Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması: Suriye sınırını güçlendirdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Suriye sınırını güçlendirmek için önemli önlemler aldığını bildirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın yeni tehlikelerden sorumlu dairesinin başkan yardımcısı Dimitri Feoktistov, Türkiye, çeşitli malların geçtiği Suriye sınırını güçlendirmek için önemli adımlar attı. Bunu gözlemleyebiliyoruz" dedi. Feoktistov, Sputnik'e verdiği mülakatta, "Türkiye, militanların sınırı geçmesine izin vermemek için de ciddi önlemler aldı" sözlerini de kullandı.

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması: Suriye sınırını güçlendirdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Dmitriy Feoktistov, Ankara'nın Türkiye-Suriye sınır hattını takviye ettiğini, Moskova'nın bu faaliyetleri takip ettiğini kaydetti.

'TÜRKİYE, SINIRI GÜÇLENDİRDİ'

Feoktistov, Rus haber ajansı RİA'ya yaptığı açıklamada "Türkiye, malların ve yüklerin taşıdığı Suriye ile Türkiye sınır hattını önemli ölçüde güçlendirdi, biz bunu takip ediyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye, yabancı teröristlerin sınırı geçmesini önlemek amacıyla ciddi tedbirleri almış bulunuyor" şeklinde konuştu.

Türkiye-Suriye arasındaki 911 kilometrelik hudutta görevli Türk askeri; 'Türk Seddi' olarak adlandırılan beton bloklar ile örülen duvarla kapatılan sınır hattında sıkı güvenlik önlemi alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler