Meksika'da mahkemeden iğrenç karar: Cinsel haz almıyor diye...

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre; Meksika'da mahkeme, okul çağındaki kız çocuğunu kaçırıp tecavüz eden bir genci cinsel haz duymadığı gerekçesiyle serbest bıraktı. 21 yaşındaki Diego Cruz, Veracruz’un önde gelen ailelerine mensup dört kişilik bir arkadaş grubunun üyesiydi. Sosyal medyada “Los Porkys” takma adıyla anılan arkadaşlar, özel okuldan sınıf arkadaşlarını 1 Ocak 2015’te yeni yıl partisinden ayrılırken kaçırdılar.

Meksika'da mahkemeden iğrenç karar: Cinsel haz almıyor diye...

Yargıç Anuar Gonzalez, dün kamuoyuna açıklanan kararında, “Cruz, mağdurenin memelerine dokunmak ve parmaklarıyla penetrasyon yapmakla suçlanmasına rağmen, cinsel bir kasıtla hareket etmedi. Bu nedenle cinsel saldırıdan suçlu bulunmadı” ifadesine yer verdi.

İNSAN HAKLARI AKTİVİTLERİ TEPKİLİ

Olayın ardından İspanya’ya kaçan ve daha sonra Meksika’ya iade edilen Cruz’un serbest bırakılması, insan hakları aktivislerinin tepkisiyle karşılandı.

Meksika mahkemesinin bu kararı, ülkede “nüfuzlu kişilerin hukukun üstünde olduğu yönündeki” kanıyı daha da güçlendirdi.

'BU CİNSEL TACİZ DEĞİL Mİ ŞİMDİ?'

Cinsiyet meseleleri üzerinde çalışan Estefania Vele Barba, tepkisini “Ona cinsel anlamda dokundu fakat haz duymadı. Bu cinsel taciz değil mi şimdi?” diye dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bir ara Türkiyede sandım.
Meksika türkiye olsa söverdiniz anasını satayım nasıl kanun var nasıl nizam ulan RTE Diye yazıp dururdunuz Meksika ya kimse bir şey yazmıyor ordaki kadınlar kadın değilmi onlarda anne onlarda insan biraz duyarlı olun lütfen......
Hayret türkiye değil.
Diğer Haberler