Kıbrıs müzakereleri geçici süreliğine askıya alındı

İsviçre'nin Crans-Montana kentinde gerçekleştirilen Kıbrıs Konferansı'nda görüşmelerin, iki tarafın isteği üzerine geçici olarak askıya alındığı açıklandı. Çavuşoğlu'ndan Anastasiadis'e tepki: 'Türkiye hizaya gelsin' demek saygısızlıktır Birleşmiş Milletler'den (BM) yapılan açıklamaya göre, müzakerelerin bugün geç saatlerde devam edeceği öngörülüyor. Dünyanın en uzun süreli siyasi krizlerden biri olan Kıbrıs sorununun çözümü için BM destekli görüşmeler, geçen hafta İsviçre'de başlamıştı.

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'nin sözcüsü, AFP'ye yolladığı e-postada, "Sabah toplantıları iki tarafın liderlerinin hazırlık yapmak için süre talep etmesi üzerine öğleden sonraya ertelendi" dedi.

Sözcü, toplantıların tekrar başlayacağı saat olan18.00'dan önce ikili görüşmeler gerçekleştireceğini söyledi.

Kıbrıs sorununun çözüm müzakereleri bu hafta İsviçre'nin Crans Montana Dağı'nda yeniden başlamıştı.

Daha önce Birleşmiş Milletler'in (BM) planı üzerinde müzakere eden taraflar bu kez, kendi çözüm önerilerini masaya yatırmak üzere bir araya gelmişti.

Okuyucu Yorumları 3 yorum
Asker çekmek teklifi tavizdir ve taviz verdikçe daha fazlasını isterler.Rumları doyuramazsınız.İstanbuluda verseniz daha fazlasını isterler.Tıpkı PKK gibi.
kıbrıs halkına sorun bakalım ne kadarı türkiyeyi istiyor ben söylüyüm 100/90 türkleri ve türkiyeyi istemiyorlar kıbrısta adamlar haklı gittigimiz yerin içine ediyoruzda ondan kilis diyarbakır tüm dogu halkı orda zaten bunların oldugu yerde ot bitmez çekirge sürülerinden bir farkları yokki adamların
kıbrıs Türkleri, rumlarla birleşmek zorundamı. yada birleşmese nolur. negüzel, Türkiye ye bağlı olmasata sanki bir vilayetimiz. kısacası Kıbrıs Türklerini rumların kucağına niye atıyoruz. kıbrıs birleşirse Türklerin ne karı olur, birleşmese ne zararı olur. bilen varsa yazarlarmı.
Diğer Haberler