Mısır'da polis aracına saldırı: 25 ölü

Mısır'ın Sina bölgesinde iki polis aracı pusuya düşürüldü. Roket güdümlü silahlarla düzenlenen saldırıda 24 polis yaşamını yitirdi.

Mısır'da polis aracına saldırı: 25 ölü

Geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana bine yakın kişinin yaşamını yitirdiği Mısır'da şiddet olayları devam ediyor. Mısır'ın Sina yarımadasında meydana gelen patlamada 25 polis öldürüldü. Saldırının kim tarafından gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor.

Mısır'da haklarında tutuklama kararı çıkarılan Müslüman Kardeşler üyelerinin başkent Kahire'deki Ebu Zabel cezaevine nakledildikleri sırada meydana gelen olayda da 36 kişi öldürüldü.

İHVAN YETKİLİLERİ SUÇLADI
Müslüman Kardeşler üyelerinin hayatlarını kaybettiği olayda güvenlik güçlerini suçlayan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Hukuk Komisyonu Başkanı Muhtar el-Aşri, Mısır makamlarının darbe karşıtlarını tasfiye etmeye çalıştığını öne sürdü.

Aşri, bu tür eylemlerin kasten adam öldürme sınıfına girdiğini ve son olayla darbe karşıtı göstericilere karşı işlenen suçlara bir yenisinin eklendiğini iddia etti.

'ABD'DA YARDIMI KESELİM' TARTIŞMASI
Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamın ardından ABD Kongresi'nde de, Mısır'a yönelik 1.6 milyar dolarlık yardımlara karşı çıkışlar artıyor.

ABD Kongresi, Obama yönetiminin, Mısır'a yönelik yardımları devam ettirip ettirmemesi konusunda ikiye bölünmüş durumda ancak son yaşanan katliamın ardından yardımların kesilmesi veya durdurulması yönünde görüşler ağırlık kazandı.

Senato Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul, Obama yönetiminin izlediği politika nedeniyle ve özellikle de ABD destekli Mısır tankları caddelerde gezerken, ABD'nin Mısır halkının dostluğunu kazanmadığını belirterek, "ABD'nin Mısır'a yardımları sona ermeli" dedi.

Komite'nin Kıdemli Üyesi Bob Corker ise son olaylardan sonra Kongre'nin tatilden döndükten sonra Mısır'a yönelik gelecek yılki yardımları tekrar değerlendireceğine inandığını belirtti.

MCCAIN: YARDIMLAR KESİLMELİ
Mısır'a giden Senato Silahlı Kuvvetler Komitesi Kıdemli Üyesi Cumhuriyetçi Senatör John McCain de bu ülkeye yardımların kesilmesi gerektiğini, katliamı seyretmenin ABD'nin savunduğu tüm değerlere aykırı bir durum olduğunu belirtmişti.

LİBYA: MISIR'IN İÇ MESELESİ
Libya hükümeti ise, Mısır'da yaşanan olaylara ilişkin tarafsız bir tutum sergilediklerini, darbe karşıtı göstericilere yönelik müdahaleleri destekledikleri yönündeki iddiaları kabul etmediklerini belirtti.

Hükümetin resmi internet sitesindeki açıklamada, "Mısır'da siyasi açıdan yaşanan olaylar iç meselelerdir. Libya devleti olarak bu meselelere karışmayız" denildi.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
mısır ordusu, ülkesindeki müslüman geçinen teröristleri, en kısa zamanda temizler inşlh
Birgün bizde sizin zihniyetinizi olmadı sizi temizleyeceğiz inşallah !
hem müslümanlara terörist diyorsun hemde bir müslüman gibi inşlh diyorsun.buyur işte iki yüzlü bir kişi...ne kadar zeka seviyen geri görüyorsun değilmi.
sende temizlen
ülkemizde de müslümanım deyip de islam düşmanlığı yapanlar temizlenir bir gün inşallah
Mısırda bu askeri yönetimi devirebilirlerse siz o zaman görün esas katliamları.
şimdi senin o katliamcılardan farkın kaldı mı? kısasa kısas tüm dünyayı kör eder
müslümanlar hıristiyanları katleder diyosun yaani ölemi ?
İNŞALLAH KENDİ MEMLEKETINDEKİ TERÖRİSTLERİ EN KISA ZAMANINDA TEMİZLERLER
münafık kardeşlerin kökü kurutulsunkı dünya rahatlasın.hiçbirinin suratında hayır yok.hepsinin suratı şamşeytanı gıbı.bizdekılerde dahil
sen de dahil , kimden bahsediyorsan artık ,
çok doğru söylüyorsun.
reha6354!! nie bu kadar gocundun ki, sen de mi münafıksın? bu kadar gözü kapalı hareket edilebilr." sen de dahil, kimden bahsediyorsan artık". böyle bir körlük daha evvel vuku bulmamıştır. gaflet ve dalalet gözlerini kapatmış fakat bir silah da senin kulaklarının yanında patlarsa uyanacaksın sanırım. İnş. o saate kadar uykuda kalmazsın.
Müslüman ülkelerdeki liderlerin sağ kulağını kesip sol kulağına dikeceksin . Diğer yöneticilere ve Dünyaya küpe olsun ki ,Allah,peygamber ve kitapla uyutarak ülke yönetilemeyeceğini anlasınlar.
kekşke ALLAH, PEYGAMBER ve KURAN ile yönetseler
..sizin gibilerin hayallerinde sizden olmayan fikirleri asmak ve kulaklarını kesmek var..vahşet kelimesi dile geldiğinde bunu islam harici kişiliklerde görebiliriz....siz yaşatmayı değil öldürmeyi seçmişsiniz...ne adalet ama...sizemi güveneceğiz ? aslaaaa...geçtiğimiz 80 yıllık cumhuriyet dinsiz kitapsız yönetildiği için dünyanın sekizinci harikası olan bir devlet statüsü kazanmıştık çok haklısın..
Su dünyada israil ve amerika olmasa dünya baris içinde yasar.
NE KADAR AKPLİ VARSA ALLAH BELASINI VERSİN ,HEPSİ VATAN HAİNİDİR
siz hep dersiniz ya vatanın polisine saldıranlar teröristtir. sizler gezi eylemcilerini terörist ilan ettiniz peki bunlar nedir sizce. Mısır ordusu bence dümdüz etmeli hepsini. kula taptıgınız kadar Allah a tapsaydınız gerçek müslüman olsaydınız bu oyunları İran devleti gibi görürdünüz!
ben bir gezi eylemcisiyim, orduların darbesine karşıyım, bu yüzden mısır halkının yanındayım.. katliamın ideolojisi ve haklı tarafı olmaz sevgili dostum
sivri zekalı, halkın % 55 oyunu almış partiyi kapatıp başkanın hapse atmışlar. Tıpkı % 55 oy almış Rahmetli MENDERES gibi... Bizim 60 senede geldiğimiz yere inşallah onlar daha kısa sürede gelirler.
hadi ordan.kitapsızlar.binlerce masum öldürüldü.e napacaklardı gelin bizi öldürmeye devem edin mi diceklerdi.dişe diş kana kan intikammmmmmmm.gezi zekalılar dua etsin ki sisi gibi bir diktatör yok burda.yoksa hepsinin kafası koparılırdı.
Hale bak. Hepsi müslüman ! iki tarafta Allahu ekber diye bağırıyor. neden bu kadar geri kalmışlık neden bu kadar körlük...
eğitim eğitim eğitim....kafaların değişmesi lağzım..eşit paylaşmak lağzım...para ön planda olmaması lağzım.. insanlara insan olarak değer vermek lazım.. v.s v.s.
SİSİ ANLADI MURSİNİN YAHUDİ ABD TAŞERONU OLDUĞUNU ÜLKEYE EL KOYDU ,ÜLKEYİ KURTARMAK ADINA YAPILAN BUNCA OPERASYONLAR MISIRA İHANET EDEN HAİNLER İÇİN,BAKMAYIN AKP YANDAŞ MEDYAYA ŞİŞİRİYORLAR HABERLERİ,MISIRDA UŞAKLARIN YENİLGİSİ İLE SON BULACAKTIR BU OLAYLAR...
kendileri yapmıştır Müslüman kardeşlerin üzerine yıkmak için
allah belalarını veriri inş.
şimdi nedicek bu yandaşlar bakalım
orda binlerce silahsız taşsız mısırlı çoluk çocuk demeden darbeciler tarafından katledildi. gelmişsin bide utanmadan 25 kişi ölmiş diye bunun hesabını yapıyorsun allahsız. yanımda olsan kafanı gövdenden ayırırdım
neyin kafasındasın...
casper7263 admlarda kafa yokki koparasın kardeş. onların kafası erceb ile fetoş ile çalışır
para için ülkesini vatandaşını satanları tarih affetmez.
vurun kardeşler...
(Münafıklar) Onlara seslenirler: "Biz sizlerle birlikte değil miydik?" Derler ki: "Evet, ancak siz kendinizi fitneye düşürdünüz, (Müslümanları acıların ve yıkımların sarmasını) gözetip-beklediniz, (Allah'a ve İslam'a karşı) kuşkulara kapıldınız. Sizleri kuruntular yanıltıp-aldattı. Sonunda Allah'ın emri (olan ölüm) geliverdi; ve o aldatıcı da sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak, hatta masumca sizden görünerek) aldatmış oldu." (Hadid Suresi, 14)
bir ulkede ic savas , bir ulkenin baska bir devletle savasmasindan dahada kotudur..cunku dostta icinde gezer dusmanda...kiyamet alametine dogru gidiyoruz..sonumuz hayrolsun INSAALLAH...
Rejimin köpeklerine sevindim ama onlarında aileleri var yazık genede,bence onları vuran gene kendi adamlarıdır,daha çok katliam yapmak için planladı firavunun çocukları
FİRAVUNLARIN LAERIN KARŞISINA BİR MUSA DA CIKACAKTIR.HİÇ ŞÜPHE YOKTUR. MÜSLÜMANIN YARDIMCISI ALLAH DIR. ER VEYA GEÇ ZALİMLER HELAK OLACAKLAR.NİYE ÜZÜLELİM ŞEHİT İN GİTTİGİ YER CENNET YA SİZİN GİTTİGİNİZ YER...........
MISIRI DAHADA KARIŞTIRMAK İSTEYEN DIŞ GÜÇLERLE İÇERDE BULUNAN İŞBİRLİKCİLER MISIRI TAMAMEN YIKMAYA ÇALIŞIYOR ASKERİ YÖNETİMİN ELİNİ ÇABUK TUTUP RADİKAL KARARLAR ALIP GİRİŞ ÇIKIŞLARDA KUŞ ÜÇÜRMAMASI GEREK ORADAKİ ATEŞİ KÖRÜKLEYECEK BÜTÜN UNSURLARA KAPILARINI TAMAMEN KAPATMASI GEREK KIŞKIRTAN ÜLKELERDEN ELÇİLİKLERİNİ KAPATMALI YANİ İSTİKRARI SAGLAYANA KADAR DIŞ DÜNYA YA KAPILARI KAPATMALI İÇERDEKİ RADİKAL ÖRGÜTLERİ TAMAMEN BİTİRMELİDİR.
çapulcuların ağzı kulaklarına varıyormu acaba? Mısırın Tayyibi yıkıldı diye sevinenler napıyor acaba
göbek atıyoruz ne olacak...
müslümanların düşmana ihtiyacı yok ki biz bir birimizi zaten yok ediyoruz maşallah.ALLAH(C.C)bizlere akıl fikir versin.şii diyoruz hanefi diyoruz alevi diyoruz sunni diyoruz aynı kitaba aynı peygambere (S.A.S).AYNI ALLAHA(C.C) İNANIYORUZ .AMAAAAAAA ölmeye gelince illa müslüman elinden ölmek gerekiyor herhalde. yaaaaaaa akıllanın artık bu kadar salak olmaya ne gerek var.birlik olmak gerekir
o dediğin birlik peygamberin ölmesiyle son buldu..bknz Ali olayları... hz peygamber öldü arkasından hemen başladı ülkeyi kim yönetecek diye...o onu öldürdü o bilmem kimi bıçakladı derken pis araplar bi bakmışlar cahiliye dönemininde gerisine düşmüş...
AKP'nin destek verdiği Mısırlı VANDALLAR. Darbeden yana değiliz, Gezi eylemcileri için hükümet ve onların yardakçılarının kullandığı VANDALLAR gibi sözleri şimdi de Tayyip çıkıp Mısır'daki eylemciler için kullansın, Yer mi?
tek fark var güzel kardeşim. bizde olayı provake edenler orada başarılı oldu. olan bu. bunların 3-5 milyonunu öldürelim ülke daha kolay idare olur diyenler kendi vatandaşını hunharca katledebilen canavarlarla bu hükümeti bir tutmak en hafif ifade ile ahmaklık olur.
Bu işi İsrail'den başka kim yapacak,bu durum israil'den başka kime yarayacak ki?
ELALEMİN DERDİ BİZİ RECEBİ VE KILLARINI GERDİ BİZENE LAN NEYAPARLARSA YAPSINLAR
olması istenilen buydu yavaş yavaş oluyor kargaşa anarşi istkrarsızlık ömrübillah iflah olmazlar ırak libya mısır suriye bu gidişle yakında TÜRKİYE
durmak yok yola devam .... dimi ?
RECEP SULTAN OARAYADA KİMSEYE SORMADAN PARA VE SİLAH YARDIMI YAPMASIN
YORUM YAPAN ARKADAŞLAR, DÜNYADA OLAN HER KARIŞIKLIĞA DUYARLI OLALIM. AMA KARIŞMAYALIM. MISIR, ARJANTİN, BREZİLYA, DÜNYADA 190 DEVLET VAR. HER DEVLETTE OLAN OLAYLARA KARIŞIRSAK, DIŞİŞLERİ BÜTÇESİ YANDI. ARAPLARIN SORUNUNU, ARAPLAR ÇÖZSÜN. BİZ ENERJİMİZİ MÜTTEFİKLERİMİZE VE TÜRK DÜNYASINDA OLAN SORUNLARA HARCAYALIM.(BİZİMLE TİCARET YAPANLARA ÇEVİRELİM) BURADA SAVUNDUĞUMUZ O MISIRLI HALK, BİZİM MALIMIZI ALMAZ. BİZİ SEVMEZ. HİÇBİR KÜLTÜREL BAĞIMIZ YOK. BİR KAVGA VAR; ARAP ABİLERİ VE KARDEŞLERİ SEYREDİYOR.ARAP DÜNYASI SEYREDİYOR.(ARAP, BOSNA KATLİAMINI DA SEYRETTİ.)BİZ İSE NEREDEYSE KAVGADA TARAFIZ
türkiyede bir gezi olayı oldu ne kadar polis var sokağa döktü müslüman geçinen devletimiz . şimdi mısırla ilgili ahkam kesiyor . şerefsiz senin yaptığın neydi . eğer sokaklar boşalmasaydı ve sertleşseydiler aynısını belkide daha fazlasını yapacaktı. piç oğlu piç şimdi kıçını yırtıyor mısır mısır diye. ne oldu birgün bu devran dönecek dönecek sıra sanada gelecek unutma herşeyin bir bedlei var ve sen bunu en acı şekilde ödeyeceksin.
Terorist mursi turkiyeden memura isciye verilmeyen paralar akitilarak iktidar edildi. Karsiliginda akp li is adamlarina ihale verdi. Simdi musluk kapaninca basiyorlar feryadi. Allahi kitabi para olan turk sapiklar
siz nursi ve nursi taraftarlarına destek vermekle mısıra kötülük yapıyorsunuz askeriye yönetime el koyduysa bir sorun var demektir siz buıradan el kol hareketleri yaptıkca oradaki insanlarda gaza geliyor sahalarda futbolcular işaretler yapıyor kimse soruşturma açmıyor birseyircinin siyasi sloganı yasak futbolcuya yasak bu nasıl adalet.
Ne sisiyi ne mursiyi desteklemiyorum zerre kadarda umrumda değil mısırda olanlar. Kuzey ırak ta türkmenler öldürülürken,çinde türkler eziyet görürken,kıbrısta katliam varken, bu ölen hani uğurlarına eylemler yaptığınız mısırlılar ve filistinliler ne yapıyordu.Hiçbirşey. Ee biz niye bunlara eziyet ediliyor diye ortalığı ayağa kaldırıyoruz. Bu arapların hepsi ölse umrumda olmaz. Bunlardan ne devlet ne demokrasi nede bir birliktelikl olur.Birbirlerini bile satan bunlar. Sırf müslüman kardeşler birilerinin arkadaşı diye sokaklarda ne işiniz var.
ADIM ADIM İÇ SAVAŞA GİDİLİYOR.BENCE BU DURUM ÇOK YANLIŞ.SEBEBİDE ÇOK AÇIK.İÇ SAVAŞ NE DEMEK.YÜZBİNLERCE İNSANIN ÖLMESİ DEMEK.YANİ KARDEŞ KERDEŞİN KANINI AKITICAK.SONUÇTA O KAZANACAK YADA BU KAZANACAK.NE FARKEDER.KİM KAZANIRSA KAZANSIN İNSANLAR ÖLMÜŞ MISIR HARAP OLMUŞ, MÜSLÜMANLAR BİTAP DÜŞMÜŞ EMPERYALİSTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLMÜŞ OLACAK.MURSİ YANDAŞLARI BU TUZAĞA DÜŞMEMELİDİR.PROTESTOLARI SONA ERDİRMELİDİRLER.SİSİ BU DURUMDA EN FAZLA BİR KAÇYIL İÇİNDE SEÇİMLERE GİTMEK ZORUNDA KALACAK YADA ZORUNDA BIRAKILACAKTIR.MURSİ YANDAŞLARI MUTLAKA İKTİDAR OLACAKTIR.TEK KAYIP BUNUN BİRKAÇ YIL SONRA OLMASI
FIRAVUN SİS NİN İŞİDİR KATLİYAMLARA SEBEP ARAMASINA GEREK KALMADI ARTIK KESİNLİKLE O SİSİ DENEN İBLİS FİRAVUN SİSİ NİN İŞİDİR.
İslam ülkeleri neden hiç huzur bulamıyor diye düşündükmü! Başı Amerikan beşiğinde yattığı Çakalları Kan döktüğü sürece hiç bir zaman da huzur bulamayacaktır. Byarrak OBaBaMa İncir Ağacı dikti ocağa İtaat etmeyenleri Beyzbol Sobası ile balans ayarı yapıp Can verenleri vaftiz edip tesbih çekiyor. Beyinsiz eli satırlı Cani kılıklı Allahtan korkmaz yamyamlar. Din ırk mezhep cemaat ayağına suya sabuna dokunmadan Kardeşleri kırdırıp Kanlarından kırmızı şarap yapıp Oval Ofiste Devlet Başkanlarıyla kucak kucak yapıp keyif çatıyorlar. Kime hizmet ettiğinizi bilebilseniz tövbe eder. Allaha sığınırdınız…
..işte istenilen oluyor..hak arayan silahsız protestolara silahla karşılık verirsen beklenen oyunun içinde bulursun kendini..şimdi bu yangın israile sıçrar ve orayı cayır cayır yakar..mantık bunu gerektirir..nasılsa ölecekler..neden israilide götürmesinlerki..
az bile, kendi silahsız halkını katleden satılmış soysuzlara az bile oh olmuş.
Tabiki hiçbiri olmasın.Ancak,asker ve polis halkı öldürünce tebrik ve kutlamalar var.Yirmibeş polis ölünce orantısız güçmü oluyor.
KENDİLERİ PATLATIP KENDİLERİ SUÇLU İLAN EDECEKLER. TERÖRİST CUNTA! PİS PİS GÜLERKEN DİŞLERİNİZİN ARASINDAKİ İNSAN KANI GÖRÜNÜYOR.
MÜSLÜMAN KARDEŞLER SİLAH KULLANMAZ BU PUSU İSRAİL AJANLARININ İŞİDİR.MISIRDA İÇ SAVAŞ ÇIKMASI ENÇOK İSRAİLİN İŞİNE YARAR.BÖL PARÇALA VE YÖNET PRENSİBİ İSRAİLİN FELSEFESİ NEDE OLSA.
Diğer Haberler