HABER

İran'dan ABD'ye tehdit gibi mesaj: Tokadı yedikleri zaman...

İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD yeni yönetimini "toy ve tecrübesiz" olmakla suçlayarak, Trump'ın İran'a yönelik tutumunu "dikkate alınmayacak yaygaralar" diye tanımladı. İran Lideri, " Bunlar toy ve tecrübesizler. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Serserilik alemine yeni girenler gibi rastgele sağa sola bıçak sallıyorlar. Ağızlarının içinden tokadı yediklerinde o zaman dünyadaki hesap kitabın nasıl olduğunu anlarlar" diye konuştu.

Suriye ve Irak'taki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Hamaney, Beyaz Saray'daki yeni yönetim için "serserilik alemine yeni girmiş bıçak sallayanlar" benzetmesinde bulundu.

İran'ın devrimin kuruluşundan beri son 38 yılda sürekli ABD'nin düşmanca tutumuyla karşı karşıya olduğunu savunan Hamaney, Trump'ın ismini zikretmeden, " ABD'de yeni iş başına gelmiş bu adamın yaygaralarını dikkate almayın. Bunlar yeni şeyler değil. İran sağlam ayaktadır. Bilsinler onlar bize değil, asıl biz onlara tokattı atarız" dedi.

Öte yandan ABD yönetimi, Suriye’de Esad güçleri ve İran destekli milislerin Irak sınırına ulaşmasına nasıl karşılık verileceği konusunda anlaşmazlığa düştü. Foreign Policy dergisinin iddiasına göre Beyaz Saray’ın, İran’a karşı savaşın büyütülmesi yönündeki girişimleri, Pentagon tarafından ‘Tahran destekli grupların Suriye’deki Amerikan güçlerini vurabileceği’ gerekçesiyle engellendi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
iran tokadı yiyince görürüz. bugüne kadar hangi molla devletinin dünyada bir başarısı var?
işiniz gucunuz laf kalabaligi.perde arkasinda en iyi dost sunuz.geçin bunlari.boş muhabbet
Saçmalamayın birbirinize bir kurşun dahi atmadınız gösterin tarihte attığınıza Yeni silah anlaşması yaptılar
daha birkaç gün önce silah ticaret antlaşması yapan ülkelerden biri değil mi iran ve ben bildim bileli hiç bir zaman ne yahudi nede hıristiyan bir devletle savaşmamış hep müslümanlarla savaşmış bir iran pkk ya en büyük desteğini vermiş bir iran
Diğer Haberler