İsrail, Suriye'yi vurdu!

İsrail Savunma Bakanlığı basın dairesi, İsrail silahlı kuvvetlerinin İsrail tarafından kontrol edilen Golan Tepeleri'ne düşen birkaç top mermisine yanıt olarak Suriye topçu birliklerinin bulunduğu mevzileri ve mühimmat dolu bir aracı vurduklarını açıkladı. İsrail Savunma Bakanlığı’nın konuyla ilgili açıklamasında, “İsrail ordusu, Suriye rejimine ait iki topçu birliğinin bulunduğu mevzileri ve mühimmat dolu bir kamyonu vurdu” ifadelerine yer verildi.

İsrail, Suriye'yi vurdu!

İsrail, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bugün de bu ülkeye saldırı düzenledi. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye tarafından atılan roketlere karşılık, rejime ait iki askeri üssün ve cephane taşıyan bir TIR'ın vurulduğu belirtildi.

Söz konusu saldırının hava saldırısı mı yoksa top atışı ile mi gerçekleştirildiği açıklanmadı. İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle ateşlenen bazı roketlerin yanlışlıkla İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin kuzeyine isabet ettiği iddia edilmişti.

DÜN DE HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Suriye'nin Kuneytra şehrinde devam eden iç savaş nedeniyle tedbir alındığı belirtilen açıklamada, Golan Tepeleri'nde yaşayan sivillere "sınıra yakın açık alanlarda toplanmamaları ve hareket halinde olmamaları" yönünde uyarıda bulunulduğu kaydedilmişti. İsrail ordusu dün de Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bu ülkeye hava saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

Suriye tarafından atılan ondan fazla rokete karşılık, bu roketlerin atıldığı mevzinin ve Suriye rejimine ait iki tankın vurulduğu belirtilen açıklamada, "İsrail'in egemenliğinin kabul edilemez bir şekilde ihlal edilmesinden dolayı Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne resmi bir protesto gönderildi." ifadesine yer verilmişti.

NETANYAHU: MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İsrail egemenlik haklarını ihlal eden hiçbir saldırıya müsamaha göstermeyecektir." ifadelerini kullanmıştı.

2011'DEN BU YANA SALDIRI DÜZENLEYOR

İsrail, Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, rejim muhalifi örgütlere, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor. İsrail yönetimi genellikle bu tür saldırıları resmi olarak teyit etmekten kaçınıyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
israille şaka olmaz. bizim reis bile mecburen gidip barışmak zorunda kaldı. suriyeyi 1 haftada haritadan siler israil.
kendi topraklarını genişletmek için yapıyor bu şerefsizler. Sessiz Sedasız . Suriye'deki Her kötü gelişme Onların işine geliyor
senin neden Suriye ye saldırdığını çok iyi biliyoruz bırakın masal okumayı
hadi anladık amerika israile ses etmiyor. peki rusya niye ses etmiyor. çünkü; danışıklı döğüş
Diğer Haberler