Katliamı savundu: Yüzlerce kişiyi öldürdük...

Mısır'da darbenin ardından atanan geçici Başbakan Hazım el Biblavi, dün yüzlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan kanlı müdahaleyi savundu, emniyet teşkilatına teşekkür etti.

Katliamı savundu: Yüzlerce kişiyi öldürdük...

Mısır'da darbenin ardından atanan geçici Başbakan Hazım el Biblavi, dün yüzlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan kanlı müdahaleyi savundu. Müslüman Kardeşler ise bugün Kahire'de yeni bir protesto yürüyüşü gerçekleştirecek.

Televizyonda yayınlanan açıklamalarında El Biblavi, hükümetin Mursi destekçilerinin kamplarına girme kararını savunarak harekete geçmekten başka seçenekleri olmadığını söyledi.

El Biblavi bu kararı almanın "kolay olmadığını" ve hükümetin öncelikle arabuluculuk girişimlerine şans verdiğini söyledi.

El Biblavi, "Olayların kendine saygısı olan herhangi bir devletin kabul edemeyeceği bir noktaya ulaştığını gördük" derken anarşinin yayıldığını, hastanelere ve karakollara saldırılar düzenlendiğini söyledi.

POLİSİ ÖVDÜ
Anadolu Ajansı'nın haberine göre, El Biblavi, Rabiat'ül Adeviye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösterilere müdahale sırasında polisin sağduyulu davrandığını öne sürerek, emniyet teşkilatına teşekkür etti.

"Ramazan ayında ve bayramda Mısır halkına duyulan saygıdan dolayı gösterilere müdahale edilmediğini" belirten El Biblavi, Mısır Hükümetinin herhangi bir tarafı dışarıda bırakmadan uzlaşmacı bir anayasanın hazırlanacağı yol haritasını izlemekte kararlı olduğunu ifade etti.

El Biblavi, "Demokrasi, sosyal adalet üzerine kuruludur. Biz, din devleti ya da asker devleti değil dünyaya yüzünü dönen bir devlet inşa etmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

HÜKÜMET: 525 KİŞİ ÖLDÜ
Associated Press'e konuşan Sağlık Bakanlığı yetkilisi Halid Hatip, dün ülke genelinde 525 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı'ndan daha önce yapılan açıklamada, Mısır'da dün 424 sivilin öldüğü belirtilmişti. Müslüman Kardeşler ise bu sayının 2 binin üzerinde olduğunu duyurmuştu.

Ordu destekli geçici yönetime göre, olaylarda 43 de güvenlik görevlisi öldü.

YÜRÜYÜŞ HAZIRLIĞI
Müslüman Kardeşler, dün yaşanan ölümlerin protesto edilmesi için bugün öğleden sonra Kahire'deki El İman Camii'nden yürüyüş gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Mısır yönetimi dün Kahire dahil 14 vilayette bir ay süreyle her gün yerel saatle 19.00 ila 06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

FRANSA MISIRLI BÜYÜKELÇİYİ ÇAĞIRDI
Katliamın ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Mısır'ın Paris Büyükelçisi Muhammed Mustafa Kamal'ı görüşmeye çağırdı.

Elysee Sarayı'nda bu sabah gerçekleşen görüşmede Hollande, Mısır'da yaşanan kanlı şiddet olaylarını kınadı ve derhal durdurulması çağrısında bulundu.

Konuya ilişkin Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Hollande'ın Büyükelçi Kamal'a endişelerini ilettiği bildirildi. Görüşmede, barışçıl gösteri hakkına saygı duyulmasının altını çizen Hollande'ın baskıların derhal sona erdirilmesi talebini de iletti.

Olayların iç savaşa dönüşmesinin önlenmesi için gerekenin yapılmasını ifade eden Hollande, tutukluların serbest bırakılmasının bu yönde atılacak ilk adım olabileceğini önerdi. Hollande, Fransız vatandaşlarının ve elçilik binalarının güvenliği konusunda Mısırlı yetkililerin gerekli önlemi alacağı yönündeki beklentilerini de dile getirdi. Büyükelçi Kamal'a ayrıca, olağanüstü hal uygulamasının ivedilikle kaldırılması gerektiğini de aktaran Hollande, 2014'te Mısır'da bağımsız ve özgür bir seçimin yapılabilmesi için geçiş dönemi hükümetinin gereken tüm adımları atması gerektiği görüşünü de paylaştı.

ÇİN: ENDİŞE VERİCİ

Dünya kamuoyunda büyük tepki uyandıran Mısır'daki gelişmelerle ilgili bir açıklama da Çin'den geldi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Ley, Mısır'da güvenlik güçlerinin yüzlerce kişinin ölümü ile sonuçlanan müdahalesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Hong, Çin Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesi aracılığıyla bu sabah yaptığı yazılı açıklamada, Pekin'in "Mısır'daki gelişmeleri son derece dikkatli bir şekilde takip ettiğini" belirtti.

Mısır'da yaşananlardan duydukları endişeyi dile getiren Hong, "Bölgedeki ilgili tüm tarafları, Mısır'ın ve ülke halkının menfaatlerine öncelik veren bir tutum sergilemeye çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

Hong, ayrıca "Daha fazla can kaybının yaşanmaması adına bölgede maksimum düzeyde sükunet" çağrısında bulundu.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 264 yorum
BU EMNİYET TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR BANA HİÇ YABANCI GELMEDİ, ACABA KİMDİ BU KENDİNİ PROTESTO EDEN HALKINI COPLATIP, ÖLDÜRTÜP, GAZA BOĞAN VE KAHRAMANLIKTI OLARAK NİTELEYİP TEŞEKKÜR EDEN?
keşke seni de mısırdaki gibi öldürselerdi de saçma sapan yorum yazmasaydın
bunları israil ve amerika planlıyor türkiye üzerindede denediler ama tayyp sagolsun olmadı basaramadılar yoksa sende isaraillimisin
ARADAKİ FARKI GEZİZEKALILAR MAALESEF ANLAYAMIYORLAR. TÜRKİYE'DEKİ BU KENDİLERİNE DİRENİŞÇİ DİYENLER ORTALIĞI YAKIP YIKTILAR BİLMEM FARK ETTİNİZ Mİ. MISIRDAKİ DİRENİŞÇİLER İSE BİR TEK TAŞKINLIK YAPMAMIŞTIR. KENDİNİZİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERLE KIYASLAMAZDAN EVVEL YAPTIKLARINIZA BİR BAKIN. SİZLER NASIL BİR VAHŞETİN İÇİNDE İSENİZ MISIRIDAKİLER DE OKADAR SAKİNDİRLER...
Yüce Rabb'imiz.. Müslümanlara zulmedenlere ahiret azabın elbette daha büyüktür.. Dünya hayatında da zilleti tattır
suriyede alevileri ve kürtleri , cihad adına öldürenler de cehennnemde yanacaktır
kafir olan biri beğenmemiş yorumu türkiyede sayıları az değil bunların
Bazı kaynaklar abartmış beyler 2000 bin ölü falan yok 268 kişicik.birde 5 bin yaralı.gezi olaylarındaa 4 bin yaralı vardı normal.
268 "KİŞİCİK" hayatını kaybetmiş. nekadar da az. birazdaha öldürmeleri gerekli. zihniyete bak. insanlıktan çıkmışsınız sizler..
yok gezi olaylarında 7000 yaralı vardı. gezide ölenlerin sayısı 4 KİŞİCİK miydi 5 KİŞİCİK miydi. sen ölen KİŞİCİKlerin çetelesini tutmuşa benziyorsun. insanlıktan çıkmışsınız. insanlığınızı kaybetmişsiniz sizler.
gezi ile mısır arasında fark vardı, orda ümmet burda münafık ve kafirler yaralıydı
Çok normal fezite 3 tane it itlaf edildi diye demokrasi havarisi olanlar burda neden suspus oldunuz
Ya sen odunmusun lafa bakarmısın 268 kişicik 268 kişi az mı asalak gezi olaylarında yaralanan 4 bin kişi demişsin su dan gazdan etkilenenleri yaralananmı sayıyorsun mısırda yaralananlar mermi ile yaralandı hem mısırdakiler darbeye karşı koyuyor gezidekiler seçimle hükümete gelenlere karşı geliyor yani demokrasiye savaş açıyor aradaki farkı anla tabi zeka varsa :))
NE KADAR ALÇAKSIN SEN. BU YAZINLA NE KADAR ALCAK OLDUGUNU DA GÖZ ÖNÜNE SERDİN VATANDAŞ DENEN ALÇAK KİŞİLİKSİZ KİŞİCİK...
senin bir sinek kadar değerin yok bu zihniyette devan edersen.
BİZİMKİLERDE YÜZLERCE KİŞİYİ UYDURMA ŞEYLERLE HAPSE ATIYOR MİLLETİ DÖVEN POLİSLERE TEŞEKKÜR EDİP,İYİ DÖVDÜNÜZ DİYE İKRAMİYE VERİYOR
Pislik darbe taraftaları
Şimdi tutarlar hiç utanmadan bu müdahaleyi yapan emniyet kuvvetlerini kahraman ilan edip 1 yıllık maaşla ödüllendirirler yüzsüzler. Hatta çok demokratik müdahalede bulunduk, emniyet güçlerimiz orantılı güç kullanmışlardır, hatta başı açık kızımızı taciz ettiler üzerine işediler, % 50 yi evlerinde zor tutuyoruz derler.
ey mantıksız cahil hatta İzmirlisin sen grüşünde tabu gibi fanatiktir, bunuda ülkemizdeki olaylara lanse ettin ya helal olsun.. Bizim ülkemizde ne gibi sorun vardıda gezi parkı denen illet bir parkı kendinize pay biçerek ortalığı karıştırıp dükkanlara esnafa devlete millete zarar ettirdiniz... Neyse tutmadı ve yemedi, bu ülke sadece senin değil sevmediğini ben seviyorumdur gidersin sandığa vermezsin oyunu... Hainlik yapmaya gerek yok vatan hainleri sizi amerikanın ajanlarının piyonistlerisiniz, sakın değiliz demeyin
Senin gibi saman kafalılar 2000 kişinin öldürüdüğü askeri darbenin yaşandığı bir ülkeyle gezi gösterilerini aynı kefeye koyarlar beyinden zerre eser yok çünkü.
Ağzına sağlık .
emniyet teşkilatına ikramiye de versin!!!
bencede çok başarılılar bu kadar dolduruşa gelmiş teröriste karşı yapılan operasyonda bu kadar az kişinin ölmesi takdır edilir bizde bir avuç kişiden bile 5 ölü çıktı
Diktatörlükle yönetilen ülkelerde parlamento seçimleri olmadığından yüzde 18 oy alan bile hükümet olabiliyor. Bütün seçim ve referandumları boykot eden yüzde 82'nin söz hakkı ise maalesef bu gibi nahoş olaylarla duyurulabiliyor.
Bu seneryoyu geziden hatırlıyorum.Adamlar haklı beyler dagılın.
onlar darbeye direniyor senin gibi darbe şakşakcısı değiller .
ÇAKALSIN VATANDAŞ0111
adamın suratında meymenet yok aynı tayyip gibi savunma şekli bile aynı birer maaş fazla verir olur biter bunlar birbirlerine karşı gibi olsalarda diktatörlük böyle birşey olsa gerek...
Catla sen :)
Senin gibiler ve senin gibi çapulcular işte bu olaylara layıksınız o zaman belki rahat durursunuz.Sen yüce Allah'ın yarattığı bi insan hakkında nasıl yorum yaparsın sana bu hakkı kim veriyor. Ekmeğini yediğin vatana ihanet eden rezil insan...!!!
BRAVO MISIR HÜKÜMMETİNE. YOKSA BUNLAR MISIRI SURİYE GİBİ YAPARLAR
Allah'ın(cc) laneti zalimlerin üstüne olsun. beynini gezi parkı olayları ile bozan arkadaşlara acil şifalar diliyorum. olayları hangi iç ve dış güçlerin organize ettiğini bilmeyen zavallılar.
Yezidin tohumları osmanlı egemenliğin bunların kökü az kazınmadı.ey osmanlının torunları şimdi ne haldeyiz doğuda sözde kürt pkk batıda sözde atatürkçü geziciler. bir zamanlar bizim dedelerimiz değilmiydi dünyayı bunlara ve emperyalist devletlere dar eden noldu gezide naptınız borsayı tepetaklak ettiniz 100 milyar dolar uçtu. ya siz pkklılar naptınız 30 yıl boyunca türkiyeyi fakir amerikayı zengin ettiniz.. allah belanızı versin demiyorum hiçbirinize allah ıslah etsin sizi
bir kelimeyle 100milyarı kazanacak basbakan varken neden kaybedildi sence basbakanın ayni mursi gibi anlasılmaz inadı değilmi
ben bu kişiliği bir yerden hatırlayacak gibiyim ( RTE ) ne kadar da benziyor karakteriniz !!!
Surata bakın rabbiyesir varmı.Firavunun en son modellerinden.Maalesef bunlardan Dünyamızda çok sayıda mevcut.Fakat sonları Kızıldenizin dibinde olacaktır.
Çünü mecburduk ... Polisimize teşekkür ederiz ... Düşünün bakalım bu Başbakan size kimi hatırlatıyor ... Demek ki neymiş ...Yüzlerce kişiyi de öldürseniz ÜÇ BEŞ kişiyide devletin başındaysanız haklısınız .. Haklı olduğunuzu düşünürsünüz ve her zaman her koşulde ve her çağda size inanan MİLYONLAR bulunur ... İnsanlık tarihide budur ...
çanakkale destanı diyenler şimdi ne diyor acaba....
eeee etme bulma dünyası tayyibbb götünü yırttığın olaylar için teşekkür geldi evet birçok insan bu duruma yabancı değil unutmadık emniyete olan şükranlığını ikramiyeleri şimdi çıkmışsın duyarlılıktan bahsediyorsun şerefsiz şekilsiz...
sıkıntının kaynağı sizin faşist vahşi sadist ve habis ruhunuzdan kaynaklanıyor. sizler nasıl bir hayvansınız ki her daim katliamın vahşetin yanında oluyorsunuz. dün gezide ortalığı yakıp yıkan esnafın ekmeği ile oynayan dükkanlara molotof atıp yakan hatta ve hatta gezideki direnişçilere bile molotof atanların yanındasınız Türk bayrağını yakan ve sonrada köpek gibi ölen sarısülüğün yanındasınız.pkk artık kan dökmüyor diye çözüm sürecini baltalamaya kalkanların yanındasınız.bugün ise mısırda binlerce insanı katledenlerin yanındasınız. şerefsiz hayvanlar esfele safilinler siniz sizler..
marsa01, adi ve ...siz olabilirsin ama her fırsatta bunu belli etmek zorunda mısın? bu iğrenç kelimelerinle milletin midesini bulandırmak zorunda mısın? sen bunu yapmaya kendini zorunlu hissetsen de (ki o senin ...sizliğinin ispatıdır) bu millet senin bu iğrençliğini, adiliğini çekmek zorunda değil. ben sıradan bir vatandaşa senin kullandığın bu kelimeleri kullanamazken, sen nasıl bu ülkenin başbakanına bu sözleri bu kadar rahat kullanabiliyorsun. şunu unutma ki, kötü söz sahibinindir.
bu yorumunu anana ve bacına da bi okutsaydın yollamadan önce...
AYNISININ KAHVERENGİSİ. BİZİMKİDE GAZBOMBASI ATIP INSANLARI YARALADIGI İÇİN EMNIYET TYEŞKİLATINA TEŞEKKUR ETMİŞTİ
arkadaş bi saçma sapan konuşma ya..mısır da yaşananlarla burada yaşananlar bir mi sanki...gaz bombasıyla mermi arasındaki farkı ayırt edemiyorsan git bi marangoza gözük..
gezizekalıların attığı molotof bombalarından da bahset. yaktığı arabalardan yıktığı dükkanlardan da bahset. mısırdaki müslüman kardeşlerin birtek kaba kuvvet yapmadığından da bahset. bahsedemezsin çünkü gezizekalıların kimin uşağı kimin köpeği oplduğu ortaya çıkacak..!!!
gezi parkı eylemcilerine saldıran polislere de birileri kahraman dedi.Gezi parkı eylemcileri ellerinde sadece Türk bayrağı ve Atatürk posteri olan insanlardı.mısırdakiler askere polise silah sıkan teröristlerdir.Nursi amerikanın desteklediği birisi askerin görevi rejimini korumaktır.Hangi ülke olursa olsun rejimi tehlikeye düşerse o ülkenin askeri müdahele eder.
ellerinde Atatürk posteri ve Türk bayrağı varmış sadece.. vah zavallı ya. hatta gezi eylemlerinde bir kızın üzerinden panzer de geçmişti değilmi.. yada bir bebeği Türk polisi kurşunlamıştı. birkere mısırdaki müslüman kardeşlerle kendinizi(gezizekalıları) kıyaslaman çok salakça bir durum. en vahimi de sizin gibi insanlıktan çıkmışların varlığı. nerde bir katliam var nerde bir kan akıyor zil takıp oynuyorsunuz....
araçları yakanlarda kamu mallarına zarar verenlerde otobüsleri yakanlarda apo posterini tutnalarda pkk bayragı acanlarda bu kadar salak olunur beee
Allah Allah. molotofları kim attı çivili topları kim attı dükkanları kim talan etti yaktı otobüsleri durakları kaldırım yolları kim parçaladı. türkiyede yapılan vahşeti olmamış gibi yorumlayıp,mısırda en ufak saldırı düzenlemeyen hatta baltacılar denen gezizekalıların bir benzeri gurubun saldırısına bile kaba kuwetle cevap vermeyen insanlara utanmadan laf etmek nasıl bi insanlıktır. ayrıca okadar cahilsin okadar körsün ki Mursi'ye abd uşağı deyip sisiyi devletini koruyor abd karşıtı diyorsun. utanmaz arlanmaz cahiller sizi.
biz bu demecin bir vesiyonunu yakında izlemiştik sanki
gezizekalıların üzerine mermi yağdırmadığı için panzerlerle ezmediği için keskin nişancılarla keklik avlar gibi avlamadıkları için çadırları içindeki insanlarla yakmadıkları için böyle düşünorsunuz muhtemelen. başbakan hatayı gezizekalıları adam yerine koyup karşınına alıp konuşmakla yapmıştır.!!!
tanıdık söylemler değil mi. "destan" kelimesini de kullanmış mı?
daha düne kadar bazı ülkelerin kıçını yalıyodunuz el pence duruyodunuz ne çabuk unuttunuz 2000 yılalrı aslan gibi duruyor dünyaya biz böyle lider istiyoruz pısırık değil ister sev ister sevme bu millet başbakanın arkasında
Bu millet degil, sadece makarnayla beslenip tayyibin bi tarafinin kılı olanlar tayyip denen fa§ist adamla birlikte. Ağzından çikani kulağın duysun. Tayyip Erdoğan Denen FAŞİST de halk, bu millet tarafından devrilecektir. Ne asker, ne de tayyibin destan yazan polisi bi halt yamaz. Giydikleri dona kadar benim paramla doyan bir teşkilatın bana bir faşistin emriyle silah cekme hakki yoktur. O silahi alir cekenlerin bi tarafina sokariz. Askermis, polismis umrumuzda degil. Kokusmus mideleri benim vergilerimle doydugu surece tayyibin degil, polis ve asker halkin hizmetkaridir.
EEEEEEYYYYYY TÜRKİYEDEKİ DARBE YANLILARI BAKIN SEYREDİN DARBENİN NE OLDUGUNU HALK NE DERSE DESİN BİZİM DEDİGİMİZ OLUR DİYEN DARBECİLER İŞTE BUDUR BİZ BUNLARI 1960 TA 1980 COK GÖRDÜK YAŞLARI 30 ZA KADAR OLANLAR DARBEYİ ATARİ OYUNU FALAN SANIYORLAR EYER BU GÜN ÜLKEDE BAGIRIP CAGIRIYOR SANIZ AK .PARTİNİN CIKARDIGI YASALARLA BUNU YAPIYORSUNUZ DARBE ZAMANINDA OLSAYDINIZ GÖRÜR DÜNÜN DAGILAN MABADINIZI
len totoş sen sudanı bilir misin. Len bidon kafa sen sudan diye bir devlet duydun mu? Len kömürcü sende az Allah inancı olsa sudanda darbe yapıp hükümedi ele geçiren diktatör 200000 kişiyi katletti. O darbeci tayyip beyin ve gül efendinin baş konuğu oluyorlar ülkeye gelirken. Buna sesin sen ıkamaz. çünkü sen ve senin gibiler güdülmeyi sever.
Darbe senin ve senin gibi salakların desteklediği din istismarcıları tarafından çoktannn yapılmış taa.. Kıçının içine girmiş haberin yok. Zavallı geçmiş klavyenin başına aptallığını ve körlüğünü sergileyen yorum yazmış. İşgal edilen Irak'ta binlerce Müslüman adına arkalı önlü tecavüz edip Kur'an sayfaları ile edep yerlerini temizleyen askerlerin ülkelerine salimen dönmeleri için duacı olduklarını söyleyenler kim idi? Öğren sonra yorum yazarsın .
hak veriyorum yazınıza darbe dönemlerini iyi anlamak için tv lerdeki 80 ler dizisini seyretsinler; yasak kasetler, yasak kitaplar, yasaklanmış sanatçılar, yasaklanmış yazarlar, yasaklanmış siyasiler, v.s.
bizim ulusalcı ergenekoncu kemalislerde iç çekerek ah çekerek yana tutuşa ah birde biz becerebilsek böyle bir katliamı diyerek özlem duyorlardır lafa gelince hadiya olurmu öyle şey derler ama inanma söze deyil fiile bak bunların geçmişi hep böyledir
yahu şurda ölen 268 insancık diye yorum yapan sadit habis ruhlu yobazlar var. bunlar kemalizmin yobazları. sadece kendilerinin yaşama hakkı olduğunu sanan demokrasinin ne olduğundan haberi olmayan kemalizmi bilmeyen Atatürkü tanımayan cahil bilgisiz gezizekalılar...
O.Ç. kendi halkını katlediyorsun.Aşağılık dünya ülkelerinin köpekliğini yapıyorsun.Mısır'ı 100 yıl geriye götürdünüz.Sırtınızı dayadığınız Batılı ülkeler size üçün birini verecek.İt gibi sürünmeye devam edin.
benzerliğe bakın, gezi olaylarında da başbakan polise teşekkür etmişti, teşekkür ettiği polis beş vatandaşın ölmesine sebep olmuştu, sonra müslüman kardeşlerin bu kadar direnmesinin anlamı nedir madem bir haksızlık var ve kendilerine güveniyorlar bir an önce seçim ortamı yaratarak bir an önce sandığa gidip haksızlığı ortadan kaldırırsın, ama seçimlerde halkın %65 i sandığa gitmediyse ve sende %25-30 la iktidar olduysan çoğunluk beni seçti deyip halkın istemediği kanunları çıkarırsan olacağı bu olur, mısırdaki yaşananlar ı her iktidar ders almalıdır, çoğunluk beni seçti, ya azınlık?
Neden halk mecburmu 1 sene önce seçtiği kişiye tekrar oy vermek zorundamı 1 sene sonra bir darbe daha yaşansa bidaha seçim olmak zorundamı birisi seçilmiş ve görev süresi var bitmeden neden tekrar oy veriliyorki? darbeci kafadan kurtulun senin oy verdiğin iktidara gelmiş bir parti kapatılınca sen sadece evdemi oturursun?
Sen varya sen iblisin sözcülüğünü yapıyorsun horus-15
ama fark şurada onlar seçilmiş hükümetin geri gelmesini isterken binlercesi öldü, siz secilmis hükümeti devirmeye calısrken karambolde 3-5 eli molotoflu arkadasınızı kaybettiniz.
hadi ordan canım sende adam yeni geçti başa :)) bu bir darbe hiçbir meşruluğu olamaz, bak bakalım kaç tane avruğa veya batı ülkesinde darbe olmuş. Mantık her insana verilen lütuf değildir horus senin sanırım daha pişmen lazım
vatanın bölünmez butunlugunu koruyan herkese saygı duyarım ölumlerden kımse memnunıyet duymamalı ama bazen bu yapılanlar gereklı
Vay bee..Adamlar kendi seçtiği cumhurbaşkanını geri isterken ülke bütünlüğüne zarar veriyo..O da iyiymiş...Sorsak gezi parkında biber gazlarına ''vahşet'' dersin...En iyisi Allah bizleri(!) sizin gibilerden uzak eylesin...
aynen katılıyorum sana. keşke Türkiyede de ortalığı yakıp yıkanlara devleti devirmeye çalışanlara molotof bombaları ile saldıranlarada böyle müdahelede bulunsalardı da bu ülkede de demokrasiyi tam sağlayabilmiş olsaydık.!!!
hadi canım sende, adam darbe indirmiş demokratik seçimle başa gelen adamı yerinden etmişler, Hepsi Müslüman olan Mısır halkının başına Hristiyan getirmişler ve sen kalkıp demokrasiyi isteyenlere ateş edenlerin öldürülmesine bazen gerekli diyorsun :)) çok komiksin yaşın küçük sanırım yada şöyle diyeyim bayanın mantığından çözüm çıkmaz derler akılları kısadır derlerde sanırım numunelik örneksin
senin sonunda trafik kazasında benden söylemesi
gezicilere kapak olsun
yahu insanlar ölüyor siz halen gezicilere laf sokmanın peşindesiniz. el insaf el insaf gerçekten. yazık. ülkemizin durumuna bakın ölüler üzerinden oraya buraya laf sokuyorsunuz. sizmi ülkeyi yöneceksiniz. size 2 tane koyun verseler onları bile güdemezsiniz.
yani diyorsun gezicileri de öldürselerdi böyle? eylem yapmayı görselerdi. sözde müslüman insan seniinsarnlar ölüyor... birde darbe karşıtısın ? ama darbeye karşı olanlar eylem yapıyor diye öldürülüyor olayı gezicilere bağlıyorsun. ne yiyip ne sıçtı...gını bilmeyen insanlar toplulugu. o kadar sulu bir beyinle düşünüyorsun ki
murat ın değini yanlış anladınız herhalde gezi eylemlerindede ülkeyi mısır gibi bu hale çekmeye çalıştılar ama şukur gez ieylemindeki vatandaşlarımız ve geziyi desteklemiyen vatandaşlarımız bu pyuna gelmedi çok nadir istisnalar haricinde.
gerizekalı
alkanokan gezicilerin istekleri aynen mısırda izlenen tabloyu gerçekleştirmekti. ama çok şükür istedikleri olmadı
Zoruna mı gitti, siz Gezi olaylarında polisi alkışlıyordunuz, g... kılı oluyordunuz. Hep destek tam destek.
sana sövmek istiyorum ama kendimi tutuyorum
gezi olaylarında konu sizin gibi şerefsizlerin cıkar cevrelerini merkelin kıcını kocun kıcını yalamanızdır burada ki konu başka dangalak sen bunu anlayamayacak kadar gerzek oldugundan anlatmayada gerek yok mal sen git merkelin koçun götünü yalamaya devam et öle aklının ermedigi şeylerede bulaşma mal öküz kafalı geri zeka
Gezi parkıda ortalığı yak yık sonra orda gösteri yapanlarla kendini bir tut mermiyi oyuncak mermi san gaz bombasını atom bombası şunu iyi gezi parkı dhkp-c yanlılarının marksistlerin eylem ortalığı talan ettiği yer.
gezi olayları ile mısırdaki olayları kıyaslamak mısır polisi ile türk polisini aynı kefeye koymak sizin gibi gezizekalı amerikan ingiliz alman kuklaların köpeklerinin harcıdır. sizlerde şeref ve haysiyet namına hiçbirşey yoktur. anı köpekleri gibi. köpeklerde de şeref ve haysiyet yoktur. köpeklerde sahibinin izin verdiği çlçüde hareket eder. sizlerde darbecilerde köpekten başka birşey değilsiniz. sahibiniz ne derse tasmanızı nereye çekerse oraya gidersiniz..
DÜPEDÜZ HAÇLI SEFERLEİNİN SADECE GÖRÜNÜM DEĞİŞTİRMİŞ HALİ.ESKİDEN KENDİLERİ GELİRDİ ŞİMDİ İSE GELMEDEN İDARECİLERE YAPTIRIYORLAR.İSTEMEDİKLERİ İDARECİLERİ PARALARI İLE SATILIKLARA LİNÇ ETTİRİYORLAR.RABBİM İSLAM DÜNYASININ BU OYUNU GÖRMESİNİ NASİP ETSİN.
polisi savunmuş.. aynı bizim tayyip gibi
canii köpek amerikan uşşağı.indirdiniz mursiyi şimdi durdur durdurabilirsen akan kanı...
allah binbir belanı versin biblavi
bu mısırlı yöneticiye kızanlar boş boş yazılar ve yorum yapacağınıza gidin mısıra haddini bildirin o zaman bunların,yoksa gidemezmisiniz maça sıkmıyormu ,yada hayvan terli yemezmi diyorsunuz
İşte demokratik seçimle başa gelen hükümeti çeşitli senaryolarla şiddet uyguladı diye sokağa dökülüp askeri darbeyi hazırlayanlar acaba bu duruma ne diyorlar.Şiddet yüzünden askeri darbe yapanlar kendi şiddetlerine ne diyecekler.Demek ki mesele şiddet değil mesele kime yapıldığı.Tıpkı bizim ülkemizde kendilerine demokrat olanlar gibi...
şer ittifakı iş başında: siyonizm,emperyalizm ve sosyalizm....alın size çağdaşlık....
Pislik serefsiz Allah senin belani bir de utanmadan yapilan katliami savunuyor. Neymis baska secenekleri yokmus onlar anarsitmis. Sen ve senin gibi kuklalar ne peki halk iradesiyle ki en az §50 - 60 oyla basa gelmis ilk legal hükümeti devirin ve halkin iradesine saygisizlik edin sonrada utanmadan meydana cikin böyle yalanlarla kendinizi savunup kamu oyu yapmaya calisin. Size ancak kuklasi oldugunuz devletler inanir.
ZULÜM HER YERDE ZULÜMDÜR İSTER MISIR'DA OLSUN, İSTER FİLİSTİN'DE İSTERSE DE TAKSİM-GEZİ PARKI' NDA...KAHROLSUN ZALİMLER, İSTERSE BABAMIN OĞLU OLSUN!!!! KAHROLSUN YEZİDLER İSTERSE BABASI MUAVİYE OLSUN..
ulan şerefsiz kanı bozuk it nasıl insan öldürmeyi savunabiliyorsun seninde anan karın çocuğun piçler tarafından öldürülse aynı şeyi, savunurmuydun it oğlu....
Cehennemde zebanilerde sizi katledinceYüce Mevlamda onu savunacak.....
Emniyete Teşkkür ve TR karşı çıkıyor aynı kafadasınız işte
Diğer Haberler