Peşmergeler ile PKK arasında 24 saatlik ateşkes

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'nin Başdanışmanı Hemin Hawrami, Musul'un Sincar ilçesinde aralarında çatışma çıkan Peşmergeler ile PKK arasında 24 saatlik ateşkes sağlandığını bildirdi.

Hawrami, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Peşmerge komutanları ve Sincar'daki PKK'lılar arasında yapılan toplantı sonucu çatışmanın çıktığı Sincar'a bağlı Sinun bölgesinde 24 saatlik bir ateşkese varıldı. Peşmerge ve PKK arasında gerginliğin sonlandırılması için yarın da toplantı yapılacak. PKK, Peşmerge'yi engellemeyi tekrarlamamalı" ifadelerini kullandı.

4 PEŞMERGE İLE 3 PKK'LI TERÖRİST YARALANMIŞTI

Musul'un Suriye sınırındaki stratejik Sincar ilçesinde terör örgütü PKK'ya bağlı militanlar ile Mesud Barzani'ye yakın ve Peşmerge Bakanlığına bağlı Suriyeli Kürt Peşmerge güçleri arasında çıkan çatışmada, 4 Peşmerge ile 3 PKK'lı terörist yaralanmıştı.

Terör örgütü PKK, Ağustos 2014'te IŞİD'in Sincar ilçesine saldırmasını bahane ederek bölgeye yerleşmişti. PKK, IKBY Hükümeti, IKBY Başkanı Mesud Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani'nin uyarılarına rağmen hala bölgeden çıkmadı. Bölgede yaşayan Ezidiler de terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığından rahatsız. Ezidi yetkililer, yaptıkları açıklamalarla PKK'nın Sincar'dan çıkmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
it iti ısırmaz, göstermelik senaryo.
Barzani topyekün pkkya saldırabilse musul kerkükle birlikte Türkiyeye bağlanır olur biter...
yalan dolan ya yaralanma ne ya barzani siyaset yapıyor türkiyeye iyi gözükme çabası okadar.
''PKK, Ağustos 2014'te IŞİD'in Sincar ilçesine saldırmasını bahane ederek bölgeye yerleşmişti.''Neyin kafasını yaşıyorsunuz ulan,peşmerge o bölgeyi ve insanları işide bırakıp kaçmadı mı?O bölgeye ırak ordusu bile gitmezken PKK gidip o bölgede işit le çatışıp koridor açarak binlerce ezidiyi kurtarmadı mı?Hangi bahaneden bahsediyorsunuz ayrıca ezidiler PKK yı çağırdı kendilerine yardım etsin diye,bilip bilmeden ahkam kesmeyin lütfen....
BARZANİNİN ONLARDAN BİR FARKI YOK DEVLETİMİZ VE HÜKUMETİMİZ ARTIK KANDIRILMAYI BIRAKMALI KANDIRILDIK DEMEMELİ BURADAN UYARIYORUM BARZANİ İLERİDE BİZE DAHA ÇOK PİSLİK ÇIKARACAK PKK ONUN İÇİN TUTULACAK BİR DAL TÜRKİYE İLE ARASI BOZULUR İSE PKK ONA YARDIMCI OLACAK O BUNU KOZ OLARAK BİR KENARDA TUTUYOR PEŞMERGE BAYRAĞI DENEN BAYRAĞI BEN TANIMIYORUM TÜRKİYE HÜKUMETİ NEDEN TANIYIP ASIYOR ÖYLE BİR TANI YOK HİÇ BİR ÜLKE PEŞMERGENİN ÖZERKLİĞİNİ TANIYIP BAYRAĞINI ASMIYOR BİZ NİYE ASIYORUZ HÜKUMET UTANMASI LAZIM
SAKINNN İNANMAYIN.PİYONLUK YAPTIKLARI ABD NİN
Diğer Haberler