NATO'dan son dakika Hollanda açıklaması

NATO'dan son dakika Hollanda krizi açıklaması... NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, tansiyonun düşürülmesi için Türkiye ve Hollanda'ya çağrıda bulundu.

Reuters'ın haberine göre, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Güçlü münazaralar demokrasilerimizin özündedir fakat karşılıklı saygı da öyle" diyen Stoltenberg, "Bütün müttefikleri karşılıklı saygı göstermeye, sakin olmaya ve ölçülü yaklaşım göstermeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

NATO Genel Sekreteri, "Gerilimin azaltılması ve ortamın sakinleştirilmesi adına artık bizi birleştiren şeylere yoğunlaşmamız önemli" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüşmüştü.

AB KOMİSYONU AÇIKLAMA YAYIMLADI

NATO açıklamasından birkaç dakika sonra ise AB Komisyonu bir açıklama yayımladı.

AB Komisyonu, Türkiye'yi "durumu daha da kötüye götürme riski doğuran, aşırı açıklamalar ve eylemlerden sakınmaya" çağırdı.

AB Komisyonu'nun açıklamasında, "Türkiye ve bazı AB üyesi ülkeler arasında son günlerde yaşanan tansiyonun ardından, konunun daha fazla tırmandırılmasından kaçınmak ve durumun sakinleşmesi için yollar bulmak gerekmektedir" denildi.

AB Komisyonu, sorunlu konuların ancak açık ve doğrudan iletişim kanalları yoluyla çözülebilebileceğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
Akp ve mhp ortak milli ülküsü ve iradesi tek çıkış yolumuzdur. Bu yüzden EVET...
@yatagan509 milli ulku ne la yenimi cikti oda :D
@yatagan509 kimbilir ne çıkarın var iktidar elden gittiğinde ballı kaymaklı işlerinizin sekteye oğrayacağını düşünüyosun mhp nin tabanı hayır diyor sen evet diyceksen tek başına de
ee it iti ısırmaz.. haksızlık yapan hollandayı eleştirmeşlerini beklemiyorduk..
bırakın bu ayakları hepsi aynı
Tansiyonun düşmesini isteyenler önce Hollandalı siyasetçilere şırıngayla kan sulandırıcı versinler.Biz bizdeki muhaliflere müsekkin vermeye başladık.
Israil olayinda, cola içmedik, çocugumuza bez bile almadik. Israil mali diye. Ne oldu. Külhanbeyi ile diş politika olmaz.
Nato nedir ya ? hristiyan birliği , bm nedir amerika birliği . ygs kalem kutusundaki silgi nedir germany silgisi. hala öğrenemediniz bilim ilim üretme olmazsa bu ülke batar. HAYIR !
@a_s_17 maşallah 2001 yılına kadar bilim de çığır açmıştınız da AKP bitirdi. Körlük etmeyin bu devletin şuan ürettiği teknoloji silah ve atılımları göründe ona göre karar verin o zaman. ESKİ YÖNETİM BİÇİMİ BİZİ DAİMA GERİYE GÖTÜRDÜ ARTIK DEVLERİN YÖNETİMİNE GEÇMELİYİZ.
@kriptolojik_2017 silahlardan bahsediyorsun!!türk malımı olduğunu sanıyorsun?
üç gündür oturup düşündüler nasılbir açıklama yapalım diye ancak bu şekilde anlaştılar itli A B zaten birbirlerini ısırmazlar ama korkunun ecele faydası yoktur T Cumhuriyeti büyüyüp geliyor
@safak_ticaret haklisin, daha bugday yetistiremeyen Turkiye buyuyup avrupaya kafa tutuyor, haklisin
@safak_ticaret kimin zoruna gidiyorkii büyümemiz kırmızıya basıyor
@safak_ticaret beğenmeyenler içimizdeki hollandalılar.
biz sizin müttefikiniz falan değiliz artık
ne kahpe bizansınız siz bu işi bu kadar basit oldu bittiye getirmeye çalışıyorusnuz bu olanın bi izahı olmadan türkiyede bunu böle oldu bittiye getirmelerine müsade ederse yazık ya gitmicekti o bakan oraya yada bunun hesabı bi şekilde sorulmalı böle bi şey bi avrupa ülkesine yapılmış olsa bu tepkiyimi verecekti bu godoş deyuslar
Nato Genel Sekreteri üstü kapalı bize, "Çenenizi kapatın oturun aşağı" diyor. Sanki bu gerilimin fitilini ateşleyen eylemleri yapan bir Hollanda yok da, biz sivridilli açıklamalar yapıyoruz.
"BURASI TÜRKİYE Mİ LA" VİDEODAKİ ÇARPICI CÜMLE BU.iZLEYİN,HER ŞEYİ ANLARSINIZ. ORADA OLUR-OLMAZ SEBEPLERSE GÖZALTINA ALINAMAYACAĞINI BİLEN,DEMOKRASİNİN NİMETLERİNDEN YARARLANAN HOLLANDACI VATANDAŞ BİZİ TÜRKİYE'DE TEK ADAM BASKICILIĞI VE KEYFİLİĞİ İLE KARŞI KARŞIYA BIRAKMAK İÇİN "EVET" DEMEYE HAZIRLANIYOR.OLAY BUDUR!
@adigevekil nasıl buldun bu sonucu çok akıllısın ,nasıl bi beyin var sizde hayranım
@terzi_m_2015- Sen önce yazı yazmayı,cümleye büyük harfle başlamayı öğren,sonra kendi beynini o kafanın neresine kaçtı ise bul,ondan da sonra benim beynimi sorgula.
NATA TÜRKİYEYİ SIRADAN ÜLKE SANIYOR HOLLANDA ADAM OLMALI
@otobakimzekayi Sınırlarımızı korumak için bir zamanlar yerleştirdiğimiz Patroid füze savar sistemleri Hollanda dan gelmişti.Bu işler atıp tutmakla değil kafayı çalıştırmakla çözülür.
@atilla_erten ozaman kafanı calıstırda patroit yap...
fevzioğlu orda hayır propagandası yapacak pkk orada propaganda yapıcak sorun yok türkiye cumhuriyeti bakanın konsolosluğa gitmesine izin verilmicek türk vatandaşları köpeklere ısırtırılacak coplanacak yapmayın biraz milliyetci olun bütün dünyanın kınadığı pisliği alkışlamayın yada sevincinizi içinizde yaşayın.
komedi olmuş açıklama. ortam gergin falan değil.. gergin olan ab... sömürgesini kaybetmek üzere evet çıktığı an ;)
Açıklama bile sansasyon çıkaracak nitelikte. Hep Türkiye şöyle kışkırtmasın, Türkiye şu söylemlerde bulunmasın. Kardeşim hırsızın hiç mi suçu yok be.
milli ulku ne la oda yenimi cikti :D
ya arkadaşlar anlayamadığım şey bu hollanda bizim güdümümüzdemi biz ne istersen yapmak zorundamı anlıyamadım
@yedikonuk1973 yedikonuk iyi güzelde adamlar seçim arifesindeler senin kabul edilemiyecek kadar saçma bir refarandum için ülkesini rahatsız edecek bir olay için halkını rahatsız etmek zorunda değiller. Aslında bu ortam özellikte hükümet tarafından hazırlanmıştır. Seni kınamıyorum sadece düşünelerimi ve çekincelerimi ifade etmeye çalışıyorum
@bennetali Hayır senin benim güdümünde değil ancak benim dış işleri bakanimi ülkeye sokmuyor ne kadar Türk düşmanı varsa Avrupada değil mi
mağdur edebiyatı yaparak milleti kandırıyorlar
NATO resmen Türkiye'ye üslubunuza dikkat edin diyor..
aslında hollanda evet diyorda bize evet dedirtmek için hayır diyor ,,böyle bir mantıkla seçime giden bir kitleyle karşı karsıyayız
NATO da topa girmeye başladı.! Zaten planladıkları da bu.! Nato üyesi bir ülkeden bir topluluğun yapacağı yardım çağrısı nato ya müdahale hakkı veriyor. Bu yolu açmak ve Türkiye ye yasal müdahale zemini hazırlıyorlar. He bizde yiyoz.! Gelecekler.! Ama bu kez nostradamusun dediği gibi kendi ülkelerinde "sığınak kubbealtı" olacak.! Biz hazırız STOLTENBERG.! Sizin o kuytularda yaptığınız hesapların hepsini biliyoruz.! MEGİDDO OVASINDA görüşmek üzere.! zu ha haha ha.!
22.03.2008 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5749 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 10. maddesi ile 298 sayılı Kanuna 94. maddesinden sonra gelmek suretiyle eklenen maddeler, yurtdışında ve yurtdışı temsilciliklerinde seçim propagandası yapmanın sınırlarını belirlemiştir. 298 sayılı Kanunun “Yurtdışı seçmenlerin oy verme yöntemleri ve genel ilkeler” başlıklı m.94/A’nın 5. fıkrasına göre; “Yurtdışında ve yurtdışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz”.Yasayı çıkaran hükümet kim tahmin edin???
@kemal997 Yıl 2008 olduğuna göre herhalde ben değilim.!
galaksiler birliği cb si mi? yoksa fb li kim yen koung mu?? kim kim meraktan ölücem))
EEE NATO BAŞ PİSKOPOSU, HOLLANDA'YA BİR ŞEY DEMİCEN Mİ, YAZIKLAR OLSUN.
Türkiye gereken cevap misli ile verecek 10 milyar dolar
Baktılar ki hollanda elden gidecek hemen sakin olun panik yapmayına başladılar. Bırakın da hollandayı da başkanlıkla beraber tarihe gömelim.
ha nato ha ab aynı yani, al birini vur ötekine
Eyyy Hollanda :)) herşey bu kadarla kalacak emin olun
türkiyenin natodaki yeri kullanılacak malzemeden fazlası değildir..
Menbicten haberi olan yok galiba
limon ve sarımsak tansiyonun düşürülmesi için birebir...
KÜFÜR HER ZAMAN TEK MİLLETTİR . VESSELAM....
Avrupa'nın ortak değerleri yoktur ! Ortak çıkarları vardır ! ^önemli biri'
DIŞ POLITIKA OYLE BIR SEYDIR KI. AKIL ALMAZ. ONLARA GORE,HAMAS,CECEN,VS. TERORIST. BIZE GORE DEGIL. BIZE GORE PKK, YPG TERORIST ONLARA GORE DEGIL. HERKES BIZIM GIBI DUSUNSUN DIYEMIYORSUN. HER ULKENIN POLITIKASI FARKLI.
Türkiyenin gelecek gündemını Fenerbahce belirliyor..Ne zaman bir huzursuzluk olsa ucu Fenerbahce 'ye dokunuyor..Rus takımlarıyla eşleşmek mı dersiniz,amedsportifle mi?Şimdi de Lens iyi gidiyor diye Hollanda ile papaz olduk..
Sıçandan Doğan Kendir Keser....! Tabii ki birbirinize destek vereceksiniz. Maymun Uyandı artık.
canınız cehenneme.
Diğer Haberler