Kassam Tugayları: 4 İsrail askeri elimizde

Gazze'deki Hamas hareketinin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ilk defa, ellerinde 4 İsrail askeri bulunduğunu açıkladı.

Kassam Tugayları: 4 İsrail askeri elimizde

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Hamas'a ait El-Aksa televizyonundan yaptığı açıklamada, ellerinde 4 İsrail askeri bulunduğunu belirterek, söz konusu askerlerin akıbetleri veya hayatta olup olmadıklarına ilişkin bilgi vermedi.

Ebu Ubeyde, "Esir askerler hakkında İsrail tarafı ile herhangi bir iletişimin olmadığını" kaydetti.

Arka fonda 4 İsrail askerinin resimlerinin yer aldığı televizyon konuşmasında Ebu Ubeyde, "İşgal güçlerine bir bedeli olmaksızın esir askerler hakkında bilgi vermemiz mümkün değil." dedi.

Kassam Tugayları Sözcüsü ayrıca " İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, halkına yalan söylüyor. Onları ve esir askerlerin ailelerini yanıltıyor." ifadesini kullandı.

Netanyahu geçen hafta düzenlediği basın toplantısı sırasında bir gazetecinin "kayıp İsrail askerlerine" ilişkin sorusu üzerine, bu konuda gayretli çabaların sürdüğünü, kendisinin birkaç günde bir toplantılar gerçekleştirdiğini ve önemli gelişmeler olduğunu ifade etmişti.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Temmuz 2014'te Gazze'ye düzenlediği Koruyucu Hat Operasyonu'nda Oron Şaul isimli bir askeri esir aldığını açıklamıştı.

İsrail tarafı ise Şaul'un çatışmalarda ölmüş olabileceğini bildirmişti. İsrail ayrıca Hamas'ı, 1 Ağustos 2014'te Refah kentinin doğusunda bir çatışmada öldürülen Hadar Goldin isimli askerinin cesedini vermemekle suçlamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Sıkın kafalarına.
yıkılasın İsrail,yok olasın İsrail.
@ceycey_l HAKLISINDA İSRAİL TÜM DÜNYAYA SATTIĞI TOHUMLARI BURSA KESTELDE ÜRETİYOR,YANİ ADAMLARIN YIKILMASI İÇİN ÖNCE BİZİM ADAMLARA BAZI CİDDİ TİCARİ YAPTIRMLAR UYGULAMAMIZ ŞART.
@ceycey_l Sen kola içmesen yıkılır merak etme :d
geriz zekalılar adamlar zaten bahane arıyorlar sürekli ne olacak şimdi 4 askerin yerine kaç tane sivil ölecek
İsraili 4 asker kaçırarak yenemezsiniz önce cahilliği yenmek ilim yaymak lazım böyle yaparak sadece israilin filistini vurmak için bahane başka birşey değil
@sahin_aksoy_1991 o adamlardaki ilim seni 4'e katlar sen fazla kafa yorma o ilim işine fındık kadar beynin ile. O adamların orda zaman cihad zamanı sen oturduğun yerden öyle klavye artistliği yapacağına varsa ilmin gitte ver biraz bari totoş
EFENDİMİZ ZAMANINDA ESİRLERE İŞKENCE EDİLMEZDİ..AMA BU ŞERFSİZ KATİLLERE BAŞKA NE CEZA VERİLEBİLİR Kİ.
Hala öldürmediyseniz yazıklar olsun. Çoluk çocuk demeden katleden israil askerini beslemiyorsunuz umarım.
@ttarenaua İsrail zalimse müslümanlar zalim olamaz işte aramızdaki fark.sei öldürmeye gelen sende dirilsin .hz Muhammed esirlere iyi davranılması tavsiye etti.onlara İslamın ne kadar yüce bir din olduğunu dünyaya tanıtmamız lazım.
öldürün gitsin ne bekliyorsunuz ?
İSRAİL 4 ASKERİNİ BELKİDE BİLEREK FEDA EDİYOR. 4000 FİLİSTİNLİYİ ÖLDÜRMEK İÇİN BAHANE ARIYOR. FİLİSTİN HALKI ARAFATTAN SONRA HAİNLE DOLDU..
şimdi seyredin 4 israil askeri için en az 40 filistinli ölecek,katil israil değil filistin arap veya aptal kafa,her seferinde kendi halkını öldürtmek için elinden geleni yapıyor insan bol.yıllardır aynı senaryo bedava kahramanlık ölen gariban çoluk çocuk kadın.
4 DE KARŞI 4000 BİN CAN ALIRLAR
Oldurmeyin oldurmek daha cok siddet dogurur onlari musluman edin muslumanliga gecsinler siddet siddeti dogurur zaten israil siddet ve kaostan istifade ediyor.
bu yaz filistine bomba yağacak anlaşılan.. adamlara koz veriyorsunuz
İsrailin tekrar saldırması için alın size bir neden. Referanduma gideceğiz malum yakında yine acındırmalar başlayacak. Film başlıyor popcornları hazırlayın.
Yahudileri ana vatanından kılıç zoruyla süren ve ilk kesen muhameddir. Muhammed ilk katliamı beni kureyede yapmıştır. o yüzden israil bu savaşında haklı. Muhammed ve islam ortada yokken. mekke ve medine israilin ana vatanıydı.
@osmankeser_2014 senin dilin çok çok uzun arkana yetişiyor mu. o mekke medine kimin yurdu kimin ana vatanı elbette müslümanların. Esprileriniz de sizin gibi soğuk. aman ya türkiye de ana vatanımız deyin size otuz iki dişimizi gösterelim.
kahrol isreel yok ol Rabbiminde sizin Üzerinizde Muhakkak bir Tasarrufu vardır. o günü bekliyoerum
4 Asker kaçırmakla İsrail yıkılmaz.Elindeki askerlere Uluslararası hukuka göre işlem yapıp bir Devlet olduğunu Dünya'ya kabul ettirmeleri daha çok siyasi fayda sağlar.Aksi halde esir aldığını öldürmek kolay amma Dünya devletleri Filistin'i haklı davasında yalnızlaştırır,barbar görür.
işid.e yollayın
Tüm bunlar danışıklı dövüşler. Rusya'yı bile el altından gizlice yöneten yahudiler, kala kala kendi kurdukları bu tip örgütlerle mi sıkıntıya düşecek? Tüm dünyanın oynanan oyunlardan şüphe duymaması için yıllara yaygın olarak çok önceden düşman devletler oluşturan sonra bunların danışıklı dövüşleri ile günümüzde gerçekleşen senaryoları bir bir uygulayan Yahudileri iyi analiz etmek lazım. SSCB'yi boşuna Afganistan'ı işgale sürüklemediler, ardından ABD yardımı ile bir Taliban kurdurup senaryolarını bugün gerçekleştirmeye koyuldular.
Diğer Haberler