İsrail Suriye'yi yine vurdu

İsrail, 39 yıl aradan sonra Suriye'yi ikinci defa vurdu.

İsrail Suriye'yi yine vurdu
Suriye'den İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne top mermesi düşmesi üzerine, İsrail iki gün içinde ikinci defa Suriye'yi vurdu.
39 yıl aradan sonra Suriye topraklarına dün uyarı ateşi açan İsrail ordusu, bugün top mermisinin geldiği hedefi "doğrudan" vurdu.
İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Suriye'den Golan Tepeleri'ne top mermesi düşmesi sonrasında kaynağa doğrudan ateş edildiği belirtildi.
**TANKLAR HEDEF GÖZETEREK VURDU**
İsrail ordusu açıklamasında, topraklarınıza top mermesi düşmesinin ardından tanklarla anında hedef vuruldu " denildi.
**İSRAİL'DEN UYARI ATEŞİ**
İsrail dün Suriye ordusu ile muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu arasında yaşanan çatışmalarda bir havan topu mermisinin Golan Tepeleri’ne düşmesi sonrasında uyarı ateşi yapmıştı.
Havan topu mermisi dün İsrail Savunma Güçleri'ne (IDF) ait bir karakola isabet etmişti.
**NETANYAHU: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ**
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, dünkü olay sonrası Bakanlar Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Suriye ile sınırda cereyan eden olayları yakından takip ettiklerini ve herhangi bir gelişme için hazır olduklarını söylemişti.
**GOLAN TEPELERİ İSRAİL İŞGALİNDE**
İsrail, Golan Tepeleri’ni, 1967 yılında Suriye’den almış ve 1981'de de ilhak etmişti. Uluslararası toplum bu kararı tanımadı.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 81 yorum
CHP ile İsrailin siyasi anlayışları,görüşleri bölgede tamamen örtüşüyor, araştırın bakın son 10 , 20 yılı iyi araştırın nasıl işbirliği yapmışlar şimdi ise nasıl köşeye sıkıştı bunlar helal olsun AKP ye hepsinin hakkından geliyor teker teker.Allah korusun CHP iktidar olursa Türkiye küçük bir İsrail olacak buna hiç şüphem yok.
10 yıl önce CHP nin engeli yüzünden giremedik müttefikimiz ABD ile girecektik engel oldular, şiddetle engel oldular neden ? çok merak ediyorum niçin engel oldu CHP , Kuzey Iraktan ABD ile ortadoğuya girmiş olsaydık şimdi herşey çok farklı olacaktı belkide tüm bölgeler kontrolümüzde olacaktı sesimiz çıkacaktı sözümüz geçecekti fakat Rakı masasından kalkamayan zihniyet siyaset yaparsa böyle olur işte oldukça zorlanıyoruz bölgede hakim olmak için ama başaracağız inşallah CHP nin inadına.
İsrail'de Allah Allah sesleriyle Suriye'ye saldırı başlatmış ha!... Allah Allah bu işte bir terslik yok mu?... Suriye mi yahudi, İsrail mi müslüman Türkiye mi yahudi anlayamadım!... Biri bizim Suriye karşıtı insanlarımıza izah etsin lütfen!...
güzel yorum tebrikler :)
israilin bundan 1 bilemedin 2 hafta önceki özür ve tazminat açıklamalarına paralel , obamanın tekrardan seçilmesi. yine düğmeye bastılar. bu savaşın içine çekilmiyoruz , bizzat sn. başbakanımız tarafından sokuluyoruz. ve hersey aleyhinde işlemesi bu şekilde yönlendirilmesiyle alakalı. devletin tutumunu hiç samimi bulmuyorum.
ısraili sevmem ama adamlara helal olsun kendi sınırlarına ihlal yapıldı diye top atışı tutmuşlar bizim insanlarımızz öldü resmen binaya havan topu düştü insanlar öldü türkiyeden çıt cıkmadı
Sizin gibi müslüman olmaz olsun!... Siz adamı dinden de soğutursunuz, devam edin bakalım!...
İşte Türkiye İsrail Amerika işbirliği budur. Amerika yıllardır bulamadığı müttefikini bulmuştur. İktidara sahip olanlar Amerika ve israil le çok uyumlu çalışmaktadır. İsrail bu sayede yıllardır başına bela olan Suriye den kurtulacak, Amerikan güdümünde bir iktidara Suriye teslim edilecektir.
İsrail, AKP vurun Suriye'ye aslanlarım. AKP seçmeni nasılda mutludur. Oy verdikleri parti ile israil aynı amaçta. Helal olsun.
Yavrum seçim yenilgisini hala hazmedemedinizmi.
ahahahahaha :):):)
türkiye vuramıyor siz vurun helal olsun :)))
boş boş konusmayın kardesimmmm vuranlar yahudii top u yiyenler müslüman nasıl insanlarsınız siz....
HELAL OLSUN ARKADAŞIM SANA. SURİYE TÜRKİYEYE KARŞI PKK YI BESLERKEN MÜSLÜMAN DEĞİL, İSRAİL SURİYEYİ VURDUĞU ZAMAN SURİYE MÜSLÜMAN. NEYMİŞ YAZIKMIŞ. BİR DAHA VUR İSRAİL BİR DAHA......
arkadaşım müslüman müslümanımı vursun ayıptır ya biraz düşünerek yazın
Golan tepeleri zaten Suriye'nin. İsrailin işgali altında. Top mermisi düşmüşse Suriye'nin kendi toprağına düşmüştür. Alçak İsrail'in vurmaya hakkı yok.
Helal olsun israile adamlar nokta atisi yapip hedefi vuruyorlar
Bizim ordumuzda evelallah sınırımıza top atan hedefleri vurmuştuR. Herhangi bir ihlal sözkonusunda gereğini yapıyor
Bir yandan israil obur yandan israil ve Saud ve bati tarafindan gorevlendirilmis murtezikler, ubur yandan turkiye hepsini bir araya toplarsan hepsi ayni arada hic bir fark yok hepsi ABD kuklalari. Israil hariç israil hariç çünkü o zaten kendisi özu siyonist ve ABDini bir ayeletıdır. Ya Saud? ya reco? ya Qatar devesı? bunlara ne oluyor?
CHP ZİHNİYETLİ SENİ BİR TARAFINDAN ELEMENT UYDURMUŞSUN
tüm devletler kendi milli çıkarları doğrultusunda hereket ederler. senin gibi gözü kapalı şartlanmış beyinler,kendi milli çıkarlarını göz ardı ederek abdyi düşünüp herşeyi abd istedi diye yapıldını sanırlar.abd bizim yapacağımıza silah zoruyla engel olabilir.bizle ilişkiyi kesebilir.telkindede bulunabilir ama bizim yerimize karar veremez.kurtulun bu kompleksten,devletinizi aşağılamaktan.esadın gitmesi en çok bizi ilgilendirirken kimisi müslüman,kimisi alevi,kimisi abd düşmanı olduğu için kendi devletinin milli çıkarlarını göz ardı edip esadın yanında saf tutmakta.esad öyle yada böyle gitmeli.
Cehapeliler aferin size burda bir kaç kürt sizi nasıl yönlendiriyor kendi DEVLETİNİZE düşman oldunuz aferin böyle devam edin zaten sizde zerdüştsunuz ALLAH'A İNANCINIZ YOK !!!
Geveze ve terbiyesizliği burak ta Türkiyenin Süriyeye karşı takındığı tutum ve davranışları hangi yönu Türkiyenin milli menfaatı içindir? Libyadan Afrikadan satılmışları Türkiyede toplatıp eğitip süriyeye sokmakmı milli menfatımız? Siyonist devletle parellel süriyeye tehditler salmakmı milli menfatımız? Türkiyenin Süriye politikası tum süriye ile türkiye hudut sınır boyu Iraktan akdenize kadar PKK eline geçmesimi milli menfatımızdır? butun bunları geç Süriye rejimine karşı savaşan halk yok savaşan mürtezikler var! bunu unutma!
suriyede iç savaşı bizmi çıkardık,esadın gitmesi gerektine bizmi karar verdik.bizle yada bizsiz esad gidecek.aradaki fark nemi.bizsiz giderse,ıraktan değil,irandan akdenize kadar pkk eline geçecek.tıpki ıraktada karşı çıktığınız ve biz giremediğimiz için,abd kendi girdiğinden ırakta kürt bölgesi kurulması gibi.pkk nın sınır komşusu olmasını engellemenin tek yolu türkiyenin müdahale etmesi.bunu anlamıcak yada göremicek kadarmı gözünüz kapalı.unutmaki ırakta kürt bölgesinin kurulmasına izin veren zihniyet, suriyedede kurulmasına izin verecek.
dadash25er, Çok haklısın çok, CHPliler, siyonist örgütlerden madalya ve berat aldılar deyilmi? Başbakanımızsa deyil, malatyaya hava savunma sistemi İsrail'i korumak amacıyla deyilmi? Bunları hep CHP'liler yaptı deyilmi? CHP 12 yıldır iktidarda mı? hep onlar suçlu deyilmi? Haaa. birde rakıya takmışsın. Rakının bulunma tarihinin ve yerini biliyormusun? Rakı 1500'lü yıllarda anadolu'da bulunmuştur. O zamanda Osmanlı İmparatorluğunun yükseliş dönemidir. anladınmı? yani atalarımız buna birşey dememişler kullanmışlarıdr.atalarımızdan daha iyimi bileceksin yanisen atalarımıza laf mı söylüyormusun?
BAZI YORUMCULAR SADECE SUYUN AKIŞINA GÖRE YORUM YAZMIŞLAR YANİ SADECE OLAYLARI TAHLİL ETMEDEN YÜZEYSELCE BURADA ESADI ELEŞTİRMEMİN AMACI ŞUDUR ZAMANINDA TOPRAĞINI İLHAK EDENE 1984 YILINDA ŞAM YAKINLARINDA NÜKLEER TESİS DİYE BAHANE EDEREK BOMBALAMASINA SES ÇIKARMAYIPTA TÜRKİYE YE KARŞI HASMANE TUTUM SERGİLEMESİ GARİPTİR AYRICA SADDAM GİBİ ESADINDA İSRAİL UŞAĞI OLMADIĞININ GARANTİSİMİ VAR BU ARADA OLANLAR SURİYE HALKINA OLMAKTADIR AYRICA ESAD AÇIK PKK DESTEKÇİSİ DEĞİLMİ BU SORULARA YANIT BULMADAN YAPILAN YORUMLAR PEKDE ÖENM ARZETMEZ VE TARAF OLUR İSRAİLE KARŞI ÇIKANLAR ACABA NEDEN ESADI SAVUNUYO
Ortadoğuda ABD ve İsrail hesapları döndüğü için bu müdahaleye karşıyız, Esad yanlısı değilim ama ABD için bu savaşa da karşıyım... Suriye PKK'ya yeni mi destek veriyor dün neredeydiniz kardeş Esad diyen bizmiydik?...
Yakında Suriye'yi yere yıkıp başına üşüşürler.Zamanında rahmetli Özal, "Bir koyup üç alacağız." demişti.Sonradan gördükk ki üçün birini bile alamamışız.Aynı hataya inşallah bu hükümet düşmez.
Ya israil ile parellel Süriye ye vurma yada tehdit etme nasıl kabulneiyorsunuz? buna karşı çıkanıda CHPli ilan ediyorsunuz ne biçim akıl ne biçim mantık neyinizle duşunup bu neticeye varıyorsunuz? bunu yaparkende dini kulanmaktan havanızdan geçilmiyor, yukarda allah var allah bir müslüman ülke başka bir müslüman ülkeye saldırması razı olmaz hele Siyonistleri tatmin etmek için yapıyorsa hiç razı olmaz hesabı allah u talaa tarafından ağır olur. Bunlar dinle alakaları yok dini kulan mahluklardır. Bak mısır, qatar vb siyonist develete gaz bedeva veriliyor aç gezen milyonlar müslüman olmasına rağme
israil ve türkiye müslümanlara karşı aynı safta ne garip değilmi ?
ne tesadüf dimi bizim jetlerinde aynı zamanda havalanması
için kötü senin kızım
AKP VE İSRAİL KOL KOLA.MİLLETİ KANDIRA KANDIRA.BİRGÜNDE BÖYLE TÜRKİYE YE VURACAKLAR.
amaç sadece alevileri yok etmek
İSRAİL İLE ANİ AMAÇA HİZMET EDEREK SURİYE YE CEPE ALAN HERKEŞ ÖBUR DUNYADA İSRAİL İLE EŞİT HESAP VERECEK , GERÇEKDEN MUSLUMAN İSENİZ HAYDİ BUYRUN İSRAİL E SAVAŞ ACALIM , YILLARDIR FİLİSTİNLİLERİ KATLEDİYORLAR.
OR TÜRKİYEYE KARŞI KUTSAL TOPRAKLARI KURTARMAK İÇİN PKKYA DESTEK VEREN İSRAİLDİR BUNUN YANINDA İSRAİLE DÜŞMAN GÖRÜNEN ESADDA PKK YA AÇIK DESTEK VERMEKTEDİR YANİ TÜRKİYEYE KARŞI HASIMLIKTA İKİ DÜŞMAN ÜLKE YARIŞMAKTADIR ACABA NETANYAHU İLE ESADIN FARKI NEDİR BURADA İKİSİDE AÇIK VE NET PKK DESTEKÇİSİ BUNU ÇOK NET OLARAK AYRIT EDİLMESİ GEREKİR YAZILAN YORUMLAR EĞER BİR DEĞER İFADE EDECKSE YOKSA YAZDIN OLDU BİTTİ DİYE YORUM YAZILIYORSA BUNA DİYECEK BİR ŞEY YOK
helal israile vur be büyük devlet nasıl olur meydan görsün al sana top mermisi şerefsiz kendi halkını vuruyo türkiyenin uçağını düşürüyo türkiyeye top atışı yapıp terörü besliyo sonra niye muhaliflere destek veriyosunuz diyo ukala suriye israil yıllardır seni vuruyo golan tepelerini işgal etmiş toprağın işgal altında esad madem erkek adamsın silahsız halkını vuracağına vurda israili ne kadar erkeksin görelim bizim içimizdeki hainlerde hala esata destek veriyo hainler milli politikamız bir olmalı devletimiz bir yönetim chp mhp ak parti ne olursa olsun dışa karşı birlik olmamız lazım hainler..
Dışa karşı birlikte olalım hep beraber ABD'nin kucağına oturalım öyle mi?... Oradan memnun olan otursun, bize karışmasın lütfen!...
AKP İKTİDARI SURİYE'YE MÜDAHALE HAYALLERİ KURUYOR YA ! TAMAM ŞİMDİ MÜTTEFİKİNİ BULDU !
aç kurtalar gibi her ülke bir taraftan saldırıyor suriye ye.
Turk.İslam isimli kullanıcı sen kimsin ki insanların Allah'a inancı olup olmadığını degerlendiriyorsun?Sana peygamberlik bahşedildi de insanların mı haberi yok?Ayrıca siz Akahpeliler kiminle istiyosanız savaşın size engel olan mı var? Yıllarca şeyhlerin,hocaların cinsel uzuvlarını yalamanıza nasıl engel olmadıysak savaşmanıza da engel olmayız.Haydi rastgele...
İSRAİLE HİZMETKARLIK BİZEMİ KALDI. TAYYİP BEYİN GOLAN TEPELERİ HAKKINDA BİR TEK LAFINI DUYAN VARMI. BUGÜN UÇAK KALDIRMIŞIZ (İSRAİL ÇIKARINA).
NE GÜZEL YA İSRAİLE HAVA ATARIZ AMA İSRAİLLE BİRLİKTE OLUP SURİYE YE SALDIRIRIZ.AMERİKANIN EMİRLERİNİ YERİNEMİ GETİRİYORUZ NE
O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır furkan suresi ayet 53.tevbe edip namaz kıl kuran ahlakını yaşa sünnetten ayrılmayın zekatı verin gıybet yapmayın zinadan uzak durun.
israil kurnaz bir ülkedir.>Bu kurnazlıkla türkiyeyi bitirir
sen nasıl Türksün bızı hıç kımse bıtıremez sen israil uşağı mısın da bizi bitir tiyorsun.
Her zaman söylemişimdir:Biz Suriye'ye girsek ertesi günü İsrail İran'a vuracak..Türkiye yavaş ve temkinli davrandığı için İsrail ne yapacağını şaşırmış durumda...Suriye ile kapışacak en son ülke İsrail olacaktır...Çünkü Esad gibi liderler İsrail için hint kumaşı cinsinden liderlerdir...Halkına yabancı,cinsi Arap ama bir batılı gibi yaşayan,islamı kendisi için en büyük tehdit olarak algılayan Esed gibi adamı İsrail bir daha nerede bulacak?O yüzden dünya kamuoyunu ve özellikle Suriye kamuoyunu etkilemeye yönelik bir eylem bence...
Suriye bir yandan bizimkiler bu yandan...Ne de güzel manzara oluşturuyor değil mi Bay "VAN MÜNİT"
SURİYENİN DÜŞMANLARINA BİR BAKALIM. AKP HÜKÜMETİ+BARZANİ+İSRAİL+ABD+AB+PYD İSRAİL VE BARZANİ İLE AYNI SAFTA BULUNMAYI AKLI YETEN ANLATSIN BAKALIM.
ESADI UNUTTUN
işte bunlarda özenti dünya ülkeleri :)))) türkiye yapıyor bizde yaparız misali
israil ile kavgamiz gostermeliktir...yani kayikci dovusu..oy icin one minute...
Bir koldan İsrail bir koldan Türkiye 2 abd müttefiği ülke müslüman komşumuzu kan gölüne çevirmeye kararlı. Allah Rusya ve İran'a güç versin. Eğer Suriye savaşa girerse bu dünyayı etkileyecek çünkü bu savaş Suriyenin savaşı olmayacak.
geliiiiiiiyooooooooooooo büyük israil devletiiiiii geliyooooo tüm acımasızlığıyla geliyooooooo uyu sen be ey türkiye uuyu sen...
GOLAN TEPELERİ SURİYE'NİN VE 66'DAN BERİ İSRAİL İŞGALİ ALTINDA SURİYENİN DAĞILMASI HALİNDE RESMEN İLHAK EDECEK ! ESSAD'IN KAYBEDECEĞİ HER TÜRLÜ SENARYODA İSRAİL KAZANACAK ! VE AKP İKTİDARI TÜRK HALKINI KANDIRARAK HER TÜRLÜ HİLE VE DESİSE İLE İSRAİL'E ÇALIŞIYOR ! ...ZATEN DAHA ÖNCEDE SURİYE SINIRINDAKİ MAYINLI BÖLGEYİ İSRAİLLİ ŞİRKETLERE VERMEYE KALKMIŞTI !
ya makarnacı kömürcü toplumu neden yaratıldı. bu tür oyunlara inanmak için.onlar hala uykudalar.
BİZİM JETLERDE HAVALANMIŞ,iSRAİLLE OMUZ OMUZA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE KARŞI SAVAŞIYORUZ NE GÜZEL!İSRAİLE Mİ HİZMET EDİYORSUNUZ AMERİKAYA MI YOKSA MÜSLÜMAN POLİTİKANIZLA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZEMİ?İSRAİL VE AMERİKAYLA DOST MÜSLÜMAN ÜLKELERLE 0 DOSTLUK NE GÜZEL!!!!!
israil yine müslümanları hedef aldı, görünen o. filistinlilere gösterdiğiniz hassasiyeti komusumuza gösterecek misinz, bi mavi marmara da suriye için yola cıkarmı ileride yoksa bu aralar israile destek için tankla tüfekle kuzeyden suriyeye mi gireriz. mavi marmamarada ölenlerin yakınlarına sesleniyorum, hiç uğruna kaybettiniz onları.
İsrail hayranları çokmuş bu ülkede yazık.
Diğer Haberler