Kuzey Kore'nin serbest bıraktığı ABD'li öğrenci hayatını kaybetti

Kuzey Kore tarafından bir buçuk yıl boyunca hapis tutulduktan sonra geçen hafta ülkesine koma halinde gönderilen Amerikalı üniversite öğrencisi Otto Warmbier’in kurtarılamadığı açıklandı. Cincinati’de yatırıldığı hastanede açıklama yapan doktorlar, 23 yaşındaki Warmbier’in Kuzey Kore’de “ağır beyin hasarı geçirdiğini” bildirmişti.

Kuzey Kore'de 17 ay hapis yatan ve koma halindeyken serbest bırakılan 23 yaşındaki ABD'li üniversite öğrencisi Otto Warmbier'in yaşamını yitirdiği bildirildi.

Warmbier'in ailesi, ET Cincinnati Tıp Merkezi Üniversitesinde yaptığı açıklamada, oğullarının Kuzey Kore'de korkunç işkenceler gördüğünü, bu sonucun kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Kuzey Kore'de 15 yıl ağır çalıştırılma ve hapis cezasına çarptırılan ABD'li Wambier, 17 aydan daha uzun süren mahkumiyet süresinin ardından 14 Haziran'da Ohio eyaletindeki evine koma halindeyken dönmüştü.

Eve gelmeden önce sağlık kontrolü yapılan Warmbier'e doktorlar ciddi beyin hasarı teşhisi koymuşlardı.

Kuzey Kore daha önce Wambier'in botulizm hastalığına yakalandığını belirtmiş, Wambier'in ailesi ise oğullarına uyku ilacı verildiğini ve bir daha uyanamadığı iddia etmişti.

Kuzey Kore, daha önce Warmbier'in 'insani nedenlerle' serbest bırakıldığını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Bu böcek ülkeyi haritadan silmek lazım
insanoğlunun zalim yönü her zaman ağır basıyor. halbuki dünyayı zindan haline çevireceğimize cennet haline de çevire biliriz. ama nerde.....
Allah rahmet eylesun
Allah rahmet eylesun. Sonuçta o da adem çocuğu da
Amerika denen ülke,her ülkenin iç işlerine karışmak için ,casus yollarsa,yolladığı casusun cesedini alır.
dünyada ortadoğudan daha beter olan tek yer, şu anda bu konuda lider konumda...
Hayvandan daha betersin kuzey Kore
Yanındaki askerlerin yüzlerine bakınca ne olduğunu tahmin etmek zor değil.
Dünyada gereksiz gerginlik yaratan, aslında sabun köpüğünden farkı olmayan bu ülkeyi yok etme zamanı geldi artık.
Ajan zahirlerinden kullanılmıştır muhtemelen.Göz göre göre kıçı kırık kore amerikaya kafa tutarken sen amerikalı 1 kişiyi ülkene alma bakalım neler oluyo
Diğer Haberler