İsrail’in El-Kaide ile işbirliğini ifşa eden kişiye 14 yıl hapis

İsrail’in El Kaide ile işbirliğini ifşa eden Suriyeliye 14 yıl hapis cezası verildi. İsrail, Suriye’nin güneyinde yer alan işgal altındaki Golan Tepeleri’nin yerlilerinden Sıdkı el-Makt’a, ”Suriye adına casusluk yapmak” suçlamasıyla 14 yıl hapis cezası verdi. Sıdkı el-Makt’ın 1985 ile 2012 yılları arasında da İsrail’de ”terörizm” suçlamasıyla 27 yıl hapis yattığı biliniyor.

İsrail’in El-Kaide ile işbirliğini ifşa eden kişiye 14 yıl hapis

İsrail devleti, Suriye’nin güneyinde yer alan işgal altındaki Golan Tepeleri’nin yerlilerinden Sıdkı el-Makt’a, ”Suriye adına casusluk yapmak” suçlamasıyla 14 yıl hapis cezası verdi.

Al Masdar News'te yer alan haberde, Sıdkı el-Makt, 1985 ile 2012 yılları arasında da İsrail’de ”terörizm” suçlamasıyla 27 yıl hapis yatmıştı..

Ancak Sıdkı el-Makt, ”Suriye yönetimine ajanlık yaptığı” gerekçesiyle Golan Tepeleri’nde İsrail güçleri tarafından tekrar tutuklandı. 27 yılını İsrail’de tutsak olarak geçiren Sıdkı el-Makt son birkaç yıldır, İsrail Savunma Kuvvetleri ve El-Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi militanlarının işbirliğini fotoğraflarla ifşa etmesiyle anılıyor.

HM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
israil samanın altında suyu yürütür, üstüne çıkar , hiç yapmamış gibi davranır.. orta doğuda teröristleri besleyen ve destek veren gizli el israil ve destekçileri..
eeeee bizde sakiz orucu bozarmi. yok nihat hatip ne diyecek diye agzinin icine girmekten vazgecip. yok bas ortusu. yok basi acikmi gibi seylerle kafa yormayi birakip ulan yoksa bunlar emperyalist bizans oyunlari mi demeyi ogrenelim o zaman oyunun nekadar buyuk oldugunu anlariz
@muhammetuysal1 AZ BİLE SÖYLEMİŞSİN, HEP ALAVERA-DALEVERA.
ORTADOĞUDA TÜM ŞEYTANLIKLARIN VE BU SAKALLI NAMUSSUZLARIN BAŞI İSRAİL DEĞİL Mİ? KENDİLERİNİ AKILLI ZANNEDİYORLAR, EN GÜVENİLMEYEN MİLLET İSRAİL.
erhan ım manavgat çayını kimlere verdik?sınırı temizleme ve 49 yıllığına en üst düzey toprağı kullanma yetkisi kime verildi..daha da önemlisi bu izni kim verdi....susun da akıllı zannetsinler.
@erhan.ak7878 bizde el nusrayı destekliyoruz..
AMAÇ ORTA DOĞU KARIŞSIN, BÖLÜNSÜN, ORADAN BÜYÜK İSRAİL OLUR MU, OLMAZ İSRAİL, OLANDA YOK OLUR, ARTIK DÜRÜST YAŞAMAYI ÖĞRENİN.
Evet bu IŞİD falan alayı İsrail'in dümeni.bubyahidileri yok etmeyince bu dünya felaha eermez
@freestar83 el nusra diyor lann. bizim desteklediğimiz örgütten bahsediyor israel e ne suç atıyorsun ..
Gerçeği söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Bu fotoğrafları çeken kişiye daha fazlasını yapmışlar. Gerçekleri çıkardın diye olmadık ceza vermişler, bu nasıl iş arkadaş!
ha israel ha bizimkleir hepsi aynı. bakın beraberlermiş. yaşasın bop..
demekki kimi destekliyormuşuz israel i.. el nusrayı seve seve bitiremeyenler duyun ..
el nusrayı kim destekliyor recep. kimi destekliyormuşuz görün..
Şimdi anladınızmı el nusrayı neden desteklediğimizi. herşey bop için...
Bu duruma şaşırdıysanız İblisin Kıblesi adlı kitabı şiddetle tavsiye ederim. Gerçek belgelerle yıllardır ne oyunlar oynandığını çok güzel izah ediyor.
o one munitte israil- akpnin oynadigi oyundu sirf akp guclensin diye aralarin oynadiklari oyundu
Diğer Haberler