Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması: Suriye sınırını güçlendirdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Suriye sınırını güçlendirmek için önemli önlemler aldığını bildirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın yeni tehlikelerden sorumlu dairesinin başkan yardımcısı Dimitri Feoktistov, Türkiye, çeşitli malların geçtiği Suriye sınırını güçlendirmek için önemli adımlar attı. Bunu gözlemleyebiliyoruz" dedi. Feoktistov, Sputnik'e verdiği mülakatta, "Türkiye, militanların sınırı geçmesine izin vermemek için de ciddi önlemler aldı" sözlerini de kullandı.

10 Nisan 2017 14:00
PAYLAŞ
TWITTER
Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması: Suriye sınırını güçlendirdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Dmitriy Feoktistov, Ankara'nın Türkiye-Suriye sınır hattını takviye ettiğini, Moskova'nın bu faaliyetleri takip ettiğini kaydetti.

'TÜRKİYE, SINIRI GÜÇLENDİRDİ'

Feoktistov, Rus haber ajansı RİA'ya yaptığı açıklamada "Türkiye, malların ve yüklerin taşıdığı Suriye ile Türkiye sınır hattını önemli ölçüde güçlendirdi, biz bunu takip ediyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye, yabancı teröristlerin sınırı geçmesini önlemek amacıyla ciddi tedbirleri almış bulunuyor" şeklinde konuştu.

Türkiye-Suriye arasındaki 911 kilometrelik hudutta görevli Türk askeri; 'Türk Seddi' olarak adlandırılan beton bloklar ile örülen duvarla kapatılan sınır hattında sıkı güvenlik önlemi alıyor.

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir