Kürsüde rüşvet skandalı

KKTC'de gensoru ile yıkılan hükümetin yerine kurulan koalisyon hükümetinin güven oylamasında rüşvet skandalı yaşandı

24 Haziran 2013 08:00
PAYLAŞ
TWITTER
Kürsüde rüşvet skandalı

 İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, hükümetin 50 sandalyeli parlamentoda 26 oyla ucu ucuna güvenoyu aldığı oturumda kürsüye çıkarak 7700 dolarlık para tomarını gösterdi ve DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş ile Milletvekili Ahmet Kaşif’i kendisine rüşvet vermekle suçladı.

 
Aldığı rüşvet karşılığında partisi DP-UG'den istifa edip, oylamada "evet" demesinin istendiğini iddia eden Aslanbaba, "Pazarlığın CD kaydı da burada. Bana verilen paranın 100 dolarıyla viski, kuruyemiş ve puro satın aldım.
 
Geriye kalanı da Karpaz İlkokulu’na bağışlayacağım" dedi. Mali polisi göreve çağıran Aslanbaba, "Sadece para değil, elektrik borcumu da ödeme sözü verdiler" diye konuştu. Aslanbaba, Kaşif ve Denktaş'ın kendisine maaş bağlama, İskele Belediye Başkanlığı gibi vaatlerde bulunduklarını da öne sürdü.
 
Aslanbaba hükümetten rüşvet aldığını itiraf ederken, Meclis'ten canlı yayın yapan devlet televizyonu yayınını kesti. KKTC siyasetini karıştıran rüşvet skandalının başrol oyuncuları, Aslanbaba’nın ‘rüşvet aldım’ itirafı için ‘rüşvet aldığını’ ileri sürdü. İşte parti liderlerinin ilk tepkileri:
 
"MAHKEMEYE VERECEĞİM" 
 
DP-UG lideri Serdar Denktaş: “Aslanbaba rüşvet verdiğimi ileri sürüyor. Benden elektrik borcunu ödemem için yardım istedi. Meclis, benim ve Aslanbaba’nın dokunulmazlığını kaldırsın. Mahkemede hesaplaşacağız.”
 
"PARAYI BORÇ VERDİM" 
 
DP milletvekili Ahmet Kaşif: “Parayı ben verdim ama borç olarak. Paraya ihtiyacı olduğunu ve çok sıkışık olduğunu söyledi. Arkadaşlarla aramızda topladık. Bu yaşananlar eski Başbakan İrsen Küçük’ün komplo planı.”
 
"DOLAR HÜKÜMETİ"
 
Eski Başbakan Küçük: “Bunlar dolar hükümeti. Hükümet meşru değil ve tanımıyoruz. Cumhurbaşkanı’nın da karıştığı skandalla hükümetimizi düşürdüler. Rüşvetle yeni hükümet kurdular.”
 
"İTİBARSIZLAŞMA PLANI" 
 
Yeni Başbakan Siber Siber: “Hükümetimiz daha yeni güvenoyu aldı, hükümetin şeffaflaşması ve başarılı işler yapması birilerini rahatsız etti ve itibarsızlaştırmak için son bir oyun oynandı.”

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları23 yorum
 • 8 Oy
  yiyici takımları..Türkiye'ye gelince iyi küfür ediyorsunuz..siz ne işe yarasınız ya..Rum kesimi milliyetçi olduğu için % 70 üzerinde hayır dedi sizde bir o kadar evet..
 • 9 Oy
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN PARALARI BUNLAR... YAVRU VATAN'DA,BİZİM PARALARIMIZLA OYNUYORLAR...
 • 4 Oy
  bunca fakirimiz varken yılda milyonlarca dolar akıtalım ağalar yesin ortada rant olmasa rüşvet bu kadar aleni olmazdı gözlerini hırs bürümüş
 • 1 Oy
  be godoş rüşveti aldın. hatta ymeyede başladın. hayırdır ne ters gittide kıvırdın. aldın sen şimdi suçsuzmusun. senin gibileride meclise giriyor ya helal olsun bu millete bu partiye.
 • 1 Oy
  Sizde Hükümetmisiniz.Türkiye olmasa rumlar sizi çiğ çiğ yerler. O kadar para akıtıyoruz yavru Vatan diye; sizde bu paraları birbirinize peşkek çekin oh ne ala. Birde kumarhane açın başka bildiğiniz meslek yoktur çünkü...
 • 0 Oy
  DANGALAKLAR MİLLET BUNLARA NASIL GÜVENECEK BUNLAR NASIL ÜLKE YÖNETECEK.
 • 0 Oy
  PİŞMAN OLMUŞ ANLAŞILAN. PARAYI HARCAMADAN POLİSE TESLİM EDECEKTİN. CANIN VİSKİ ÇEKTİYSE KENDİ PARANLA İÇECEKSİN.... BUNU KİMSE YUTMAZ.
 • 0 Oy
  ya siz bari uslu durun yavru vatan.
 • 0 Oy
  PARA İŞİN İÇİNE GİRMİŞ MERTLİK BOZULMUŞŞ
 • 0 Oy
  Yakında bunlarda bagımsızlık için bize savas acar
 • 2 Oy
  Hey gidi Rauf Denktaş, kalkta oğlunun düştüğü hallere bak.
 • 0 Oy
  noldu corbacılar.siz türkiyeyi karıştırmak isteyenlere çanak tutacağınıza kendi boklarınoza bakın.unutmayın sizin ada daki varlığınız TC sayesindedir.sizden öncekilerde TC ye laf söylemişlerdi,onları hatırlayan bile yok...şişşşş yerler yaş...
 • 0 Oy
  YAAA SAYNI BAŞBAKAN VEYA DEVLETİN YETKİLİ MERCİLERİ BUNLARA EL ATIN. BUNLAR VARYA BİR KAŞIK SUDA BOĞAR BİZLERİ. ELLERİNE FIRSAT GECSİN SENİ BENİ TANIMAZ 2 KURUŞA SATARLAR. MİLLİ İRADEYE ÖRFE ADETE MİLLİ DEĞERLERE ECDADA ASLA SAYGILARI VE BAĞLILIKLARI YOKTUR. BUNLARIN İŞİ GÜCÜ FİSKİ İCMEK YEMEK GEZMEK BİLMEM NERELERDE NE YAPMAK. BİZİM PARALARIMIZDA ORDA HAVA ATIYORLAR VE BİZLERDEN BAZILARIMIZADA HAKARET EDİYOR VE ŞEREFSİZLİK YAPIYORLAR. BİRİLERİ KULAKLARINI ÇEKMELİ.
 • 1 Oy
  ONLARDA ÖNCE VERİLİR,BİZDE İSE SEÇİM SONRASI ORMAN ARAZİLERİ SAHİLLER,AVM.LER ŞİRKETLER CEOLUKLAR DAHA SONRA VERİLİR.NE YANİ ALMADAN VERMEK ALLAHA MAHSUS,ALLAH BAŞBAKANIMIZI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.DESTEKLİYORUZ SAYIN BAŞBAKANIMIZI BAYRAKLARIMZI ALIP YANINA KOŞUYORUZ ARTIK. ESKİDEN LAMBALI BAYRAĞIMIZI TAŞIRDIK,ŞİMDİ İSE TÜRK BAYRAĞINI TAŞIYORUZ,SAYIN BAŞBAKANIM NE DERSE O OLUR.
 • 2 Oy
  Bunlar da kıbrısın çapulcuları...
 • 15 Oy
  müslümanız elhamdülillah. her okkabazlık yapılır.
 • 2 Oy
  islam ile ne alakası var.ne yani düzenbazlık dini islam mı bu günah olarak bu sana yeter
 • 1 Oy
  O ne biçim söz yaa...... Müslümanlığın ne alakası var bu olayla..
 • 19 Oy
  Türklük zihniyeti nerde olursa olsun aynıdır.KKTC'yi dünyada kimse devlet olarak görmuyor,ırkçı ve inkarci zihniyetin oluşturduğu bir topluluktur.Türkiyede yermi milyon Kürt nüfüsun bulunduğunu herkes biliyor,Kürt halkının bütün değerlerine yılardır saldıran,inkar eden zihniyet bunlar değilmidir.Kürt halkının yaşadıkları toprakların ismi Kürdistan kelimesine bile tahahammul olmayan bu zavalı zihinlilerde hak hukuk beklemek hikayedir.Dünya artık hakkı savunanların dünyası olacaktır.Artık barbarların bir geleceği olmayacaktır.
 • 1 Oy
  şuan anan baban belliyse bu türk milleti sayesindedir evladım haddini bil bu millete dil uzatma
 • 1 Oy
  SADE BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK SÖYLÜYORUM. BİZ SİZİ KARDEŞ BİLDİK BİZİ YÖNETENLER HATALI TUTUM İZLEMİŞ OLABİLİR, YILLARDIR SİZİ ASIL SÖMÜREN AĞALIK DÜZENİNİZ, AŞİRET DÜZENİNİZ, ŞIHLIK MIHLIK DÜZENİNİZDİR. SİZ ONLARI YIKMAK YERİNE HER FIRSATTA TÜRKLERE SALDIRDINIZ. KÜRDİSTAN DEVLETİNİ KURSANIZ NE OLACAK TÜRKİYEYİ BİLE AVUÇLARINDA OYNATAN EMPERYALİZM SİZİ RAHATMI BIRAKACAK, KENDİLERİNE UŞAK YAPACAKLAR. BUNU İYİ ANLA KARDEŞ.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.