OHAL ilan edilen bölgede polis helikopteri düştü: 2 ölü

ABD'de ırkçı grupların sebep olduğu protesto gösterileri ve şiddet olaylarının yaşandığı Virginia eyaletinde bir polis helikopterinin düştüğü belirtildi. Bir golf sahasının yakınına düşen helikopterin içerisindeki 2 kişinin öldüğü bildirildi. ABD Başkanı Donald Trump ise, Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrindeki ırkçı gösterileri "en sert dille" kınadı.

ABD'de şiddet olaylarının yaşandığı ve OHAL'in ilan edildiği Virginia eyaletinde bir polis helikopteri düştü.

Sputnik'te yer alan habere göre, ABD'de ırkçı grupların sebep olduğu protesto gösterileri ve şiddet olaylarının yaşandığı Virginia eyaletinde bir polis helikopteri düştü.

Bir golf sahasının yakınına düştüğü belirtilen helikopterin içerisindeki 2 kişi hayatını kaybetti.

Helikopterin düşme sebebi henüz bilinmezken konuyla alakalı ilgili polis makamlarından bilgi bekleniyor. Yerel yetkililer olayın incelemeye alındığını kaydetti. ​

Polis helikopterinin, Charlottesville'deki ırkçı grupların protestolarını izlemekle görevli olduğu belirtiliyor.

Görgü tanıkları, helikopterin düştüğü alana ilişkin görüntüler yayınladı:

TRUMP OLAYLARI KINADI

ABD Başkanı Donald Trump, Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrindeki ırkçı gösterileri "en sert dille" kınadı.

Trump, düzenlediği basın toplantısında, Charlottesville şehrinde ırkçılar ve karşıtları arasında çıkan olaylara tepki gösterdi.

Şiddet ve nefretin kabul edilemez olduğunu belirten Trump, "Yaşanan bu çok yönlü şiddet, nefret olaylarını en sert dille kınıyoruz, çok kötü." ifadelerini kullandı.

Irkçı gösterilerin ABD'de yeni bir gelişme olmadığını kaydeden Trump, "Bu sorun ülkemizde uzun zamandan beri yaşanıyor. Sadece Donald Trump ya da Barack Obama dönemine ait değil." dedi.

Trump, sorunların eskiye dayandığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bu ülkenin yaralarını sarmalıyız. Bu yaraların tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Herkes bu sorunların çözümünü istiyor ve biz de bu sorunun bir an önce çözümü için her türlü adımı atacağız."

Öte yandan, basına yansıyan haberlerde, Charlottesville'de ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürülmesi sonucu bir kişinin öldüğü, 19 kişinin yaralandığı ve yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Şehirdeki, ırkçılar ve karşıtları arasındaki şiddet olayları devam ediyor.

Charlottesville Belediyesinin, Konfederasyon ordusunun komutanına ait heykeli kaldırma planı üzerine aşırı ırkçı gruplar protesto gösterileri başlatmıştı. Diğer bir grubun ırkçılara tepki göstermesi nedeniyle olaylar çıkmıştı. Olaylar üzerine Charlottesville Belediyesi, bölgede OHAL ilan etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter hesabından "Hepimiz bir arada olmalıyız ve nefreti kınamalıyız. ABD'de bu tür şiddet olaylarına yer yoktur. Bir olmalıyız." mesajını paylaşmıştı.

Ajanslar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
abd virjinya halklarinin özgürlügünü tanıması lazim. orda yeni bir virjinya devleti kurulmasi icin bizde elimizden geleni yapmaliyiz. virjinya halki daga cikin silahiniz bizden. Türkiye Cumhuriyeti ne karsi teröristlere silah veren abd ye bizde ayni sekilde kardilik vermrliyiz. virjinyadak8 karsit gücleri silahlandiralim abd de yillarda sürecek bir ic savasin fitilini atesleyelim.
resim yok mu ? ırkçı derken amerikanlar yahudilerden kendini koruyor. ve hemen ohal yapmışlar . hiç özgürlük yok cnm
türk vatandaşlarini abd ye seyahat etmemeleri konusunda uyariyoruz..ENDİŞELİYİZ !!!
ABD de özgürlük var mı her yere özgürlük götüren sahtekar özgürlükçüler
tam boğımsız vorjinya. foşix abd. dövlet vorjinyaya boxmir.
Beter ol Amerika, sonun yakın!.. Gezizekalılar sadece bizde yok demek ki!!!
Dünyanın huzurunu bozan ABD, Allah sana huzur vermesin.
Her OHAL haksızdır diyen mi oldu? Mesela Türkiye'de şuan uygulanan OHAL haksızdır. 2000-3000 lira maaş alan memurlardan korkmaktadır devlet, insanları işten atmaktadır, OHAL yüzünden mahkemeye de gidemiyor, mahkemeler de zaten korktu bile, sindi bile. ABD'nin OHAL'ini bilemem, 2000-3000 lira maaş alan, evinde oturan vatandaşlara yönelik çıkardıysa haksızdır, özgürlüklere aykırıdır tabi. AMA Türkiye'de PKK tehtidinden dolayı güneydoğuda uygulanan OHAL haklı İDİ MESELA. PKK OHAL'ini de AK PARTİ KALDIRMIŞTI HATIRLARSANIZ. Açılım, çözüm, kandırıldınız mı gözüm!?
@mfatihyuce Valla kardeş bizi rahatsız eden hiç bir durum yok Ohal devlete kafa tutanları rahatsız ediyor bir tek sen devlete kafa tutarsan kafan kesilir o yüzden sus otur
@mfatihyuce Güneydoğudaki OHAL'i kaldırıp, 2000-3000 lira geliri olan, işten atılan memurlarından korkan Ak Parti değil miydi ya
inşallah daha beter olurlar. yeryüzün de huzur bırakmayan bu ABD denen Terör fabrikası ülkeyi , Allah terörle terbiye eder inşallh
evet sam amca çöküşün başladı döktüğün kanların bedelini ödeme zamanı
Diğer Haberler