Malezya, FETÖ'cüleri Türkiye'ye iade etti

Malezya Emniyet Genel Müdürü Halid Ebubekir, ulusal güvenliğe tehdit oluşturdukları gerekçesiyle geçen hafta gözaltına alınan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi 3 Türk vatandaşının Türkiye'ye iade edildiğini açıkladı. 'Gözaltındaki 3 Türk vatandaşı, dün gece Türkiye'ye iade edildi' açıklamasında bulunan Ebubekir, sosyal medya açıklamasında, "Turgay Karaman", "İhsan Aslan" ve "İsmet Özçelik" adlı Türk vatandaşlarının Türkiye tarafından arandığını belirtti.

"New Straits Times" gazetesinde yer alan habere göre, Ebubekir, gözaltındaki 3 Türk vatandaşının dün gece Türkiye'ye iade edildiğini söyledi.

Ebubekir, sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Turgay Karaman", "İhsan Aslan" ve "İsmet Özçelik" adlı Türk vatandaşlarının FETÖ'ye mensup oldukları gerekçesiyle Türkiye tarafından arandığını belirtti.

FETÖ üyelerinin ülkelerine iade edilmeleri için Göçmen Bürosu yetkilileriyle iş birliği yaptıklarını kaydeden Ebubekir, Türk vatandaşlarının geçen hafta ulusal güvenliğe tehdit oluşturdukları gerekçesiyle gözaltına alındıklarını anımsattı.

Türkiye'ye iade edilen FETÖ mensuplarından Karaman'ın İpoh'da faaliyet gösteren uluslararası okulun müdürü, Özçelik'in akademisyen, Aslan'ın da iş adamı olduğu belirtildi.

Karaman ve Aslan 2 Mayıs, Özçelik de 5 Mayıs'ta ulusal güvenliğe tehdit oluşturdukları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
güleyimi aglayayımı bilemedim ülkemin haline bak
Yih be.. Malezyalı bile vermiş.. Bizim AKP liler zırnık koklatmıyor.. AKP içinde sanki fetocu yok.. Bizde yedik..
Bunlar harbi malmış ne işleri var malezyada hani yunanistandaki almanyadaki fetöcüler bunlar yem heralde
bu adiler dünyanın her yerinde bilmiyor musun .
Vermeselerdi iyi idi serbest kalacaklar simdi
hıah. dış politikamız meyve vermeye başladı. :)
adalet bakanın bir lafı var aklamagelmişken sölğim alnı zecdeye değenşerden zarar gelmez diye ses etmedik göz yumduk allah bizi afetsin diye bir lafı var.böle bir politikacının hatta adalet bakanın lafı sonrda pisliklerle uğraşyoruz ne dğim adalet bakanı sizlerde fetö göz yumdunz kendi deyiminzle ölen vatandaşa oldu sizn karınz ne ?
Demek ki malezyadan üstünmüşüz
En salak FETO CULAR BUNLARMIŞ BEYA :)
Diğer Haberler