İsrail askerleri Filistinli bir genci adeta kurşuna dizdi

Bunun adı vahşilik… İsrail askerleri Kudüs'teki bir geçiş noktasında bıçakla sınır polisine saldıran Filistinli genci vurarak etkisiz hale getirdi.

Akabinde güvenlik görevlileri, yerde hareketsiz yatan genci kurşun yağmuruna tuttu.

Tüm bu yaşananlar ise Al Jazeera kameramanı tarafından saniye saniye görüntülendi.

Haaretz gazetesinin internet sitesinde yayınlanan habere göre; Muhammed Ebu Halef adındaki 20 yaşındaki Filistinli genç, Doğu Kudüs'teki geçiş noktasında bekleyen İsrailsınır polisine elindeki bıçakla saldırdı. Polisi yaralayan Filistinli genç kaçmaya çalışırken İsrail askerleri tarafından vuruldu. Ancak askerler yere düşen ve hareketsiz yatan gence defalarca ateş etti. Olay yerinde bulunan Al Jazeera kameramanı tarafından görüntülenen vahşet dolu anlar, Haaretz'in internet sitesinde yayınlandı.

Sosyal medyada da kısa sürede yayılan video büyük tepkiler aldı.

Ekim'den bu yana 172 Filistinli öldü

İki Filistinli çocuğun geçen araçlara taş attığı, ancak içlerin birinin olay yerine gelen İsrail devriyesine tüfekle ateş açtığı belirtildi.

Askerlerin ateşe karşılık vermesi sonucu çocukların öldüğü kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, ölen iki çocuğun da 15 yaşında olduğunu açıkladı.

Daha sonra bir başka Filistinlinin, Batı Şeria ile Beytüllahim sınırında görev yapan bir İsrail polis memuruna bıçakla saldırmaya çalıştığı açıklandı.

Bu kişinin de vurulduğu belirtildi. Filistin Sağlık Bakanlığı öldürülen Filistinlinin 17 yaşında olduğunu duyurdu.

Yine Pazar günü El Halil'de İsrail polisini bıçaklamaya çalıştığı belirtilen bir Filistinli kadının vurulduğu belirtildi. Hastaneye kaldırılan kadının durumunun kritik olduğu açıklandı.

Son olay ise Kudüs'ün merkezinde yaşandı. İsrail polisine saldıran iki silahlı Filistinlinin güvenlik güçlerince öldürüldüğü açıklandı.

Ekim ayından bu yana 172 Filistinli öldürüldü. Bu kişilerin çoğunun İsrail güvenlik güçlerilerine saldıran çocuk yaştaki Filistinliler olduğu belirtildi.

'Orantsız güç' suçlaması

Bu saldırılarda 26 İsrailli, bir Amerikalı, bir Sudanlı ve bir Eritreli öldü.

AFP ajansı, "Bazı uzmanlar, şiddetin yeniden tırmanmasını İsrail işgalinin sürmesine, Batı Şeria'da Yahudi yerleşimleri inşasına, barış sürecinde hiç ilerleme olmamasına ve Filistin liderliğinin parçalanmış bir yapısı olmasına bağlıyor" dedi.

Orantısız güç kullandığı suçlamalarını reddeden İsrail ise Filistin liderliği ve medyayı şiddet kışkırtıcılığı yapmakla suçluyor.

(AJANSLAR)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
TÜRKİYEDE OLSAYDI AYNI ŞEY OLMAYACAKMIYDI NİYE VAHŞİ DİYORSUNUZ ONLARA DOSTLARINIZ DEĞİL Mİ İSRAİL DEVLETİ. YOKSA HÜKÜMETİNİZ Mİ ÇOK DÖNEK. AYRICA GÜNEYDOĞUDA DEVLETİN YAPTIKLARI İSRAİLİN YANINDA SIFIR KALIR
BU ARAP HAYRANLIĞINA DİYECEĞİM YOK!....LAKİN BİZİM YURTTA HER GÜN ONLARCA KİŞİ ÖLDÜRÜLÜRKEN VAHŞİLİK OLMUYOR DA İSRAİL'İN YAPTIĞI NEDEN GÖZÜNÜZE ÇOK GELİYOR ANLAYAMADIM!....Kİ ÖLDÜRMEYE VE ÖLMEYE NAĞMELER DİZERİZ....KUTSARIZ.....O KADARKİ HERKES DİYOR KEŞKE BENDE ÖLSEYDİM!....Kİ İSRAİL İN 10 YILDA YAPAMADIĞINI BİZ BİR AYDA YAPIYORUZ....BİZİMKİLER CAN DEĞİL Mİ?...EVET ARAP PETROLÜ VE PARALARI GÖZLERİNİZİ KÖR ETMİŞ SANKİ.....EVET EVET İKİSİ DE VAHŞİLİK....OYSA BARIŞ VARKEN NEDİR BU SAVAŞ DEMELİYİZ!....BİZİM KADAR MANYAKÇA ÖLÜMÜ KUTSAYAN BAŞKA BİR MİLLET VAR MI????
Gün gelecek israil adı altinda bir çöp dahi kalmayacak. Ama o gün gelecek.
Kimse durup dururken cana kıymaz kesinlikle hakediyolardır onlarında bizdeki kürtlerden farkı yok bizde güneydoğu temizlenmeden ve oradada filistin temizlenmeden bu kan durmaz
ALLAH RAHMET EYLESİN ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMİYOR EN İYİSİNİ TAYİP ERDOĞAN BİLİR İŞİN UZMANI O BİR GÜN ONE MİNUTE DER BİR GÜN İSRAİL KATİL DER BİR GÜN İSRAİL BİZİM DOSTUMUZ DER BEN MERAK EDİYORUM BUR DA DİNDARIM DİYE GEÇİNEN MÜSLÜMANIM DİYE KIÇINI YIRTAN SÖZÜM ONA ALLAH DAN KORKAN MESAJ YAZANLAR NERDE BİZLER BUGÜN DE YARIN DA FİLİSTİN DAVASIN DA YANLARIN DAYIZ SONUNA KADAR.
BU GÖRÜNTÜLERİN AYNISI CİZRE SİLOPİ DEDE VAR UZAKLARA GİTMEYİN
iyi olmuş.. islamiyetten önce o toprakların orjinal sahibi yahudilerdir. Muhammed uydurduğu dinle yahudileri keserek orjinal vatanından çıkartmıştır
BİR FİLİSTİNLİ ÖLÜR HABER OLUR.BODRUMLARDA 167 KİŞİ ÖLÜR HİÇBİR YERDE HABER OLMAZ....
Ne olmuş yani turkiyede de hergun böyle şeyler oluyor
NERDE BİZİM VAN MİMUT CART MİNUT CURT MİNUT DİYEN SÖZDE DÜĞNYA LİDERİ HAA NERDE MASANIN ALTINA MI SAKLANDI YOKSA....
YÜRÜ EY İSLAM ORDUSU FETHET ŞU KAFİR İSRAYİLİ. İSRAYİLİ FETHEDEN KUMANDAN NE GÜZEL KUMANDANDIR FETİH YAKINDIR.
doğuda aynısını yapmalıyız bütün kürtler geldiği yere geri dönmelidir suriye ve ırak topraklarına ...tabi istisna olanlarda var onlara tekrardan vatandaşlık verilmelidir
Diğer Haberler