcılardan, ergenekondan, balyozdan bahsedip duruyorlar. sayın İTtihat ve terakkiciler siz ne halt yediniz şimdiye kadar. darbeler, muhturalar, batılı ülkelere yavşamalar... kolay gelsin sana İRAN.
aynen öyle , millet aya gitti biz nelerle uğraşıyoruz
ayak bağları olmasa biz de kafa tutardık ama gelgörki o küçümseyer yazdığın şeyler türkiyeyi ileri götürmeyen aksine hep sendeletip düşüren şeyler canım neden kafa tutamazmışız iyi düşün öyle yaz
İran kuru gürültü nereye dünyaya kafa tutacak nükleer çalışmalar sürdüren profesör geçenlerde tahranda suikast sonucu öldürüldü senin ahmedi nejad bu suikasti mossad tarafından yapıldı dedi senin ülkene mossad ajanları fellik fellik geziyorsa kusura bakma Türkiye ile senin aranda hiç bir fark yok derim.
5-6 sene önce yobazlar İran'a diye söz söylenirken bugün geldiğimiz noktaya bakın; şu anda İrandan bile geri noktadayız ve İrandan daha kötü dış-iç politika izliyoruz!
HELLAL OLSUN İNŞALLAH DİĞER İSLAM ÜLKELERİDE SENDEN DERS ALIRLAR
bu kör kendini nimetten sayıyor.
SUS GERİCİ YOBAZ. ÇAĞDAŞLIK SİZİN GİBİ YOBAZLARA YAKIŞIR ÖKÜZLER
Türkiyenin göstermesi gereken onurlu duruşu gösteren Tam bir lider. Bizimkilerde ABD coni'si...
İÇİMDEN AĞLAMAK GELİYOR ŞU ADAMIN DURUŞUNA BAKIN SEVİYORUM SENİ İRAN VE LİDERLERİNİ HALKINI KOMŞUMU SEVİYORUM DİKKAT KOMŞU DEDİM BUNA YUNAN DA DAHİL ODA KOMŞU. SANA NE KOMŞULARIMIZDAN ABD VE İSRAİL ZORUNUZAMI GİDİYOR.
bu habere sevinenler bi tarafımıza yiyelim o nukleerleri o zaman daha cok sevinirsiniz.
ELİN ADAMI SEN GİBİ MAL DEĞİL BAŞKASINA BAĞIMLI DEĞİL SEN ADAMA HAİNLİK YAPARSAN ADAM DA KENDİ AK SÜTÜ GİBİ HELAL YERLİ MALINI SALAR ÜSTÜNE. SIKINTI YOK.
senyemezsin korkma dostun israil yiyebilir ama
iran kendini korumak için yapıyor. türkiyedeki din tüccarları müslüman kardeşlerimizi vurur ve vurulmasına yardım eder. iranlılar haçlı seferlerine karşılık hazırlık yapıyor türkiye gibi haçlı seferlerine destek vermiyor..
tamer israil yemez o bayıldığın tayyip korumak için kalkan kurdurdu buraya! uyu sen daha cahil herif! hala israil yer diyor! ulan irana batıyla biz dalacaz önden maşa olarak!
şu ar-ge nizi bize versenizde bizde kafa tutsak sağa sola...ama önce biz kendi arabamızı üreteceğizya..hedefimiz çok büyük:=) kargalar bile bize gülüyor
90 yılda yapılmayanı 10 yıla sığdırmak zor ama yinede başarıyoruz..
ARAP MASALLARIYLA YÖNETİLSEDE AYRILDIĞI TEK NOKTA EMBERYALİSTLERİN UŞAKLIĞINI KABUL ETMEMELERİ
bu yorum da seni ateist birisi yapıyor ! yanlış mıyım?
arap masalı ne demek,alçaklık yapma yavşak, senin niyetin belli.sende dedesinin maymun olduğunu iddia eden yavşaklardansın.
ARKADAŞLAR NEDENSE ELEŞTİREN ÇOK AMA GENEDE BU VATAN HAİNLERİ ABD UŞAKLARI İSRAİL YANDAŞLARI % 50 NİN ÜZERİNDE OY ALIYOR. VATANI BÖLMEYE ÇALIŞANLARI KORUYOR BUNE YAMAN ÇELİŞKİ İNSANIMIZ BUKADARMI KÖRDE DİNDARIM DEYİPTE MÜSLÜMAN BİR ÜLKENİN BU KADAR HAKSIZLIĞA UĞRAMASINA İZİN VERİYOR.. HA BİRDE ONU DESTEKLEMEYİ BIRAK DİNSİZLERE HAKSIZLARA HİZMET EDİYOR YAZIK Kİ DEDELERİMİZE ATALARIMIZA LAYIK BİR TOPLUM DEĞİLİZ.......
Yobaz bir millet tez zamanda amerika çöksün tepesine
irana yobaz diyene bak adamlar nükleerle uğraşıyo sen da yobaz diyon asıl yobazz sensin. her iddaasına varım islam ülkesi olmamış olsa idi böyle bişi demezdin seni gidi yobaz seni. örümcek kafalı.
helal olsun bu adamlara tek başlarına dimdik dünyaya karşı duruyor
bu adam dünyayı vurmak için nükleer silah sahibi olmuyor en yakınında kim varsa onlara karşı silahlanıyor yarın çıkabilecek bir savaşta kafa tutabilirmisin benim elimde pompalı sende ise ekmek bıçağı yermi yemez
ahmedinejad erkegim benim bombayı içimde patlat türkiyede senin gibi erkek yok canım benim aşkooom
gel bombayı ben patlatayım senin içinde..heryerinden radyasyon fışkırsın bebeğim
motormusun nesin be???
ALIN İŞTE BAKIN BİDE DEMOKRASİ YOK DİYORLAR İSTEYEN ALIYOR İSTEMEYEN PATLATIYOR))))Helal olsun MYNET SANA BİZE VERDİĞİN BU ÖZGÜRLÜĞÜN kim bilir bedelini nasıl ödüyorsun.Saygılarımla
canım boşver ahmedi nejadı ben sende patlatırım.
alası bir tercihe ne dersin
herşeyden önce irana gerici yaklaşımı ile bakanlara sormalı.. bakın da görün adamlara... iranı karıştırmak için de çok ugraşaklar ama biraz sıkar... ee birileri hep derdi iran gibi mi olalım....bizde tutulan görüş körü körünedir... tümü ile karşı çıkılır... evet iran gibi olmak lazım onlar gibi avrupa karşısında dik durmak lazım!
hemen türkiyede nükleer programına füze programıyla birlikte başlamalıdır bağımsızlık için şart
türkiye ancak ırkçılık yaparak adam öldürerek çete devlet anlayışını pekiştirir kemalizmi güçlendirir bunlar teknolojiden daha muhimdir
yazık ilerde bu adamın sonuda diger liderler gibi olacak üstelik buna türkiye ön ayak olacak cok kötü cok..
libya ya yapmadıkmı kıbrıs çıkartmasında bedaya yakıt desteği yaptı şimdi adamı kötülüyoruz
bu adamı yemek biraz ... ister ama
hiç sanmıyorum
Amerika ' nın Hiroşima ve Nagazaki şehirlerine attığı atom bombası ne olacak ? Amerika önce bunları yanıtlasında ondan sonra nükleere karşı gelsin..
ABD dünya petrol kuyularını ele geçirmeye çalışıyor.ne yapsın iran nükleerle uğraşırmış diklemez.ABD kadar şerefsiz ülke yoktur.
İRAN TEHLİKELERE KARŞI KENDİNİ GELİŞTİRİYO ÖNLEMLER ALIYO VE EN İYİSİNİ YAPIYO AH BİRAZ ŞU İRAN DAN DERS ALSAK
İLK VURACAGI YER TÜRKİYE OLACAK İRANIN.BENCE.
buna ancabir salak inanır
Petrol İracatını kestiği 6 avrupa ülkesi bakayım İran'a saldırmak için ne tür planlar yapacaklar!!!
eyy avrupa,ortadoğu da her karış toprağa adım atmaya gücünüz yeter ama iran size birkaç gömlek büyük.siz ona gebesiniz o size değil...
ya şunu anlamış deylim israil yapınca oluyoda iran yapınca neden hopluyollar yani yahudi yapnıca bişey yok ne güzel dünya be
saddama herkez yürekli lider aslanım, koçum, komşu dedigin bunu gibi olacak derlerdi, sıra iranda iran sempatizanlıgı yapmayın iranıda harcıyacaklar sırası gelince bizide harcıyacaklar neden biliyormusunuz bu bölgede bir birliktelik olmadıgı sürece herkezi harcıyacaklar haberiniz olsun , güçlü bir ülke hiç bir zaman onların işine gelmez yılanı büyümeden eziyorlar
BUNA KISACA "BOP" DİYORLAR.
yapma yav...senin gibi ürkekleri harcamasınlar sakın....kim lan bunlar haşa yaratanmı..bu ne korku..nasıl bir ezilmişlik, kabullenmişlik..neyse ağır eleştiri olmasın..özür..kardeş holywood propaganları onlar fazla kasmayın...er dolu memleket korkma....
iran bizi vursana bitsin artık bu onursuz hayat empeyalizmin oyuncağı olduk vur bizi iran hakettik biz bunu
ve umudunu yitirmiş bir insan daha bence parazit yorumlar yapacağını git bu milleti nasıl kurtaracağını düşün yazar olmayı düşün yazı yaz mesela ama bu milletten asla umudunu kesme unutma bir türk dünyaya bedeldir.
DİYELİM ATOM BOMBASI YAPACAK. YAPSIN !! İSRAİL YAPARKEN İYİ DE MÜSLÜMAN BİR ÜLKE YAPINCAMI BATIYOR. ? YAP AHMET YAP ABD NİNDE İSRAİLİNDE KAFALARINDA PATLAT. YOK OYLE HAKSIZLIK. İSRAİL KADAR DEĞERİ YOKMU BİR MÜSLÜMÖAN DEVLETİN. AHMEDİ NEJAT I DESTEKLİYORUZ ALLAH YARDIMCISI OLSUN. TÜRKİYEDE İÇİMİZDE HALA İNSANIM DİYE YAŞAYAN CAHİL ÇAĞDAŞ GEÇİNEN DANGALAKLAR VAR ZORUNUZA GİTMESİN. BAKIN O ÇIĞIRTKANLIĞINI YAPTIĞINIZ RUS YA İŞTE SİZİN GERİ KALMIŞLIĞINIZIN GÖSTERGESİ KÜBA DA YÜZ KARASI ESERİNİZ. İLERİCİLERMİŞ YESİNLER
YOBAZ BİR ÜLKA UMARIM AMERİKA EN KISA ZAMANDA GIRTLAĞINA ÇÖKER
ÜLKEMİZ İNSANLARI NÜKLİER ENERJİYİYE NEZAMAN KAVUŞACAK!
HİÇBİR ZAMAN
nükleer enerjiye karşı çıkanlar genelde solcular,birde ileri görüşlü olduklarını iddia ederler.
yaKında BuNUda ergeneKoNcu diye içeri alabiliRLer:))
ÇOK KOMİKSİN SEN LİSELİ.
GÖZÜNÜZ AYDIN .... KÖHNE TEKNOLOJİ İLE ÇALIŞAN ERMENİSTAN NÜKLEER SANTRALİNİN YANINDA İRAN'DA NÜKLEER REAKTÖR ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK ... SİZLER İRAN YANDAŞLIĞI yada KARŞITLIĞI ÜZERİNDEN TARTIŞA DURUN JAPONYADAKİ TSUNAMİ FALEKETİNDEN SONRA FUKUŞİMA NÜKLEER REAKTÖRÜNDE Kİ ONCA JAPON TEKNOLOJİSİNE RAĞMEN SORUN HALA ÇÖZÜLEBİLMİŞ DEĞİL .. HELAL OSSSUN İRAN'A DİK DURUŞ POSTA KOYUŞ NARALARI ATADURALIM ... UMALIM BİR DEPREM BİR KAZA OLUŞMAZ ... SONRA BAKANLAR ÇIKIP ÇAY İÇİP BAKIN RADYASYON YOK MASALLARI DİNLERİZ GENE ...
dört yanımız nükleer santral dolu, bizim mallar hala nükleere karşıyız diye bağırıyorlar.
adamsın dumanibo nick li kardeşim bizimkiler de daha nükleere karşıyız diye geziyolar Allah korusun bi nükleer bomba atsalar neler olur bilinmez ALLAH TÜRK HALKINI TÜRK MİLLETİNİ HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKTEN KORUSUN
peki bizniye yapamıyoruz.iran kadar teknolojimiz yokmu.kutlamak lazım adamları.
aa olurmu şerif. Nükleer kurarsak hidroelektrik santralleri kurarsak tabii güzelliğimiz bozulur. Sonra conilerle aramız açılır... Millet bilmiyor ki enerji kaynaklarımız kesildiğinde başımıza gelecekleri... Millet halen işin gırgırında...
BOMBACI MÜLAYİM.
YA BU KADAR YORUM BŞ YERE DAHA DÜN IRAKLA SAVAŞ YAPTI IRAK IRANIN CANINI OKUDU NEDEN O ZAMAN IRAKA HİÇ BİR ŞEY YAPAMADI YAPTIGI FÜZELER KENDİ HUDUDUNU BİLE VURAMAZ BOŞ LAFLAR BUNLAR DÜNYANIN EN BÜYÜK MENZİLLİ FÜZELERİ RUSYADA BAK BÖYLE BİRŞEYLER DİYORMU KORKACAK HİÇ BİR ŞEY YOK İRANLA ÇOK ESKİDEN GELEN BİR DOSTLUGUMUZ VAR YER YERİNDEN CATLAR TÜRKİYE İLE İRAN KARŞI KARŞIYA GELMEZ SONRA R.T.E. YARDIMI NEREDEN ALIYORKİ SANIYORSUNUZ BÜTÜN DÜNYADA KRİZ VAR TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDİYOR NEDEN DİYE HER KES KENDİNE SORSUN YAKINDA TÜRBANLI OKULLARDA ACILIYOR EH ARTIK TENCERE YUVARLANDI KAPAGINI BULDU HA
helal olsun ahmedinejada tayyip gibi amerikanın kucağına oturmus sahte müslüman değil
Hayırlara vesile olur inşallah Darısı bizim memleketimizin başına. İsrali Çıldırsın bir Müslüman ülkenin bu teknolojiye sahip olduu için.
Diğer Haberler