İran'da 'fazla seksi' diye görevinden alındı

İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani kendi döneminde, Kadvin şehrinde bir kadın belediye meclisi üyesi 'fazla seksi' olduğu gerekçesiyle görevinden alındı.

İran'da 'fazla seksi' diye görevinden alındı

İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani kendi döneminde kadınların sivil haklarında iyileştirmeler yapılacağı sözünü verse de, Kadvin şehrinde bir kadın belediye meclisi üyesi 'fazla seksi' olduğu gerekçesiyle görevinden alındı.

İngiliz Times gazetesinin haberine göre 27 yaşındaki Nina Siakhali Moradi, İran’ın en eski şehirlerinden biri olan Kazvin’de belediye meclis üyeliğine seçildikten sonra dindar muhafazakarlar tarafından seçim sonuçları iptal edildi.

Haziran ayındaki seçimlerde 10 binden fazla oy alarak 163 aday arasından 14’üncü olmayı başarmasına rağmen, mühendis ve internet sitesi tasarımcısı olan Moradi’nin siyasi kariyeri 'görevini yerine getirebilmek için fazla çekici' olduğu gerekçesiyle kısa sürdü.

Kazvin Belediyesi’nin üst düzey bir çalışanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyede podyum mankeni istemiyoruz” dedi.

Kazvin’de kadın haklarının iyileştirilmesi ve şehrin yenilenmesi için çalışacağına dair seçim vaatlerinde bulunan Moradi, kampanya posterlerinde saçlarının hiç görünmediği başörtülü fotoğraflarını kullanmıştı. Ancak Moradi’nin bu posterleri muhafazakar bir grup tarafından yazılan mektupla “müstehcen ve din karşıtı” olduğu ve İslami hukuka aykırı olduğu nedeniyle valiye şikayet edildi.

Morani İran’da “fazla seksi bulunduğu” için zorluk çeken tek kadın da değil. Maryam Nakhostin Ahmedi ve Şahla Atafeh isimli iki kadın aday da kampanya posterlerine el konulduktan sonra sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 82 yorum
yobazlık başka izahı olabilirmi?
Alevi-Şia şeriat devleti... başka ne beklenebilirdiki
Değilmi. Şöyle mini etek, Kısa hatta askılı tşort, veya günümü modası, süper mini kot şort ve bady tşort hatta altta südyen de giymeyecenki ampüllerin ucu belli olsun. Ha yürürken de kıvırtacak, sade erkekler değil, kadınlarda gözlerini senden alamayacak. Sonra gelsin flörtler, sevişmeler sonra çocuk aldırmalar oh ne ala memleket. Alan memnun satan memnun. Ahlak çökmüş, iffet kalmamış sorun mu. Kim takar ar- namusu.
islami cumhuriyet biçiminde yönetilen bir ülke için gayet normal birşey..
demekki iran ile İslam ı aynı kefeye koyan senin gibi salaklar hala mevcut... azıcık araştırman yeterli idi şia nasıl bir islam mış...
Şia nın İslamla pek alakası yok, heryeri sapkın ve yanlış , araştırmadan uzaktan İslamı İranla örtüştürmeyin.
arkadaşım iran islami biçime göre yönetilmez islamın o kadar kötü birşey oldugunu anlayıp yorum yapabiliyorsun kendine göre ama iranın bir şii memeleketi oldugunu bilmiyosun
sen daha iranın ne olduğundan haberin yok iran şiii ve yöentim kademeside şiii neymiş müslümanmış
ama hatun seksi şimdi yapacak birşey yok..
sadece çekici ve güzel ..
kadınlara sadece cinsel obje gözüyle bakanları Allah bildiği gibi yapsın ve İslamı sadece iki bacak arasından ibaret sananları bu islama yapılabilecek en büyük hakarettir. islamda kadınlar baş tacı edilmiştir bu uygulamaların inançla alakası yok.
CENABU RABBUL ALEMUN EY MÜBAREK SEKİZ GÜNLÜK TATILEMİ DENK GELDİN.BU KADARMI GÜZELLİK OLUR.ALLAH SAHİBİNE BAĞIŞLASIN.
Yoruma gerek var mı?
fazla seksi! kime göre, kişinin bakış açısına göre, kadın işte, karşısındaki sapık ruhlu olduktan sonra dünyanın en çirkin kadını da olsa ona göre seksi. Allah ıslah etsin bunlar, çarşafla, yastıkla olmuyormuş demek ki bu işler
Harbiden çok tatlı hatun maşallah :) duruşu yetiyor e arablarda sapık olduğuna göre adamlar haklı kardeşim :D
Arapların sapık olduğunu bu kadar net bildiğine göre, seninde başına birşey getirmişler belli oldu.
irandada sözde şeriat var isla kuralları falan ama kapalılıkları hiç normal bi kapalılık dğl ful makyaj yarıya kadar başörtüsü kot pantolon falan giyiyolar :S bune perhiz bune lahana turşusu, neyse biz onu boşverelimde ülkemiz budurumlara gelmeden kurtaralm :D
adamın dalgası arızalı ne yapsın.
TÜRKİYEYE GELSİN HEMEN DİZİLERDE OYNAR BİZİM KENDİSİNİ ARTİST ZANNEDEN MAYMUN LARDAN İYİDİR
bence bu karıyı düzmek istediler oda vermeyince görevden alıyorlar
Dusunceni daha edepli aciklayabilirdin. Bu sekilde bir yorum yaparak i ''istediler'' dedigin kisilerden hic bir farkin kalmamis!!!
fazla seksi diye değildir, istemişlerdir o da vermemiştir, muta nikahına da razı olmamıştır işte o yüzden işten çıkarmışlardır. bilmeyenler için söyleyeyim, muta nikahı sözüm ona din ile bağdaştırılır ve iran gibi ülkelerde fuhuşu perdelemek için kullanılır. bir kaç günlüğüne ya da bir kaç saatliğine bile muta nihakı yapabilirsin. sözüm ona zina yapmamış oluyorlar böylelikle. Haşa kimi kandırdıklarını sanıyorlarsa artık.
Yaradan güzel yaratmış yaradılan ne yapsın
Bİ MUTA NİKAHI KIYSAYDI...DİNCİLERDE SERBST 3-5 KADIN...
kervandan olma öyle bir nikah yok kulaktan duyma şeylerle yorum yapma ve ne demek dincilerde serbest bence gereksiz bir yorum yapmışsın
Ne demiş Cumhurbaşkanı bu kadın seksi alın bunu görevindenmi demiş, Türkiye olsa derlerde orda demezler zaten böyle bişeyde dememiş. Podyum mankeni görmek istemiyoruz diyen biri varda aklı fikri her sexte olan İgiliz dallama gazetecinin uydurması İngiliz Oyunu
zagten haberin kaynagida belirsiz!
Tam yerinde bir uygulama. Sonuna kadar destekliyorum.
yobaz!!!!
Bizim ülkemize gelsin meclis üyesi değil dizilerde baş rol oynar
EĞER İRAN BUNU SEKSİ BULUYOR GÖREVDEN ALIYORSA, BİZİM KAPALIYIM DİYE GEÇİNENLERİN %99 UNU HEMEN İÇERİ ALIR.
yahu bırakın bu eski iran haberlerini yaaaa.halaaa bizleri bak şeriat gelirse böyle olursunuz diye korkutmaya çalışmayın artık bu millet yemiyor bunu .hiçbir haber değeri yok bunun.sadece fitneci lerin işi bu
evet yuz hatları gercekten cok guzel .allah yolunu acık etsın ınsallah.
Türkiyede de tam aksi. yani eğer çekici ve güzelsen yada seksiysen açamayacağın kapı, gelemeyeceğin konum yoktur.. öyle değil mi ama...
Alevi-Şia şeriatı devleti başka ne beklenebilirdiki
kadın harbi güze,l çekici ve seksiymiş ya...
kadın saatli bomba, bence sokağa çıkması bile sakıncalı...
UYDURMA BİR HABER
Böyle bir saçmalık olamaz.Tek kelimeyle yazıklar olsun....................
hakkaten çok seksiymiş senin ne işin var iranda çık yurtdışına fotomodel ol
ALLAHIN VERDİGİ GÜZELLİK NE YAPSIN KIZCAGIZ
esadı iranı ve hizbullahı destekleyenlere ve tüekiyedeki kırıntılarına duyurulur
TÜRKİYE YAZMAYI ÖĞREN ONDAN SONRA YORUM YAZ !!!!
şu haberleri kendi dünyanızda değiştirip saçma sapan şekillere sokmadan yazsanız. yetr artık ya islamiyete saldırmak için her yolu deneyen bir medya yazıklar olsun.
burda da başörtülü diye atılıyordu :D
VALLA BİZM İŞ YERİNDE ATILMIYOR...SEN UZAYDAMISIN..
allahın güzelliğidir, saflığıdır, yarattığıdır ya... allahın gücüne gider. bu ne biçim din böyle.. islamiyeti kendi şeyinin zevkine göre değerlendiren uçkur düşkünü zavallılar...
Bu haber belirli çevrelerce kasıtlı biçimde aralıklı olarak hep yapılır. Geçenlerde Katar için de yapılmıştı. Bu sefer ön planda yakışıklı erkekler vardı. Asparagas bir haberdir. İtibar etmeyiniz.
Hatun, milleti baştan çıkarıyor ise kasıtlı olarak bu sonuca ok de. Bi insan güzel diye işten çıkartılıyorsa o adamın ben ruhundan şüphe ederim. Eğer öyleyse gerçekten ki bu habere pek inanasım gelmiyor o zaman İran harbi bi yobaz zındığın eline geçmiş demektir.
Yazıklar olsun size.İngiliz köpeklerinin ağzıyla havlayarak müslümanları karalamaya devam ediyorsunuz.Hiç mi tarih okumuyor- sunuz,hiç mi vicdanınız yok.Birazcık etrafınıza bakın dünyayı kasıp kavuran iki millet var biri yahudiler ,diğeri ingilizler.İngiliz gazetesinin iftiralarını haber diye sunuyorsunuz.Onların iş islam alemini karıştırmak karalamak bütün dünyayı müslümanların üzerine salmak.Hala mı kana doymadınız.Filistinde,Mynmar da,Doğu Türkistan da,Irak ta,Suriye de,Mısırda müslüman kanı akıyor.Baş sorumluları kim dersiniz.
Ne yaparlarsa yapsınlar gericilerin ziyniyeti değişmez kadınları hep köle olarak kullanmışlardır ve kullanmaya devam ediyorlar ülkemizde bile kadınlar cahilleştirilip dinle korkutulup Atatürkün zamanında verilen özgürlüğün kıymetini bilmeyip köleliği seçmişlerdir halbuki yaratan yaratığı insanlar arasında kadın erkek ayrımı yapmaz
bunların uçkurdan başka düşündügü yok
sapık la bunlar
Diğer Haberler