Reza Zarrab'a cezaevinde taciz ve tecavüz suçlaması!

New York Times'ın haberine göre, Reza Zarrab'ın Manhattan Cezaevi'nden eski hücre arkadaşı, Zarrab'a kendisine tecavüzde ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açtı. Davacının avukatı Alexei Schacht, hapishane tarafından iddia üzerine soruşturma açıldığını ancak yeterli kanıt bulunamadığı için soruşturmanın kapatıldığını söyledi.

Amerikan New York Times gazetesinde yer alan habere göre, eski koğuş arkadaşının tecavüz ve diğer cinsel saldırı suçlamalarıyla Reza Zarrab’a Çarşamba günü dava açıldı. Dava dilekçesine göre, taciz ve tecavüz olayı Kasım 2016 ve Mart 2017 arasında, Reza Zarrab Manhattan’daki cezaevinde kalırken gerçekleşti. Benjamin Weiser'ın imzasını taşıyan haberde, tecavüze uğrayan ve dava açan kişinin ismi yer almadı. Bu kişinin 60’larının başında olduğu belirtildi.

"ÇARESİZ VE GÜÇSÜZ HİSSETTİM"

Suç duyurusunda iki mahkumun cezaevinde arkadaş olduğu, Zarrab’ın bu kişiye isterse özel avukat tutmayı önerdiği ve Afrika’daki ailesine para gönderdiği yer aldı. Suç duyurusunda, 60’larının başındaki adam hakkında ‘daha genç ve güçlü olan bu kişiye karşı koyamayacak kadar çaresiz ve güçsüz hissettiği’ ifadeleri kullanıldı. Haberde ‘o dönem şikâyette bulunmak veya yardım istemek konusunda utandığı ve korktuğu’ ifadesi yer aldı.

"KÖTÜ BİR DENEYİM"

Suç duyurusunda, Zarrab’ın 8 Mart’ta mahkuma bir kez daha saldırdığı, mahkumun bağırdığı, bunun üzerine diğer tutukluların ve bu kez mahkumun kendisinin de şikâyette bulunduğu iddia edildi. Avukat Schact, “Cezaevinde olmak bir kişi için yeterince kötü bir deneyim ve bu durum, onun deneyimini çok daha kötü hale getirdi” ifadesini kullandı. Avukat, zamanlamanın İran davasıyla denk düşmesini ise tesadüfi olarak niteledi.

ZARRAB’IN AVUKATI REDDETTİ

Zarrab’ın avukatlarından Robert J. Anello, “Güvenilir olmayan bu kaynaktan gelen suçlamalar şoke edici ve yalan” dedi. Anello, "İnandırıcılıktan son derece uzak bir kaynaktan geliyor” ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Adam ülkemizin milli güvenliğine ve ulusal itibar ve saygınlığımıza tecavüz etmiş seninki de laf mı be coni..
Yandas medyanın ulusal kahramanı şimdi hain oldu..ajan oldu..simdi de tecavuzcu oldu.. bu duruma şaşırdık mı ? HAYIR..
yuh diyorum.. ne zaman gitti bu adam ne zaman yattı ne zaman bitirim oldu ki tecavüz ve taciz edebilecek güce guvene kavuştu... tiyatro olduğu her karesinde aşikar bir dava. açık olan tek şey Türkiye'ye oynanan oyunlardır.
yok canım hayırsever o . bakalım yakında çıkar . hayırsevermiymiş yoksa başka şey severmiymiş :)
düşmeye gör
Buna selam verenler bile şimdi ne düşünüyorlardır, bilinmez. iddia bile iğrenç. Umarız doğru çıkmaz. Türkiye'nin adı böyle biriyle birlikte anılmaz. Bence rüşvet, hediye, bağış her neyse alanlar iade etsin. Ellerini de zemzem suyuyla yıkasın.
27 Kasım a kadar Vatanseverdi. Vatandaştı. Uğruna "Nota" veriliyordu. Şimdi ajan oldu. Tacizci oldu. Kripto Fetöcü oldu. Sanki bu filmi daha yeni izlemiştim.
Zarrab, mahkemede, rüşvet vererek hücresine içki, uyuşturucu, kadın getirttiğini itiraf etti. Kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Şimdi de bu tecavüz olayı. Bu sapıklıkları yapan, 'hapishaneden çıkmanın en kolay yolu yalan söylemekti' dediğini kabul eden birinin söylediklerinin doğru olma ihtimali var mı yahu? Bu tiyatroya halen inanan var mı? Yuh.
Birilerinin etekleri tutuştu. :) FBI ile günlerce tiyatroya pardon duruşmaya hazırlandığını kabul eden 'namus timsali' Zarrab ne diyorsa kesin doğrudur. Yersen.
bu nasıl bir hayırsever iş adamı.adamda her ayak var.
Eee şimdi ne diyelim? Hayırsever dediğiniz adam bu mu? Bilesiniz ki...Artık kimse kendisine HAYIRSEVER kelimesini kullandırtmayacak. Kimse o sözü ağzına almayacak. Biri bana Hayırsever dese tazminat davası açıcam. TDK yeni temiz bir sözcük bulsun. ''Muhabbet-i Hayırıyye'' olmasın da. Anlayan anladı.
ADAMA İFTİRA ATMAYIN MİLLİ BİR ADAM BU TURKIYEDE KACTANE YETİMİ SEVİNDİRDİ KAÇ KİŞİYİ ÖNÜNE YATIRDI İFTİRA ATMAYIN AYIPDIR GUNAHDIR
Yav nasıl bi dünyada yaşar olduk böylede iftira atılırmı Allah aşkına adam sahtekar insanlar
ben hep söylerim bu siyasal islamcılar birbirini düdükleyip çoğalıyorlar, alayı döt çocuğu diye. buyrun buradan yakın
ŞİMDİDE ZARRABI KARALAMA POLİTİKASI BAŞLADI. YANDAŞ MEDYA İŞ BAŞINDA YİNE.
BU HABERİ KESİN SABAH YAPMIŞTIR ÇÜNKÜ İFTİRA VE YALAN HABER KONUSUNDA UZMANLAŞMIŞLAR, REZİLLER..BİZ DE İNANDIK
Vay hayırsever vay ulan avrupa bize neresiyle gülüyor acaba
olayları ve konuları lütfen saptırmayın...birkerede doğru habercilik yapın mesleğinize saygınız olsun...adam içerde ve teşkilat gün yüzüne çıkmaya başladı.kimin nekadar nerde rüşvet aldığını kimin memleketi nerede sattığını bırakın insanlar görsün ve duysun...çarpıtmayın sıvamayın sadece işinizi doğru yapın....
ihanet-i vataniye içinde olan birine Hayırsever demek yerine muhabbet-i hayıriyye demek daha makul olur.
vermehteri ver
bu habere skandal diyenler çoçuklara ülkemizde istismar varken sesi çıkmaz...hergün şehit verirken normal miş gibi karşılayan yurdumun saf insanı arap ülkeleri gıkını çıkarmazken kudüs için savaş açacak gibi yaklaşıyor. tekbir getirip yollara dökülüyor..kahraman halkım içerde güvenlik tehlikedeyken içerdekini görmüyüp dışa mandallanmış askıda ....
amerikan oyunu itibar derecesi sıfır sıfır sıfır.
al bak rezza sana özgürlük vermişlerdi şimdi sana böyle bir çamur atarlar bundan 20 yıl yersin artık ben senin yerinde olsam ELİF gibi dik durur herşeyin doğrusunu anlatırdım...
Diğer Haberler