Reuters son dakika geçti: İsrail askerleri Filistinli bir kadını vurdu

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria arasındaki Kalendiya askeri kontrol noktasında, İsrail askerlerinin bir Filistinli kadını vurduğu belirtildi.

Reuters son dakika geçti: İsrail askerleri Filistinli bir kadını vurdu

İsrail askerlerinin kontrol noktasında bıçaklı saldırı suçlamasıyla ateş açılan kadının fotoğrafları Reuters haber ajansı tarafından son dakika notuyla servis edildi.

İsrail'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs ve Batı Şeria arasında kalan Kalendiya askeri noktasında gerçekleşen olaya ilişkin, İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld, Filistinli kadının bıçaklı saldırı girişiminde bulunduktan sonra vurulduğunu yazılı açıklamayla duyurdu.

YARALI OLARAK GÖZALTINA ALINDI

Kadının yaralı olarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Filistin tarafından henüz olayla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK), saldırının gerçekleştiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'yı da kapsayan, İsrail'in işgal altında tuttuğu topraklardaki yerleşim birimi inşaatlarını derhal ve tamamen durdurulması yönünde karar çıkmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Filistinliler ve israilliler ne biçim akraba, hepsi arap olduğu halde binlerce yıldır birbirlerini yiye yiye bitiremediler. Gerçi bunlar bu araplar birbirini yemese dinler de olmayacaktı.
@antofagasta_2014 Sen lağam suyuyla besleniyorsun heralde.Filistin müslüman israil yahudi ne akrabalığından bahsediyosun
@antofagasta_2014 mal mısın arkadaş sen hiç kitap okumuyon herhalde
@antofagasta_2014 Gerizekalılığın bukadarınada pes bu din savaşıdır aklı kıt
@antofagasta_2014 akraba olduklarını kim söyledi sana :D:D:D
@ysrgns Harbi ergen ve cahilsin. Suriye'ye giriyorsun sinir güvenliği diyorsun, Esad muhalif dinci terorsitleri vuruyor hain diyorsun, İsrail sınırını korumak icin, daha önceden satın aldığı toprakları istiyor. Hani su Abdülhamit'in satmayın diye yasakladığı toprakları ağızınızdan cahillik ve pislik akıyor. Unutma Para ve kadın icin toprak satana o topraklar haram zaten.
Türklerin devletinin Kürtlere yaptığı zulüm ile aynı, ama Allah cc herkes için bir son hazırlamıştır..
@bad_boy177 beyin yerine ne var kafanın içinde çok merak ettim neyle yıkadılar o olmayan zihnini acabaa??
@bad_boy177 yürü git ulan işine senin fikrin bozuk zulümmüş sen zulüm görmemişsin pkklı ermeni piçlerinin yakıp yıktığı yerleri şu an TüRK HüKÜMETİ TÜRK DEVLETİ YAPIYOR İNŞA EDİYOR SEN MALMISIN SENİN NEREN BOZUK NERDE YAŞIYON SEN ONU SÖYLE
@bad_boy177 gözünüze dizinize dursun, nankörler. bu devlet sizi vatandaş kabul etmiş, ülkenin asli unsuru kabul etmiş. hangi ülkede kürtler türkiyedeki haklara, özgürlüğe sahip. benden kat kat rahat, iyi koşullarda yaşayan yüzlerce kürt var etrafımda. hangi okula sen kürtsün diye alınmadı, hangi hastaneye alınmadı. ben 4 sene üniversite okudum ne burs verdi devlet bana ne yurt, tanıdığım kürt kökenli öğrencilerin hepsi yararlandı bundan. Allah Türkiyedeki rahatı aratsın size inşallah.
@bad_boy177 Irakta bir devletiniz var zavallı gitmek istiyorsan defol git Filistini İsrail işkal etti siz ise israil gibi doğuda bir devlet kurmak isityorsunuz.
@bad_boy177 vatan haini nankörsünüz eğer bu ülkede yaşıyorsan soluduğun hava bile haram olsun sen ve sen gibilere...
hayatından bıktığı için ,bilerek askerlere sataşıp canına kıymıştır bence.
@anksinan anlaşılan sende hayatından bıkmışşın sende git istersen israile
@anksinan senden de beynin bıkmışş gitmiş.
Arapların birbirine yüz yıllardır yaptığı şey bu
@cananudul_2016 Nasıl bir kafan var bu İslam ve Yahudi savaşı ne içmisin sen
öncelikle geçmiş olsun.kahrolsun israil. dedelerin babalarının topraklarını israile satan filistinlerin de Allah belasını versin vatan toprağı başka ülkeye satılma bunun bir sınırı vardır ama filistinliler bu sınırı çoktan aşmışlar.
Bu yaşananlar Bu insanların Atalarının onlara bıraktığı eziyet-şiddet mirasıdır.. Osmanlı da Hacca giden müslümanları yağmalayan, bedeviler, Osmanlı Askerilerini İngilizlere birkaç kese altına satanlar, torunlarına bu mirası bırakmıştır... Bunu da çevrenizdeki Suriyelilere Araplara söyleyin.. Haçlılarla işbirliği yapmamaları gerektiğini öğrensinler..
Bunlar hep aynı
beyinsiz anto beyinsiz başka birşey bulamıyorum senin gibi israil yahudi dölü filistin ne alaka
hem magdurlar hem rahat durmuyorlar israilde bunlarla ugraşmakdan zevk aldıgını zannetmiyorum ne pislik varsa hep bu araplarda var zaten
allah bu israile öyle bir bela verecekki hz. lut bile onları kurtaramayacak.
Sizde vurun eliniz armutmu topluyor .
20 milyonu aldıktan sonra İSrail lafını hiç duymaz olduk niyeyse?
@adiniunutma ...PARAYI VEREN..DÜDÜĞÜ ÇALAR..?!!!..
geçen gün patlayan bombacılardan birisi kadındı ve gazze liydi hatırlıyor musunuz. Biz de PEKKAKA lı kadınları vurmuyor muyuz ? ? ?
Diğer Haberler