Kuzey Kore ABD’ye rest çekti

Kuzey Kore, ABD'nin girişimiyle bugün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde ele alınması beklenen yeni ve sert yaptırımları öngören toplantı öncesi, ABD'ye ‘rest çekti'. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı'nın, devlet medyasında yer alan bildiride, ‘ABD'nin yasalar ve uluslararası hukuk dışı bir biçimde çözüm üretmesi durumunda, aynı yolla karşılık verilecektir' tehdidi savruldu.

Kuzey Kore, Güvenlik Konseyi'nde yapılacak toplantıda, ‘Kuzey Kore yönetiminin mal varlığını, lideri Kim Jong Un'un kişisel tüm mal varlığını dondurmayı, Kim Jong-Un'a uluslararası seyahat kısıtlaması getirmeyi, Kuzey Kore'ye ham ya da işlenmiş petrol ürünleri ve doğal gaz sıvıları ile tekstil ihracatını bütünüyle yasaklamayı, yurt dışında çalışan 100 bin Kuzey Korelinin maaşların dondurulmasını' öngören yaptırımlar tasarısının görüşülmesi öncesi yaptığı açıklamada, tasarının geçmesi için ABD'nin BM'ye ‘uygun bir fiyat' ödeyeceğini savundu.

'ABD'YE BÜTÜN TARİHİ BOYUNCA YAŞANMIŞ EN BÜYÜK ACI VE IZDIRABA NEDEN OLACAK'

Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (DPRK) adı ile geçilen bildiride ‘DPRK, nihai araçların herhangi bir biçimini kullanmaya hazır ve istekli' olduğu vurgulandı ve ‘DPRK tarafından yapılacak önlemler ABD'ye bütün tarihi boyunca yaşanmış en büyük acı ve ızdıraba neden olacak' resti çekildi.

BM Güvenlik Konseyi'ne üye bir ülke tarafından sunulan karar tasarısının kabul edilmesi için, üye 15 ülkeden dokuzunun onayı ve Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri olan ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ya da Çin tarafından veto edilmemesi gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
seviyorum bu adamı kim tutar seni be koçum kim jong yürü
BİZİMKİLERDE ÇIKIYOR AMERİKA YA ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN KOREYİ KINIYORLAR YAHU PİSLİK AMERİKA KÜRDİSTANI KURMAK İÇİN ATINI,İTİNİ NALLAMIŞ GELİYOR SEN SÖZDE ONA YARANMAK İÇİN KINAMA YAPIYORSUN ,BARZANİYİ YILLARCA TÖRENLE VE KÜRDİSTAN BAYRAĞIYLA KARŞILADINIZ YORUMU KAMUOYUNA BIRAKIYORUM
halkını katleden gomanist BİZİM YERLİ GOMANİSTLEREDE ÖRNEK OLSUN
helal sana be her türlü borusunu öttüryor varsa gücüne güvenen gelsin diyo Türkiyeninde böyle gelişmesinden korkuyolar
Bu manyağın sözlerine kanmayın yüz buluyorlar adamsa şimdiye kadar vururdu demek ki değilmiş hem Kore saldırırsa unutmayın ki tüm Dünya bedel öder...
Dünya 5 den büyüktür. Hele ABD'den çok çok çoooooooooook büyüktür.
çin ve rusya veto eder...
Abd borca batmisken bir de kasirgalar yerle bir ederken halk yağmaya başlamışken zor kurtarır abd kendini zor belkide fitili atesleyip sonunu hizlandirabilir 500 milyar dolar zarardan bahsediliyor trump daha kongreden 1 trilyon dolar cekmeden yarısı gitti nanay işleri nanay:)
TRAMPH.(BU ARA ÇOK MEŞGUL KASIRGALAR BİTSİN HELE.)DİYO
of be of gitti dolar:).. ekonomik kasırga..
KİŞİ RUH HASTASI
Bu Kuzey Kore de ABD nin şaşırtma politikası.Cumhuriyetçiler her zaman uyduruk bir hikaye arar.Örnek- Irak-
Diğer Haberler