Ortadoğu uzmanı Robert Fisk Duma'daki hastaneye gitti

İrlandalı Spirit Radio'nun haber şefi Aine Carvill, Duma'ya giden ve sosyal medyada yayılan görüntülerin çekildiği hastaneyi ziyaret eden İngiliz Independent gazetesinin tanımış yazarı ve Ortadoğu uzmanı Robert Fisk ile yaptığı röportajdan alıntılar paylaştı.

Duma'da kimyasal saldırıya maruz kaldıkları iddiasıyla insanların hortumla yıkanırken görüntülendiği, hastanenin içinden çekilmiş fotoğraflar sosyal medyada paylaşıma girmişti.

Paylaşıma göre Robert Fisk kimyasal saldırı olmadığını belirtiyor ve şunları söylüyor:

  1. Görüntüler gerçekten bu hastanede çekilmiş.

  2. Fisk'in konuştuğu doktorlar, o gün hastaneye getirilen çocukların öksürdüğünü ve tükürük saçtığını anlattı.

  3. Hastalar bölgedeki topçu ateşinden ve tozdan etkilendikleri için hastaneye getirilmiş.

  4. Bir kişi "gaz, gaz" diye bağırarak paniğe neden olmuş, bu yüzden doktorlar kimyasal silah saldırılarında izledikleri prosedürü uygulamış ve hastaları yıkamaya başlamış.

  5. Klor gazı saldırısı olmamış.

Söz konusu röportajın tamamının yarın (bugün) yayımlanacağı açıklandı.

carvill

robertfisk
Robert Fisk

(Kaynak: OdaTV)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ABD nin saldırısı da Şov amaçlı bir saldırıydı zaten. Biz niye alkışladık, hayret...
Saddam'da da kimyasal silah var demişlerdi. Neyse bu kez şovları bozuldu.
dünyanın neresine giderseniz gidin medya gerçekten bir güç. suriye de kimyasal kullanım yok ama Esed gerçekten çok zalim. elinde silah olmayan kişi çocukta olsa yetişkinde o ca nı sen alamazsın, dokunamazsın.
ŞİMDİ BU AYIBI KİMLER PAYLAŞACAK
Erdogan ne diyecek?
İnsanları anlamak mümkün değil sanki oyun oynuyoruz öldür ama kurallara göre gaz kullanilmadıysa yaptığı insanları öldürmesi normal mi yani ?
Aynen Irak senaryosu, başrölde yer alan en başta saud ve müslüman ülkeler , hata ve hata ABDnin gözüne girmek için yarışa bile girdiler gülen inekler!
basın özgürlüğü yani bizde olmayan şey
Kullanılan yöntem mi önemli olan yoksa sonuç mu? Ne yani o ölen binlerce insan sırf kimyasal silahlarla öldü diye mi esed suçlu? Kimyasal değilse suçsuz? Adalete bak! Esed zalim evet ama trump macron vs bunlar ise cani katil sömürgeci... Al birini vur ötekine
EFENDİLER,HANİ KİMYASAL SALDIRI OLMUŞTU,VE SİZLER DE BUNA İNANMIŞTINIZ? ŞİMDİ DE ALDANDIK MI DİYECEKSİNİZ? PEKİ IRAK'TA, LİBYA'DA, AFGANİSTAN'DA AKAN KAN,MÜSLÜMAN KANI DEĞİL MİYDİ? O ZAMAN NEREDEYDİNİZ ACABA? YAZIK,ÇOK YAZIK!!!ALLAH HEPİMİZİ AFFETSİN!
sayın erdoğan kimyasal var diye bağırmaya devam edin. nasılsa size inanan çok. nasılsa sizin dış dünyayla alakanız yok. suriye yarın sana inat pyd yi pkk yı senin üstüne saldığında ülkece ağlayacağız.
Yabancı gazetelerin Seneryosu ve emirlerle Dünya Sizle ancak böyle ilgilenir sözleriyle yaptırılan TİYATRO
Rte buna ne diyeceksin senin eserin bunların hepsi komşularla ilişkiler son yüzyılın en kötüsü hadi herşeye inanan tek adam müslümanların ölümün sorumlulardan biriside sensin ülke böyle kafası çalışmayan pasif bir kişi görmedi hep kanıyor inanıyor..
Diğer Haberler