Kerry Netanyahu'ya 'güven verdi'

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, Paris'te başlayan Ortadoğu Barış Konferansı'nda "İsrail karşıtı bir karar" alınmayacağı yönünde 'güven verdiği' bildirildi.

Kerry Netanyahu'ya 'güven verdi'

Netanyahu ile telefonda görüşen Kerry, Paris'te başlayan Ortadoğu Barış Konferansı'nda 'İsrail karşıtı bir karar' alınmayacağı yönünde güven verdi.

İsrail Kanal 10 televizyonunun haberine göre, Netanyahu'yu, ABD yönetiminin bu konferansta "İsrail aleyhindeki herhangi bir kararın engellenmesi için alınan tedbirlere" ilişkin bilgilendiren Kerry'nin, "Konferansın sonuç bildirisinde kullanılan dilin hafifletilmesi ve alınan kararların BM'de İsrail'e karşı kullanılmaması" için de çalışıldığını kaydettiği belirtildi.

KONFERANS DÜN PARİS'TE BAŞLADI

Filistin ve İsrail arasında ilişkileri yeni bir düzeye taşımak ve çıkmaza giren müzakereleri tekrar canlandırmak amacıyla düzenlenen Ortadoğu Barış Konferansı dün Paris’te başladı. İsrail-Filistin sorunu çerçevesinde 9 yıldır bu düzeyde düzenlenen ilk konferans olma özelliğine sahip Ortadoğu Barış Konferansı'na 70’e yakın ülkeden temsilci yer alırken, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas katılmıyor.

SON ZİRVE

Konferansa ABD adına katılacak Dışişleri Bakanı John Kerry’nin aynı zamanda konu ile ilgili son zirvesi olacak.

ABBAS VE NETANYAHU PARİS'TE GÖRÜŞECEK

Öte yandan, 2010’dan beri bir araya gelmeyen Abbas ve Netanyahu’nun gelecek haftalarda Paris’te görüşmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
amerika olmasa zaten dünya da savaş olmaz ki
KÜFÜR TEK MİLLETTİR İY İTİ ISIRMAZ. ATALARIMIZ Bİ GAVATLARI NE İYİ BİLİYOMUŞ DA BUNLARI SÖYLEMİŞ
Diğer Haberler