Rubin'den Erdoğan'a bir tehdit daha: Türkiye'den ayrılırsa geri dönemeyebilir

Darbe girişimini önceden kaleme alan ABD'li neo-con yazar Michael Rubin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir kez daha hedef aldı. Rubin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sosyal medyadan adeta tehdit etti. Rubin, 16-17 Mayıs'ta ABD'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan için, kişisel Twitter hesabından yayınladığı mesajında "Erdoğan'ın Türkiye'den ayrılması şu aşamada riskli olabilir mi? Geri dönememe ihtimali olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

Rubin'den Erdoğan'a bir tehdit daha: Türkiye'den ayrılırsa geri dönemeyebilir

Darbe girişimini önceden yazan eski Pentagon yetkilisi, neo-Con yazar Michael, ABD gezisine hazırlanan Erdoğan'ı Twitter'da etiketleyerek, "Erdoğan'ın Türkiye'den ayrılması şu aşamada riskli olabilir mi? Geri dönememe ihtimali olabilir mi? @RT_Erdogan" yazdı.

'ERDOĞAN'IN GEZİSİNE TEHDİT'

​Odatv'nin haberine göre, Rubin'in sözleri Erdoğan'ın gezisine yönelik tehdit olarak yorumlandı.

ABD Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Richard Haass da dün Twitter'da "(ABD Başkanı Donald) Trump yönetiminin Suriye Kürtlerini silahlandırdığını görmek güzel. (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) ziyaretini iptal ederse, otoriter yönetimi ve Suriye'deki yararsız rolü göz önüne alındığında büyük bir kayıp olmaz" mesajı yazmıştı.

RUBIN DAHA ÖNCE DE ERDOĞAN'A YÖNELİK TEHDİT İÇERİKLİ MESAJLAR YAYINLAMIŞTI

Eski Pentagon yetkilisi Rubin, daha önce de resmi sosyal medya hesabından Erdoğan'a yönelik tehdit içerikli mesajlar yayınlamıştı.

Rubin, Twitter'da "İlginç bir ironi, idam cezasını geri getirmek ve sonrada ilk kurbanı olmak" diyerek Erdoğan'ı etiketlemiş; ayrıca Erdoğan'a yönelik "Erdoğan sürekli Nazi Almanyasından söz ediyor. Reichstag fire denen parlamento binasının yanmasını bile taklit etti. Para olduğu zaman kalabalıklar büyük. Para bittiğinde, İmralı'da hücreye mi?" mesajlarını paylaşmıştı.

Rubin, iletilerinin sonuna #Hayır etiketini de koymuştu.

İşte o tweetler:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
bu herifin Türkiye de seveni çoktur, %48,5......
@akdenizli.2 ne alaka akdenizli %48,5 çıktı diye sevenmi oluyo ? vebal altına girme biz TÜRK üz. sen onu milliyetçiliği ayaklar altına alana söyle. kim kimi seviyor.
@akdenizli.2 EVET AKPLİLER ÇALMASAYDI OKDR OYLARI VARDI
bu secim tayyip erdogan secimi degildi bunu beynine sok..rejim degisti degisecek bu ulkede tayyip ölümsüz degil oda ölecek yarin birgun yerine ya komunist adam gecerse yada o cok sevdigin fetonun (!) bir adami gecerse ne yapacaksin? senin kafandaki herkesi iceri tikayacak..sonra biz sucsuz insaniz bizide kandirdilar dersin..
@akdenizli.2 Hayır verdim anayasa refandumuna ama sen filanca evet filanca hayır oyu veriyor diyerek baktığından olaya ona göre evet vermişsindir. Senin için paketin içinde ne var önemli değil. Farkımız buradan geliyor seninle ikinci fakrımız da Tayyip Erdoğanın politikalarını sevmiyoruz diye Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına hiçkimsenin hakaret etmesine de izin vermeyiz ve onaylamayız. Tabii sen bunu hiç anlayamazsın.
@akdenizli.2 Fetöyle aynı yatağa girdiğin geceleri ne çabuk unuttun da şimdi diğer %48,5 e b.k atıyosun! Sen herkesi kendin gibi dönek sanma!
savaşırız ve aslanlar gibi ölürüz biz TÜRK üz ölümü çok severiz. mesele tayyip değil mesele amerika ya teslim olmamak yaşasın kafirler ve onların yandaşları için cehennem
hadiya ciddenmi
Amaçları Tramp la görüştürmemek. Tramp çoğu gerçeği o zaman öğrenecek.Foyalarının ortaya çıkmasını istemiyorlar.
@mfid Boş bir yorum. ABD ülkesinde bizden farklı olan ülke çıkarlarıdır ve bu ülke çıkarları herkesden ve herşeyden daha üstündür! Bizde ise şahsiyetler çok kıymetlidir onları zengin ederiz, ederiz, ederiz sonra biz ortaya çıkan borçları öderiz...
gZorusunce ne olucak
Dünyanın de diyer uçundan bir it havlamıs havlasa ne olacakkı bunu adam yerine almak suç
Sıkıyorsa sen TÜRKİYE CUMHURİYETİ Cumhubaşkanı'ı tutukla yermi maçanız siz TÜRK'leri TÜRKİYE'deki TÜRK'lerden ibaret sanmayın her ne kadar Cumhurbaşkanı nın bazı politikalarını tasvip etmesemde ne olursa olsun o ulusumuzun Cumhurbaşkanı iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla bizim Cumhurbaşkanımız ve TÜRKİYE'yi temsil ediyor.
@halimdemir_90 Kendisi ısrarla Türkiyenin değil, akp.nin cumhurbaşkanı olmayı oyladı
@halimdemir_90 50/50
yerli aptallar Erdoğan ülkeyi batırdı diyor. şu mantığı kuramadıkları için aptal diyorum. Erdoğan ülkeyi batırdıysa neden bu ve benzeri adamlar erdoğana saldırıyor.
@fatih8281 Bu ve benzeri adamlar hitlere çavuşovski gibi adamlara saldırıyor
Lan totoş Reis biz kefenimiz giydik bu yola çıktık diyor. Türkler ölümden korkmaz bilmiyormusun .Dedelerine sor onlar iyi bilirler.
ne giydin kefenmi
adam 1971 doğumlu demekki benden 3 yaş buyuk ? ilginçç
@erdalkaan NEDENKİ YOKSA EVLENME TEKLİFİMİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORDUN!!!?
türkiye de ki gazeteler yazmış ya incirlik kapatılabilir onlarda söyletmiş tayip erdogan dönemiyebilir aklı sıra susun diye tehtid ediyor şarlatan
Rubin Türkiye ye gelmesin Amerikaya geri dönemiyebilir
Her ağzı olan konuşmamalı
erdoğan kadar başınıza taş düşsün.. MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR))))
Öyle bir şey olmazda eğer olursa sınır içinde sınır dışında bütün abd vatandaşları rehin alınır
her ne kadar kendisine oy vermemiş olsamda benim ülkemin cumhurbaşkanını almak yürek ister bunlar türk tarihini okumamışlar deneyinde ögrenirsiniz türk.ün kudretini gücünü
Allahıma.yemin olsun dünyayı başınıza yıkarız
ulkemizdeki en iyi muhendisleri toplayip artik yerli makineler silah tank ve agir tufeklerin seri uretime gecmesi lazim.savas yakin gbi gorunuyor zannimca..
SEN DİKKAT ET ŞEREFSİZ ASIL SEN ORADAN DIŞARIYA ÇIKTIĞIN ZAMAN GERİ DÖNEBİLECEKMİSİN
HALA MEMLEKET HAİN KAYNIYOR
Geçen gün Sosyal medyada Erdoğan'ın ABD'de tutuklanacağı ile ilgili bir haber okumuştum..
RTE gibi haber konusu yapılan bir başka devlet başkanı yok, adam oturup bunu düşünmeli, güç zehirlenmesi iyi bişey değil
Diğer Haberler