Melih Gökçek'in Irma Kasırgası için 'bela' tweetine ABD'den yanıt

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'e, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, ‘daha çok felaketler yaşanması için dua edin' içerikli Twitter mesajının sorulması üzerine, "Ben inançlı bir kadınım ve umarım o dualara kimse kulak asmaz" diye yanıt verdi.

Basın toplantısında Nauert'e, Gökçek'in takipçilerine, ‘Irma ve Harvey kasırgasına benzer daha birçok felaket yaşanması için dua etmeleri' çağrısında bulunduğu tweet'ine dair yorumu soruldu.

"UMARIM O DUALARA KİMSE KULAK ASMAZ"

Nauert, gazetecinin sorusunu bitirmeden araya girerek, ‘Ben kendim inançlı bir kadınım ve umarım o dualara kimse kulak asmaz. Çünkü herhangi bir ulusun trajedi yaşaması için dua edilmesini hayal bile edemiyorum, gerçekten' diyerek tepki gösterdi.

​Nauert, Melik Gökçek'in paylaştığı ‘Allah-u Alem ağzı dualı birileri dua etti ve ABD'de felaketler birbirini kovalıyor. ABD'nin Virginia eyaletinde çatışmalar çıktı. Ricam var. Dua ediniz ve Allah'dan dileyiniz. Bizle ve Müslümanlarla uğraşan devletlerin başına öyle belalar ver ki bizi unutsunlar' ifadelerini kullandığı paylaşımlarını görmediği için, bu konuda daha fazla yorum yapmak istemediğini belirtti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Twitter hesabından yaptığı o paylaşım:

Gelen ilk tepkiler ise şöyleydi:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 107 yorum
LANET OKUYACAK KADAR BASİT ADAMLAR DEMMEKİ BUNALR .
@bizedogrugerekli_2017 BU KARACAHİLİN AÇIKLAMALARINI CİDDİYE ALMAYIN.ASLINDA BİRAZ BİLİMİ ARAŞTIRSA BENİM GİBİ ATESİT VE ÇOK RAHATLAMIŞ HİSSEDECEK KENDİSİNİ.
@bizedogrugerekli_2017 Valla kardeşim kadını kutlamak lazım. Bir devlet yetkilisinin sokak ağzıyla konuşmasının başkasına zarar yerine kendisine iade edileceğini bilmesi lazım. Gökçek sürekli müdahil olmayı seven biri !!
@bizedogrugerekli_2017 hahahhahahaaa yani bilim bütün sorularını yanıtladı öylemi... sen güzel bi aldatmacaya inanmışsın kendini bulmuşsun yada bulduğunu sanmışsın... trajedi var dram var sende.bilim herbulduğu yeni tezin eskisini çürük saydığı bir işlemler bir işleyiş bütünü bilim bile kendinden emin değilken kesin ve sonuç bu diyemezken .. sen emin oldun yaa maşallah be harbi maşallahh... ne kadar zekiymişsin inanmıyorum diyerek rahatlamakkk dötümle güldüm sana çünkü senin düştüğün o çukura bende düştüm tam 1 yıl ateisttim.. yada öyle sandım.. boşluk daha beter.. Allah yardımcın olsun:)))
@berkuygurc ne kadar rahatsın. at babam at. atesit senin dilinle, hapsız,alkolsüz geçiyormu günlerin.
Hırsızlık yolsuzluk adam kayırma yapan geçmişte fetöyle içli dışlı olanları Allah görmüyor mu?
sayın melih gökçek bu dua olmuyor beddua oluyor ve müslüman beddua etmez
@ismailkafali YAV NE TANRIYMIŞ BE.MİLYONLARCA YILDIR İYİ SAKLANIYOR.NEDEN SORGULAYAN VE ARŞTIRANLAR ATEİST,KAFASINI KUMA GÖMEN İNANÇLI OLŞUYOR.DİNLER YAKLAŞIK 2 BİN YILDIR VAR.AMA DÜNYA 4,7 MİLYAR YAŞINDA.NEDEN TANRI MİLYARCA YIL ORTADA YOKKEN.SADECE 2 BİN YILDIR MESAJ GÖNDERİYOR.
arkadaşlar bence abd ye birşey olmasın diye dua edin. onlara gelen zarar senden benden kat ve kat çukacaktır.
@berkuygurc senin kapasiten dünyayla sınırlıda ondan kapasıteni kuranı yuce ruhuyla bırlestırmeyı denemelısınkı cogu kuran arastırmacı yabancılar islama yönelmektedirki onlar profosor sense yanına bile yaklasamıyacak kadar cahil cemberek birisin...
@berkuygurc ”Beni en çok şaşırtan şey, bir kimsenin, Allah’ ı bilip, O’na isyan etmesi; Şeytan’ı bilip ona itaat etmesi ve dünyayı bilip ona meyletmesidir.”
@berkuygurc şeker kardeşim, Allah ve din konusunda ahkam kesmeden önce bir araştır. Birincisi dünyanın yaşı 4,7 milyar değil. İkincisi Dinler 2 bin yıllık değil. Yeryüzüne Din Hz. Adem ile gelmiştir. Yani İnsanlığın başlaması ile. Hangi akılla dinlerin 2 bin yıllık olduğunu söylüyorsun. İlla Ateistlik yapacaksan önce araştır. Sonra gene istediğin kadar Ateistlik yap. İnançlı insanlar kafasını kuma gömenler değildir. Zira bir tablonun bile çizeri (ressamı) varsa, Kainatın da bir yaradanı vardır diye düşünenlerdir. Bunu o kafana böyle sok.
Yıllardır Müslüman ülkerine bela okuyan ABD'ye bir dakikalık bela içerikli tweet atmak mı çok koydu..Bir de buna kızan bizim içimizdeki zındıklara bak ..
@alaaddinyucesoy peygamber efendimiz buyuruyorki verecek sadakanız yoksa yahudilere beddua edin
@ata_ataboylu_1978 Öncelikle sizlerin müslümanlıkla alakalı olup olmadığınızı sorgulayın ki Allah bile beddua okunmamasını emreder. Çünkü Beddua döner dolaşır bedduayı yapan zata yapışır.
@alaaddinyucesoy dünyaya o kadar cok peygamber gelmıskı gelenlerin hepsi beddua etmıs sadece bırı harıc peygamberimiz hz. muhammed yani beddua sana döner diye bişe yok almayacaksın mazlumun ahını cıkmayacak aheste aheste anladınmı....
@alaaddinyucesoy BURDA HATA VAR BEDDÜA EDEN KİŞİ DAVASINDA GERÇEKTEN HAKLIYSA VE KARŞI TARAFIN YAPTIĞI EZİYETLERİNE DAYANAMIYORSA BEDDUA YERİNİ ER GEÇ BULUR AMA BEDDUA EDEN KİŞİ DURUP DURURKEN HER ŞEYE BEDDUA EDERSEKİ OZAMAN SENİN DEDİĞİN GİBİ GERİ DÖNER SAYBİNİ BULUR YANİ ŞUNU ACIKLAYALIM KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR SÖZ SÖYLERKEN LAF EDERKEN KONUŞURKEN DİKKAT EDELİM İNSAN KENDİSİNE EDİLMEYECEK LAFALARI VE YA KÖTÜLÜKLERİ BAŞKASINA ETMESİN DERİM İNSANIZ İNSANCA KOUNUŞALIM DİYE BİZLERE ALLAH İRADEYİ AKILI DÜŞÜNCEYİ VERDİ BİZLER İNSANIZ HAYVANLAR KOKLAŞA KOKLAŞA İNSANLAR KONUŞA KONUŞA ANLAŞSIN DİY
@benbilirbensoylerim o nereden çıktı? Resullullah efendimiz verecek sadakanız yoksa insanlara iyilik ediniz. Zira iyilik yapmak sadakaların en hayırlısıdır. demiştir. Kendinizden hadisler uydurmayın.
@ata_ataboylu_1978 sen kimin yahudi oldugunu bilmiyorsun
@alaaddinyucesoy Rabbim insanlardan iyilik, doğruluk isterken sen nasıl rabbimden birisinin kötülüğü için istekte bulunursun. Sadece haksızlığı yapan kişinin ıslahı, kötülüklerden arınması için istekte bulunabilirsin ki sana ve çevreye daha fazla zarar vermesin.
@benbilirbensoylerim bu eğer sahih bir hadis_i şerif ise bunu ispatla bize. eğer ispatlayamazsan çok büyük günaha giriyorsun. Alemlerin efendisi peygamberimiz böyle birşey söylememiştir. bu cümle onun fıtratına ters..
@benbilirbensoylerim uydurma hadislele amel etmeye devam edin siz....Peygamber öyle bir söz söyler mi?
İşte Türkiye yi şu anda yönetenlerin zeka seviyesi. her yağmurda Başkentin deniz olması hangi bedduanın sonucudur acaba?
@hasananbar O BEDDUALARIN SONUCU DEĞİL..! BİM MARKETİN POŞETLERİ YAĞMUR SUYU OLUKLARINI TIKIYOR...BİRDE ÇOCUK BEZLERİYLE KADIN PEDLERİNİ LAĞAMA ATANLAR VAR...
@yaltar77 Başkankentin deniz olması bunlardan mı kaynaklanıyor ? Neden doğruları söyleyenleri kovma adetinizi terk etmiyorsunuz. Bedduayı kimse tasvip etmiyor. Siz mi tasvip ediyorsunuz.
sayın melih beyin kendi isteyecek yüzü yok demek ki ağzı dualı başka insanlardan dua da demeyelim beddua istiyor müslüman olan alnı secdeye giden ne olursa olsun bir başkasının kötü olması için dua eder mi Rabbim bizim bu kadar günahlarımıza rağmen ekmek aş veriyor da sizlere ne oluyor
senden iyi belamı var ankaranın başına bela oldun 30 yıldır
Melih Başkan...Allah var kaile yok... gökden indirir belayı yerden çıkarır belayı.. ''O'' ne derse o olur.... Herkes kendi günahı kadar bela beklesin..
CAHİL TOĞLULULUĞU ONLAR KENDİNİ BİLİYOR KİM OLDUKLARINI YAZMAMA GEREK YOK
HİÇ BİR MÜSLÜMAN BİR CANLININ CANIN YANMASINI VE ZARAR GÖRMESİNİ İSTEMEZ "Ben inançlı bir kadınım diyen bayan abd nin ırak, süriye afgan filistin ve dah bir çok ülke akan kan alınan canlar cignen namuslar öltürülen çocuklar sizin inancınızın neresinde İNŞALLAH KENDİMİZİ BİR SORGULAR DOĞRUYU BULMA VE DOĞRUYU UYGULAMA GÜCÜ BULURSUNUZ BİZLER KASIRGADA ZARAR GÖREN İNSANLARADA GEÇMİŞ OLSUN DER CENABI ALLAH ONLARIN YARTIMCISI OLSUN DERİZ CENABI ALLAH ABD YÖNETİÇİLERİNİDE ISLAH ETSİN
dini anlayış sapması olunca boyle oluyor
Sen önce kendi yönettiğin belediyeye bak. Her yağmurda okyanusa dönüyor Ankara. Sana kimler dua etsin onu düşün önce. Doğal afet Allahtandır ve yaradan senin iğrenç dualarınla hareket etmez
Melih Bey'e laf söyleyenler. Arakan'da canlı canlı ayakları, elleri, boğazları kesilen insanları görüyormusunuz. Siz AKP düşmanlığından insanlığınızı unutmuşsunuz. Allah Künfeyekundur. Dilerse değil Amerika tüm dünya üzerinde yaşayan ve müslüman düşmanı olanları kahruperişan eder. Bende müslümanlar için dua Amerika ve tüm islam düşmanları için yaşasın cehennem diyorum....
@ismail75200 Kardeşim duayı da bedduayı da millete ya da inanca göre etme. Gavurun adaletlisi olup da Müslüman'ın zalimi de var dünyada. Duayı mazlum, bedduayı zalim için et.
@ismail75200 Peygamber Efendimiz: "Kul, herhangi bir şeye lânet ettiğinde o lânet gökyüzüne çıkar. Semanın kapıları ona kapanır. Sonra yere iner, yeryüzünün kapıları da ona kapanır. Sonra sağa sola bakınır, girecek yer bulamaz da lânet edilen kişiye döner. Eğer gerçekten lânete lâyık ise onda kalır, değilse lânet edene döner." buyurmuştur. Beddua ettiğin kişiler ya bedduayı haketmiyorsa? Mazluma beddua zalimin, acize dil uzatmak yine acizin işidir. Hadi kal selametle
@aren_dagtekin_1987 Bize beddua yakışmaz amenna...Ancak o savunmasız insanların dramını gördükçe ve yapılanın müslüman düşmanlığından başka bir şey olmadığını anladıkça, bedduadan başka bir şey gelmiyor elimizden..Bu da bir şeydir bence...
ulan NALET BASIN ve onun yalakaları ABD.komple çamura sele batsın iyi olur ALLAH (cc) bu şerefsizlerin başından belayı eksik etmesin inşallah.gökçeğe cevap yazmışta iyi bok yemiş ulan şerefsiz kanı şüpheli Irakta,Suriyede,Somalide,Afganistanda,Çeçenistanda,Arakan da ölenler kedi köpekmi bu ölenlerin kanları bu ABD.köpeğinde İsrail Lanetlisine İngiliz Şerefsizinde vede diğer ab.ülkelerinde adamlar müslümanların öldürülmesini teşfik ediyor para silah ne isterlerse yardım ediyorlar.bende bunların ülkelerindeki felakete ah vah mı diyeceğim lan alayı GEBERSİNLER de insanlık rahatlasın
melıh efendı gerçek Müslüman olsa böyle beddua etmez
yiğit başkanıma %100 katılıyorum.o duayı ben etmiştim.iyi ki bizleri yönlendirdiniz.
Ağız ishali olmuşsun!!!!!! Yaşından başından utan. Allah herkesi doğal afetlerden korusun.
AZINA SAĞLIK MELIH GÖKÇEK DURMAK YOK, YOLA DEVAM ...!!
peki bizim başımıza yağan dolu neydi bizler çokmu temiz insanlarız yani ayrıca melih gökçek kim oluyo
Hayır dile komşuna,hayır gelsin başına demiş atalarımız,ama nerdeee bu adamın sıfatından hayırlı bir şey beklenir mi.
MÜSLÜMANIZ DEDİĞİMİZ ÜLKEMDE MÜSLÜMANA BAK...BEDDUA EDİP REZİL EDİYOR BİZİ. BİZ KOMŞUSU AÇKEN TOK YATMAYACAK BİR DİNİMİZ VARKEN... MÜSLÜMANLIĞIVE ÜLKEMİZİ REZİL EDİYORSUNUZ
Allah melih gökçeğe en büyük belayı versin tez zamanda,bu nasıl insanlık dışı bir düşünce. orada hayatını yitiren bir sürü masum vatandaş var. Bizi bu duruma düşüren abd değil, hırsızlık yapan siyasilerimiz, siyasetlerini onurlu bir şekilde yapmayan siyasetçilerimizdir.
genel duruma bakılırsa belaların çoğunu bize veriyor. Bari onlara akıl da vermiş.
senin Dunaların kabul olsaidi sen kim bilir neler yapardın. ama senn gibilern duaları kabul olmaz zaten.
@orhin27 gökten kemik yağardı... diye devam edeceksin sandım :)
bu memlekti parsel parsel peskes cekenlere beddua etmek daha uygun olur.
iŞTE BÖYLE BİR KAFAYA SAHİP akp Lİ KİŞİ aNKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇENLER UTANSIN
bu nasıl bir ahmaklıktır anlam veremiyorum...
Hergün şehitlikten geçerken dua ediyorum. Allahım müslümanlara birlik güç kuvvet nasib et kafirlerin oyunlarını boz. amin.
@mattik bu şekilde olabilir Allah kabul etsin , ama diğer türlü bana ters ...
bu adamın işi gibi twit atmak zaten hiçbir işe yaradıgı yok
benim şuan sana Melih Gökçek Allah tez zaman da seni cehenneme yollar aminnnn
Allah cümlemizi ıslah etsin... Her görüşe inanca saygım vardır. İnsan olmanın vasıflarını taşıyan her birey ölümü hele ki bu tür olayları arzu etmez. Müslümanlık sadece islami şartları yerine getirmekle olmaz... İslamın ahlaki yönünü unutmuş herkes...
yav gökçek sende kafa harbi çalışmıyor..abd nın zengınlerıde sen gıbı dua edıyor..daga fazla yıkılsında daga fazla iş çıksın diye..yenı dünya ekonomısıne bellı kafan basmıyor..
Ben elhamdülAllah müslümanım ve SADECE ahlakı ile insanları etrafına toplayan bir peygamberin ümmetindenim . O yüzden müslümana beddua okumak yakışmaz ıslah talebinde bulunmak gerekir BENCE ... İşte bu ve buna benzer eylemlerden dolayı insanlar ACABALAR la İslam a bakıyor . Bu nedenle hareketlerimizde kimliğimizi gözardı etmeksizin davranmalıyız BENCE ...
MASUM İNSANLARIN ÖLÜMÜNE SEVEN İNSAN MÜSLÜMAN OLAMAZ, İNSAN HİÇ OLAMAZ !
melih suç sende değil suç seni adam zanedip oy veren zihniyette fetocu melih
hiç merak etmesinler her abd ki felaketini duyan beter olsunlar diyor.
Meseleye sadece insan gözüyle baksak !... Ne müslümanı ne hıristiyanı ne Amerikalısı ne Türkü???? Birazcık içinde insanlık kırıntısı olanlar bile bu siyasi dansözün dediklerini ciddiye almaz.
1 milyon zalimin içinde 1 Masum varsa O 1 Milyon için dahi genelleme yapılmaz. Bir Müslüman Hayr'a dua eder . gerçi Sizin hocanız size Beddua ediyordu doğruya. AMERİKADAKİ! Utanmaz adamlar. Devletin kademelerine getirilmiş yada bir şekilde gelmiş insanlarsınız. Koskoca Türkiye ile uğraştıklarını söyleyip Siyasi askeri vs hiç bir müdahalede bulunamıyorsunuz değilmi ? Niye ? bir rus uçağına 24 saat elektirik gitti şimdi neler neler gider değilmi. SİZ SİZ SİZ. BU HALE SİZZZ GETİRDİNİZ SİZZ! HİÇ BİRİNİZ BİR ERBAKAN DEĞİLSİNİZ
Ankara'lıyım , başkan hiç olmadı hiç ..
seninle kim uğraşabilir 33 yıllık ölümsüz başkan sen muhtemelen türkiyenin amerikanın ve irlanda nın yıkıldığını görürsün
Müslümanla uğraşanın Allah belasını versin iki cihanda rahat edemesin Allah kime ne vereceğii biliyorda İlam dünyasında iş yok
@erosstigmate_2017 bela okunmaz kendi başına verir demedi mi büyükleriniz size
Diğer Haberler