Rusya'da uçak kazası!

Rusya'nın kuzey kesiminde bir yolcu uçağının düşmesi sonucu 44 kişi öldü.

Rusya'da uçak kazası!

Rusya'nın kuzey kesiminde meydana gelen uçak kazasında ölü sayısının 44'e yükseldiği bildirildi. Daha önce yapılan açıklamada 40 kişinin öldüğü belirtilmişti.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/katliam-gibi-kaza-rusyada-ucak-kazasi-44-olu/8050/205371/sayfa/1/)

Rus Olağanüstü Haller Bakanlığının açıklamasını aktaran RIA Novosti haber ajansı, RussAir havayolu şirketine ait, 52 kişi taşıyan Tupolev 134 tipi yolcu uçağının geceyarısından biraz önce Rusya'nın kuzeybatı kesimindeki Karelya bölgesinde yer alan Petrozavodsk havalimanına 2 kilometre mesafede bulunan bir otoyola sertçe iniş yapması sonucu uçağın bir kaç parçaya ayrıldığını ve alevler içinde kaldığını belirtti.

Interfax ajansı ise verdiği haberde, cesetlerin otoyola saçıldığını ve Moskova'dan Petrozavodsk'a giden uçağın iniş sırasında binalara çarpmasına ramak kaldığını kaydetti.

UÇAĞIN İKİ KARAKUTUSU BULUNDU
Rusya'nın kuzey kesiminde meydana gelen ve son belirlemelere göre 44 kişinin ölümüne yol açan uçak kazasına, kötü hava koşullarının yol açmış olabileceği bildirildi.

[Rusyada uçak kazası!](http://video.mynet.com/habervideo/Rusya-da-ucak-kazasi/1235203/ "Rusyada uçak kazası!") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com") Petrozavodsk havalimanı müdürü Alexei Kouzmitski Rus Interfax ajansına yaptığı açıklamada, RussAir havayolu şirketine ait, 52 kişi taşıyan Tupolev 134 tipi yolcu uçağının inişe geçtiği sırada kalın bir sisin bölgeyi örtüğünü belirtti. Haberde, ayrıca, uçağın iki karakutusunun bulunduğunu kaydetti. Öte yandan, Rus haber ajanslarının bildirdiğine göre, kazada hayatını kaybedenlerin arasında bir İsveç vatandaşı da bulunuyor. **Uçak kazasında abla kardeş kurtuldu** Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Sözcüsü, Petrozavodsk Havalimanı yakınlarındaki kazada çocukların Oskana ismindeki annelerinin öldüğünü, 9 yaşındaki Anton Terekin ile 14 yaşındaki Anastassia Terekina'nın yaralılar listesinde bulunduğunu belirtti. Bakanlık sözcüsü, kardeşlerin Petrozavodsk Hastanesinde tedavi altında olduğunu kaydetti. 9 kişilik mürettebattan sadece bir hostesin hayatta kaldığı belirtiliyor. Moskova'dan Petrozavodsk'a giden uçak, ülkenin kuzeybatı kesimindeki Karelya bölgesinde yer alan Petrozavodsk havalimanına 2 kilometre mesafede bulunan bir otoyola sertçe iniş yapmış, bir kaç parçaya ayrılmış ve alevler içinde kalmıştı.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler