Öldürülen Rus büyükelçi Karlov'un son isteğini eşi açıkladı

Ankara'da aralık 2016’da suikast sonucu öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un en büyük arzusunun atalarının doğduğu Bryansk bölgesindeki Klintsi ile Türkiye'de bir şehrin kardeş şehir yapılması olduğu belirtildi.

11 Mayıs 2017 16:37
PAYLAŞ
TWITTER

Sputnik'in haberine göre, Karlov'un eşi Marina Karlova konuyla ilgili duygularını şöyle aktardı: “Karlov'un, Klintsi ile bir Türk kentinin kardeş şehir yapılması gibi bir büyük arzusu vardı. Bu onun son arzularından biriydi. Bu konuyu görüşüyorduk onunla. Her seferinde şunu söylüyordu: Türkiye ile Bryansk bölgesi arasında ekonomik ilişkiler düzelsin. Klintsi kenti de herhangi bir Türk kentiyle kardeş şehir olsun. Ölümünden yaklaşık 2 hafta önce bu arzusunu dile getirdi. Bu onun son arzusuydu ve bunu gerçekleştirmemiz gerek.”

"GERÇEKTEN TÜRKİYE GÜZEL BİR ÜLKE"

Rus yerel basınına konuşan Karlova açıklamalarına şöyle devam etti:

“Gerçekten de Türkiye güzel bir ülke. Zengin tarihi, gelenekleri ve güzel insanları var. Eşim ile ilgili yaşanan facia Türkiye halkının eylemi değildir. Bu, iyi Rus-Türk komşuluğu ve samimi ilişkilerinin gelişmesine engel olmaya çalışan güçlerin eylemi.”

Okuyucu Yorumları5 yorum
 • 103 Oy
  aferin eşine takdir ettim
 • 67 Oy
  haine bak arkada nasil bekliyo cok urkutucu cidden
 • 36 Oy
  o elçi bu ülkeye emanet edilmişti onu korumak namustu. müslüman olduğunu iddaa eden gebermiş bir köpek tarafından katledildi. protesto edilseydi yumurtada atılsaydı. ama öldürmesi yakışmadı.
 • 38 Oy
  niçin öldülmeden yakalanmadı suikastçi?halâ anlaşılmadı.bekliyoruz!
 • 23 Oy
  ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTEYEN ŞEREF YOKSUNLARI İNSAN ÖLDÜRMEYİ BİR MEZİYET SANIYOR HAİN PİSLİKLER İNSAN OLMAYI BECEREMEYENLERDEN CİCDANLI OLMASI BEKLENEMEZ VİCDANI İNSANLIĞI OLMAYANDANDA DİNDAR OLMASI BEKLENEMEZ ÇÜNKÜ BU TİP PİSLİKLERDE ALLAH KORKUSU DİYE BİŞEY YOKTUR BUNLAR KULA LKULLUK ETMEYİ KENDİLERİNE GÖREV BİLMİŞ FITRATLARINDA AHLAKSIZLIK VAR ÇÜNKÜ

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir