İsrail'den Türkiye yasağı

İsrail, Pesah (Hamursuz) bayramı nedeniyle Türkiye'ye, Ürdün'e, Mısır'a ve Sina yarımadasına tatile gitmeyi düşünenleri uyardı.

İsrail'den Türkiye yasağı

10 Nisan akşamı başlayacak olan 8 günlük Pesah (Hamursuz) bayramı nedeniyle Türkiye'ye, Ürdün'e, Mısır'a ve Sina yarımadasına tatile gitmeyi düşünenleri Terörle Mücadele Merkezi uyararak gitmemelerini istedi. İsrail ayrıca Sina'ya geçiş bölgesi olan Taba'yı, Mısırlılarla koordineli bir şekilde kapatmayı düşünüyor.

Yapılan açıklamada daha önce olduğu gibi, terör tehlikesinin Avrupa ülkelerinde de olabileceği öne sürüldü. Bu durumda vatandaşlarının toplu taşıma, ibadet mekanları, spor stadyumları, kültürel siteler, alışveriş merkezleri ve eğlence, otel, havaalanı gibi sivil kalabalık yerlerde ve turistik merkezlerde olayların hedeflenmesi nedeniyle dikkatli olmaları önerildi.

İsrail basının yer alan haberde, İstiklal Caddesi'ndeki saldırının fotoğrafına da yer verildi. Bu saldırıda İsrail vatandaşları hayatını kaybetmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Akp hükümeti İsraille anlaştı diye biliyorum?
akp anlaşmadı kardeş israil anlaştı akp de kabul etti
@encunii Antlasma iki tarafın onayıyla olan birşey kardeşşşşşş.
hayda dış politikada sıfır problem dediler harbidende sıfır problem tersten herkesle kötüyüz bravo
Bak gecen gun israil ucaklari suriyeye girdi s 300 ler vuramadi israil ucaklarini israil simdi suriye ile askeri gucunu deniyor ve sonra bir yere saldiracak acaba o yer neresi sizce neresi olabilir hedef iran cunku iran chinaya ve guney koreye petrolunu dolar uzerinden satmadigi icin izleyip gorucez.
Yahu her fırsatta İsrail e verip veriştirmiyor musunuz.!? Tamam gelmesinler işte.
Ne oldu israel yine ne planların var benim güzel ülkemde gitmeyin diyosunuz ?
ZATEN TEZGAHI KURAN BUNLAR...........
Diğer Haberler