ÖSO: 'Katliamın sorumlusunu öldürdük'

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Doğu Guta'daki kimyasal katliamın sorumlusu olduğunu ileri sürdüğü Tuğgeneral Muhammed Aslan'ın öldürüldüğünü duyurdu.

ÖSO: 'Katliamın sorumlusunu öldürdük'

ÖSO'dan yapılan yazılı açıklamada, ÖSO askerlerinin, Suriye rejimine bağlı Cumhuriyet Muhafızları Komutanlığı'nda askeri kimyasallardan sorumlu müdür Tuğgeneral Aslan'ı öldürdüğü belirtildi. Suriye rejimi tarafından geçen hafta kimyasal silahla düzenlenen saldırıda aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş, uluslararası kamuoyunda büyük infiale yol açan saldırının ardından Suriye'ye yönelik askeri müdahale tartışmaları gündeme gelmişti.

Suriye rejiminde orduya bağlı seçkin bir güç durumundaki Cumhuriyet Muhafızları, son iki yılda çok sayıda bölgede muhaliflere karşı, bazısında kimyasal silahların da kullanıldığı birçok katliamı gerçekleştirmekle suçlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 110 yorum
KATİLLER SÜRÜSÜ,SÖYLEDİĞİNİZ HİÇ BİR ŞEY DOĞRU DEYİL.HÜKÜMETİMİZ KADAR DÜRÜSTSÜNÜZ..!!!
Bir avuç it sürüsü, yol keser silahsız masumları allahu ekber nidalarıyla canice öldüren sahte müslümanlar...
TAMAMEN HEDEFİ ESAD YAPMAK ICIN ISLENMIS BIR CINAYET. SORUMLUYSA NEDEN BM YE TESLIM ETMEDINIZ? O KIMYASALI SIZ ATTINIZ. GUCUNUZ YETMEDI, BAKTINIZKI GEBERIYOSUNUZ, ESAD VE LEGAL SURIYE ORDUSU SIZ TERORIST KATILLETIN HAKKINDAN GELIYO BU ALCAK, CANI, PISLIK VE ALLAHSIZ KATLIAMI BILE BILE YAPARAK, HIRISTIYANLARDAN YARDIM ALMAK ICIN SUNEPELIK YAPTINIZ. AMERIKA BILE SIZ PISLIK JATILLERE INANMIYOR. SIZ SURIYENIN BADINA GELSENIZ, VAY SURIYE HALKININ HALINE. KESERSINIZ MILLETI BE. SIZ KASAPSINIZ. RUHUNUZU SEYTANA SATMIS ALLAHIN LANETLEDIGI KATILLERSINIZ.
sizi yalancılar sizi kimyasalı biz kulandık diyemiyor kulananı öldürmüşler madem daha önce öldürsenya ABD yalakaları...
Amerika yalakası değil cahil... Amerika korkusu bu!
Yuh sana!
müslümanlık ne zamandan beri tende saklı hakiki müslümanlar? yada fizikte saklı? boyda posta saklı? bu bir. suriye de ölenler her şeyden önce insan, ama siz terörist diyorsunuz?yada müslüman demiyorsunuz, bir ülkede milyonlarca terörist olabilir mi? cevabınız evetse,,,aa buraya yazıyorum,siz boş yere kendinizi kandırmışsınız, insan değilsiniz, hele kalplerinize bakılınca müslüman hiç değilsiniz. Hz. MUHAMMED (SAV) efendimiz de zalimlerin içinde neler çekti, neler, eğer aynı duyguları hissediyorsanız şu yazılanlarda, bakmayı bırakın görün artık. elin gavuru el insaf dedi be sizde tık yok. yazık
Suriye'den sonra sıra ,İran ve Türkiye'de....164 TSK Komutanlarımız ve Genelkurmay Başkanımız İlker Başbuğ neden tutklu? Onlar görev başında olsaydı bu duruma gelmezdik.
fotograflardakilere bi bakın bir tane suriyeli varmı dersiniz....
Bunlar tam bir çakal, şerefsizler sürüsü, bu itler sayesinde Suriye halkı zor durumlarda kaldı. allah belalarını versin.
ne oldu la makarnacı mı zannetin ibiş
herbiri tam bir yavşak ülkemizin basını belaya sokacaklar sulugözle birlikte
BU ADAMLAR MÜSLÜMAN ÖSO MU.....? MÜSLÜMAN KANI DÖKEN BU KATİLLER SÜRÜSÜ DE MÜSLÜMAN MI....?
adamların elindeki silahlarda ak-47 ve g3, türkiyede en bol bılunan silanlar !!!
Herkes profossör olmuş neerden de anladın hemen Ak.47 kalaşnikoftur yani rus yapımıdır suriyede ve araplarda BOLCA var Orda birtane bile g-3 yok Merak ettim sen askerlik yaptınmı yada g-3 gördünmü yakından nasılda senaryo uyduruyorsunuz..He bizimkiler verdi onlara silahları onumu demek istiyorsun açıkça söylesene..
Şu adamların sakalını kes takım elbise giydir bakalım yine suriyelilere benziyecekmi?
BU KATİLLER SURİYELİ DEĞİL ZATEN...
Sırf Erdoğana mualefet olmakiçin insan katliyamına bile desdek olaçak kadar zavallılar..Türkiye ile suriye arasında bir savaş çıkar ise erdoğana mualefet için siz vaanı bile sataçak kadar kör olmuşsunuz.Hayinler.
vatanı satmak mı vatanı satan sizlersiniz be müslimanın kanı dökülüyor kardeş kardeş vuruyor kimin yüzünden erdoğanın yüzünden mısırda darbe olmadan 15 veya 20 gün önce erdoğan konuşmadımı o komutanla suriye başkanı esada kardeşim dedi 1 yıl olmadan iç savaşı başladı israil katil dedi israile beraber suriyeyi vururuz diyor devletin elinde satıla satıla birşey kalmadı bunları bir sor kendine ondan sonra vatanı satan diyin kör makarnacılar ALLAH sizleri ıslah etsin HARAM olsun size
sen meee le ali alışmışın bedava ota boka..
mali 34 ne kullanıyosun sen??o kafatsasının içinde ne var,makarnamı kömürmü??beyin olmadığı gerçekte..Sende erdoğana yaranmak için gerçekleri görmek istemeyen bir varlıksın.Asıl hainsin senin gibilerdir..
çok doğru söylüyorsun.muhalif olmak için vatanı da satarlar kaos yaratıp mısırada çevirirler bu ülkeyi.baksana hala gezi boku yiyorlar.
SENİN BOŞBAKANIN HRİSTİYAN ve YAHUDİLERLE BERABER MÜSLÜMAN Bİ ÜLKEYE GİRDİKLERİNDE ÇOK MU MÜSLÜMAN
ALLH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.SİZİNLE BERABER OLAMASAKTA KALPLERİMİZ BİRDİR.
Kendi adına konuş kullanılmış mendil.
YEMİYOMU YOKSA ONLARLA BERABER OLMAYI
İslamiyetin en büyük düşmanıdır bunlar Allahuekber diyerek insan öldüren YEZİDLER...
şerefsiz öso.. yalancı katil pislikler..
HER ŞEY OLABİLİRSİNİZ AMA İNSAN OLMADIĞINIZI ADAM OLMADIĞINIZI BÜTÜN DÜNYA İZLİYOR.... KATİLLER SÜRÜSÜ.....
hepsi terorist bunlarin tiplerinden belli ne ozgur suriye ordusu nede birsey
Ne ÖSO su be bunlar terörist...Suratlara baksanız, pislik akıyor....
Şerefsizler önce bu kimyasalları kendiniz Rojava ve civarında test ettiniz . Sonra Eset yandaşları yapmış gibi gösterip milletin canına kıydınız . Amerika müdahale için Müslümanı Müslümana kıydırıyor . Haklı zemine oturtuncada dünya ülkelerince müdahale son çareymiş gibi gösterip saldırıyor . Esadın elinde olsa bunu Amerikaya postalardı . Kendi ülkesinde yapacak kadar salak bir lider yok dünyada . Türkiyedeki laboratuarlarda hazırlanan kimyasallar sınırdan geçirilip El Nusra ve daha nice hizbullah kalıntısı örgütlere servis edilip katliamı Esadın askerleri yapmış gibi senaryolanıyor . Yazık .
DÜNYADA NE KADAR HAYDUT TERÖRİST KATİL VARSA HEPSİ BURADA.....BUNLAR TERÖRİST KATİL ETNİK AYRILIKÇI HAYDUTLAR, AMA BUNLARA YARDIM YATAKLIK EDENLER KİM, AMAÇLARI HEDEFLERİ NE.....? ALLAHIM ; HEPİMİZİ BÜTÜN İNSANLIĞI ÖN YARGILARIMIZDAN EGOLARIMIZDAN KÖTÜ NİYETLERİMİZDEN ARINDIR YARABBİM......
Allah ergeç müzaffer edecek.
ALALHIM insanların gözünü kan bürümüş artıkk. ya nesin ianlamıyosunuz bu işin? suriye halkı sadece seçemk istedi demokrasi istedi esad pezevengi sırf koltuk için yüzbinleri öldürdü buakdar acımasız bi rejimi hala destekleyenlerin aklından şaşıyorum.. insanlığımzıı kaybetmişiz. mısır halkının başında nasıl bir zamanlar firavun vardı ve felak oldu suriyedeki drumda buna eş değer. ALLAHIN mübarek kıldığı ramazan ayında bile ka ndöken bir caniyi destelkiyosunuz ya ayzıklar olsunn.. ben bir amerike düşmanı oalrak bu opperasyona sonuna kadar destek veriyorum..
Bence sana bir operasyon yapilip biraz akil ilave yapilsa hic fena olmaz
kimyasal silahı bunlar kullandı hersey ortada tek bildikleri şey kaos yapmak...
Malesef oldurulen o cocuklar megersem tutsakmis adi ozgur olan bu teror orgutu tarafindan
ZATEN ALLAH YOLUNDA SAVAŞAN HERKESİ TERÖRİST İLAN ETTİNİZ. EN BÜYÜK TERÖR SİZ DEĞİLMİSİNİZ Kİ BİNLERCE MASUM KATLEDİLİYOR HALA ESAT K*P*ĞİNİ DESTEKLİYORSUNUZ.
mirza mehmet sen ne ayaksın söyle bakim dinimizden laflar söyleyip duruyosun dinimizde savunmasız birine eziyet etmek günahtır sığır bide müslümanım diye geçinme ne bok olduğun belli lavuk
peki senin dininde mazlumlara zulüm etmek varmı. kimyasal bombalar atıp çoluk çocuk demeden hepsini katletmek varmı. söylesene sen ne ayakasın hangi dine mensupsun.
siz ancak masum insanları öldürürsünüz
Savaşın SİZİNLE SAVAŞANLARLA SAVAŞIN. ALLAH YOLUNDA SAVAŞIN. SEN NE YAPIYORSUN ? SADECE YORUM. Bİ B*K BİLDİĞİN YOK.
3,5-4 te mesajı yazmıssın sabah namazına kalkıp mynete cevap yazayım demiyorsan boş oturup gününü gün yapar yorumlar yazarsın eeeeeee senin yorumunda bu olur
öso(ödlek satılık it ordusu)yaptığınız katliamlar yanınıza kar kalmayacak.sizi kullananABD a....zı
Kimyasal silah kullanan Tuğgenerali öldürdünüz? Buna sadece tayyip ve davutoğlu inanır.. Sizin gücünüz masumlara yeter. Teröristsiniz, USA nın oyuncağısınız.. Elkaideli pislik yaratıklar..
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI; ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ EMPERYALİST KALLEŞLERE KARŞI KANLARIYLA KAZANDIĞI SAVAŞIN ONURU GURURU İLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ Nİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ......
Cani esad' a destek çıkan onu haklı gören insanları anlamakta zorluk çekiyorum. siz başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz ey insanlık !!!
zavallı kendisini tarif etmiş yazık
üzülüyorum ülkemde böyle kötüyü öven insanları görünce yazık !!!
bunların alayı dinci yobaz.
katliam nedir arkadaş of yaa ACELE BURAYA BAKIN boş konuşmuyorum bayanların açtığı BAYANKUPON diye bir site var hatunlar 3 haftada beşyüzyetmişbeş milyar lira para kazandırmış.Bedava tahminlerle hepimizi zengin ediyorlar. yarşmalarıda var ücretsiz sekiz milyarlık BAYANKUPON diye aratin ilk siteye girin mucize ötesi mükemmel ya
şu tiplere bakarmısınız hepsi bakımsız tarzan gibiler.
şu resime bakarmısınız...bunlar suriye halkına refah içinde bir yaşam vaad ediyorlar.inandırıcımı ?
bize de gelsin şeriat bizde de olacak böyle tipler... ama tiple olmuyor ki içten gelen birşey bilgiyle görgüyle olur...
esed inandırıçı mı
kimyasal silahı bu özgürlükcü denilen canilerin attığını herkes biliyorda ne yaparsın müslümanların sahibi yok türkiye bile emperyalistlerle bir olup müslümanları öldürürse sözün bittiği yer orta doğu olsa gerek.
İnsanların zekası ile alay ediyorlar . Bu işte bir tuhaflık var birbiriyle savaşanlar hep müslümanlar ama biz de taraf oluyoruz . Ve enteresandır tarafı olduklarımıza müslüman diyoruz . Yani onlar bizim müslümanımız diğerleri başkalarının müslümanı . Allahım sen aklımı koru .
DAHASI ONLARA KARŞI HRİSTİYAN ALEMİ İLE AYNI SAFTAYIZ.
bunlar türke benziyo...
Şerefsiz kimyasal'ı attı insanları öldürdü sonra da sorumlusunu öldürmüş.
bu adamlara bide garip garip iin veriolşar bunların başındaki adam kim acaba Kadınlar bunuda yaptı bayankupon diye bir site açmışlar muhteşem kuponlar tutturup bedava maçlada yediyüz milyar tutturmuşlar. hemen bayankupon diye aratıp kadınların yaptığı kuponları bulun mucize gibi ya
birader başlıyacam bayankuponuna haaa ne ne yaaa .
müslüman ülkelerdeki tüm kan ve gözyaşının sebebi bu ithal paralı dinci teröristlerdir.bi de gidip ağababanınız abdye karşı cihad yapın.nedense hep müslüman ülkelere zarar veriyorsunuz.parayı veren bunları kullanır.
hani nerde kimliğini gösterin inanak nerden bilecez belki isrialin köpeklerisiniz
ÖSO (Öldürmek için Seçilmiş/Satılmış O........ çocukları) sürüleri, Müslümanları katletmeleri için Yahudi ve Amerikan domuzları tarafından ortaya sürülmüştür. Bu Müslüman görünümündeki kafir mahlukat ve içimizdeki destekçileri, yardım ve yataklık yapan melun, münafık, müşrik hatta kafir tayfa, neden Amerikan ve AB' keferelerine, Yahudi İsrail'e gıklarını çıkaramaz. Hatta, Müslüman kanı dökülmesi için, aylardır savaş çığlıkları atmaktalar, haçlı sürüleriyle birlikte, Suriye'deki Müslümanların kanını dökmek için gece gündüz havlamaktadırlar. Allah, topunun soyunu kurutsun. Amin.
aynen senn yorumuna katılıyorum ....
Diğer Haberler