Mısır'da Türk gazetecilere baskın!

Mısır’daki darbe yönetimi İhlas Haber Ajansı’nın Kahire bürosundaki ekipmanlara el koyarak Büro Şefi Tahir Osman Hamde’yi gözaltına aldı.

Mısır'da Türk gazetecilere baskın!

Mısır'ın güneyindeki Luksor kentinde bugün iki Türk turist gözaltına alındıktan bir kaç saat sonra serbest bırakıldı. El Fetih Camisi'nde gözaltına alınan TRT Muhabiri Metin Turan'ın gözaltı süresi ise iki hafta uzatıldı.

Mısır güvenlik güçleri ve Baltacılar tarafından Mısır’da görev yapan gazetecilere uygulanan baskı artarken, son olarak İHA’nın Kahire bürosu da güvenlik güçlerinin engellemelerine takıldı. İHA’nın dünya televizyonlarına yayın hizmeti sağladığı canlı yayın ekipmanlarına Mısır polisi tarafından el konuldu.İHA Kahire Büro Şefi Tahir Osman Hamde ise güvenlik güçleri tarafından polis merkezine götürüldü. Büro Şefi Hamde’den halen haber alınamıyor.

TÜRK TURİSTLER SERBEST

Mısır'ın güneyindeki Luksor kentinde ise görüntülenmesi yasak tarihi mekanlarda çekim yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtilen iki Türk turist serbest bırakıldı.

AA'nın haberine göre, Bölge Emniyet Müdürü Tuğgeneral Hüsnü Hüseyin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk turistlere ait kameraların incelendiğini, sakıncalı görüntü ve fotoğrafın bulunmadığının tespit edilmesi üzerine söz konusu kişilerin serbest bırakıldığını söyledi.

GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI
Mısır’da Cumartesi günü El Fetih Camii’nde gözaltına alınan TRT Muhabiri Metin Turan’ın gözaltı süresi savcılık tarafından iki hafta daha uzatıldı. Gözaltı süresinin uzatılmasına gerekçe olarak “eksik belgeler” gösterilirken, Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği savcılık kararına itiraz etti.

Edinilen bilgiye göre, TRT muhabiri Turan’ın dün savcılığa iletilmesi öngörülen dosyası ancak bugün öğle saatlerinde tamamlandı. Bu dosyada Turan’la ilgili Mısır makamlarının “Terörist gruplarla birlikte hareket ettiği” iddialarının yanı sıra, kendisinin verdiği “El Fetih Camii’ne diğer meslektaşlarımla birlikte gazetecilik yapmak için gittim. Gazetecilik dışında hiçbir amacım yoktu. Olaylar çıkması üzerine cami içinde mahsur kaldım” ifadeleri de yer aldı.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
DARBE YAPANLAR NE İSTİYOR.ÜLKEYİ BİZ YÖNETELİM DEMİYORLAR.GEÇİŞ HÜKÜMETİ KURULUP YENİDEN SEÇİM YAPALIM DİYORLAR.BİRİLERİDE DİN ELDEN GİTTİ DİYE ORTALIGI ATEŞE VERİYOR.KİMSE KARIŞMASA ÖZELLİKLE TAYYİP .SULAR DURULUP SEÇİM OLACAK.YAZIK DEGİLİMİ PİSİ PİSİNE ÖLEN ONCA İNSANA.
Darbe yapan Adam seçim yapmaz kardeşim Türkiye de oynanan oyunu göremedigin gibi Mısır da olanı hiç göremezsin .....
peki cem seçimden nursi gene çıkarsa ne olacak.
lan ne dengesiz adamsın sen ,peki mursi havadanmı düştü cumhurbaşkanlığı koltuğuna,seçimle gelmedimi mursi,e o zaman bu darbe ne için yapılmış,siz dünyanya nerenizden bakıyosunuz_?amaç israil
madem bu kadar demokratlar neden görev süresine kadar bekleyemediler. dediğin doğru yazık değil mi bu kadar ölen insana. bu demokrasi adı müslüman olana yok mu ? seçimle geldin ama sen müslüman kardeşsin bu ülkeyi yönetemizsin in bakalım aşağıya ne kadar güzel. tayyip karışmasa diyorsun sular durulacak. sence tayyip var mı diye onlar davalarına sahip çıkıyorlar. iyi düşün.
Aferin Mısır aferin. Ülkenden tüm pislikleri yobazları temizle. Biz darbe yapmadık ülke ne hale geldi asker ne hale geldi. İyi ders almışlar helal olsun. Amerikancılara ve hizmetkarlarına bırakmayın ülkeyi.
Yandaş medyayı atın MISIR dan.
bu gün zındık mursinin fotoğrafı çıkmadı hiçbir haberde ?
Sen Güneyini İsrail in vurduğu SURİYE nin kuzeyinden ÖSO yu destekle Dogusunu İsrailin vurduğu Mısırın Başkentinde Ayaklanmaları detsekle sonra bu tip basit laf oyunları yap ben YEMEM RTE
senin gibi cahilleri kandırırsın sen. israil sisiyi ve esedi desdekliyor zaten . israilin en büyük korkusu halklarının çoğunluğu müslüman olan ülkelerin müslüman halk tarafından yönetilmesi.
gazeteciler ergene kona yardım yapmıştır tutuklanmaları normal biz tutukladık idamlayargıladık idam olmayınca ömür boyuna cevirdik mısır ne yapar bilmem MISIRA LAF SÖYLEMEYE HAKIMIZ YOK NEDİYECEGİZ
iyi yapıyorlar, her yerde yandaşlık sökmez.
TÜRKLÜGÜN NESİNİ KOYDUNUZKİ HALA TÜRK GAZETECİ DİYEBİLİYORSUNUZ HANİ TÜRKLÜGÜ AYAK ALTINA ALMIŞTINIZ E NEREDEN TÜRK GAZETECİ OLUYOR BU ADAM NE DERSENİZ DEYİN SEVMEDİGİNİZ İSTEMEDİGİNİZ BEGENMEDİGİNİZ TÜRK KELMESİNİDE KULLANMAYINIZ.İŞİNİZE GELMEDİMİ ALIN AYAGINIZIN ALTINA TEPELEYİN İZŞİNİZE GELDİMİ BAŞINIZIN ÜSTÜNE KOYUN O ADAM EGER TÜRK GAZETECİ OLSAYDI İŞİNİ HAZIRDA BULUNAN YÖNETİMLE YAPARDIKİ CAN GÜVENLİGİNDENDE İŞ BAŞINDAKİ YÖNETİM SORUMLU OLURDU BİR PROLEMDE ÇIKMAZDI.SURİYEDE AYNISI YAŞANDI İŞ BAŞINDAKİ HÜMETİ BIRAKIP ÖSO İŞ YAPAN GAZTECİR GİBİ.
Başbakanımız ve kahraman polislerimizin hepsi bence Mısıra gitmeli, orada asayişi sağlamalıdır. O zaman hem mısır hem biz rahat ederiz..
ORTADA BİRŞEY OLMASA GÖZALTI SÜRESİ 15 GÜN UZATILMAZ. LÜTFEN MISIR ADALETİNE VE YARGISINA GÜVENELİM. YARGIYA MÜDAHALE ETMEYELİM VE VERECEĞİ KARARLARA SAYGILI OLALIM, LÜTFEN.
Başkasının işine burnunu sokarsan böyle olur.Sanki Türkiye kurtuldu da Mısır kaldı.Millet işsizlikten kırılıyor ülkemizde.Tayyip efendi palavralarla götürüyor rakibi olmadığı için.Bakalım nereye kadar...
yayla finans salağı...binlerce öldürüleni görüyormusun
medyada şaşırdı suriyeyimii haber yapsa mısırımı sizin işinizde zor kardeşimm ama iyii malzeme oluyoor hadi rasgeleee :))
türkiyede maalesefbirçok dengesiz hükümeti kötülemek adına dengesiz yorumlar apıyor neticede onlar türk ve müslüman..
bu TÜRKİYE yobazları,MISIRA gidincemi TÜRK oluyolar,hadi ordan,bırakın bu boş lafları.
rabia işareti yapalım belkı bırakırlar :)
Yaşar bence de ordaki asayişi ancak türk polisi sağlar derhal Başbakan ve kahraman türk polisleri mısır a gitsinler bu sisi gibi çapulcuların baltacılarının hakkından bizim palacılar , türk polisimiz gelir..
türkler hepinizin kellesini alacak az kaldı az mucize gerçekten oldu gördüklerinizi duyduklarınızı unutun arkadaşlar bayankupon diye bir site buldum kadınların açtığı iddaapaylaşım sitesi kadınlar 2 haftada altıyüzelli milyar kazandırmış. hemen siteyi bakın derim zengin olun. BAYANKUPON diye aratın ilk siteye
teyyib bunlara gazı verip yolluyo bok yoluna gidecekler hahahahahahahhah.ulan ne eşşek bunlar hiç teyyibin ipiyle kuyuya inilirmi?teyyible yılanı çuvala koysan yılan kaçar la
işizliktan yoksulluktan şikayet eden mısır gitsin suriyeye gitsin siz siz sisiyi esedi çok seviyorsunuz onlar size iş aş verir
cemaatın foyası ortaya çıktı.. artık terörist muamelesi görüyorlar...
Mısır yakında bu münafık kardeşleri yok eder.. Dini siyasete alet eden herkes yok edilmelidir Yoksa mısır iflah olmaz...
burdan taksım e gzetecı gondermeyenler taa mısır a qazetecı gondermelerı kmın hattii...snuclarına katlanın..
savaş mı istiyorsunuz? come on.
cok mutluyum daha bır yazım yazılmadı cok yanlı bır sıte darbecı
Diğer Haberler