Pakistan'da Erdoğan'ın aracına gül döktüler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'daki temaslarının ilk gününde, ülkedeki eyaletleri temsilen oluşturulan Kültür Köyü'nü gezdi.

Erdoğan, konakladığı otelden, Pakistan'ın Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ile aynı makam arabasıyla ayrıldı.

Yol boyunca Lahor caddelerinde Pakistanlıların sevgi gösterileriyle karşılaşan Erdoğan'ın geçtiği yol güzergahlarına kırmızı güller saçıldı. Erdoğan ve Şerif'ın içinde bulunduğu makam aracının tamamen güllerle kaplandı.

Erdoğan ve Şerif, Atchison Kolejinde de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Buradaki askeri seremoniyi izleyen Erdoğan ve Şerif, daha sonra eşleriyle birlikte Pakistan eyaletlerini temsilen kurulan ve 20 stanttan oluşan Kültür Köyü'nü gezdi.

Gezi sırasında renkli görüntüler ortaya çıkarken, Şahbaz Şerif, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'a el yapımı birer sandalet ve çanta hediye etti.

Erdoğan'a takke hediye edildi

Pakistan'ın geleneksel şapkalarının bulunduğu standı da inceleyen Erdoğan, burada kendisine hediye edilen takkeyi denedi. Başbakan Erdoğan, küçük gelmesi üzerine stant görevlisiyle konuşarak takkeyi büyüğüyle değiştirdi.

İkram edilen yerel yiyeceklerin tadına bakan Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan, gezilerine, kendilerine hediye edilen yerel işlemelerle dokunmuş şallarla devam etti.

Başbakan Erdoğan, Şahbaz Şerif ile birlikte faytonla kendileri için düzenlenen at gösterisinin yapılacağı alana geçti.

Erdoğan, Şerif ve beraberindeki heyet, burada, Nayza Bazi isimli geleneksel aynı zamanda savaş talimi de sayılan atlarla yapılan oyunu izledi.

Şerif tarafından at hediye edildi

Şahbaz Şerif, oyunun ardından Başbakan Erdoğan'a "Lastorlant" isimli 10 yaşında at hediye etti. Atın sertifikasını Başbakan Erdoğan'a sunan Şerif, atın geçmişi hakkında bilgi verdi.

Burada gazetecilere konuşan Erdoğan, "Çok güzel, alışılmışın dışında bir eğlence ve oyuna şahit olduklarını" ifade ederek, yapılan bütün hazırlıklar ve hediye edilen at için Şahbaz Şerif'e teşekkür etti.

Atın sertifikasının da kendisine sunulduğunu belirten Erdoğan, sertifikada atın babasının Polonyalı annesinin Pakistanlı ve isminin de "Lastorlant" olduğu bilgisinin yer aldığını söyledi.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile bir süre atı sevdi.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra, helikopterle Lahor'a 35 kilometre mesafedekiPakistan Başbakanı Navaz Şerif'in evine hareket etti.

Navaz Şerif, burada Erdoğan'ın onuruna öğle yemeği verecek. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 173 yorum
vay be Pakistanlalar bile anlamış bizimkiler anlayamadı
sayın başbakanım senin yerin ve kariyerin asılarda geçse tarih sayfaların dan silinmeyecek sizi bizler gördük fakat torunlarımızda sizinle iftihar edecelerdir.
PAKİSTANLILAR ÇOK SEVİYOR ORAYA GİTSİN GELMESİN,KÜLTÜRÜ MÜSAİT BUNA LAYİK MEDENİYET FAZLA GELİYOR,
büyük başbakan hala yanındayız
bak utanmaza bir de bakan götürmüş yanında.hem de istifası beklenen bakanlardan
yazık be daha büyük usta şu bu diyorsunuz biraz görün artık ortada yolsuzluk var var ki 3 gün sonra kızara bozara açıklama yaptı başbakan görevden alındı bir sürü polis çünkü işin ucu kendi oğluna ve gökçeklere gelecekti önünü kesti oy verirsin beğenirsin anlarım da biraz gerçekleri görün 7 tane kasayı eve polis mi getirdi hem bu iş iftira komplo olsaydı başbakan ortalığı yıkardı bu kadar mı gözünüz kapandı mübarekler
Peygamber efendimiz ara ara bir bedende zuhur edip islamı teftişe gelirmiş, yanlışlıklar varsa düzeltir islamı tekrar müminlere bırakır gidermiş, rüya kanalıyla yaptığı bu teftişlerde görüneceği kişi önce belli edilirmiş cenabı Allah tarafından efendimize. ülkemizde 12 yıldır nur yağıyor hamdolsuni cenabı ALlah kudretini sağ eline bahşetmiş dünya liderim. münafıklar kuduruyor kudursun. ebu lehebin iki eli gibi elleri kurusun. Dünya lideri islamın veliahtı Erdoğan ülkemizde 75 milyon derin uykudan uyandı. 2,5 milyar müslüman seninle dünya liderim...NOKTA
NURUN NEREYE YAĞDIĞI BELLİ. AYAKKABI ALIRSAN SAKIN KUTUSUNU ÇÖPE ATMA. ÇOK SEVDİĞİN BU HIRSIZLARA GÖNDER. İÇİNE YEŞİLLERİ DOLDURSUNLAR.
dünya lider görsün
Allah yolunu açık etsin.Sen cennet güllerine layıksın.En büyük lider !!!
Peygamber efendimiz ara ara bir bedende zuhur edip islamı teftişe gelirmiş, yanlışlıklar varsa düzeltir islamı tekrar müminlere bırakır gidermiş, rüya kanalıyla yaptığı bu teftişlerde görüneceği kişi önce belli edilirmiş cenabı Allah tarafından efendimize. ülkemizde 12 yıldır nur yağıyor hamdolsuni cenabı ALlah kudretini sağ eline bahşetmiş dünya liderim. münafıklar kuduruyor kudursun. ebu lehebin iki eli gibi elleri kurusun. Dünya lideri islamın veliahtı Erdoğan ülkemizde 75 milyon derin uykudan uyandı. 2,5 milyar müslüman seninle dünya liderim.NOKTA!!!!
BU KADAR DÜRÜSTSENİZ DAHA ÖNCEKİ SİYASİ İKTİDARLARIN DÖNEMİNDE BU MİLLET BİR KURUŞA MUHTAÇKEN VE O İKTİDARLARDAKİ BAKANLARIN, BAŞBAKANLARIN ÇOCUKLARININ GECELİK EĞLENCE MASRAFLARI MİLYARLARLA ÖLÇÜLÜRKEN ONLARA HESAP SORDUNUZMU?... HAYIR ÇÜNKÜ! ONLAR DESTEKLEDİĞİNİZ SİYASİ PARTİ VE İKTİDARLARDI 2002'DEN ÖNCE YILLARCA BU MİLLETİ SOYANLARI, HORTUMLAYANLARI ALKIŞLADINIZ!... AK PARTİ İKTİDARA GELDİ BU ÜLKEYE, BU MİLLETE HUZUR GELDİ, İSTİKRAR GELDİ, GÜVEN GELDİ SIRF SİZİN DESTEKLEDİĞİNİZ PARTİ DEĞİL DİYE BU KADAR İFTİRA, BU KADAR ÇAMUR, BU KADAR KOMPLO ELBETTE KİMSENİN YANINA KALMAYACAK.....
ANLATIMDA BİRAZ SIKINTI VAR KARDEŞ..BİRAZ GARİP BİR YAPIYLA ANLATMIŞSIN DURUMLARI..KISACA ÖZETİ ŞU ARKADAŞIN ANLATTIKLARININ..SİZ AK PARTİNİN HER YAPTIĞINA KARŞI ÇIKANLAR..ACABA SİZ TÜRKİYE AŞIĞIMISINIZ YOKSA AK PARTİ GİTSİNDE TÜRKİYE NE OLURSA OLSUN ZİHNİYETİNDE OLANLARDANMISINIZ?TÜRKİYE NİN İYİLİĞİNE BİR DURUM OLSA DAHİ BUNU AK PARTİ SAĞLADI DİYE HEP KARŞI ÇIKIYORSUNUZ..YETER ARTIK UYANIN KARDEŞİM..KULAKTAN DOLMA SÖZLERLE HAREKET ETMEYİ BIRAKIN..
kardess yanlış anlama ben oyumu ak partıye verdım burda ne bır karalama nede baska bısey var sonucta bakan ogulları yolsuzluk yaptıysa ve bu gercekse suan ki gercek sende bunun farkındasın kımsenın kımseye ıftıra attıgı veya baska bısey yaptıgı yok ben sadece sunu derım basbakan gercekten delıkanlı bı ınsansa o bakanların ıstıfasını kabul eder veya kovar bunu yapamadıgı surece ben ve benım gıbı bı cok ınsanın oyunu bu saatten sonra alamaz bu ülkede arık sagcısı solcusu bu muhabbettler bıttı artık ınsanlar hızmet beklıyor hızmet yolsuzlukla olmaz anladınmı canımm
erdemliysen cevap ver ..evet yada hayır..kutudan çıkan parlar sahte mi değil miydi
YAPARLAR TABİKİ. ERDOĞAN SAYESİNDE YANDAN YANDAN PAKİSTAN GİBİ ŞERİAT ÜLKESİ OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ... ERDOĞANA DEĞİLDE ÇİÇEKLER SANKİ BİZE ATLIYOR GİBİ HİSSETTİM ŞİMDİ...
Kimse elini ovuşturmasın..Millet Komplonun çok iyi farkındadır.Kılıçdaroğlu Amerikaya gitti en Nefret ettiği kişi Rüyasında bile gürmek istemediği kişi Gülenle gürüştü,Hakan şükür istifa etti,Amerika Büyükelçisi CHP genel merkezini ziyaret etti ve Sonrasıda Malum zaten(OPARASYON ve KOMPLO)Bu Milleti Kandıramazlar ve Bu Milletin önünü kesemezler.Ben Anadolunun bu Ücra köşesinde Ben bunu biliyorsam Farkındaysam her kes bunu bilyordur..Kimse elini Ovuşturmasın Bu millet size fırsat vermez artık
Çok sevmişler. Keşke hiç göndermeseler.
Demek ki; Sansür çok işe yarıyor. Türkiye'de olup bitenden dünyanın haberi yok. Veya , çiçekçi para karşılığı yapmıştır. Milyon Euro'lar hediye olabildiğine göre. Yoksul ülkede vatandaşlar, üstüne takla da atarlar.
DEMEK YURDUMUZDA HIRSIZLIK YAPAN EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR:YAZIKLAR OLSUN
zaten senin kıymetini bir bizim milletimiz anlayamadı niye çünkü bizim insanımız müslümanlıktan çıkmış hem kendileri müslümanlığın gereğini yapmazlar hemde başkalarını eleştirirler. Allah yardımcın olsun biz sana dua ediyoruz.
malların bol olduğu ülkelerde gül dökülüyor,eğitim seviyesi yüksek olan ülkelerde yüzüne bakılmıyor hırsız boşbakan zübük tayyibin.
Yüzüne bakılmıyor dediğiniz mesela ABD'ye gittiğinde üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor, Obama ceketinin düğmesini ilikliyor başbakanı gördüğünde...Bunları mı söylemek istediniz?
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ TEMSİL EDEN ÜLKEMİZİN BAŞBAKANI'NIN AB ÜLKELERİ VE ABD GEZİLERİNE BAKARSANIZ DÜNYAYA BİHABER OLDUĞUNUZU, HİÇ TE SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ OLMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ.
SENİN GİBİ ÖKÜZLER ANLAMIYOR. PAKİSTAN BİLE BİLİYOR TÜM DÜNYA ÖĞRENDİ BU TÜRKİYEDE Kİ AZINLIK GERÇİ ÖKÜZLER Bİ ÖĞRENEMEDİ
sen ne kadar zavallı ve akıldan yoksulsın yaaa
seni allah icin seviyoruz başbakanımız
yolsuzluklarıda allah içinmi yapıyorsunz recep :)))
İslam sizinle nurunu tamamlayacak başbakanım.
İslam dininin hangi hırsızı nurlandırdığı görülmüş, bu kadar şehidin kanı elindeyken hele. Bırakın artık dini siyasete alet etmeyi.
yahu İslam adına konuşup küfre varan yorum yapıyorsunuz bu nasıl cehalet.??.Peygamber mi ilan ettiniz şimdi de ??Tövbe Tövbeee
PARASINI VERMİŞTİR KESİN.
DİK DUR EĞİLME BU MİLLET OLUNCEYE KADAR EĞİLME
bu kadar basit işte cemaate kapak olsun
Cemaat lideri kafir dostu yani münafıktır.
gazın cücüğünü güzün sayacaksın akılcık.
Helal olsun sayın başbakanımıza yoluna aynı şekilde devam ediyor hiçbir şey engelleyemez daha güçlü ve emin adımlar bize yakışır
Nasıl sevildiğini görün...... kıskananlar çatlasın.
pakistana başbakan yapsınlar
Dik dur eğilme bu ümmet seninle!
YANLIŞ YAPMIŞLAR O ARACIN ÜZERİNDE 100 LÜK DOLARDAN YEŞİLLİK LAZIMDI
100 doları ne yapsın 500 lük euro lar varken :D 1000 franklarda olur
şişme koçum
Çok sevdiyseniz sizin olsun diyeceğim ama siz fakirsiniz. Sizinle işleri olmaz!
helal sana başbakanım.dik dur eğilme bu millet seninle.pazara kadar deil mezara kadar.durmak yok yola devam.kahrolsun chp-israil-usa işbirliği.oyum AKP ye.
onlarda anladılar sahneye çıkmaya bayıldığını. gül dökmüşler başından aşağı. aynı sahneye çıkan şarkıcı gibi.:)))))
DÜNYA LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOGAN
DÜNYA TARİHİNDE HİTLERİ,MUSSOLİNİYİ DE BÖYLE DİYE,DİYE MEYDANA GETİRDİLER,
bu günki yolsuzluk suclaması tamamen bir kara polit oyun,bu konu olmasa idi halkbank sırbıstan dan banka satın alıcaktı eli kulağında idi,ne demek avrupada bir tük bankası avrupalı bir bankayı alıcaktı,daha gecen sene amerikalı senatörler halkbank icin yaptırım istemişlerdi,gülen cematinin baş sözcüsü biz artık eski cemaat diğiliz biz FIB,CIA,mosad,KGB ve alman istikbarat örgütleriyle yahudi lobileriyle birlikde güvenlik konseyi oluşturduk anlayana vız anlamayana davul zurna az demişlerdi,bu cirkin oyun olduğunun saatler sonrasında CHP partisi lideri kılıçdaroğlu amerika konsolosluğunda
Pis kokuları bastırmak için dökmüşlerdir....
pis koku senden geliyo
atan pakistanlılar değil ellerinde gülleri tuttukları gümüşlüklere bakın,hepsi aynı şalvarlı amcam garip amcam nerden alacak gülüde güöüşlüğüde,bikerede newyorktada buna benzer karşılanmıştı,sonra oranın valisini halk şikayet etmişti bizim paramızla nasıl böyle şov yaparsın diye, valide biz vermedik parayı kendiler verdi demişti:) rezillik!! ülkede istikrarı bozuyorlar diyor tayyip, istikrar dediği millete gelince para yok %3 zam size yeter deyip benzine zammı dayaması, kendilerine ise ayakabı kutuları yeşilcikler, istikrar dediği kendi istikrarı...
en yakın seçimde pakistana başbakan olsun !
dansöz sanmışlar otelden çıkanı ne bilsinler "dünya lideri"nin geleceğini
dansöz olarak da yeter
Ya kendileri adam tutup yaptıracak kadar küçülüyor sizde halk yaptı diye inanıyorsunuz komik olmayın Allah aşkına. Zavallı hareketler bunlar. Komedi resmen :)
Pakistan da bizim çektiğimizi çekse aracına yumurta dökerlerdi herhalde. O başbakan Pakistanın hayranı olduğu Atatürk'e düşmandır. İstiyorlarsa alsınlar biz de kurtulalım.
Müslümanı müslümana düşman eden Atatürktür.
Tarihteki yalanları dolanları eleştirmeyi siz düşmanlık hainlik olarak ne zaman görmeyi bırakacaksınız o zaman düzelicez ülke olarak.
ben PAKİSTANA GEZİYE GÜLE ÇİÇEĞE BAKMAM ,BİZİMORADKİ BÜYÜK ELÇİMİZ ECEVİTİN ATADIĞIDIR DİKKAT HALA DAHA, ASLA YAHUDİYE ERDOĞAN OYUNCAK OLMAMALI DIR ARTIK LİBYADA TUNUSTA SURİYEDE MISIRDA SUDAN'AD BU TUZAĞA DÜŞÜRSÜ BATI VE YAHUDİ ERDOĞANI....EBUL ALA EL MEVDUDİ GİBİ BİR ALİM TÜRKİYEYE IŞIK TUTTMUŞTUR FİKİRLERİ İLE. PAKİSTANIN MASONLARININ OYUNU GELMEZ ERDOĞAN İNŞALLAH....177 MİLYON PAKİSTAN MÜSLÜMANLARI KUR'AININ ÖZÜNDEN ASLA SAPMAMALIDRLAR....BİRLEŞİK İRAN İSLAM CUMHURİYETLERİ TOPLULUĞU DUR 1.7 MİLYAR MÜSLÜMANA GELECEK VAADEDEN....YAHUDİLERE DİKKAT YOĞURDU ÜFLEYERK İÇMELİ ERDOĞAN.NOKTA.
Diğer Haberler